IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Четвърти дивидент от Мидичката: пъкнал. 0.338 еврака на акция.
    Who cares, anyway? Ако някой го интересува -- има интернет. Това нещо като личен блог ли е?

    Коментар


    • Дивидент от ВР - пъкнал - четвърти за годината. 0.084 еврака на акция.

      Това - последен мой дивидент за 17-а година. Тия дни ще ви пусна обещаните колчета за доходността на всички "мои" компании.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от totodd Разгледай мнение
        здравейте на всички в тази тема. Нов съм във Форума и имам следния казус: Покойната ми баба притежаваше няколко акции в Благоевград-БТ от масовата приватизация. В първите няколко години, май получи някакви дивиденти от дружеството, като тогава ги изплащаха на гише в банка. Преди известно време се сетих за тези акции и опитах да проверя, как наследниците на баба ми, могат да си получат дивидентите, но никъде не открих отговор. Пробвах да се свържа и с Дружеството, но не успях да се свържа с лицето, което отговаря за връзки с акционерите. Може ли някой да ми даде съвет, какво мога да направя по случая, за колко години назад се дължат дивиденти. Също така наскоро намерих и писмо, което й е било изпратено от Дружеството, с което я уведомяват, че може да получи допълнителни акции, както е било решено на Общо събрание. Не знам дали е ходила да получи тези акции, и ако не е ходила, дали все пак тези акции са записани на нейно име.
        Взимаш документацията и отиваш при най удобния ти Инвестиционен Посредник. С удостоверение за наследници няма проблем да се разпореждате с нейната собственост. Давност на дивидентите е 5г., тоест ако има дивиденти може да ги получите за 5 години назад. Това накратко, повече при някой посредник

        Коментар


        • здравейте на всички в тази тема. Нов съм във Форума и имам следния казус: Покойната ми баба притежаваше няколко акции в Благоевград-БТ от масовата приватизация. В първите няколко години, май получи някакви дивиденти от дружеството, като тогава ги изплащаха на гише в банка. Преди известно време се сетих за тези акции и опитах да проверя, как наследниците на баба ми, могат да си получат дивидентите, но никъде не открих отговор. Пробвах да се свържа и с Дружеството, но не успях да се свържа с лицето, което отговаря за връзки с акционерите. Може ли някой да ми даде съвет, какво мога да направя по случая, за колко години назад се дължат дивиденти. Също така наскоро намерих и писмо, което й е било изпратено от Дружеството, с което я уведомяват, че може да получи допълнителни акции, както е било решено на Общо събрание. Не знам дали е ходила да получи тези акции, и ако не е ходила, дали все пак тези акции са записани на нейно име.

          Коментар


          • Четвърти дивидент от Мидичката: пъкнал. 0.338 еврака на акция.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Четвърти дивидент от Coca cola - пъкнал: 0.26 зелнички на акция.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Дивидент от Ford - пъкнал - 0.105 зеленички на акция.


                Дивидент от Pfizer - тоже пъкнал - 0.225 зеленички на акция.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от emonik Разгледай мнение

                  Аз съм на принципа , хареса ли ми нещо купувам . По добре да съжалявам за грешно решение отколкото за пропуснат шанс .
                  Това не пречи мъдро да го проучиш, преди да се нагувичиш.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Не изглежда ли твърде сосно, та нещо гнило да няма?
                    Аз съм на принципа , хареса ли ми нещо купувам . По добре да съжалявам за грешно решение отколкото за пропуснат шанс .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от emonik Разгледай мнение
                      https://finviz.com/quote.ashx?t=SDT освен че раздава дивидент ми се вижда и подценена .
                      Не изглежда ли твърде сосно, та нещо гнило да няма?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Евроинса да не са решили да раздават дивидент?

                        Коментар


                        • Да - http://uvalue.org/stock?s=SDT

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от emonik Разгледай мнение
                            https://finviz.com/quote.ashx?t=SDT освен че раздава дивидент ми се вижда и подценена .
                            Абе, като гледаш cash per share - 0.07 и следващия ред - dividend - 0.22 и съседната колона - EPS Q/Q - -82.5% - не виждам много възможност тоя дивидент да се запази, освен ако не дърпат заеми, за да се плаща. Което май е и единственото положително в тая компания - няма заеми (ако са верни данните, защото американска фирма без заеми звучи направо невероятно). Но пък може и да избухне с цена при един добър отчет, което пак си е възможност. Ама дивидента не виждам как ще се запази на сегашните нива. Но и наполовина да падне при сегашната цена пак ще си е доста добре, дори след данъци.

                            Коментар


                            • https://finviz.com/quote.ashx?t=SDT освен че раздава дивидент ми се вижда и подценена .

                              Коментар


                              • Четвърти дивидент за календарната година (един за 2016 и три за 2017 година) - от HSBC - пъкнал. 0.084 еврака на акция.

                                Общо за годината - 0.447 еврака на акция.

                                Дивидентна сгода спрямо цената на акция от 03.01. - 5.69%.



                                Сосно.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X