IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Е, 4.88% дивидентна не е бог знае какво - сам ти го знаеш

    И да - Даймлер е по-секси от Корадо... не че не харесвам Корадо - ама да бях влязъл в него преди по-отдавна.
    Хм, и сам ти го знаеш, че реално е с 50% по висок !
    И да, тайминга за влизане е много важен, но не само тук

    Коментар


    • Е, 4.88% дивидентна не е бог знае какво - сам ти го знаеш

      И да - Даймлер е по-секси от Корадо... не че не харесвам Корадо - ама да бях влязъл в него преди по-отдавна.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Дивидент от Daimler - пъкнал - 2,685 евро на акция. Германският Горанов ного чеше, мерзавецът.

        Дивидентаджийска доходност, спрямо стартови годишни стойности на акцията: 3.77%.

        Вашият Корадо Катани - си му се радвайте вий. А представяте ли си: нашият Горанов да ви чешеше с 26% данък дивидент? Ърм?
        Що бре Импе да не му се радваме ? Я кажи ти какво си спечелил от даймлера до сега, защото на мен средната при Корадото ми е 4,88 ! А дивидента да не говорим колко се е увеличил ! Или викаш друго си е да си горд собственик на Даймлер !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Дивидент от Daimler - пъкнал - 2,685 евро на акция. Германският Горанов ного чеше, мерзавецът.
          честито, айде след някой и друг месец и останалите коли и другите немски да си преведат двд

          Коментар


          • Дивидент от Daimler - пъкнал - 2,685 евро на акция. Германският Горанов ного чеше, мерзавецът.

            Дивидентаджийска доходност, спрямо стартови годишни стойности на акцията: 3.77%.

            Вашият Корадо Катани - си му се радвайте вий. А представяте ли си: нашият Горанов да ви чешеше с 26% данък дивидент? Ърм?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
              - Ако обърнем поглед към финансовите данни на компанията - „КОРАДО-България“ отчете върхови резултати през 2017 г. Какво стои зад този значителните ръстове и планирате ли увеличение на дивидента предвид добрите резултати?

              - Зад резулатите ни стоят цялостният контрол на производствените разходи, включително достъпът до алтернативни доставчици на суровини в сравнение с установените западноевропейски доставчици, производството на радиатори за баня, което за пръв път се случва целогодишно, както и способността ни да се справим с проблема с по-високите ценина стоманата.

              Определено искаме да възнаградим нашите акционери. Нивото на дивидент ще остане на същото ниво като предходната година, т.е. 0,26 лв. на акция. Но ако вземете предвид, че всеки акционер има 50% повече акции отпреди година, това е много добра печалба.

              По пътя на тези сметки, къде е 6х0,22=1,32/акц.(за ХЕС) и 3х0,295=0,885/акц.(за М+Схидр.)

              Коментар


              • - Ако обърнем поглед към финансовите данни на компанията - „КОРАДО-България“ отчете върхови резултати през 2017 г. Какво стои зад този значителните ръстове и планирате ли увеличение на дивидента предвид добрите резултати?

                - Зад резулатите ни стоят цялостният контрол на производствените разходи, включително достъпът до алтернативни доставчици на суровини в сравнение с установените западноевропейски доставчици, производството на радиатори за баня, което за пръв път се случва целогодишно, както и способността ни да се справим с проблема с по-високите ценина стоманата.

                Определено искаме да възнаградим нашите акционери. Нивото на дивидент ще остане на същото ниво като предходната година, т.е. 0,26 лв. на акция. Но ако вземете предвид, че всеки акционер има 50% повече акции отпреди година, това е много добра печалба.

                Коментар


                • Ти - мъдър - ного разбираш хапчевият бизнес - и аз твърде ного ценя мнението ти.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Да, но придобиват дългосрочната, а и - важното е, че могат да си позволят това. По-добре ли са Ябълчиците и другите високотехнологически, дето имат вагони с пари и никаква идея какво да правят с тях? Когато си яко нагувичен - по-добре пазарувай дори скъпо - така че парите после да ти носят още пари, дори с невисок темп, отколкото да трупаш безцелно пари, дето не работят.

                    Не че не разбирам твоята гледна точка

                    Глаксо и Новартис - вярно - врътки основно помежду им - обърках машинално компаниите: Санофи излапаха една голяма компания скоро - опапаха я кат` тако`а.
                    АстраЗенеката знам, че са позакъсали - затуй си нямам - дебна сега Санофи... кефят ли те?

