IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
    Ne se прави на многознайко, и по споменатия вариант слагаме някакъв WACC,= X, slagame някакви прогнози=Y и получаваме цената Z1,2
    Естествено Z1 ще е моята цена, Z2 - твоята Да не се обясняваме повече, че не са и само тези неща които могат да се вземат предвид, и да си пестиме времето.
    Балона си е балон, да си кажеме истината, а какво ще става след време - цар пазар! Може и до п/е 10 да го докара
    Доообре кажи какво слагаш - кажи какъв растеж или спад на печалбата слагаш и какъв WACC - ето аз ти казах. Ама ти фърляш някакви простотии в пространството без нищо зад тях.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Ми добре използвай дисконтирани потоци да видим до каква цена ще достигнеш - аз съм убеден че не можеш да ги използваш но както и да е, да се ловим ли на бас че цената която ще се получи през тях ще е отговоря на ПЕ над 20
      Ne se прави на многознайко, и по споменатия вариант слагаме някакъв WACC,= X, slagame някакви прогнози=Y и получаваме цената Z1,2
      Естествено Z1 ще е моята цена, Z2 - твоята Да не се обясняваме повече, че не са и само тези неща които могат да се вземат предвид, и да си пестиме времето.
      Балона си е балон, да си кажеме истината, а какво ще става след време - цар пазар! Може и до п/е 10 да го докара
      Не е препоръка
      Я всегда буду твоим поводом напиться.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
        Бе каква теоретична концепция, бе ? Кой сериозен човек гледа на това като концепция - да раздели капитализацията на печалбата ?? Ми отдавна се гледат други неща, я виж какви дебели книги има написани за финансови консултанти, тия с тая концепция им заби пирона в дипломите на хората

        ps. Смешно е с тези п/е, да не говорим, че сега тук са огромни разликите с п/е на други дружества. Разбирам че се мъчите да се сравнявате и оправдавате с п/е преди кризата, ама разликата е че тогава вички п/е бяха еднакви, сега сте сами както се каза
        И спри с тези фантастични самоизмислени теории за определянето от теб какви да са п/е, че олекваш
        Ми добре използвай дисконтирани потоци да видим до каква цена ще достигнеш - аз съм убеден че не можеш да ги използваш но както и да е, да се ловим ли на бас че цената която ще се получи през тях ще е отговоря на ПЕ над 20

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          П/Е си е теоретична концепция която се използва от над 100 години. След като я използваш би трябвало да си наясно с това какво стои зад нея. Ако просто си гледаш в тавана и си определяш нещо си - както всъщност правиш не трябва да се учудваш че резултатите си изключително лоши.
          Бе каква теоретична концепция, бе ? Кой сериозен човек гледа на това като концепция - да раздели капитализацията на печалбата ?? Ми отдавна се гледат други неща, я виж какви дебели книги има написани за финансови консултанти, ти с тая концепция им заби пирона в дипломите на хората

          ps. Смешно е с тези п/е, да не говорим, че сега тук са огромни разликите с п/е на други дружества. Разбирам, че се мъчите, да се сравнявате и оправдавате с п/е преди кризата, ама разликата е, че тогава всички п/е бяха еднакви, сега сте сами както се каза
          И спри с тези фантастични самоизмислени теории за определянето от теб какви да са п/е, че олекваш
          Last edited by mechka uteshitelka; 05.04.2014, 11:23.
          Я всегда буду твоим поводом напиться.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
            Няма такива доказателсва в икономиката. (- 12% изискуема норма на възвращаемост на собствения капитал 7% дългосрочен растеж на печалбите води до ПЕ 20... бла бла)
            При същите параметри бяхте изсулени на 3 кинта преди 3-4 годинки
            Я кажи като всезнайко кой тр. да определя п/е - аз, ти, дкевр, пазаря или количеството заблудени кинти, които се чудят къде да се набутат ?
            И не се излагай поне с някакви халбешки аритХметики
            П/Е си е теоретична концепция която се използва от над 100 години. След като я използваш би трябвало да си наясно с това какво стои зад нея. Ако просто си гледаш в тавана и си определяш нещо си - както всъщност правиш не трябва да се учудваш че резултатите си изключително лоши.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              12% изискуема норма на възвращаемост на собствения капитал 7% дългосрочен растеж на печалбите води до ПЕ 20. 7% е 4% потенциален ръст на БВП + 3% инфлация.

