IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Да, когато данъка е по-нисък от 5%, дължиш 5% такъв в България. Marine Harvest нямам, но е въпрос на време да си купя. Може би цена от 162-165 крони е приемлива там към момента. Имай впредвид че данък дивидент в Норвегия е 25%.
    Здравей! Данъка в Германия е 25-26% горе долу колкото и в Норвегия. Идеята ми ако се купят акции на Daimler, Marine Harvest или друга компания от щатите би трябвало да се дължи само 10% данък дивидент, което е много по-добре от 25% в дългосрочен план. Другия вариант за който се сещам е да се купят акции в UK и да се плати само 5% данък дивидент в България. Минуса при продажба в щатите е че трябва да се платят 10% данък, които по принцип е 0% при сделки в Европа. Така, че вторият вариант според мен е много по-добър. Основният ми въпрос е дали съм прав? Ако има колеги които са запознати, моля да споделят. Поздрави

    https://www.investing.com/equities/daimler

    https://www.investing.com/equities/marine-harvest?cid=948905
    Last edited by Innocent; 21.07.2018, 14:42.

    Коментар


    • Нещо много страшни аватари си сложил ...тоци фЪргат наляво надясно......да не искаш да уплашиш някой


      Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Капиталовата доходност е имагинерна - цената на акцията има някакъв смисъл само ако продаваш или купуваш.
      Стига с тези разбирания от 19 век.Цената на акцията има значение ВИНАГИ .И за изчисление на дивидентна, и за капиталова доходност.И за псхичиеска устойчивост и за привличане на нови акционери и общо взето за ВСИЧКО.

      Ето ти един такъв пример .Чукни 10г графика https://finance.yahoo.com/quote/DB?p=DB

      Много могъща компания преди 10г ,маркет мейкър на форекс пазара и една от най-големите банки в света.Страхотни отчети и всичко.Купуваш на 81$ (преди 10г) и според твоята логика забравяш.Е ,ама днес е само 12$ ,което е скромните -85% .И за 10г си взел реално 10-15$ дивидент.Тотал си вътрешна гума едно 70% .Ми кой държи -70% за 10г ??? Ами да не говорим за пропуснати ползи на тези вложени средства,защото има активи са пуснали 4 -цифрени % печалби оттогва.Ами колко хора не са издържали на този 10г спад и са продавали ,като са помогнали със селовете си за тази лавина ?

      Виждаш ли че цената има значение ВИНАГИ ? или капаците ти пречат ? .И в примера говорим за могъщи компании,световни лидери в областта си ,а не некви дюкяни заложни къщи в сф,където даже и аз ги чух за пръв път преди 1 седмица.
      Last edited by kurta007; 21.07.2018, 13:50.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение


        Евала че си постнал подобна графика.Заслужаваш адмирации.Много по-точна информация дава от да речем "взех дивидент 50 цента"

        Направи си труда обаче да изчислиш и капиталовата доходност за периода,и така че получиш хептен точни резултати.Защото ако някой от акциите са поевтинели 50% , кел файда като си взел 7% дивидент
        Че то е същото - нали аз пиша: взех еди колко си НА АКЦИЯ. Колко ти е да провериш цената към момента (защото графика - по цени към началото на годината) и да си направиш сметката дали да си напазаруваш?

        Капиталовата доходност е имагинерна - цената на акцията има някакъв смисъл само ако продаваш или купуваш. Пробвах да чертая такива колчета - обаче още в началото основната ми инвестиция - Трейдингът - щръкна толкова нависоко, че обезмисли графиката.

        А и мога ли да рисувам колчета след всеки дивидент? Малко ного ще ми дойде това.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

          То те няма сигурно да си променят законодателството обаче, ако излязат изцяло от ЕС и ЕИП, тогава печалбите от търговията с техните акции автоматично ще започне да се облага тук, както се облага и в момента търговията с американските акции. Имайте го тоя риск предвид.
          Аз не търгувам, драги - аз си пазарувам
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

