IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сметката е по проста от колкото изглежда -обявяват се предварителни резултати всеки месец и очаквани такива за следващ период ! От там нататък всеки си гони таргети или год. доходност спрямо вложени средства -моята е много лесна от изходна позиция 5,40 за сега / предстои и -0,52 , че и да делим на 3 /а и винаги участвам щом някой реши да друса крушата - така че треси се Златна треске !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
      Можеш да продадеш на 15,20 ако си ги купил преди десетина дни на 14,00 и под тази -
      но си удари един кертик в ексела и след дивидент и сплит -ги чакай на под 4,90 , да видим кой крив кой прав
      Нема се отчайвате, макар, че тука ми се струва че ще има отдавна невиждан за тази позицийка мощен шус и както играчорите свикнаха тука да са поприспани в сладка дрямка от якото дружество може и да останат леко учудени, дано не и притеснени от изненадата Просто си мисля, че непосредствено след "фундаменталното" събитие " - увеличиение на капитала със собствени средства" - увеличило цената с 4-5 лв към момента, пазаря ще си компенсира авантите и даже ексела нема да помогне мъчително бавно търсене на цената след "увеличението", съпроводено с доста продажби на част от многото новогенерирани артишки, - според личното ми мнение, без да бъде препоръка

      Коментар


      • И при мен са Интеркапиталци - да видим до къде !

        Коментар


        • Можеш да продадеш на 15,20 ако си ги купил преди десетина дни на 14,00 и под тази -
          но си удари един кертик в ексела и след дивидент и сплит -ги чакай на под 4,90 , да видим кой крив кой прав

          Коментар


          • добре де тия дето купуват на 15,20 какво чакат от това казанлъшко предприятие да удвои пазарната си до 0,5млрд ???
            Ало Интеркапиталци да са ви честити и аз продадох малко днес - изкуших се на тези цени и 100% капиталова!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              мислиш че ще са едни от първите, които ще пробият върха си от 2007? Хм

              извън темата - Райфата възстанови(жалко че нямах парички да допълня), Турция и тя нагоре? Коментар?
              То вече има компании които са си над върховете от 2007.

              Русия няма да нахлуе в Украйна най-вероятно, санкциите върху Русия не са нищо особено, Украйна получава помощ от МВФ. Малко избързах там с влизането можеше да взема и на по-добра цена, но подцених страха на пазара, както и да е нещата вече изглеждат че тръгват в правилната посока.

              А за Турция - ами новата стара мода са развиващите се пазари. Турция, Бразилия, Индонезия, Индия - всичко расте.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                МСХ е едно от малкото дружества което се оценява силно рационално от пазара. Може би защото месечните им прогнози и резултати дават доста добра представа за това на къде се движи дружеството. Не мисля че към сегашните резултати е подценено, но и определено не мисля че е надценено. Като се изключи един кратък момент около върха на кризата, тези мои думи са реално валидни за всеки друг момент за търговия с акции на дружеството. Сега скочи по-бързо заради общата ескпанзия на коефициентите на нашия пазар, пък и на европейските такива, което подейства като допълнителен ускорител на по-добрите резултати за първите месеци на тази година. Така че този бърз растеж едва ли ще се запази, има още някакъв мегдан за ръст на коефициентите, но не е особено висок, до края на година да има не повече от 20-30% вероятен растеж по тази графа, и то ако пазара остане оптимистичен, а ръстовете на резултатите се запазят.

                Основния фактор с други думи ще е растежа на печалбата - ако продължава да расте с темповете от първите три месеца - то за март няма печалба, но има приходи и е горе долу лесно да се прецени каква ще име печалбата. Та ако печалбата продължи да расте с тези темпове към края на годината има прилична вероятност да е около 25-30 лева - без да отчитаме сплита. Но това си е гледане в тавана, защото нямам информация за това как се движат поръчките им, какви са очакванията им за пазара им в средносрочен период и така нататък. Т.е. това е лично мнение и не е препоръка нито за покупка нито за продажба.
                мислиш че ще са едни от първите, които ще пробият върха си от 2007? Хм

