IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Абе: съсел слънчасал - загубата ми от Саламаджийницата е ПОД СТО ЛЕВА !!! И това беше преди 6-7 ГОДИНИ !!! През туй време съм инвестирал в ДЕСЕТКИ компании... самият факт, че толкова време не можете да намерите с какво друго да ме бъзикате, всъщност най-добре показва нивото ми !!!
    Ми че тя и инвестицийката ти беше под сто лева бе Мазньо,
    Не те бъзикаме изобщо. Работата е там, че като инвестираш десетина лева, е все тая дали губиш или не.
    Размерчето на инвестицийката е важно, защото колкото струва размерчето, толкова струва и мненийцето.

    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение



      Ммм?
      Да не е тайна, която криеш, та да можеш да си лънготиш тук новобранците?

      Атвечай!

      Абе: съсел слънчасал - загубата ми от Саламаджийницата е ПОД СТО ЛЕВА !!! И това беше преди 6-7 ГОДИНИ !!! През туй време съм инвестирал в ДЕСЕТКИ компании... самият факт, че толкова време не можете да намерите с какво друго да ме бъзикате, всъщност най-добре показва нивото ми !!!
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        На кое да отговаря, бе: чучуло плешиво?
        Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Хубава картинка, но я дай една сметчица колко спичели от мекомките например, направи една графичка колко дивидентченце взе, и колко даде за тях, и финалната сметчица?
        Айде в процентченца, че иначе ще стане веселко и много ще се смейкаме.
        Ммм?
        Да не е тайна, която криеш, та да можеш да си лънготиш тук новобранците?

        Атвечай!

        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • На кое да отговаря, бе: чучуло плешиво?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Мазньо, като те питат - отговаряй!

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

              Какво да ги чета баце тея отчети.Отчети се манипулират нон стоп.
              Е ,КТБ беше няколко години Номер 1 банка и беше давана за пример от всички,а Василев бе банкер на БГ няколко години подред.
              Няколко години по-рано пък ENRON ,компания с 67 млрд активи вадеше от отлични ,по отлични отчети. И двете могъщи компании вече ги няма,хем имаха перфектни отчети.

              Отчетите ги гледат само левел 1 инвеститори.Левел 2 и левел 3 гледаме други неща
              А-а-а-а, значи ти си инвеститор на 2-3 ниво - качил си се там за месец, а аз 20 години се мъча на 1 ниво.

              И какво точно гледате вие - великите? Още не ми отговори на въпроса - как така си правил по 3000% досега, а сега супер ного се кефиш на Атерата - заради някакъв дивидент 4.6%? Някои неща може отчасти да се манипулират счетоводно с малко врътки например печалбата... други трудно, например продажбите. За КТБ какво да ти разказвам - тя бе фалирана умишлено - а и говорим за банка ВСЯКА банка може да бъде повалена на колене, ако всичките и депозитари е струпат пред гишетата да си искат парите - това проумяваш ли го?

              Вълчане, Вълчане-е-е-е... Вълчане....
              Last edited by Императорът; 21.07.2018, 19:27. Причина: Вълчане-е-е-е, Вълчане...
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                Импе писах ти днес, но явно не ми получаваш съобщенията. Виждам, че в няколко поста ме споменаваш + Vodafon. Излиза така, че едва ли не съм ти препоръчал да си купиш акции на тази компания заради високия дивидент, което по принцип не е така. Поздрави
                Инокентий - пощата на инвесторът е толкова чудовищно скапана - че чак сега виждам съобщения, изпратени ми преди дори месеци - благодарение на тебе - защото ми КАЗА, че си ми.

                Да - ти ми даде просто сайт - в който има стотици компании подбрани по сгода - а те цитирам само защото обяснявам, че трябва да се гледа не само дивидентът, защото е опасно. Не си ми препоръчвал нито Водафон, нито коя да е друга, нито пък аз препоръчвам някому тази или друга
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Така две точки които може да вземем като поука 1) имперотара е олигофрен и 2) всичко е Cash Flow

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Eто, Инокентий - скивай:

                    https://www.vodafone.com/content/dam...ease_FINAL.pdf

                    Вода-фонът здраво е глътнал вода - плаща сосни дивиденти, ама не може да си ги позволи. Печалба 2.8 МБ, дълг 31.5 МБ. Дава почти двойно по-голям дивидент от печалбата на акция. Ето в такава компания не бих инвестирал, ако ще пет пъти водафон да е - щото не ща аз да глътна вода - инвестицията в е като игра на Чер Петър.