            Без да се заяждам, какво мислим аз и ти няма никакво значение, по-важно е дали ще има промени. Инъче тази вечер попаднах на няколко британски компании с много висок дивидент, не съм ги разглеждал подробно, може и да не са ок, но мисля че дивидента ще ти хареса ... над 9%. Относно данък дивидент знам, че някой колеги твърдят, че данък дивидент на дивиденти получени от британски компании до 5000 лири на година не се дължи. Други казват, че се дължи данък дивидент 5% в БГ ? Преди няколко месеца някой от форума писа за една норвежка компания Marine Harvest. Някой от форума купувал ли е? Виждам, че имат висок дивидент, които се изплаща на всеки три месеца.
            Да, когато данъка е по-нисък от 5%, дължиш 5% такъв в България. Marine Harvest нямам, но е въпрос на време да си купя. Може би цена от 162-165 крони е приемлива там към момента. Имай впредвид че данък дивидент в Норвегия е 25%.

            Коментар



            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Евала че си постнал подобна графика.Заслужаваш адмирации.Много по-точна информация дава от да речем "взех дивидент 50 цента"

              Направи си труда обаче да изчислиш и капиталовата доходност за периода,и така че получиш хептен точни резултати.Защото ако някой от акциите са поевтинели 50% , кел файда като си взел 7% дивидент
              Last edited by kurta007; 21.07.2018, 10:58.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Аз мисля: няма да има промени, камо ли да променят данъчното облагане - обратняците няма да искат да си изгубят инвеститорите.
                Надали и ще се ограничи търговията с британски акции - поне на най-могъщите компании, а аз обичам такива... Британия има ного могъщи компании.
                То те няма сигурно да си променят законодателството обаче, ако излязат изцяло от ЕС и ЕИП, тогава печалбите от търговията с техните акции автоматично ще започне да се облага тук, както се облага и в момента търговията с американските акции. Имайте го тоя риск предвид.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                  До Императора: Имаш поща
                  Eто, Инокентий - скивай:

                  https://www.vodafone.com/content/dam...ease_FINAL.pdf

                  Вода-фонът здраво е глътнал вода - плаща сосни дивиденти, ама не може да си ги позволи. Печалба 2.8 МБ, дълг 31.5 МБ. Дава почти двойно по-голям дивидент от печалбата на акция. Ето в такава компания не бих инвестирал, ако ще пет пъти водафон да е - щото не ща аз да глътна вода - инвестицията в е като игра на Чер Петър.

                  То - почти всички могъщи компании имат борчове, важно е могат ли да си ги позволят. Винаги гледам: ако например компанията реши да работи само за да си изплати дългът, колко време ще и отнеме това? 1-2, дори 3 години - става - ако е силна откъм активи и бизнесът е стабилен. Аре: и 4 години - ако е суперстратегическа. Ама 15 години... ного ми идва, ного.
                  Last edited by Императорът; 21.07.2018, 09:52. Причина: Галина Бланка - бълбук-БЪЛБУК.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    1. Защо без Даймлер?
                    2. В какво съотношение би ги взел?

                    П.П. Пак да кажа - говорим към цени към днешна дата, а не кой е най-секси по принцип....
                    Защото - само три - ти каза - а изброените от мен са най-могъщи в стратегически смисъл - защото аз съм Стратегос.

                    Иначе държа на всяка една от инвестициите си навън.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      Само три ли - това е садистическо.

                      Не знам - може би Мидичката, Газпром и Рио Тинто...
                      1. Защо без Даймлер?
                      2. В какво съотношение би ги взел?

                      П.П. Пак да кажа - говорим към цени към днешна дата, а не кой е най-секси по принцип....
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Ако трябваше сега да си правиш портфейл извън БФБ, на цени към днешна дата, кои биха били твоите фаворити - топ 3 да кажем?
                        Само три ли - това е садистическо.

                        Не знам - може би Мидичката, Газпром и Рио Тинто...
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                          До Императора: Имаш поща
                          Отговорих ти, благодаря
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            След данъците е и е към цените на 03.01.2018 година.
                            Ако трябваше сега да си правиш портфейл извън БФБ, на цени към днешна дата, кои биха били твоите фаворити - топ 3 да кажем?
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Импе, тази табличка след данъците ли е? И този % се отнася към цена на акцията към днешна дата или към тази на закупуване?
                              След данъците е и е към цените на 03.01.2018 година.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • До Императора: Имаш поща

                                Коментар

                                Working...
                                X