IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колеги, водите ли си класация, коя компания колко процента от общия ви дивидент за годината отчита? Ако да, бихте ли споделили.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivivanov.bg Разгледай мнение

      Това означава ли, че ако данъкът е по-висок - разликата над 5% следва да бъде възстановена на местните физически лица ?
      Това го има в линка: http://www.elana.net/bg/trading/vazs...ne_danaci.html

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
        ... Ако „данък-дивиденти“ в чужбина е по-нисък от 5% или не съществува такъв в страната на емитента, то доходите от дивиденти следва да бъдат дообложени до размера на 5 процентния данък за България.
        ...
        Това означава ли, че ако данъкът е по-висок - разликата над 5% следва да бъде възстановена на местните физически лица ?

        Коментар



        • 7. Доходи от дивиденти и ликвидационни дялове от местни емитенти

          Доходите от дивиденти от местни емитенти са облагаем доход, но те се облагат с окончателен данък от 5 процента при източника (при емитента) и лицата получават вече обложени суми, които не подлежат на понататъшно облагане и деклариране.

          8. Доходи от дивиденти от чужбина

          Доходите от дивиденти от чужбина подлежат на деклариране и облагане с окончателен данък от 5% (тук данъчната ставка е различна от данъчна ставка за облагаеми доходи от търговия с финансови инструменти, която е 10%). В голяма част от случаите на постъпили доходи дивиденти от чуждестранните емитенти, дивидентите вече са обложени, тъй като в болшинството от случаите чуждестранните емитенти са задължени да облагат при източника такъв тип доходи. При случаи на обложени в чужбина дивиденти, местните физически лица декларират в данъчната си декларация, в специално за целта приложение, получения доход от дивиденти от чужбина и размера на удържания в чужбина данък. Ако „данък-дивиденти“ в чужбина е по-нисък от 5% или не съществува такъв в страната на емитента, то доходите от дивиденти следва да бъдат дообложени до размера на 5 процентния данък за България.

          9. Деклариране на притежавани към 31 декември акции, с емитенти извън България

          В годишната данъчна декларация, местните на България за данъчни цели физически лица, следва да декларират притежаваните си към края на годината акции, с емитенти извън България. Тук режима е само декларативен, няма облагане и формиране респективно на данъчно задължение.

          http://www.elana.net/bg/trading/educ...+2018+%D0%B3.+
          Last edited by Innocent; 10.12.2018, 20:27.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение


            какво да отговоря на човек който ми отговаря с "иди питай брокера ми за данъка в/у дивидента" или "дай хиляда лева за да ти кажа"?

            ех, lesbos, lesbos...
            Какво да кажа 5 пъти ти казах ,че и идея си нямаш за какво говориш ,казах ти вместо по цяла нощ да пишеш глупости пиши на ИБ и направи едно запитване .
            Но ти определено освен да се заяждаш и пишеш глупости ,друго не знаеш ,затова ти предложих баса да те видя да ли ти стиска и бях прав ,почна да се чудиш какви глупости да пишеш за неща които не са ти ясни.
            Folki -аз за разлика от теб знам за какво говоря и не се излагам като теб
            Хайде смятай драги ми Фолки,,,

            https://fotos.subefotos.com/768fc9e5...1dea4cbc3o.png
            Last edited by lobos; 01.12.2018, 12:46.

            Коментар


            • Верно си голяма мишка
              Та разбра ли сега колко е данъка

              Коментар




              • какво да отговоря на човек който ми отговаря с "иди питай брокера ми за данъка в/у дивидента" или "дай хиляда лева за да ти кажа"?

