IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Мисля че преди време и аз бях задал подобен въпрос, но задоволяващ отговор тогава не получих. Дано сега е разично...
    Ниските такси за управление ме привличат в сравнение с договорните фондове. Иначе договорни дивидентни имам няколко. Инвестирам в тях за диверсификация по скоро, за да не съм само на БФБ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
      Да попитам има ли колеги инвестиращи в дивидентни ЕТФ регистрирани и търгувани в ЕС ? Моля търгуващите да споделят опит и мнения.
      Мисля че преди време и аз бях задал подобен въпрос, но задоволяващ отговор тогава не получих. Дано сега е разично...

      Коментар


      • Да попитам има ли колеги инвестиращи в дивидентни ЕТФ регистрирани и търгувани в ЕС ? Моля търгуващите да споделят опит и мнения.

        Коментар


        • Вътрешна информация

          Уведомление за паричен дивидент

          Уведомление за паричен дивидент. „Софарма имоти“ АДСИЦ ще започне изплащането на дивидента за 2017 год. на 03.10.2018 год., съгласно изготвен от Централен депозитар АД Списък на правоимащите лица към 05.07.2018 год. Съгласно Правилника на “Централен депозитар” АД, дивидентът ще се изплаща: чрез съответния инвестиционен посредник за лицата с клиентски сметки и чрез обслужващата банка на Дружеството – „Райфайзенбанк“ ЕАД, за лицата с лични сметки.

          Коментар


          • Бай Имп е като в абстиненция сега .Пука му се сърцето да посне ,че е взел 0.5% дивидент,но от друга страна пък обеща да не пише

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Да спомена само, че съм получил дивидент от Арома. То не знам дали има останали много хора от форума с акции там, но все пак нали това е темата.
              Аз имам пренебрежително малък брой, но все пак имам... Компанията мисля че не е лоша, имат разпознаваеми марки и т.н. но не знам защо раздават толкова малък дивидент...

              Коментар


              • Да спомена само, че съм получил дивидент от Арома. То не знам дали има останали много хора от форума с акции там, но все пак нали това е темата.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • 143мил. дивиденти са разпределили сумарно всички дружествата от БФБ за 2017 год,,а само Солвей за същата година 167мил.дивиденти(за Уникредит със скромните 298мил. въобще няма смисъл да говорим)..........Според мен е много притеснително.........никой нормален човек не би предположил че Солвей печели повече от сумарно всички дивидентни компании на БФБ.Нали икономиката ни тръгва нагоре ......КАКВО СТАВА ??????Всички даващи се разписват само колкото да не будят подозрение ли.......???????
                  Last edited by спекуланта; 22.09.2018, 21:32.

                  Коментар


                  • https://www.investor.bg/novini-i-ana...godina-268631/

                    Коментар


                    • Не е без значение. Просто моято дефиниция на печалба е различна

                      Едно от най-рисковите неща е да направиш стартъп. Ако почнеш с 200К една нова тек компания и след 10 години тя прави 10 млн. лева годишна "печалба", това на загуба ли е, защото Епъл след 10г. от съществуваването си са правили 100 млн долара?

                      Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                      Значи, за теб е без значение какъв риск поемаш, стига доходността да е над безрисковата.

                      Против си на основен принцип на пазара: поемане на по-голям риск изисква по-висока печалба.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                        За последно да раздвижа въздуха над Императорът !
                        ЗАВИСИ от времето за което измерваш доходността, ако го правиш годишно без връзка с началния капитал+добавяния от странични доходи и ДВИЖЕНИЕТО му вътре м/у позициите, си му изтървал края от всякъде!
                        Вътрешните портфейлни печалби от сделки+дивиденти минус загуби е РЕЗУЛТАТА ти!
                        Сега речи с колко му е пораснал на
                        Императорът !
                        А аз тия плюсове дори не ги отчитам. Например - когато скоро излязох отчасти от Allianz за да диверсифицирам финансовият подпортфейл към АХА. В резултат на туй не само че си осигурих малко по-висок дивидент за догодина, но и ми останаха пари - за да си подпомогна купуването на нещо друго - горе-долу колкото 4-годишен дивидент от. Какво да се прави - догодина очаквам спад на дивидентът от Атерата, а не искам да слизам под 5%-на дивидентна доходност, но напротив - искам да качвам процентът. Хубаво е, че дожста компании - американски, френски, британски - ежегодно дивидентът вдигат.
                        Last edited by Императорът; 09.09.2018, 14:28. Причина: Гувик-гувик
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                          Значи, за теб е без значение какъв риск поемаш, стига доходността да е над безрисковата.

                          Против си на основен принцип на пазара: поемане на по-голям риск изисква по-висока печалба.
                          Има и изключения. Например носещите 12% годишна лихва - и обезпечени със златце Жабешки облизвации
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            А аз не разбирам - не ти ли минава мисълта: "Ако вкарам 50 Б в някои от компаниите на Импето, ще правя 2.5 Б годишна дивидентна доходност"? Защото - както каза Паричков - процентът е важен.

                            Общата сума на годишните ми дивиденти е четирицифрена - засега толкова

                            За последно да раздвижа въздуха над Императорът !
                            ЗАВИСИ от времето за което измерваш доходността, ако го правиш годишно без връзка с началния капитал+добавяния от странични доходи и ДВИЖЕНИЕТО му вътре м/у позициите, си му изтървал края от всякъде!
                            Вътрешните портфейлни печалби от сделки+дивиденти минус загуби е РЕЗУЛТАТА ти!
                            Сега речи с колко му е пораснал на
                            Императорът !
                            Last edited by inta53; 09.09.2018, 12:20.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                              За мене е над "безрисковата" възвръщаемост
                              Значи, за теб е без значение какъв риск поемаш, стига доходността да е над безрисковата.

                              Против си на основен принцип на пазара: поемане на по-голям риск изисква по-висока печалба.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                                Какъв ти е еталона, който определя дали си на печалба?
                                Просто да изкараш някой лев над първоначалната инвестиция ли?
                                За мене е над "безрисковата" възвръщаемост

                                Коментар

                                Working...
                                X