IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря, Стрелков
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • па при мен само един тикер и то е ВА, ма ми стига и като дивидент и като цена

      Коментар


      • сега купувам imperial brands plc и Suez sa, първата е цигари а втората питейна вода и канализация
        бавно и тихо нагоре

        Коментар


        • ел. енергия в обединеното кралство и Америка дивидент 2 пъти около 5 %
          бавно и тихо нагоре

          Коментар


          • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
            Дивидент от National Grid plc платен 0.139 Евро след данъци
            Какво е това - някакво ново ли - не си го споменавал досега - секси ли е?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Дивидент от National Grid plc платен 0.139 Евро след данъци
              бавно и тихо нагоре

              Коментар


              • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                Разбирам логиката, но аз се опитвам да оценя успеха на цялостната стратегия. Естествено, че при реинвестиране гледаш текущата доходност, защото това е което ще получиш за парите си в момента. А и както каза Фортис - така може да сравниш различни компании. Но за мен портфейл, който носи 10+% дивидентна доходност заслужава много повече внимание от каквито и да е спекулативни портфейли, защото много повече съответства на моите цели в инвестирането. За мен тук все пак споделяме личните резултати и затова и попитах за реалния процент.
                Ще ме накараш да се заинтригувам и да си го сметна наистина
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Зная, че не се заяждаш и аз ного ценя твоето мнение Впрочем - да - ти ми подсказа за Сеньорчето и Омегата - сега се сещам - мислех, че е Пандов - защото ти си експерт основно, макар и не само по хапчевите неща.

                  Смятам спрямо началото на годината на получаване на дивидентите, защото цената на придобиване често е неактуална, тоест ного влияе и капиталовата доходност. Според цената на придобиване дивидентната ми доходност на Софарма Трейдинг - например - е 12.55%, но какво топли туй мене или някой друг, щом през 17-а година, реинвестирайки в Трейдингът, просто няма как да получим тази или поне близка дивидентна доходност? Като се има предвид, че аз държа акциите обикновено ного дългосрочно, подобна статистика няма да има ного смисъл.

                  То всяка информация, дето пускам - всеки може да я провери, но ще му отнеме повече време и ровене


                  Успехи и на тебе - през 18-а и занапред
                  Разбирам логиката, но аз се опитвам да оценя успеха на цялостната стратегия. Естествено, че при реинвестиране гледаш текущата доходност, защото това е което ще получиш за парите си в момента. А и както каза Фортис - така може да сравниш различни компании. Но за мен портфейл, който носи 10+% дивидентна доходност заслужава много повече внимание от каквито и да е спекулативни портфейли, защото много повече съответства на моите цели в инвестирането. За мен тук все пак споделяме личните резултати и затова и попитах за реалния процент.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                    Защо смяташ спрямо 3 януари 2017, ако не си купувал на тази дата? Не е ли по-редно да смяташ спрямо цена на придобиване/ средна цена на акцията? Ако реално си купувал Софарма имоти на 2 лв преди няколко години и сега взимаш 50ст на акция от тях, реално получаваш 25% дивидент от тях, а не 6-7% колкото е спрямо сегашната цена на акцията. С дата 3 януари реално ни показваш годишната дивидентна доходност на акцията, ако сме купили преди година, а тази информация мисля всеки може да си я провери, а не реално твоята. Не се заяждам или нещо такова, просто ми е интересно колко е реалната ти дивидентна доходност, защото нали това е същността на дивидентното инвестиране - да печелиш от покачващия се дивидент през годините. Та от тая гледна точка да се види колко успешна е една такава стратегия. Защото е едно да оценяваш стратегията ти при 5-6% доходност, съвсем друго при 15-20%
                    Поздрави и успехи и през тази година!
                    П.С. Senior-a и Омегата бяха моя подсказка
                    Зная, че не се заяждаш и аз ного ценя твоето мнение Впрочем - да - ти ми подсказа за Сеньорчето и Омегата - сега се сещам - мислех, че е Пандов - защото ти си експерт основно, макар и не само по хапчевите неща.

                    Смятам спрямо началото на годината на получаване на дивидентите, защото цената на придобиване често е неактуална, тоест ного влияе и капиталовата доходност. Според цената на придобиване дивидентната ми доходност на Софарма Трейдинг - например - е 12.55%, но какво топли туй мене или някой друг, щом през 17-а година, реинвестирайки в Трейдингът, просто няма как да получим тази или поне близка дивидентна доходност? Като се има предвид, че аз държа акциите обикновено ного дългосрочно, подобна статистика няма да има ного смисъл.