                извън темата - Райфата възстанови(жалко че нямах парички да допълня), Турция и тя нагоре? Коментар?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  МСХ е едно от малкото дружества което се оценява силно рационално от пазара. Може би защото месечните им прогнози и резултати дават доста добра представа за това на къде се движи дружеството. Не мисля че към сегашните резултати е подценено, но и определено не мисля че е надценено. Като се изключи един кратък момент около върха на кризата, тези мои думи са реално валидни за всеки друг момент за търговия с акции на дружеството. Сега скочи по-бързо заради общата ескпанзия на коефициентите на нашия пазар, пък и на европейските такива, което подейства като допълнителен ускорител на по-добрите резултати за първите месеци на тази година. Така че този бърз растеж едва ли ще се запази, има още някакъв мегдан за ръст на коефициентите, но не е особено висок, до края на година да има не повече от 20-30% вероятен растеж по тази графа, и то ако пазара остане оптимистичен, а ръстовете на резултатите се запазят.

                  Основния фактор с други думи ще е растежа на печалбата - ако продължава да расте с темповете от първите три месеца - то за март няма печалба, но има приходи и е горе долу лесно да се прецени каква ще име печалбата. Та ако печалбата продължи да расте с тези темпове към края на годината има прилична вероятност да е около 25-30 лева - без да отчитаме сплита. Но това си е гледане в тавана, защото нямам информация за това как се движат поръчките им, какви са очакванията им за пазара им в средносрочен период и така нататък. Т.е. това е лично мнение и не е препоръка нито за покупка нито за продажба.
                  +1
                  чета постовете ти внимателно и с интерес по всички теми в които изказваш мнение...надявам се да продължаваш и за напред да ни радваш с тях...желая ти искрено успех!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение
                    Много самонадеяно се изказа. Шрайб шриб гешрибен. Сега цяла България вази гледа! Манипулирайте се взаимно на воля, на мен ще ми е интересно да ви прочета след 2-3 год,,, ако сте оцелелели дотогава, разбира се
                    Че прочети ми старите постове, какво те спира

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      аз ценя мнението му и за това го питам. а на теб лека нощ!
                      Много самонадеяно се изказа. Шрайб шриб гешрибен. Сега цяла България вази гледа! Манипулирайте се взаимно на воля, на мен ще ми е интересно да ви прочета след 2-3 год,,, ако сте оцелелели дотогава, разбира се
                      п.с. Мислех да ти отговоря за сфи. Е, щом ще сме в лека нощ. няма смисъл, питай философ-манипулатора
                      Last edited by mechka 429; 28.03.2014, 22:50.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Равновесие, очакваш ли М+С да расте още капиталово?
                        МСХ е едно от малкото дружества което се оценява силно рационално от пазара. Може би защото месечните им прогнози и резултати дават доста добра представа за това на къде се движи дружеството. Не мисля че към сегашните резултати е подценено, но и определено не мисля че е надценено. Като се изключи един кратък момент около върха на кризата, тези мои думи са реално валидни за всеки друг момент за търговия с акции на дружеството. Сега скочи по-бързо заради общата ескпанзия на коефициентите на нашия пазар, пък и на европейските такива, което подейства като допълнителен ускорител на по-добрите резултати за първите месеци на тази година. Така че този бърз растеж едва ли ще се запази, има още някакъв мегдан за ръст на коефициентите, но не е особено висок, до края на година да има не повече от 20-30% вероятен растеж по тази графа, и то ако пазара остане оптимистичен, а ръстовете на резултатите се запазят.

