IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Това нещо като твоя тортичка с дивиденти е ли? Значи -по мое мнение - делът ти в Атерата ного малък е.
    Да, Атерата ми е 1,76% от портфейла а ми дава около 4% от общия дивидент. Не смятам да правя съществени размествания в портфейла тази година, както казах ще продам част от Спиди ако ми дадат добра цена, и евентуално ще "разкарам" не-дивидентните акции за сметка на дивидентни такива...

    Коментар


    • Това нещо като твоя тортичка с дивиденти е ли? Значи -по мое мнение - делът ти в Атерата ного малък е.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • След като се знаят дивидентите на повечето компании, реших да си наптравя класация на дивидентите спрямо общия обем на изплатените дивиденти през 2017-та.

        Софарма имоти - 46,45%
        Софарма трейдинг - 8,85%
        ХЕС - 8,08%
        Корадо - 7,66%
        Фонд за недвижими имоти България - 7,01%
        Спиди - 5,48%
        Адванс терафонд - 4,00%
        Елана агокредит - 3,92%
        Стара планина холд - 3,84%
        М+С хидравлик - 2,01%
        Монбат - 1,61%
        Софарма - 0,83%
        Фазерлес - 0,26%

        Смятам че портфейла е достатъчно диверсифициран. Евентуално може да падне дивидента на Спиди (пуснал съм половината пакет за продажба) и да се увеличи някъде другаде но засега е това. Четири компании решиха да не разпределят дивидент - Булгартабак, Дружба стъкларски заводи, Албена (поне засега) и ПИБ, като вероятността да се разделя с тях през тази или следващата година е голяма. Дивидентната доходност при цена на която съм купил е около 4,66% а към моментни цени е около 3,22%. Може би трябваше да продам Булгартабак на капиталова загуба и да купя някоя дивидентна акция и да си кача процента, но се надявам да не съм сгрешил с решението си да изчакам...
        Топ 5 на процента дивидентна доходност спрямо средна цена на придобиване ми е : Адванс терафонд, Софарма имоти, Елана агрокредит, Корадо, Софарма трейдинг...
        Last edited by mancev; 25.05.2017, 12:01.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

          15% -сега проверих Импов ти си по дивидентите запиши го някъде ,че все се бъркам
          Вярно - ти и преди беше казал това Ми ето: има го записано в темата. Ще се научим, ще се научим

          Моите проценти са след данъчното очесване.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

            мисля ,че 25% удържат ,ако не се бъркам де ,ми който го кефи да си пазарува
            безплатен обяд няма никъде, освен ако не си просяк може да е по-евтин или по-скъп, ама безплатен....!?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

              Демек от туй процентче да извадим 25%?

              Репсол са ми в списъкът за дебнене.
              15% -сега проверих Импов ти си по дивидентите запиши го някъде ,че все се бъркам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                мисля ,че 25% удържат ,ако не се бъркам де ,ми който го кефи да си пазарува
                Демек от туй процентче да извадим 25%?

                Репсол са ми в списъкът за дебнене.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                  недей да дразниш, че на някои много им идват такива дивиденти, не могат да ги смелят
                  мисля ,че 25% удържат ,ако не се бъркам де ,ми който го кефи да си пазарува

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                    IBEX-35
                    Дивиденти доходност
                    EMPRESA RENTAB %
                    Endesa 6.23%
                    Enagás 5.68%
                    Repsol 5.39%
                    Mediaset 4.95%
                    Mapfre 4.82%
                    REE 4.78%
                    Abertis 4.68%
                    Gas Natural 4.62%
                    Iberdrola 4.61%
                    Merlin Prop 4.30%
                    Telefónica 4.02%
                    DIA 3.95%
                    T. Reunidas 3.85%
                    Santander 3.77%
                    Acerinox 3.72%
                    IAG 3.62%
                    Acciona 3.53%
                    ACS 3.34%
                    Caixabank 3.32%
                    Sabadell 3.31%
                    BBVA 3.30%
                    Ferrovial 3.17%
                    Bankinter 3.12%
                    Bankia 2.89%
                    Viscofán 2.69%
                    AENA 2.29%
                    Inditex 2.16%
                    Amadeus 1.98%
                    Grifols 1.45%
                    Gamesa 1.20%
                    Meliá 0.96%
                    Cellnex 0.58%
                    недей да дразниш, че на някои много им идват такива дивиденти, не могат да ги смелят