                    То всяка информация, дето пускам - всеки може да я провери, но ще му отнеме повече време и ровене


                    Успехи и на тебе - през 18-а и занапред
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                      Защо смяташ спрямо 3 януари 2017, ако не си купувал на тази дата? Не е ли по-редно да смяташ спрямо цена на придобиване/ средна цена на акцията? Ако реално си купувал Софарма имоти на 2 лв преди няколко години и сега взимаш 50ст на акция от тях, реално получаваш 25% дивидент от тях, а не 6-7% колкото е спрямо сегашната цена на акцията. С дата 3 януари реално ни показваш годишната дивидентна доходност на акцията, ако сме купили преди година, а тази информация мисля всеки може да си я провери, а не реално твоята. Не се заяждам или нещо такова, просто ми е интересно колко е реалната ти дивидентна доходност, защото нали това е същността на дивидентното инвестиране - да печелиш от покачващия се дивидент през годините. Та от тая гледна точка да се види колко успешна е една такава стратегия. Защото е едно да оценяваш стратегията ти при 5-6% доходност, съвсем друго при 15-20%
                      Поздрави и успехи и през тази година!
                      П.С. Senior-a и Омегата бяха моя подсказка
                      Моето разбиране за оценките е, че трябва да се прави въз основа на настоящ дивидент и настояща цена. В противен случай пренебрегваш какво си постигнал до момента и изпускаш доходност или загуба.
                      Ако смяташ със стари цени все едно зачертаваш капиталовата доходност или загуба през периода. Не можеш да сравниш показателите на твоята акция с други компании към настоящия момент, които може да купиш ако продадеш твоите акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Ето КОЛЧЕТАТА, които обещах - както винаги - аз - пълен отчет.


                        Доходността е спрямо цените към 3 януарий 2017-а година. Смятам - щом доходността е за тази година, това е най-логическата база за изчисление.

                        Основни инвестиционни цели - компании най-вече в добивният сектор - Rio Tinto, BHP, може би още Gazprom, а защо не и още някоя Мидичка. Също и някои имотаджийски компании в САЩ и Европа - които - мисля Пандов ми подсказа.

                        Желая ви спорна и доходоносно 18-а година, драги мои другари
                        Защо смяташ спрямо 3 януари 2017, ако не си купувал на тази дата? Не е ли по-редно да смяташ спрямо цена на придобиване/ средна цена на акцията? Ако реално си купувал Софарма имоти на 2 лв преди няколко години и сега взимаш 50ст на акция от тях, реално получаваш 25% дивидент от тях, а не 6-7% колкото е спрямо сегашната цена на акцията. С дата 3 януари реално ни показваш годишната дивидентна доходност на акцията, ако сме купили преди година, а тази информация мисля всеки може да си я провери, а не реално твоята. Не се заяждам или нещо такова, просто ми е интересно колко е реалната ти дивидентна доходност, защото нали това е същността на дивидентното инвестиране - да печелиш от покачващия се дивидент през годините. Та от тая гледна точка да се види колко успешна е една такава стратегия. Защото е едно да оценяваш стратегията ти при 5-6% доходност, съвсем друго при 15-20%
                        Поздрави и успехи и през тази година!
                        П.С. Senior-a и Омегата бяха моя подсказка

                        Коментар


                        • дивидент от endesa s.a. платен 0,567 след данъци, дивидент от imperial brands 0,668 платен след данъци
                          бавно и тихо нагоре

                          Коментар


                          • Здравейте.
                            Ако може някой да обясни каква платформа използва и от кой посредник.
                            Пробвах няколко демо версии, но всичките са маржин.

                            Коментар


                            • Хармонистът:

                              1. Може пък на хората да не им се рови из сайтовете на 38 компании.
                              2. В сайтовете по принцип не отчитат ЧИСТИЯТ дивидент след данъците, а аз пиша точно колко са пъкнали.
                              3. И да е личен блог - какво?
                              4. Ако не ти е интересна темата, защо я отваряш?


                              Пуснете - колеги - и вие колчета
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Ето КОЛЧЕТАТА, които обещах - както винаги - аз - пълен отчет.

                                https://imgur.com/a/2bKba

                                Опс, пропуснал цифричките на обобщените колчета

                                Мой портфейл - 4,86%
                                Машиностроене - 3,39%
                                Фармация - 4,25%
                                Имоти - 6,63%
                                Финанси - 4,81%
                                Добивна - 5,01%


                                Доходността е спрямо цените към 3 януарий 2017-а година. Смятам - щом доходността е за тази година, това е най-логическата база за изчисление.
                                План за 18-а година - да задържа доходността. Няма да е лесно - поради повишените цени на почти всички акции през 17-а. Ще ми помогнат компаниите, на които не обрал всички дивиденти тази година, както и привилегированите Жабоци, където дивидентът ще е вече пълен, отчасти и Еланата.
                                Основни инвестиционни цели - компании най-вече в добивният сектор - Rio Tinto, BHP, може би още Gazprom, а защо не и още някоя Мидичка. Също и някои имотаджийски компании в САЩ и Европа - които - мисля Пандов ми подсказа.

                                Желая ви спорна и доходоносно 18-а година, драги мои другари
                                Last edited by Императорът; 28.12.2017, 23:20. Причина: Ърм. Ърм. Ърм.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X