                    Апропо - действията на GSK ме хвърлят в нещо като - така да се каже: приятен смут. Защо така яростно разпродадоха онкологията си? - Няма да се учудя, ако съвсем скоро пъкне (може и тяхна) мегауниверсална ваксина срещу рачец. Апропо - Глаксо наскоро придобиха - май - напълно властта върху Сенсодин-ската компанийка, дето я работеха заедно с Пфайзър.

                    Обичам Глаксо.
                    Санофи купиха 2 компании - BioVerativ и Ablynx - първата за 11.8 млрд., втората за около 5 - като там реално купуват само една молекула в късна втора фаза, с обещаващи резултати. Трябва да похарчат поне още 100-200 млн. и поне 3-4 години докато я изкарат на пазара евентуално. И за двете плащат огромни премии. За кеша - не е точно така - имат и огромни дългове. А относно кеша - другата гледна точка е - по-добре кеш, който ти стои, отколкото глупави покупки, които ти носят загуба. Най-малкото можеш да си платиш част от дълговете. Иначе Санофи от изброените са може би най-добрите.
                    За врътките на Глаксо и Новартис - за Глаксо никой не се чуди - в онкологията си или първи или никой - справка Avastin и Herceptin на Рош - държат близо 90% от пазара на първа линия терапия за рак на гърдата с тези 2. Колко остава за всички останали? Новартис имат сходни продукти при колоректален, рак на стомаха, левкемии и други. Глаксо просто не правеха пари там, а в онкологията, за да си конкурентен трябва много изследвания, които са скъпи. Затова и решиха да се ориентират там, където са силни - респираторните, кардиология, ваксини, OTC и consumer healthcare. Странното е при Новартис - защо се отказваш от топ марки като Волтарен, Фенистил, Никотинел, Ламизил, Отривин, Терафлу, които са познати, разработени и изплатени и носещи пари, за сметка на второ и треторазрядни онкологични продукти. Предполагам решиха да оставят всичките си такива продукти на дъщерната Сандоз, а Новартис да го концентрират в онкологията. Според мен Глаксо направиха доста добра сделка тук. Сенсодина си е на Глаксо отдавна. Не можаха да купят на Пфайзер OTC звеното, ама там сделката нещо е мътна и реално нищо не се знае. На практика Глаксо се опитва да се позиционира като Джонсън и Джонсън - половина приходи от бързооборотни ОТС продукти, половината лекарства. Ама там почваш да се биеш за пазар с хиляди генерици тип Софарма по целия свят. Има плюсове има и минуси - имат си високоплатени шефове, които би трябвало да знаят по-добре. Според мен направиха добре.
                    За мегауниверсална ваксина против рак - забрави. Както и за универсално лекарство. Такива няма. Няма и да има. Реално се работи към все по-специализирани и персонализирани терапии - затова са и тези безумни изкупувания на малки биотехнологични компании - всяка с по една молекулка/ антитяло за нещо. По-скоро гледай за универсални ваксини против грип - има вече няколко в трета фаза - там ще е фурор. Няма да се учудя, ако Глаксо изсипят скоро една торба пари за някоя от малките компании, които ги разработват. Ще има и още ваксини против рак -постоянно откриват разни вируси, които предизвикват един или друг вид рак, но универсално няма.
                    Last edited by new_investor; 11.04.2018, 14:28.

                    Коментар


                    • Апропо - опапването на малки компании от лидерите е сложна работа - това ми го разказа Жабешкият господар - когато малкият знае, че си гъбав с мангизи, почва да ти иска майка си и баща си.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Да, но придобиват дългосрочната, а и - важното е, че могат да си позволят това. По-добре ли са Ябълчиците и другите високотехнологически, дето имат вагони с пари и никаква идея какво да правят с тях? Когато си яко нагувичен - по-добре пазарувай дори скъпо - така че парите после да ти носят още пари, дори с невисок темп, отколкото да трупаш безцелно пари, дето не работят.

                        Не че не разбирам твоята гледна точка

                        Глаксо и Новартис - вярно - врътки основно помежду им - обърках машинално компаниите: Санофи излапаха една голяма компания скоро - опапаха я кат` тако`а.
                        АстраЗенеката знам, че са позакъсали - затуй си нямам - дебна сега Санофи... кефят ли те?

                        Апропо - действията на GSK ме хвърлят в нещо като - така да се каже: приятен смут. Защо така яростно разпродадоха онкологията си? - Няма да се учудя, ако съвсем скоро пъкне (може и тяхна) мегауниверсална ваксина срещу рачец. Апропо - Глаксо наскоро придобиха - май - напълно властта върху Сенсодин-ската компанийка, дето я работеха заедно с Пфайзър.