                        Основния фактор с други думи ще е растежа на печалбата - ако продължава да расте с темповете от първите три месеца - то за март няма печалба, но има приходи и е горе долу лесно да се прецени каква ще име печалбата. Та ако печалбата продължи да расте с тези темпове към края на годината има прилична вероятност да е около 25-30 лева - без да отчитаме сплита. Но това си е гледане в тавана, защото нямам информация за това как се движат поръчките им, какви са очакванията им за пазара им в средносрочен период и така нататък. Т.е. това е лично мнение и не е препоръка нито за покупка нито за продажба.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение
                          Той може да си очаква и половин милиард и какво от това !? Въпросът не е. кой какво си очаква, а какво ще направи пазарът
                          аз ценя мнението му и за това го питам. а на теб лека нощ!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Равновесие, очакваш ли М+С да расте още капиталово?
                            Той може да си очаква и половин милиард и какво от това !? Въпросът не е. кой какво си очаква, а какво ще направи пазарът

                            Коментар


                            • Равновесие, очакваш ли М+С да расте още капиталово?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                                От това което казваш разбирам че имаш консервативна позиция по отношение на инвестициите и развитието с оглед, че възможностите пред компанията са ограничени.

                                Историята потвърждава факта, че МСХ успява през последните години да се възползва умело от средата си - ниски данъци, разходи за възнаграждения, квалифициран персонал и т.н., и успява да движи бизнеса с относително висока рентабилност. Инвестициите обаче са в основата на всичко това. Без тях няма как да се увеличават печалбите, приходите, пазарните дялове.

                                Ако погледнем назад във времето и се върнем в 2011. МСХ имаше доста сериозен кеш към този момент, функционираше що годе нормално(наистина затруднени с оглед пазарната конюнктура), но си работеше на плюс. Банките бяха позатегнали кредитирането. Имаше възможности за навлизане в други компании в региона на Казанлък, които определено изпитваха огромни затруднения от към кеша. Това беше идеалния момент, в който можеше да се търси значително по размера си придобиване на вече функциониращи предприятия с изградена номенклатура и клиентска база. По ред причини такова придобиване би се превърнало в успешна инвестиция. Уви никой не се нае да поеме малко риск и да потърси възможността. 2-3 години след това се вижда, че пазарите почват да се възстановяват и че има светлина в тунела. Нещата са трудни, но не и невъзможни. Ако бяха инвестирани 30-40 млн в придобиване тогава днес общите приходи със сигурност щяха да надминават 100 млн. и съм сигурен, че и печалбата нямаше да е значително по-малка от това което е днес. За мен МСХ е растяща компания, но при зададените по-горе условности този растящ фактор би имал по ярко изразен характер

                                Няма такова нещо като сигурност. Можеше да расте, но можеше и да задлъжнее а да не расте.

                                Компании се провалят поради три причини основно
                                - Не инвестират в органичен растеж и изостават от пазара си, конкуренцията ги смачква. МСХ прави тези инвестиции и срещу тях нямам нищо против.
                                - Надценяват пазара си, надценяват възможностите си и инвестират твърде много в бъдещ растеж, който изобщо не е гарантиран
                                - Инвестират прекалено много в сливания и придобивания - и това им изяжда профит маржина и води до задлъжнялост.

                                Нищо няма да им стане ако инвестират бавно, но сигурно. Без да се изхвърлят и без да се надценяват. Пазарът им ще си стои - какво точно може да се случи ако инвестират вместо 3,3 години по три милиона от амортизации, за една година 10 милиона но с 7 милиона дълг. На мен първия начин ми изглежда доста по подходящ - ако инвестицията спре да се отплаща след първата или след втората година ще си спестят няколко милиона. като не взимат дълг ще си спястят няколко стотин хиляди лева лихви.

                                Може да пропуснат печалба, но може и да не пропуснат. А то и да издумкат бързо инвестициите пак може да пропуснат печалба - ако инвестициите не се отплащат.

                                Така че мисля че желанието ми да действат постепенно, предпазливо и методично е напълно оправдано. Аз не виждам големи минуси в този подход, като в същото време се запазват плюсовете в средносрочен план. В другия случай има по-високи вероятни плюсове, но доста по-слабо вероятни - както се вижда от текущия им опит, но и вероятни минуси - и то доста по-силно вероятни. Като се раздалечава ножицата на вероятните резултати не трябва да се забравя че тази ножица има два ножа. И човек по добре да гледа не се нахендри на долния нож, до като скача да хване горния.

                                Коментар

                                Working...
                                X