IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дивидент от ХЕС - пъкнал. 0.21 лв на акция.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Дивидент от Златните Жаби - пъкнал. 0.57 лева на акция.

      Дивидент от Жабоците - пъкнал. 0.285 лева на акция.



      Гувик-гувик.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Дивидент от GSK - пъкнал. 0,215 еврака на акция.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Дивидент от Софарма Трейдинг - пъкнал. 0.285 лв на акция.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Импов, ти с тези космически дивиденти на голямо плис- плис ще ходиш..

            Коментар


            • Дивидент от HSBC - пъкнал. 0,085 еврака на акция.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                Ако някой ти каже защо пада просто няма да е честно. Защото ще лиши от възможността някой, който макар и късно, все пак е загрял и заслужава да излезе през теб.
                Купи си някоя фирма за производство на пепел и си посипи главата. Примерно минъор на въглища в Англия.
                Абе....

                надявам се, че си някъде на почивка и си го писал пиян това, защото ако не - значи си някакъв окаян наркоман, загубил връзка с реалността. Провери каква е пазарната капитализация на Бритиш Телеком и се замисли кой скромен бг-инвеститор се нуждае отчаяно от мен, за да излезе от позицията.

                ....това ного ме развесели рано-рано сабаале...
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Да, ама нали се сещаш, че на цена 6 кинта, дивидентаджийската доходност въобще не е била такава, че да ми хване очото? Нямам акции, камо ли да съм си купувал на високото - интересува ме за евентуална инвестиция сега... защото това, което не е било секси на 6 евро, понякога става секси на 2.5.
                  Задлъжнялостта разбира се е важна и винаги я отчитам, но от 16-а година (при цена 6 евро на акция), досега не се е увеличила... всъщност и останалите основни параметри показват стабилност за периодът, значи има и други фактори.

                  Винаги гледам борчовете и за колко години компанията би могла да ги изплати, ако работи само за туй - тоест: обвързани с продажби и печалба. Разбира се - важно е и разпределението на матуритетът на, макар компаниите масово дълговете си да рефинансират, което не винаги е най-мъдрото за мен. Естествено - има изключения - гледам Тинтата за година е погасила 14% от дългосрочният си дълг - това са над 2 МБ, плюс най-сосният дивидент в историята си.

                  С една дума - гледам да отчитам всички основни параметри - тъй че не знам за какви неизвестни уравнения говориш... е, аз съм тройкаджия по математика и моите ученици често ми се смеят. Ама умея да смятам проценти и туй е важното - да.

                  Разбирам, ти си помислил, че съм се нагувичил с Бъ-Тъ на 6 еврака и сега ривъ като муле - ама не съм. Сега мисля евентуално да си взема малко, защото 6.5% е ного изкушаващо. Ща и Империъл Бранд - все пак аз съм Императорът - там може да се разчита на 5.5%, искам и БХП най-после - широката диверсификация между желязце, медец, газ, слуз, дори въглища и какво ли още не ме кефи - това автоматически включва компанията и в рудодобивният ми - и в газовият ми - и в слузестият ми микс, ще се допълни с Тинтата, Мидичката, Газпромчето... важно таковата от инвестиционното ми пъзелченце в добивната промишленост. 4.6% очаквана доходност не е ного, но пак е добре
                  Ако някой ти каже защо пада просто няма да е честно. Защото ще лиши от възможността някой, който макар и късно, все пак е загрял и заслужава да излезе през теб.
                  Купи си някоя фирма за производство на пепел и си посипи главата. Примерно минъор на въглища в Англия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                    Импе, много добре си описал защо дивидентната доходност отделена от растежа на компанията и промяната в дисконтния фактор си е безсмислена информация. Каква ти е ползата от дивидента като цената ти се е сринала? Винаги ми е било интересно как даваш отгор на уравнение с три променливи на което знаеш стойността само на едната а другите две си остават неизвестни.
                    Да, ама нали се сещаш, че на цена 6 кинта, дивидентаджийската доходност въобще не е била такава, че да ми хване очото? Нямам акции, камо ли да съм си купувал на високото - интересува ме за евентуална инвестиция сега... защото това, което не е било секси на 6 евро, понякога става секси на 2.5.
                    Задлъжнялостта разбира се е важна и винаги я отчитам, но от 16-а година (при цена 6 евро на акция), досега не се е увеличила... всъщност и останалите основни параметри показват стабилност за периодът, значи има и други фактори.

