IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sylver88 Разгледай мнение
    Здравейте, почнах да спестявам и за да инвестирам в немската борса. Ще загърбя БФБ без да ликвидирам портфейла. От къде мога да направя справка за компаниите там, нещо като нашия инвестор, за коефициенти, какви дивиденти са давали през годините. Определено фокусът ми е инвестиране в дивидентни компании, обичам да си има входящ паричен поток.
    аз позвам тоя сайт http://finanzen.net/
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Фортис, даже и да имаш се налага да отклоняваш, за по- голямо ново, за образование на децата и за жилище на децата..Но нали за това сме инвестирали търпеливо и неотклонно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

        +1
        подкрепям изцяло
        само да допълня, че е много много важно да имаш жилище, което не те кара да отклоняваш в началото пари от инвестициите
        Така е. Със жилището е ного особено - според мене - защото - ако нямаш жилище и пари за него - по-сгода, чисто финансово, е да си купиш с кредит... но ако имаш сухото накуп, по-сгода е да живееш под наем, но сухото да инвестираш, така че да цоцаш дивиденти.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Имаше борси в 7 града , даже и в Перник и Раднево.То не бяха Борси , а фирми регистрирани като борси..Нямаше законодателна уредба и много от фирмите емитирали акции излезоха пирамиди или фалираха..Нямаше опит и книги, всичко се учеше с болка и лош опит..Сесиите бяха присъствени и се договаряш по време на сесията, а после се прехвърлят хартиените акции с джиро...Купил съм и реална земя доста изгодно навремето и съм много доволен , от рентите сега..Налагало се е и да продавам акции за покупка на жилища и образование на децата..Изобщо те- акциите са много добър буфер носещ доходи..

          Коментар


          • Явно още има ного живи измежду нас - дето помним масовото приматизация

            Товарищ Сталин - то и на немската вече понамаляха сгодните дивидентно компании - поскъпване един вид... освен ако някак не намалиш данъчното чесане.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Здравко, според мен правилната стратегия е упорито и дългосрочно да се инвестира и реинвестира в акции и земя..Всичко зависи от цикъла на борсата и икономиката..Аз купувам акции от 1992г., когато бяха още нерегулирани и на хартия.. Доста кризи преживях и свикнах да губя..Имало е моменти в началото , когато почти се зануляваш..Сега цикъла е за дивидентни компании според мен, а до няколко години може и да разпродадем при новата криза..Чак след 15тата година ако си започнал като мен с 300долара започваш да имаш по значими приходи и да виждаш плодовете на труда и търпението си..
              +1
              подкрепям изцяло
              само да допълня, че е много много важно да имаш жилище, което не те кара да отклоняваш в началото пари от инвестициите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Здравко, според мен правилната стратегия е упорито и дългосрочно да се инвестира и реинвестира в акции и земя..Всичко зависи от цикъла на борсата и икономиката..Аз купувам акции от 1992г., когато бяха още нерегулирани и на хартия.. Доста кризи преживях и свикнах да губя..Имало е моменти в началото , когато почти се зануляваш..Сега цикъла е за дивидентни компании според мен, а до няколко години може и да разпродадем при новата криза..Чак след 15тата година ако си започнал като мен с 300долара започваш да имаш по значими приходи и да виждаш плодовете на труда и търпението си..
                Звучи ми познато ! По подобен начин тръгнах и се развиваха и при мен нещата. И аз си имам хартиени акции ! А помниш ли, че борси имаше в няколко града и за сделки ходихме на място ? А иначе началото при мен беше с инвестирани собствени средства които бях събирал от степендията която получавах по комунистическо време, после с масовата приватизация и боновите книжки, моята и на роднините, и те така се запалих и продължих ! Като казваш инвестиции в земя, аз като че ли съм на мнение тази инвестиция да е пасивна през Атерата примерно, отколкото директни покупки. Единственото ми кривване към имотите е, че миналата година закупих от търг през съдия изпълнител един цех със земя.

                Коментар


                • Здравко, според мен правилната стратегия е упорито и дългосрочно да се инвестира и реинвестира в акции и земя..Всичко зависи от цикъла на борсата и икономиката..Аз купувам акции от 1992г., когато бяха още нерегулирани и на хартия.. Доста кризи преживях и свикнах да губя..Имало е моменти в началото , когато почти се зануляваш..Сега цикъла е за дивидентни компании според мен, а до няколко години може и да разпродадем при новата криза..Чак след 15тата година ако си започнал като мен с 300долара започваш да имаш по значими приходи и да виждаш плодовете на труда и търпението си..

                  Коментар


                  • Здравейте, почнах да спестявам и за да инвестирам в немската борса. Ще загърбя БФБ без да ликвидирам портфейла. От къде мога да направя справка за компаниите там, нещо като нашия инвестор, за коефициенти, какви дивиденти са давали през годините. Определено фокусът ми е инвестиране в дивидентни компании, обичам да си има входящ паричен поток.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Rational Investor Разгледай мнение

                      Да, определено смисъла, който аз влагам е липсата на заплата напълно да се компенсира от дивиденти, без качеството на живот на човек да пострада. Ако се правят големи компромиси, то за мен се губи целият смисъл на идеята.

