IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

    Импов аз не те карам да им купуваш хартиите всеки си има глава на раменете
    Аз за това спрях да пиша понеже имам различен поглед на нещата ,особено за няколко компании ,като искаш сигурен дивидент вземи си AENA 51% държавно участие чувам нещо за приватизация на държавни имоти , но това е
    По добре red electrica ( де кохонес)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Шегувам се, драги Някак още нямам интерес към Испания - но ако проимам, нали се сещаш, че пръво с тебе ще се консултирам?

      Просто и някак си обръщам внимание на имената на компаниите. Трудно бих си взел акции от някоя, дето кодът и е: ОХЪЛ. Така имах съмнения и към Admiral - защото се сетих как ужасно умра г-н Колини - и пак излязох прав - защото я свалиха от Ксетрата, което си е неприятно, макар да нямам засега намерение да я продавам.
      AENA -дивидент
      AENA: Fecha de descuento: 17 de abril; fecha de pago: 19 de abril. Importe de: 6,5€.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

        Импов аз не те карам да им купуваш хартиите всеки си има глава на раменете
        Аз за това спрях да пиша понеже имам различен поглед на нещата ,особено за няколко компании ,като искаш сигурен дивидент вземи си AENA 51% държавно участие чувам нещо за приватизация на държавни имоти , но това е
        Шегувам се, драги Някак още нямам интерес към Испания - но ако проимам, нали се сещаш, че пръво с тебе ще се консултирам?

        Просто и някак си обръщам внимание на имената на компаниите. Трудно бих си взел акции от някоя, дето кодът и е: ОХЪЛ. Така имах съмнения и към Admiral - защото се сетих как ужасно умра г-н Колини - и пак излязох прав - защото я свалиха от Ксетрата, което си е неприятно, макар да нямам засега намерение да я продавам.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Я, нашият млад другар Пандов станал международно прочут - браво, ного се радвам на израстването му

          Лобосов - мани го тоя охъл
          Импов аз не те карам да им купуваш хартиите всеки си има глава на раменете
          Аз за това спрях да пиша понеже имам различен поглед на нещата ,особено за няколко компании ,като искаш сигурен дивидент вземи си AENA 51% държавно участие чувам нещо за приватизация на държавни имоти , но това е
          Last edited by lobos; 13.04.2018, 20:32.

          Коментар


          • Я, нашият млад другар Пандов станал международно прочут - браво, ного се радвам на израстването му

            Лобосов - мани го тоя охъл
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
              Колеги, някъде бях чел че някой препоръчваше чужд АДСИЦ, Wereldhave ако не се лъжа. Знаете ли защо е този спад в цената в последните години? Гледам че е спаднал с около 10 евро само последната година. Върховите му нива са около 80 евро при сегашни около 30. Има ли някаква конкретна причина, или просто пазара е такъв. Странно ми е, защото при този възходящ пазар на почти всички акции, спад от 50% на уж стабилна компания в недвижимите имоти ми се струва странно. Знам че там интернет търговията им пречи, но само това ли? Някой ще ми предложи ли някой хубав европейски АДСИЦ инвестиращ предимно в офиси?
              При глобалните тенденции в този отрасъл няма нищо изненадващо в цената и намалянето на дивидена. Това беше в глобален аспект the big short, особено Америка

              Коментар


              • OHL ще изплати дивидент от близо 300 милиона след продажбата на IFM

                http://www.eleconomista.es/construcc...nta-a-IFM.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Колеги, някъде бях чел че някой препоръчваше чужд АДСИЦ, Wereldhave ако не се лъжа. Знаете ли защо е този спад в цената в последните години? Гледам че е спаднал с около 10 евро само последната година. Върховите му нива са около 80 евро при сегашни около 30. Има ли някаква конкретна причина, или просто пазара е такъв. Странно ми е, защото при този възходящ пазар на почти всички акции, спад от 50% на уж стабилна компания в недвижимите имоти ми се струва странно. Знам че там интернет търговията им пречи, но само това ли? Някой ще ми предложи ли някой хубав европейски АДСИЦ инвестиращ предимно в офиси?
                  Резнаха дивидента за пръв път от много години.
                  https://seekingalpha.com/article/412...most-8-percent
                  Това е анализ от колегата black-cat-white-cat-foot, ако не бъркам той пише там с ник Gold Panda.

