IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Монетов, ами внеси твоят дял по темата с обсъждане на този интересен въпрос... щото от последните 5-10 коментара, ако не броим моите, твоят е единственият смислен.

    Тиквов, говориш глупости до степен да се самоопровергаваш в последното изречение, че нали това е част от "материята" - каква е ЧИСТАТА доходност от една акция? Някакъв съсел пък, дето бъкел не разбира от инвестиране, се хвали как си пуснал тото, бе я престанете да ми спамите темата, бе.

    Апропо - ако някой прегледа колко сайтове има, посветени основно на дивидентите на световните компании, ного хубаво ще си помисли пак дали тая тема е празна, излишна, бутафорна и т.н. - а и както казах, на който му е излишна и бутафорна, защо я отваря? Аз - темите, дето не ме интересуват - просто не ги отварям.
    немаш никво чувство за хумор.

    Коментар


    • Монетов, ами внеси твоят дял по темата с обсъждане на този интересен въпрос... щото от последните 5-10 коментара, ако не броим моите, твоят е единственият смислен.

      Тиквов, говориш глупости до степен да се самоопровергаваш в последното изречение, че нали това е част от "материята" - каква е ЧИСТАТА доходност от една акция? Някакъв съсел пък, дето бъкел не разбира от инвестиране, се хвали как си пуснал тото, бе я престанете да ми спамите темата, бе.

      Апропо - ако някой прегледа колко сайтове има, посветени основно на дивидентите на световните компании, ного хубаво ще си помисли пак дали тая тема е празна, излишна, бутафорна и т.н. - а и както казах, на който му е излишна и бутафорна, защо я отваря? Аз - темите, дето не ме интересуват - просто не ги отварям.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Както е казал поетът, когато проф. Вучков говори и фактите мълчат.
        Импе, без да се засягаш, ама практиката е показала, че в 96,66% от случаите въпроси за закъснял дивидент задават хора, намерили боновата книжка на баба си на тавана. Аз не знам Кока Кола или Проктъл и Гембъл да са участвали в масовата приватизация. Или бъркам?
        Последните имат хубав шампоан за мазна коса. За да има ефект трябва да се ползва редовно. Препоръчвам! Та в таЯ смисъл, дали някой ще тръгне да купува мидички, слуз, и секви други такива простотии, ако не се е запознал предварително с материята? Ърм?


        Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

        Коментар


        • Темата за дивидентите за мен е напълно релевантна, особено в настоящата ситуация на отчаяно търсене на някаква доходност. Познавам доста хора, които си градят точно дивидентни портфейли и разчитат на редовните разпределения на печалбите за допълване на месечните си доходи. Следователно, предполагам, че към темата интерес има.

          Само че, простото отчитане на изплащанията наистина не виждам как добавя някаква стойност за четящите. Както и празните критики, между другото. Далеч по-интересно би ми било обсъждането доколко са устойчиви плащанията от компании с висока дивидентна доходност. Или да се сподели за компания, която в скоро време значително може да увеличи дивидента си (наскоро разглеждах Teekay LNG Partners точно по този въпрос).

          И понеже в темата се обръща повече внимание на чуждестранните пазари, ще споделя че вече няколко човека ми споменаха за ETF, носещ 6-7% доходност, плащана ежемесечно - Global X SuperDividend ETF (SDIV). Топ инвестициите им са в съмнителни компании, които имат неособено постоянна и достатъчно дълга дивидентна история. След малко търсене установих, че този ЕТФ вече веднъж е понесъл сериозен удар в края на 2015-а заради неуспешни вложения като в R.R. Donnelly & Sons. Засега постигат висока доходност, въпресът е докога и наличието на съществен риск за инвестираната сума да не може да се възвърне изцяло после.

          В тази връзка е интересна дилемата - висока дивидентна доходност сега или инвестиция в растяща компания с цел по-високи разпределения после. Например, ако си си взел акции на няколко голяма петролна компания като Shell 2011 година, дивидентната доходност няма да се е променила много от тогава. Инвестиция в Софарма трейдинг по същото време обаче, в момента ще носи доходност около 15%.

          Коментар


          • вчера инвестирах на тотото 10 лева. след 2 часа имах 12,20. я Императора да сметне доходността