                    То - почти всички могъщи компании имат борчове, важно е могат ли да си ги позволят. Винаги гледам: ако например компанията реши да работи само за да си изплати дългът, колко време ще и отнеме това? 1-2, дори 3 години - става - ако е силна откъм активи и бизнесът е стабилен. Аре: и 4 години - ако е суперстратегическа. Ама 15 години... ного ми идва, ного.
                    Импе писах ти днес, но явно не ми получаваш съобщенията. Виждам, че в няколко поста ме споменаваш + Vodafon. Излиза така, че едва ли не съм ти препоръчал да си купиш акции на тази компания заради високия дивидент, което по принцип не е така. Поздрави
                    Last edited by Innocent; 21.07.2018, 18:52.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Казах ти - чети отчети
                      Какво да ги чета баце тея отчети.Отчети се манипулират нон стоп.
                      Е ,КТБ беше няколко години Номер 1 банка и беше давана за пример от всички,а Василев бе банкер на БГ няколко години подред.
                      Няколко години по-рано пък ENRON ,компания с 67 млрд активи вадеше от отлични ,по отлични отчети. И двете могъщи компании вече ги няма,хем имаха перфектни отчети.

                      Отчетите ги гледат само левел 1 инвеститори.Левел 2 и левел 3 гледаме други неща

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение



                        Цената, Вълчане е имагинерна, докато не си я реализирал - купувайки или продавайки. Цената е функция на показателите на компанията - ако ти гледаш само цена и дивидент, опасността да горнеш като такова е много голяма. Проблемът е, че тая функция много често се изкривява. Виж тая графика:
                        [ATTACH=CONFIG]n3361461[/ATTACH]


                        Само дето тая акция - РЕАЛНО - за мене сега не струва повече, отколкото преди 8 години... защото тая цена е функция единствено на човешката наивност и големите приказки на един мошшшшшшеник. Тази компания има по-голяма пазарна капитализация от Ford, но е дала на инвеститорите си по-малко и от Златен леФ холдинг, впрочем дала им е НИЩО. Дойче бамк, за която говориш, бе на крачка от банкрутът не толкова отдавна.

                        Казах ти - чети отчети - но ако не четеш - да - поне гледай цената. Иначе - неслучайно казах на Инокентий - Водафон изглежда ужасно секси с 7.8% дивидентна доходност - но точно това е съмнителното - казах си още щом видях въпросната сгода. Прегледах отчетът им и видях, че тая компания - дори само за кредиторите си да работи - няма да може да се изплати и след 15 години... а тя продължава да снася дивиденти, които не може да си позволи и бавно, но сигурно се разорява.

                        И какво и е на картинката ми? Аз съм Императорът.

                        Ти що не си сложиш вук?
                        Хубава картинка, но я дай една сметчица колко спичели от мекомките например, направи една графичка колко дивидентченце взе, и колко даде за тях, и финалната сметчица?
                        Айде в процентченца, че иначе ще стане веселко и много ще се смейкаме.
                        Last edited by mibova; 21.07.2018, 16:43.
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение


                          Евала че си постнал подобна графика.Заслужаваш адмирации.Много по-точна информация дава от да речем "взех дивидент 50 цента"

                          Направи си труда обаче да изчислиш и капиталовата доходност за периода,и така че получиш хептен точни резултати.Защото ако някой от акциите са поевтинели 50% , кел файда като си взел 7% дивидент
                          Ха-ха-ха-ха-хааа! Това е добро!


                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                            Нещо много страшни аватари си сложил ...тоци фЪргат наляво надясно......да не искаш да уплашиш някой




                            Стига с тези разбирания от 19 век.Цената на акцията има значение ВИНАГИ .И за изчисление на дивидентна, и за капиталова доходност.И за псхичиеска устойчивост и за привличане на нови акционери и общо взето за ВСИЧКО.

                            Ето ти един такъв пример .Чукни 10г графика https://finance.yahoo.com/quote/DB?p=DB

                            Много могъща компания преди 10г ,маркет мейкър на форекс пазара и една от най-големите банки в света.Страхотни отчети и всичко.Купуваш на 81$ (преди 10г) и според твоята логика забравяш.Е ,ама днес е само 12$ ,което е скромните -85% .И за 10г си взел реално 10-15$ дивидент.Тотал си вътрешна гума едно 70% .Ми кой държи -70% за 10г ??? Ами да не говорим за пропуснати ползи на тези вложени средства,защото има активи са пуснали 4 -цифрени % печалби оттогва.Ами колко хора не са издържали на този 10г спад и са продавали ,като са помогнали със селовете си за тази лавина ?