                  Коментар


                  • И аз съм при Елана. Ползвам и глобал и бг трейдара.
                    http://www.proflashgame.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      Пандов се кефеше на това - и аз се бях зарибил - ама не е на Ксетрата и посредниците щяха да ми одерат кожичката.

                      И аз имам интерес към някой секси АДСИЦ.
                      Аз най-накрая се реших да се пробвам с платформа, и си "пуснах" ЕЛАНА BG TRADER и ЕЛАНА GLOBAL TRADER. Условията им особено при глобал-а са чудесни, само 0,1% комисионна, като имат доста пазари. Засега съм пробвал само българските акции, но там сделките са доста малко в сравнение с чуждите А и досега инвесрах само на БФБ, и си пуснах платформата за да пробвам в чужбина. Проблема ми там е че цените са на върхови нива, и смятам че момента не е от най-подходящите. Надявам се на някаква корекция от поне 10-20%, но май скоро не се очаква такава. Ще видим...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                        Колеги, някъде бях чел че някой препоръчваше чужд АДСИЦ, Wereldhave ако не се лъжа. Знаете ли защо е този спад в цената в последните години? Гледам че е спаднал с около 10 евро само последната година. Върховите му нива са около 80 евро при сегашни около 30. Има ли някаква конкретна причина, или просто пазара е такъв. Странно ми е, защото при този възходящ пазар на почти всички акции, спад от 50% на уж стабилна компания в недвижимите имоти ми се струва странно. Знам че там интернет търговията им пречи, но само това ли? Някой ще ми предложи ли някой хубав европейски АДСИЦ инвестиращ предимно в офиси?
                        Пандов се кефеше на това - и аз се бях зарибил - ама не е на Ксетрата и посредниците щяха да ми одерат кожичката.

                        И аз имам интерес към някой секси АДСИЦ.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Колеги, някъде бях чел че някой препоръчваше чужд АДСИЦ, Wereldhave ако не се лъжа. Знаете ли защо е този спад в цената в последните години? Гледам че е спаднал с около 10 евро само последната година. Върховите му нива са около 80 евро при сегашни около 30. Има ли някаква конкретна причина, или просто пазара е такъв. Странно ми е, защото при този възходящ пазар на почти всички акции, спад от 50% на уж стабилна компания в недвижимите имоти ми се струва странно. Знам че там интернет търговията им пречи, но само това ли? Някой ще ми предложи ли някой хубав европейски АДСИЦ инвестиращ предимно в офиси?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                            Импе, не се прави че не знаеш за какво става дума Забравили ли миналата година че "подаряваха" по 1 акция, при притежавани 2. Ако си имал 200 акции, тази година имаш 300. Без да си дал и една стотинка за тях. Когато се запази дивидента, не се ли получава 50% ръст?
                            Ами точно затуй става 4.8%, което и не отричам.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              И защо да е с 50% по-висок? В моментът е 3.2%, ти още малко ще го изкараш по-висок от жабешкият дивидент
                              Импе, не се прави че не знаеш за какво става дума Забравили ли миналата година че "подаряваха" по 1 акция, при притежавани 2. Ако си имал 200 акции, тази година имаш 300. Без да си дал и една стотинка за тях. Когато се запази дивидента, не се ли получава 50% ръст?

                              Коментар


                              • И защо да е с 50% по-висок? В моментът е 3.2%, ти още малко ще го изкараш по-висок от жабешкият дивидент
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X