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
              За мен тази тема е безсмислена всяка нормална платформа си показва дивидента който много държи на тях ,всяка една борса си публикува дивидентните акции поне през седмица
              поредната бутафорна тема.... нищо странно: каквато държавата, такива и живущите в нея. жалка картинка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bond009 Разгледай мнение
                Императоров, наистина ли те кефи да се хвалиш, че си взел по 2-3 долара тук..Може ли , ако някой спечели тройка от тотото да се похвали тук..А дали може , ако намеря 5 лева на улицата да се похваля в тази тема..Нали няма да ми се смеете..
                Облигационеров - мисля по-долу написах подробно КАКЪВ Е СМИСЪЛЪТ на темата. Прочети предният ми пост още веднъж, вместо да ме караш да обяснявам повторно.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Императоров, наистина ли те кефи да се хвалиш, че си взел по 2-3 долара тук..Може ли , ако някой спечели тройка от тотото да се похвали тук..А дали може , ако намеря 5 лева на улицата да се похваля в тази тема..Нали няма да ми се смеете..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                    Митко здравей, не е табло ама на такова замяза - скучни обяви получих толкоз от тоз, е и?
                    Ми не знам за теб има ли значение раздаването на дивидента на две, четири или повече части?
                    Например, нека си представим че АТЕРА, реши да раздаде 6ст още януари, а после след одита да раздаде уточнения останал дивидент май-юни да кажем още 9ст.
                    Та аз получавам 1 000лв още януари от дивидента за 2017 и с тях напълно безплатно за мен, мога да купя нови 500бр акции, които да ми донесат още дивидент юни месец.... е пак да те питам теб като дивидентаджия, яхващ понякога болни коне, само защото са ти обещали мляко, ИМА ЛИ ЗНАЧЕНИЕ ДИМИТРЕ?
                    Разбира се, че има някакво значение, но не чак толкова драстическо - за човек, дето инвестира и реинвестира дългосрочно. Ти един вид - ни се водиш, ни се караш, хем тропаш с крак и дори викаш (с големи букви) как трябвало на два или четири пъти да се снася, хем когато аз докладвам редовни 3- или 6-месечни дивиденти, казваш: табло за скучни обяви. Последно? Какво искаш? Навън има компании - не по-малко дивидентно доходни от нашите и ного по-могъщи, които снасят два или четири пъти годишно.

                    Лобосов - само дето информацията не е събрана на едно място. Идеята на темата ми бе: ако на някой му се губи или бави някой дивидент, да види, че другите са го получили, тоже и хората, дето обичат дивиденти да гувичат, да обменят тук инфо, помагащо им да намерят сгодни инвестиции.

                    На който му е скучна и безмислена темата - да не я чете. Тия вече близо 450 коментара за няма и година не съм ги изписал все аз.

                    Тиквов - аз не съм такова. И точно, че аз казвам с колко съм се нагувичил - по единственият важен за другите начин: дивидент на бройка. Това също е ного важно (Лобосов не се сеща), защото инфото в съответните сайтове е за брутният дивидент, което често е заблуждаващо, предвид различните данъци в различните държави. Колко общо съм получил аз, всъщност е без значение - защото ако някой колега поиска да си купи Адмиралчета например (господин Колини е снесъл вчера), си е негова работа и негова сметка дали да си вземе две или двеста бройки. Защо да го обърквам с моите сметки? Ако в понеделник напиша, че съм получил от господин адмиралът 6.38 еврака (примерно), тебе - ако се интересуваш от акцията, какво ще ти помогне, като не ми знаеш бройките?


                    Click image for larger version

Name:	profesor-vuchkov.jpg
Views:	2
Size:	30.3 КБ
ID:	3247269
                    Attached Files
                    Last edited by Императорът; 07.10.2017, 23:38. Причина: Професорът.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение



                      Щото ме сравняват и с Лагерфелд....
                      Категорично не! По-скоро...


                      Първоначално изпратено от Императорът
                      ...аз ного бих се радвал и други да пишат де и с колко са се нагувичили...
                      въпрос на желание, ама и ти не казваш с колко. Се едно да се хвалиш, че си продал компири по левче, ама колко - едно кило или хиляда... та така. Действително темата е много хич
                      Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                      Коментар


                      • За мен тази тема е безсмислена всяка нормална платформа си показва дивидента който много държи на тях ,всяка една борса си публикува дивидентните акции поне през седмица

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          Нетабло за обяви на мене - аз ного бих се радвал и други да пишат де и с колко са се нагувичили. Толкоз ли е важно дивидентът да се дели на две? - Ако те кефи туй - мога да ти препоръчам няколко секси британски компании, които правят туй...
                          Митко здравей, не е табло ама на такова замяза - скучни обяви получих толкоз от тоз, е и?
                          Ми не знам за теб има ли значение раздаването на дивидента на две, четири или повече части?
                          Например, нека си представим че АТЕРА, реши да раздаде 6ст още януари, а после след одита да раздаде уточнения останал дивидент май-юни да кажем още 9ст.
                          Та аз получавам 1 000лв още януари от дивидента за 2017 и с тях напълно безплатно за мен, мога да купя нови 500бр акции, които да ми донесат още дивидент юни месец.... е пак да те питам теб като дивидентаджия, яхващ понякога болни коне, само защото са ти обещали мляко, ИМА ЛИ ЗНАЧЕНИЕ ДИМИТРЕ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            Нетабло за обяви на мене - аз ного бих се радвал и други да пишат де и с колко са се нагувичили. Толкоз ли е важно дивидентът да се дели на две? - Ако те кефи туй - мога да ти препоръчам няколко секси британски компании, които правят туй...
                            от бг се "нагуви§их" с близо 15к, от чуждоземско с са. 9кевро. така импе харесвате ли!??

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                              Това по скоро си е за шорт но всеки сам си губи парите
                              Е то в момента много за шортване има.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                                Импер - това е препоръка ....

                                КУПИ Teledyne технологии (TDY) до $ 175 за акция. Използвайте 20% плаващия стоп загуба на позиция. ха да те видя !
                                Това по скоро си е за шорт но всеки сам си губи парите

                                Коментар

                                Working...
                                X