IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Чичо Манчо, тук има хора и които нямат акции.Те са майстори на сложните сметки на демото...Там ние сме лаици..
    Ето това е много смислен коментар и е баш по темата.
    Събитията не винаги отговарят на очакванията!

    Коментар


    • Чичо Манчо, тук има хора и които нямат акции.Те са майстори на сложните сметки на демото...Там ние сме лаици..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

        Ми не ми харесва твоя начин на смятане. Аз как да я смятам тая доходност, ако нямам акции??? Правилно е да се смята по последна цена. Като сметна каква доходност се получава ще решавам дали да купя акцията.


        Е то ако нямаме акции е ясно. Ако тепърва решаваме дали да купим и първолак ще може да ни я сметне. Но ако трябва да решаваме дали да допълним или да продадем? Защо да ползвам последната, след като съм купувал/продавал преди това на различни цени? Не коментирам дали по-високи или по-ниски. Последната (пазарната) цена е важна за определяне пазарната стойност на портфейла, но не и за пресмятане на дивидентна доходност, и то при условие, че имаме в наличност от въпросната акция.
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

          Не разбирам Импе, защо смяташ дивидентна доходност, използвайки "цени към някакъв борсов ден от годината"... пък бил той първия, последния или друг някакъв? Би имало логика, ако правиш някакъв вид преоценка на портфейла си към този ден и след това не сключваш никакви сделки - нито покупки, нито продажби. Иначе не виждам смисъл. Ще ти кажа как си ги смятам аз, пък ти прецени в кой метод има повече "поучителство" - в твоя или моя.

          Какво правя аз? Вземам СРЕДНАТА си цена (с вкл. разноски, такси и комисионни) към датата на ОСА или още по-добре към последния ден за търговия с право на дивидент и деля НЕТНИЯ полагащ се дивидент на тази СРЕДНА цена. Не знам как и откъде черпиш информация за общите събрания на чуждестранните ти инвестиции, но за българските е лесно. Успех ти желая!
          Ми не ми харесва твоя начин на смятане. Аз как да я смятам тая доходност, ако нямам акции??? Правилно е да се смята по последна цена. Като сметна каква доходност се получава ще решавам дали да купя акцията.
          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

            Не разбирам Импе, защо смяташ дивидентна доходност, използвайки "цени към някакъв борсов ден от годината"... пък бил той първия, последния или друг някакъв? Би имало логика, ако правиш някакъв вид преоценка на портфейла си към този ден и след това не сключваш никакви сделки - нито покупки, нито продажби. Иначе не виждам смисъл. Ще ти кажа как си ги смятам аз, пък ти прецени в кой метод има повече "поучителство" - в твоя или моя.

            Какво правя аз? Вземам СРЕДНАТА си цена (с вкл. разноски, такси и комисионни) към датата на ОСА или още по-добре към последния ден за търговия с право на дивидент и деля НЕТНИЯ полагащ се дивидент на тази СРЕДНА цена. Не знам как и откъде черпиш информация за общите събрания на чуждестранните ти инвестиции, но за българските е лесно. Успех ти желая!
            Има логика и в туй, мен идеята ми е друга - да се види съм ли стартирал с правилен портфейл годината и съм я завършил с по-правилен ли. А и нали се сещаш, че по твоето нашите и чуждите компании няма да са равнопоставени - щото ного чужди снасят по 4 пъти в годината.


            Пипов - аз съм си разпределил добре отраслите - ресурсните са едни от тия, на които наблягам.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

              Форд кои са Форд?
              Импе авто сектора е пред пропаст и малко ще оцелеят!
              Ако други след 5-6години произвеждат водещите автономни ел. автомобили...то тогава и Форд и Фиат ще са като Нокия преди да измислят смартфоните!
              Много внимавай там.
              Кои са тия: "други"? Автомобилният сектор ще е пред пропаст само ако някой измисли телепортацията. А Ford в моментът строят огромен завод в Китай именно за електрически коли. Ако някой е пред пропаст, това е Теслата - големите концерни ги изчакаха да развият технологията и до 3-4 години ще ги превърнат в бутикова марка за колекционерчета.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение

                Импе, импее, ако имаш от всички дали дивидент акции на БФБ може да говориш за 3,39 %, ама погледни твоята картинка по-долу. Колко позиции ти дават над 4%? Какво ти пречи да увеличаваш там дела си ? Нещо повече, има понятие - капиталова печалба . Акъл няма да ти давам - 20 години си на този пазар. Щом "жълтите стотинки", които ти превеждат са повече - ти си знаеш.
                Успех в инвестирането.
                А че аз инвестирам основно в по-сгодните... или съм инвестирал в тях когато са били сгодни. Само че докато туканка вече над 4.5% напримерно почти е невъзможно (освен ако не продължавам да трупам по определени позиции, дето вече си имам немалко), на някои други пазари това ми е минимумът. Капиталова печалба тоже има и другаде по света.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Бльъм.