                ех, lesbos, lesbos...
                Last edited by polki; 01.12.2018, 03:05.
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • folki -кво стана не ти стиска нали
                  уж чете уж се информира и накрая млъкна ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    аз доста добре разбирам, че на въпрос: "колко данъка върху дивидента с испания" , ти категорично отговори: "15%"

                    посочи една акция от която си взел дивидент тази година, каква сума си взел за 1 акция и какъв данък върху тази сума си платил!!!
                    Добре щом така мислиш да се обзаложим за 1000 кинта
                    Не ми се рови да търся ,все пак за теб 1000 кинта едва ли са проблем ,стига да ти стиска де ,че ми омразна навсякъде да ръсиш акъл
                    Е приемаш ли облога?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                      Като не те интересуват дивидентите в Испания ,тогава за какво се напрягаш
                      Добре си прочел ,ама нищо не си разбрал
                      аз доста добре разбирам, че на въпрос: "колко данъка върху дивидента с испания" , ти категорично отговори: "15%"

                      посочи една акция от която си взел дивидент тази година, каква сума си взел за 1 акция и какъв данък върху тази сума си платил!!!
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        Брей, в Румъния хем ръст на акциите, хем висока дивидентна доходност ! Някой търгува ли там да потвърди ?
                        ще ги объркаш съвсем с тази румъния ........ виж, че с една испания не знаят колко е данъка върху дивидента

                        а нещо за курса на леята споменава ли се? .......... да не стане така, че доходността да е 10%, а загубата от курсови разлики да е 15%
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                          https://www.investor.bg/novini-i-ana...estira-272860/

                          "Напред са и инвеститорите на Румънската фондова борса, като основният индекс там се повишава с 10%, а с дивидентната доходност достига 20%, заяви Александру Стефан, финансов анализатор на фондовата борса в Букурещ."

                          Брей, в Румъния хем ръст на акциите, хем висока дивидентна доходност ! Някой търгува ли там да потвърди ?
                          Tака е, но там риск идва от лея - никога не знаеш кога ще се обезцени с 5-10% заради бюджетен дефицитит ..2018 обаче е стабилна спрямо евро
                          Oтделно BET 2017 H2 бе зле

                          Коментар


                          • https://www.investor.bg/novini-i-ana...estira-272860/

                            "Напред са и инвеститорите на Румънската фондова борса, като основният индекс там се повишава с 10%, а с дивидентната доходност достига 20%, заяви Александру Стефан, финансов анализатор на фондовата борса в Букурещ."

                            Брей, в Румъния хем ръст на акциите, хем висока дивидентна доходност ! Някой търгува ли там да потвърди ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              пиши във форума ...... нали затова е този форум ........ иначе ако всички започнем да дискутираме на лични ..... каква ше е ползата от този форум?

                              не ме интересуват дивидентите от испания, но ми стана интересно като прочетох какво пише във статията които е посочена:
                              Като не те интересуват дивидентите в Испания ,тогава за какво се напрягаш
                              Добре си прочел ,ама нищо не си разбрал
                              Last edited by lobos; 30.11.2018, 09:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Когато има малко повече време ще го погледна и ще ти пиша на ЛС.
                                пиши във форума ...... нали затова е този форум ........ иначе ако всички започнем да дискутираме на лични ..... каква ше е ползата от този форум?

                                не ме интересуват дивидентите от испания, но ми стана интересно като прочетох какво пише във статията които е посочена:

                                Данъчно облагане на дивидентите

                                С последната реформа на IRPF дивидентите вече нямат освобождаване от първите 1500 евро, така че ще плащаме данъци от първото евро. Трите секции на данъчното облагане са следните:



                                Всъщност те са групирани с лихвите, генерирани от спестовните сметки или депозитите , и въпреки че в миналото те не могат да бъдат компенсирани със загуби, сега част от възвръщаемостта на движимия капитал може да бъде компенсирана.

                                След като направим изчислението на всички печалби и загуби за годината (например при покупката и продажбата на акции и взаимни фондове), ако резултатът е отрицателен, може да бъде компенсиран с положителното салдо на дивидентите или подобни, като лимитът на 20% от посоченото положително салдо през 2017 г. и 25% през 2018 г. и след това.
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X