                    Винаги гледам борчовете и за колко години компанията би могла да ги изплати, ако работи само за туй - тоест: обвързани с продажби и печалба. Разбира се - важно е и разпределението на матуритетът на, макар компаниите масово дълговете си да рефинансират, което не винаги е най-мъдрото за мен. Естествено - има изключения - гледам Тинтата за година е погасила 14% от дългосрочният си дълг - това са над 2 МБ, плюс най-сосният дивидент в историята си.

                    С една дума - гледам да отчитам всички основни параметри - тъй че не знам за какви неизвестни уравнения говориш... е, аз съм тройкаджия по математика и моите ученици често ми се смеят. Ама умея да смятам проценти и туй е важното - да.

                    Разбирам, ти си помислил, че съм се нагувичил с Бъ-Тъ на 6 еврака и сега ривъ като муле - ама не съм. Сега мисля евентуално да си взема малко, защото 6.5% е ного изкушаващо. Ща и Империъл Бранд - все пак аз съм Императорът - там може да се разчита на 5.5%, искам и БХП най-после - широката диверсификация между желязце, медец, газ, слуз, дори въглища и какво ли още не ме кефи - това автоматически включва компанията и в рудодобивният ми - и в газовият ми - и в слузестият ми микс, ще се допълни с Тинтата, Мидичката, Газпромчето... важно таковата от инвестиционното ми пъзелченце в добивната промишленост. 4.6% очаквана доходност не е ного, но пак е добре
                    Last edited by Императорът; 09.07.2018, 00:19. Причина: БХП и Имперското пушене.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Другари, кой следи BT Group? Дивидентната доходност е твърде сосна - 6.5% към моментът, защо според вас цената за 3 години пада от 6 кинта на 2.6 кинта? Някой нещо знае ли? Влияние има брекзитът ли? Или сравнително високата задлъжнялост - равна на близо 4-годишна печалба? Ето им резултатите - сгодна компания, но тоя борч...

                      [ATTACH=CONFIG]n3356024[/ATTACH]
                      Импе, много добре си описал защо дивидентната доходност отделена от растежа на компанията и промяната в дисконтния фактор си е безсмислена информация. Каква ти е ползата от дивидента като цената ти се е сринала? Винаги ми е било интересно как даваш отгор на уравнение с три променливи на което знаеш стойността само на едната а другите две си остават неизвестни.

                      Коментар


                      • Другари, кой следи BT Group? Дивидентната доходност е твърде сосна - 6.5% към моментът, защо според вас цената за 3 години пада от 6 кинта на 2.6 кинта? Някой нещо знае ли? Влияние има брекзитът ли? Или сравнително високата задлъжнялост - равна на близо 4-годишна печалба? Ето им резултатите - сгодна компания, но тоя борч...

                        Click image for larger version

Name:	BTGroup.jpg
Views:	1
Size:	43.9 КБ
ID:	3356024
                        Last edited by Императорът; 08.07.2018, 19:03.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                          изживяване, което не е малко....
                          бе друго си е да се похвали че има "Цоца Цола" и да каже че цоца от нея на всеки три месеца

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                            изживяване, което не е малко....
                            Аз едно време играех онлайн покер на 1-2 цента.
                            Разбираемо е.

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Е добре де, какъв е смисъла да заложиш стотина лева и да чакаш дивиденти?
                              изживяване, което не е малко....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                Това: конкретни дати за дивиденти - не е практика туканка, както по светът е. Просто чакаш да се изненадаш приятно от пъкнали по партидата ти парички.
                                Е добре де, какъв е смисъла да заложиш стотина лева и да чакаш дивиденти?

                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X