                            Виждаш ли че цената има значение ВИНАГИ ? или капаците ти пречат ? .И в примера говорим за могъщи компании,световни лидери в областта си ,а не некви дюкяни заложни къщи в сф,където даже и аз ги чух за пръв път преди 1 седмица.


                            Цената, Вълчане е имагинерна, докато не си я реализирал - купувайки или продавайки. Цената е функция на показателите на компанията - ако ти гледаш само цена и дивидент, опасността да горнеш като такова е много голяма. Проблемът е, че тая функция много често се изкривява. Виж тая графика:
                            Click image for larger version

Name:	-ха..jpg
Views:	1
Size:	30.1 КБ
ID:	3361461



                            Само дето тая акция - РЕАЛНО - за мене сега не струва повече, отколкото преди 8 години... защото тая цена е функция единствено на човешката наивност и големите приказки на един мошшшшшшеник. Тази компания има по-голяма пазарна капитализация от Ford, но е дала на инвеститорите си по-малко и от Златен леФ холдинг, впрочем дала им е НИЩО. Дойче бамк, за която говориш, бе на крачка от банкрутът не толкова отдавна.

                            Казах ти - чети отчети - но ако не четеш - да - поне гледай цената. Иначе - неслучайно казах на Инокентий - Водафон изглежда ужасно секси с 7.8% дивидентна доходност - но точно това е съмнителното - казах си още щом видях въпросната сгода. Прегледах отчетът им и видях, че тая компания - дори само за кредиторите си да работи - няма да може да се изплати и след 15 години... а тя продължава да снася дивиденти, които не може да си позволи и бавно, но сигурно се разорява.

                            И какво и е на картинката ми? Аз съм Императорът.

                            Ти що не си сложиш вук?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                              Нещо много страшни аватари си сложил ...тоци фЪргат наляво надясно......да не искаш да уплашиш някой




                              Стига с тези разбирания от 19 век.Цената на акцията има значение ВИНАГИ .И за изчисление на дивидентна, и за капиталова доходност.И за псхичиеска устойчивост и за привличане на нови акционери и общо взето за ВСИЧКО.

                              Ето ти един такъв пример .Чукни 10г графика https://finance.yahoo.com/quote/DB?p=DB

                              Много могъща компания преди 10г ,маркет мейкър на форекс пазара и една от най-големите банки в света.Страхотни отчети и всичко.Купуваш на 81$ (преди 10г) и според твоята логика забравяш.Е ,ама днес е само 12$ ,което е скромните -85% .И за 10г си взел реално 10-15$ дивидент.Тотал си вътрешна гума едно 70% .Ми кой държи -70% за 10г ??? Ами да не говорим за пропуснати ползи на тези вложени средства,защото има активи са пуснали 4 -цифрени % печалби оттогва.Ами колко хора не са издържали на този 10г спад и са продавали ,като са помогнали със селовете си за тази лавина ?

                              Виждаш ли че цената има значение ВИНАГИ ? или капаците ти пречат ? .И в примера говорим за могъщи компании,световни лидери в областта си ,а не некви дюкяни заложни къщи в сф,където даже и аз ги чух за пръв път преди 1 седмица.
                              Има няколко правила при инвестирането: диферсификация и тренд. Никога не инвестирани САМО в отделни компании и помни че нещата не са константни: трендовете се променят и изчезват. Адаптация. Това е. Другото са числа за да избереш сред многото. Знаи своят риск профил и хоризонт. Ако хората това го схванат, по малко ще се напрягат и ше бъдат уравновесени в решенията си. Три компании от мен: shell plc (b серия), Ltc properties inc, cyber security etf. If you do not find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Поздрави от Japan

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                                Това което знам е че печалбата от сделки с акции в САЩ се облага с 10%, дивидентът се облага с 10-15% данък в България. При откриване на сметка в Интерактив брокерс се попълва W8BEN форма. С която декларирам пред IRS (Internal Revenue Service на САЩ), че съм гражданин на България, което автоматично привежда в сила спогодбата ни със САЩ. При Елана знам, че не се попълва W8BEN форма.
                                Честно да си кажа не знам. Търгувам с Елана и избягвам САЩ точно поради по-голяма бюрокрация.

                                Коментар

                                Working...
                                X