                    Коментар


                    • IBEX-35
                      Дивиденти доходност
                      EMPRESA RENTAB %
                      Endesa 6.23%
                      Enagás 5.68%
                      Repsol 5.39%
                      Mediaset 4.95%
                      Mapfre 4.82%
                      REE 4.78%
                      Abertis 4.68%
                      Gas Natural 4.62%
                      Iberdrola 4.61%
                      Merlin Prop 4.30%
                      Telefónica 4.02%
                      DIA 3.95%
                      T. Reunidas 3.85%
                      Santander 3.77%
                      Acerinox 3.72%
                      IAG 3.62%
                      Acciona 3.53%
                      ACS 3.34%
                      Caixabank 3.32%
                      Sabadell 3.31%
                      BBVA 3.30%
                      Ferrovial 3.17%
                      Bankinter 3.12%
                      Bankia 2.89%
                      Viscofán 2.69%
                      AENA 2.29%
                      Inditex 2.16%
                      Amadeus 1.98%
                      Grifols 1.45%
                      Gamesa 1.20%
                      Meliá 0.96%
                      Cellnex 0.58%

                      Коментар


                      • Ето дивидентаджийското положение на БФБ към моментът: вече гласувани или официално предложени за гласуване дивиденти - поне които намерих, де - не съм ровил като къртиц за сладък компир: обстойно. Първата средна стойност е обща за всички представени - при втората - без извратено тлъстият дивидент при Златен лев и без недаващите нито стотинчица. За мен дивидентите като цяло и с малобройни изключения са позорно кежави.

                        http://imgur.com/a/yQVxs
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът;

                          7.78% ама някога - щото и аз купувал Трейдингчета (напримерно) на около 2.18 средно... и Имотчета на 3.14... и Хесовици на 3.20... бях си направил дивидентен портфейл с над 10% доходност преди време.

                          [B
                          Въпросът е,[/B] че сега общо взето горе долу няма какво сосно да се пазарува, освен Атерки и Жаби... а навън утре се надявам да си взема още едни британци с дивидентна над 7%...


                          При теб е вече доказано, че или късно си задаваш "въпроса" -или пък е неправилно зададен !!!
                          Last edited by inta53; 18.05.2017, 00:11.

                          Коментар


                          • [QUOTE=inta53;n3197835]
                            Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            Таксунът ли? Затрих я някъде, човек ===========



                            Да не дошла при мен,че ми показва >7.78% дивидентна д-ст (на база вложени средства) върху целият портфел
                            и 3,92% дивидентна д-ст в/у капиталовата му !
                            С една забележка ;- състои се от 27 компании (барабар с ЕнмР и БМРАЙта , КРС ,ОПТИК, Сл.ден, Петрол и др.) и
                            само 13 от тях са дивидентни!
                            И още нещо за твоя лична консумация (защото занимаваш форума с пенита) ;- тези в скобите и още
                            7бр. компании от портфейла, са без остатъчна стойност, а някои от тях си носят и ще носят дивиденти
                            7.78% ама някога - щото и аз купувал Трейдингчета (напримерно) на около 2.18 средно... и Имотчета на 3.14... и Хесовици на 3.20... бях си направил дивидентен портфейл с над 10% доходност преди време.

                            Въпросът е, че сега общо взето горе долу няма какво сосно да се пазарува, освен Атерки и Жаби... а навън утре се надявам да си взема още едни британци с дивидентна над 7%...


                            Но нека темата не разводняваме...
                            Last edited by Императорът; 18.05.2017, 00:07. Причина: Нека темата не разводняваме...
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • [QUOTE=Императорът;n3197818]

                              Таксунът ли? Затрих я някъде, човек ===========



                              Да не дошла при мен,че ми показва >7.78% дивидентна д-ст (на база вложени средства) върху
                              целият портфели 3,92% дивидентна д-ст в/у капиталовата му !
                              С една забележка ;- състои се от 27 компании (барабар с ЕнмР и БМРАЙта , КРС ,ОПТИК, Сл.ден, Петрол и др.) и
                              само 13 от тях са дивидентни!
                              И още нещо за твоя лична консумация (защото занимаваш форума с пенита) ;- тези в скобите и още
                              7бр. компании от портфейла, са без остатъчна стойност, а някои от тях си носят и ще носят дивиденти
                              Last edited by inta53; 17.05.2017, 23:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                Искам като порасна да купя елката на Импето ..... нема такава елка, честно ....
                                Таксунът ли? Затрих я някъде, човек


                                Хора, нека пишем или получени, или гласувани дивиденти

                                Аз добавям в моят списък Pfizer, че днес си взех - 01.06 - 0.32$ - тримесечен... само дето за мене няма да има сега, изтървах ексдивидентната, ама нищо: другият път
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X