IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Ми аз нарисувах едни колченца - на предната страница са - или ти искаш стотинки, вместо проценти?
    искам база данни със години назад със стотинки, както едно време си разменяхме един ексел, да ако може да се филтрира и по проценти

    Коментар


    • Ми аз нарисувах едни колченца - на предната страница са - или ти искаш стотинки, вместо проценти?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • няма ли някой умен тигър като Пончо да направи и една база данни с дивидентите, че малко им изтървах края?

        Коментар


        • Вече гласувани на сборищата, на които бях или не можах - тая седмица:

          Адванс Терафонд - 0.1615
          Прости Жабоци - 0.2375
          Привилегировани Жабоци - 0.21375
          Софарма - 0.095
          Софарма Трейдинг - 0.285


          Стойностите са изчислени след 5% данъчно очесване. Акциите все още - търгуеми с дивидент
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Демек от туй процентче да извадим 25%?

            Репсол са ми в списъкът за дебнене.
            и като ги издебнеш ще натовариш 2 акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
              Разбрах те! Това вече си е мега дърво! Но и аз съм малко параноик на тема американски брокери и стоя далеч от тях. Повече се чудя какво ще стане с англичаните, след някоя година
              кажи какво не ти харесва за щатските брокери и сподели акое възможно ти с какви търгуваш
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                Имах предвид това, че много често се случва така. Имаш 10К примерно при брокера, че по-лесно се смята. Прави ти цената ръст 20%. Продаваш акциите, сумата е вече 12К, и ти се облизваш а брокера ти пише имате $8640 а ти си му дал 10К, че имаш и 20% ръст на цената. Казвах просто, че зависи от брокера дали се грижи за инвестиралите при него. Накрая ще ти издадат един документ където пише 28% федерален данък и се оправяш както можеш. Никой няма да ти обясни как точно да си вземеш парите обратно, защото не си бил длъжен да плащаш тия 28%
                Разбрах те! Това вече си е мега дърво! Но и аз съм малко параноик на тема американски брокери и стоя далеч от тях. Повече се чудя какво ще стане с англичаните, след някоя година

                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  ''... Печалби, получени от местно лице на едната договаряща държава от прехвърлянето на акции или дялове от дружество, което е местно лице на другата договаряща държава, могат да бъдат облагани с данък в тази друга държава, ако прехвърлянето на тези акции или дялове е осъществено в рамките на 12 месеца от датата на придобиването им и ако получателят на печалбите по всяко време през 12-месечния период, предхождащ това прехвърляне, е имал пряко или непряко участие от поне 25 % в капитала на това дружество. Тази алинея обаче не се прилага по отношение на прехвърлянето на акции на публични дружества, които се търгуват на установен пазар на ценни книжа.''
                  Това е вярно но не разбирам в каква връзка го пишеш колега. Имах предвид това, че много често се случва така. Имаш 10К примерно при брокера, че по-лесно се смята. Прави ти цената ръст 20%. Продаваш акциите, сумата е вече 12К, и ти се облизваш а брокера ти пише имате $8640 а ти си му дал 10К, че имаш и 20% ръст на цената.

                  Казвах просто, че зависи от брокера дали се грижи за инвестиралите при него. Накрая ще ти издадат един документ където пише 28% федерален данък и се оправяш както можеш. Никой няма да ти обясни как точно да си вземеш парите обратно, защото не си бил длъжен да плащаш тия 28%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                    .... в щатите, продаваш акции, вземат ти 30% от сумата и после оправяй се ако знаеш как ...
                    ''... Печалби, получени от местно лице на едната договаряща държава от прехвърлянето на акции или дялове от дружество, което е местно лице на другата договаряща държава, могат да бъдат облагани с данък в тази друга държава, ако прехвърлянето на тези акции или дялове е осъществено в рамките на 12 месеца от датата на придобиването им и ако получателят на печалбите по всяко време през 12-месечния период, предхождащ това прехвърляне, е имал пряко или непряко участие от поне 25 % в капитала на това дружество. Тази алинея обаче не се прилага по отношение на прехвърлянето на акции на публични дружества, които се търгуват на установен пазар на ценни книжа.''
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      ИМПОВ, ето кои са най- могъщите компании..

                      http://www.infostock.bg/infostock/co...mpanii-v-sveta
                      Над едно ниво думата могъщество вече е безсъдържателна - и просто гледаш какво ти носят те.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                        IB са ми удържали 15% ,ако желаеш мога ти пратя на лична да видиш
                        Не няма нужда, това е благодарение на брокера ти който е подал инфо че си от България и да ползват трити рейта, иначе ако не дадат документ че си от България, вземат 19% и после едва ли ще ти се занимава да си ги връщаш останалите 4%. Както и в щатите, продаваш акции, вземат ти 30% от сумата и после оправяй се ако знаеш как . Та читав ти е явно брокера. Лека и доходна. Айде дано нямаме монотонно лято

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                          Испанския данък е 19%. 15% е само ако ползваш тритито, което в Испания е съпроводено с доста мъка и почти 100% провал, както и Франция, но както каза колегата по-долу. Който го кефи си взема, който не, взема Златен Лев и кърти
                          IB са ми удържали 15% ,ако желаеш мога ти пратя на лична да видиш
                          Last edited by lobos; 26.05.2017, 09:54.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                            15% -сега проверих Импов ти си по дивидентите запиши го някъде ,че все се бъркам
                            Испанския данък е 19%. 15% е само ако ползваш тритито, което в Испания е съпроводено с доста мъка и почти 100% провал, както и Франция, но както каза колегата по-долу. Който го кефи си взема, който не, взема Златен Лев и кърти

                            Коментар


                            • ИМПОВ, ето кои са най- могъщите компании..

                              http://www.infostock.bg/infostock/co...mpanii-v-sveta

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Това нещо като твоя тортичка с дивиденти е ли? Значи -по мое мнение - делът ти в Атерата ного малък е.
                                Явно си има причини да го смята така и да не е купил повече в Атера.

                                Коментар

                                Working...
                                X