                      4-5% дивидентна доходност може да се намери в момента, но ако приемем, че се инвестира дългосрочно, солидните компании с времето успяват да повишат изплащаните дивиденти, то и доходността ще се повиши с няколко процента, което би намалило необходимата сума.
                      Да дам и аз моето мнение. Напълно възможно е да се издържаш от дивиденти. Разбира се това няма как да се случи веднага, ако не вложиш на веднъж около половин милион лева. Другия по приемлив и нормален начин е да влагаш редовно средства в акции на компании като така се получава едно натрупване в годините. Заедно с редовно заделяните и влаганите пари задължително реинвестираш всяка година получените дивиденти отново в акции. И за да се увеличава още портфейла ти имаш ли възможност и ако ти изпаднат екстра пари от някъде, да кажем бонуси, от продажба на имот или от наследство да ги влагаш също. Така в рамките на няколко години е напълно възможно да го постигнеш, като всичко все пак зависи от сумите, които се инвестират. А относно дивидентната доходност мисля, че разсъждението ти е грешно, защото трудно можеш да очакваш по висока такава от 3-7%. Според мен е по важното тези дивиденти да ги реинвестираш, от колкото да гониш максимални такива, но нередовно изплащани.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Rational Investor Разгледай мнение

                        А ти не се ли опитваш да промениш мисленето на твоите ученици далеч от бързите печалби, които наистина често са неустойчиви?
                        Макар внушенията, които ни заливат по цял ден от телевизора, единици са тези, които печелят от търкане на билетчета, на фона на всички участващи.

                        Аз говоря за по-трудния, но и по-устойчив за мен модел - спестяване на част от заплатата, инвестиции в акции, които с времето не само че нарастват като цена, но и изплащат по-високи дивиденти. Със сигурност това е бавен и дори скучен процес, но историята на финансовите пазари говори, че тази стратегия поставя коефициентите по-скоро на моя страна, докато ако се видят печалбите на организаторите на игрите с билетчета, там шансовете изначално са благоприятни за другата страна.
                        Аз не ги поучавам да инвестират в търканици Давам това само като например - напротив: уча ги - че те - като достатъчно млади - имат достатъчно време, да инвестират постепенно, увеличавайки плавно, но все пак прогресивно своето благосъстояние и мъдростта си.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                          Въпросът не е зададен правилно. Функцията на дивиденда е стабилен доход комбиниран с ниска волатилност. Но не големината на дивиденда е определяща, а постояността му и откъде идва паричният поток за плащането. Така че мисли и не се подлъгвай. Как да избера кои акции:google it
                          Ти визираш за много специфичен случай, което по-скоро се доближава до идеята на Императора за печалби от хазарт. Така бих определил да се гони единствено високия дивидент, без да се анализира дали компанията ще може да го покрива с печалбите си. Веднага се сещам за 9-те процента дивидентна доходност на Kinder Morgan през 2015-а, която се оказа мимолетна.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Rational Investor Разгледай мнение

                            Да, определено смисъла, който аз влагам е липсата на заплата напълно да се компенсира от дивиденти, без качеството на живот на човек да пострада. Ако се правят големи компромиси, то за мен се губи целият смисъл на идеята.

                            4-5% дивидентна доходност може да се намери в момента, но ако приемем, че се инвестира дългосрочно, солидните компании с времето успяват да повишат изплащаните дивиденти, то и доходността ще се повиши с няколко процента, което би намалило необходимата сума.
                            Пак грешно разсъждаваш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Както са рекли това и колегите. Понякога обсъждаме туй и с моите ученици - в частност: как ного хора - ударили яко сухо от тотото или някоя търканица, вратоломно профукват всичкото - и ако все пак нещо стойностно купят, то туй е имот. А всъщност ако имаш 0.5 КБ дори - можеш да се издържаш - и семейство - дори да нямаш имот - и даже е по-сгодно да нямаш, защото можеш да сменяш домовете според нуждите или желанието си - или обстоятелствата - и как в държава с отрицателна демография и никаква законност, дългосрочна покупка на дом носи съществени рискове. 0.5 КБ може да ти носи 3.8-4 Б месечен доход.

                              Амо Дядо Бог е подличка душичка с мръсно чувство за хумор и винаги дава парите от търканиците и тотото на финансово неграмотни - за да им се присмива като ги пропилеят.
                              А ти не се ли опитваш да промениш мисленето на твоите ученици далеч от бързите печалби, които наистина често са неустойчиви?
                              Макар внушенията, които ни заливат по цял ден от телевизора, единици са тези, които печелят от търкане на билетчета, на фона на всички участващи.

                              Аз говоря за по-трудния, но и по-устойчив за мен модел - спестяване на част от заплатата, инвестиции в акции, които с времето не само че нарастват като цена, но и изплащат по-високи дивиденти. Със сигурност това е бавен и дори скучен процес, но историята на финансовите пазари говори, че тази стратегия поставя коефициентите по-скоро на моя страна, докато ако се видят печалбите на организаторите на игрите с билетчета, там шансовете изначално са благоприятни за другата страна.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                Зависи най-вече от големината на портфейла и от начина на живот разбира се. Зависи какво имаш предвид под "издържа". Ако приемем 900-1000лв. за нормално (говорим за 1 човек, не за семейство), то при 4-5% дивидентна доходност, то портфейла ни трябва да бъде някъде около 250 000 лв.
                                Да, определено смисъла, който аз влагам е липсата на заплата напълно да се компенсира от дивиденти, без качеството на живот на човек да пострада. Ако се правят големи компромиси, то за мен се губи целият смисъл на идеята.

                                4-5% дивидентна доходност може да се намери в момента, но ако приемем, че се инвестира дългосрочно, солидните компании с времето успяват да повишат изплащаните дивиденти, то и доходността ще се повиши с няколко процента, което би намалило необходимата сума.

                                Коментар

                                Working...
                                X