                        Обичам Глаксо.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          То от години чакаме да залеем Америка с Табекс. През тия години Пфайзър като акулище излапа няколко немалки компании за хапчета и ако така продължава, ще удвоява - да. Това е другият начин да растеш - да изяждаш конкурентите. Има 3-4 големи компании, които буквално превземат бизнеса - Пфайзър, Глаксо, Новартис. Правят растеж, дето нашите могат само да го сънуват.

                          4% от Софарма можеш да си чакаш и да си мечтаеш за, аз от Глаксо имам 1.4% дивидентна - само от един тримесечен. Виж Трейдингът експанзира ного здраво и плаща сравнително сосни дивиденти - иначе щях да си намаля делът в него.
                          Импе, хич не си прав за фармите. Пфайзер няма никакъв шанс на хоризонта да удвои продажбите, ама никакъв. Във фарма бизнеса придобиваш само, ако си го закъсал със собствените разработки. И тогава плащаш голяма, ама много голяма премия. Ще ти го обясня в цифри - разработката на собствено лекарство от нулата струва, около 1-1.5 млрд. долара и десетина години работа. Като се сложат и неуспешните разработки цената скача на 2.5-5 млрд. средно за бизнеса (само Астра Зенека успяват да го докарат на над 10млрд.). Пфайзер придобива, но плаща в пъти цената, която ако се справяше добре щеше да плати. Това е горене на пари. Можеш сам да си направиш сметката като погледнеш последните придобивки и какво е получил пфайзер насреща срещу десетките милиарди платени. Врътките между Новартис и Глаксо са си само между тях, честно казано Новартис още след първата по-голяма криза ще съжаляват, че са си продали OTC сегмента. Като цяло не се отразяват на пазара.
                          Гледай тук: https://www.sec.gov/Archives/edgar/d...12014xex21.htm
                          придобивките на Пфайзер и ми кажи как се управлява това нещо.
                          Прегледай и приходите последните 10 години - похарчили са към 100 млрд за придобивания, а приходите им са все около 50 млрд. на година.
                          Last edited by new_investor; 10.04.2018, 19:53.

                          Коментар


                          • Дивидент от HSBC - пъкнал - 0.169 евроцента на акция.

                            Поне си мисля, че е от - новият EФОКС не ги отчита дивидентите - пропуск в системата, който - обещаха ми - скоро, скоро отстранен ще бъде. За щастие си следя кой кога снася дивиденти - общата сума, която си изчислих предварително, се отличава от получената с 0.02 еврака, така че няма какво да е друго
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                              Макар че си по-стар инвеститор от мен тук да ти обясня моя аргумент накратко така. Какво трябва да се случи за да удвои или утрои Пфайзър печалбата си следващите 2-3години? Да колонизираме Марс, ами то пак хора ще пращаме там няма да се отвори нов пазар, нали? А една в пъти по-малка и то генерична БГ компания дали не може да го постигне ако някоя от мечтите на мениджмънта се осъществи, като например до 2-3години Сърбия да стане като продажбите в БГ или да залеят със Табекс Северна Америка?

                              Чакам си 4% дивидентна доходност от двата дивидента при Сфарм и още поне 20% капиталов ръст до края на 2018.
                              Успех на всички!
                              То от години чакаме да залеем Америка с Табекс. През тия години Пфайзър като акулище излапа няколко немалки компании за хапчета и ако така продължава, ще удвоява - да. Това е другият начин да растеш - да изяждаш конкурентите. Има 3-4 големи компании, които буквално превземат бизнеса - Пфайзър, Глаксо, Новартис. Правят растеж, дето нашите могат само да го сънуват.

                              4% от Софарма можеш да си чакаш и да си мечтаеш за, аз от Глаксо имам 1.4% дивидентна - само от един тримесечен. Виж Трейдингът експанзира ного здраво и плаща сравнително сосни дивиденти - иначе щях да си намаля делът в него.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                И аз ценя българското икономика, и си държа основната група активи в - ама доходността на баш Софармата, ного мижавичка, брат Че аз от Pfizer вземам повече, дето е супертежка и ме дерат с 30% данък...
                                Макар че си по-стар инвеститор от мен тук да ти обясня моя аргумент накратко така. Какво трябва да се случи за да удвои или утрои Пфайзър печалбата си следващите 2-3години? Да колонизираме Марс, ами то пак хора ще пращаме там няма да се отвори нов пазар, нали? А една в пъти по-малка и то генерична БГ компания дали не може да го постигне ако някоя от мечтите на мениджмънта се осъществи, като например до 2-3години Сърбия да стане като продажбите в БГ или да залеят със Табекс Северна Америка?

                                Чакам си 4% дивидентна доходност от двата дивидента при Сфарм и още поне 20% капиталов ръст до края на 2018.
                                Успех на всички!

                                Коментар

                                Working...
                                X