                  Нарисувах си едни колчета, изобразяващи дивидентната доходност на част от моят портфейл по цени на акциите - обаче - към пръвият борсов ден за годината, когато още дивидентите не бяха като размер ясни. Мисля има доза поучителство в картинката...
                  Не разбирам Импе, защо смяташ дивидентна доходност, използвайки "цени към някакъв борсов ден от годината"... пък бил той първия, последния или друг някакъв? Би имало логика, ако правиш някакъв вид преоценка на портфейла си към този ден и след това не сключваш никакви сделки - нито покупки, нито продажби. Иначе не виждам смисъл. Ще ти кажа как си ги смятам аз, пък ти прецени в кой метод има повече "поучителство" - в твоя или моя.

                  Какво правя аз? Вземам СРЕДНАТА си цена (с вкл. разноски, такси и комисионни) към датата на ОСА или още по-добре към последния ден за търговия с право на дивидент и деля НЕТНИЯ полагащ се дивидент на тази СРЕДНА цена. Не знам как и откъде черпиш информация за общите събрания на чуждестранните ти инвестиции, но за българските е лесно. Успех ти желая!
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    БФБ става все по-несгодна дивидентно. 3.39% е кежава дивидентна доходност. По-висока аз получавам напримерно от Ford и то след 30% данък дивидент.Разбира се - по-добра е от бамковите депозити и за ного хора това е повече от достатъчно.
                    Стига рИва пък ти бе, ей не спря.....пък и фордчето ти ще яде хурката така или иначе.
                    Като си толкоз алчен за дивита можеш с малко повече пипе да го направиш хеджирано и да го не мислиш много много, хеле пък рисковете за разни компании - хич.
                    Напр. BXMX TLT GGN, индекси, дцк и малко ресурсни/злато. Да кажем 50/40/10%
                    Колкото форда ти дават, половината ежемесечно, къташ си там едни 4.5% чисто и си свиркаш.

                    PS Само не купувай цефове когато се търгуват с премия, както е сега...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      БФБ става все по-несгодна дивидентно. 3.39% е кежава дивидентна доходност. По-висока аз получавам напримерно от Ford и то след 30% данък дивидент.Разбира се - по-добра е от бамковите депозити и за ного хора това е повече от достатъчно.
                      Форд кои са Форд?
                      Импе авто сектора е пред пропаст и малко ще оцелеят!
                      Ако други след 5-6години произвеждат водещите автономни ел. автомобили...то тогава и Форд и Фиат ще са като Нокия преди да измислят смартфоните!
                      Много внимавай там.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        БФБ става все по-несгодна дивидентно. 3.39% е кежава дивидентна доходност. По-висока аз получавам напримерно от Ford и то след 30% данък дивидент.Разбира се - по-добра е от бамковите депозити и за ного хора това е повече от достатъчно.
                        Импе, импее, ако имаш от всички дали дивидент акции на БФБ може да говориш за 3,39 %, ама погледни твоята картинка по-долу. Колко позиции ти дават над 4%? Какво ти пречи да увеличаваш там дела си ? Нещо повече, има понятие - капиталова печалба . Акъл няма да ти давам - 20 години си на този пазар. Щом "жълтите стотинки", които ти превеждат са повече - ти си знаеш.
                        Успех в инвестирането.

                        Коментар


                        • БФБ става все по-несгодна дивидентно. 3.39% е кежава дивидентна доходност. По-висока аз получавам напримерно от Ford и то след 30% данък дивидент.Разбира се - по-добра е от бамковите депозити и за ного хора това е повече от достатъчно.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Растеж и дивиденти на Българска фондова борса

                            В разгара сме на сезона на общите събрания и гласуването на дивидентите от печалбите на компаниите на Българска фондова борса. При повечето от тях няма изненади в това дали и колко ще разпределят през тази година на своите акционери. Средният доход от дивиденти тази година е 3.39%. Тази стойност е изчислена от вече гласуваните решения за разпределяне или тези, на които предстоят общите събрания за гласуване.

                            А само от началото на годината акциите на тези компании са се повишили средно с над 14%. И ако се вземе предвид още по-силното поскъпване на акциите през последните дванадесет месеца, тази доходност е добро постижение за нашите компании.


                            http://blog.elana.net/2017/06/rastez....+%D0%BB%D0%B2.

                            Коментар


                            • Бльъм.


                              Нарисувах си едни колчета, изобразяващи дивидентната доходност на част от моят портфейл по цени на акциите - обаче - към пръвият борсов ден за годината, когато още дивидентите не бяха като размер ясни. Мисля има доза поучителство в картинката. По очевидни причини отсъстват от колчетата британските и американските ми компании - там има да се гувича още - де факто до края на годината - зависи от валутни курсове и ного неща, а искам, за коректност, да ги смятам през еврото. Няма и Газпром - сборището предстои, а има май различни предложения за размерът на, а и там трябва през евро да се смята. Разбира се - сметката е чисто - след данъците.
                              Click image for larger version

Name:	01.01.2017.JPG
Views:	1
Size:	25.3 КБ
ID:	3206249

                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Ще го изям под формата на суши.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X