              1/(12%-7%) като формула за смятане на перпетюитет с постоянен растеж и се получава кръгло 20

              Сега ти кажи как си определил ПЕ 10 за нормално
              Няма такива доказателсва в икономиката. (- 12% изискуема норма на възвращаемост на собствения капитал 7% дългосрочен растеж на печалбите води до ПЕ 20... бла бла)
              При същите параметри бяхте изсулени на 3 кинта преди 3-4 годинки
              Я кажи като всезнайко кой тр. да определя п/е - аз, ти, дкевр, пазаря или количеството заблудени кинти, които се чудят къде да се набутат ?
              И не се излагай поне с някакви халбешки аритХметики Разбираме че си държач на хартии, но не ни карай да се връщаме назад да ровиме какви ги пишеше, когато си ги продал и си без артии по принцип
              пс. И каква инфлация, като оня ден ЕЦБ дава интифа, че щяла да се бори с дефлацията ...
              Last edited by mechka uteshitelka; 05.04.2014, 11:15.
              Я всегда буду твоим поводом напиться.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                E и тези фантастични п/е падат от небето. Кой ти каза че 18 е нормално и от какъв зор. Няма такива раздути п/е на бфб. Надули сте балона повече и от трейдинга, аде нема нужда
                12% изискуема норма на възвращаемост на собствения капитал 7% дългосрочен растеж на печалбите води до ПЕ 20. 7% е 4% потенциален ръст на БВП + 3% инфлация.

                1/(12%-7%) като формула за смятане на перпетюитет с постоянен растеж и се получава кръгло 20

                Сега ти кажи как си определил ПЕ 10 за нормално

                Коментар


                • Няма защо да се дразните. Че е здраво изхвърчала позицията се вижда от небето, както би казал Люк
                  Доказателство !? - ами вижте просто истината - какво мисли пазара ? - вижте сделките - кой иска да купува на тези (небесни) котировки? - никой.
                  Вижте другите дружества от индекса как се търгуват (конкретно да кажем оборот) а тука нямате и 500 лв оборот от последната сесия. Дружество от софикс с дневна търговия вчера за има-няма 30 акциЙ ...
                  От това по-ясен сигнал - здраве му кажи

                  Не е препоръка, навивайте се колкото искате, не пречите, кинтите са си ваши и т.н. равновесния да пише още по-големи фермани (мисля, че е нужно), но истината е че ... сте сами в ...космоса
                  Я всегда буду твоим поводом напиться.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                    A ще уплашиш горския с този хилав дивидент. С едното дивидент купуваш 0,03 хартии...
                    никой не плаша - ще се радвам пак да имам възможност да купя тук на нива между 6-8лева по старо му, по ново му не ми се смята!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      таман ако падне ще има къде да изплющя дивидента!!!
                      A ще уплашиш горския с този хилав дивидент. С едното дивидент купуваш 0,03 хартии...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Или пък са още по прости, просто трейлинг ПЕ. Приема човек че ПЕ 18 е нормално. За последните четири тримесечия ще имат към 11200 хил лева печалба това прави пазарна капитализация от 201 милиона или по 15,4 лева на акция.

                        Сега трябва да ви чарджвам за консултацията

                        E и тези фантастични п/е падат от небето. Кой ти каза че 18 е нормално и от какъв зор. Няма такива раздути п/е на бфб. Надули сте балона повече и от трейдинга, аде нема нужда

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          .......

                          .....Сега трябва да ви чарджвам за консултацията
                          Ако си забелязъл , аз работя доста за шлифофката по средните - и на сърце имам и на джоб - редиш право - и аз си цаля . Добре дошъл си !!!

                          Коментар


                          • Ако се запази ръста от 23% на края на годината ще имат към 13 милиона печалба или ще струва към 18 лева. Ако приемем че пазара си запази оптимизма и ПЕ 20 почне да се приеме за нормално ще стигне 20 лева, ако стане супер оптимистичен и се стигне до ПЕ 25 съответно 25 лева. Над това вече става малко прекалено. Но ПЕ 25 при ръст от 23% прави ПЕГ малко над 1 - т.е. по никакъв начин не изглежда надценено дори и при ПЕ 25. Реално ще започне да изглежда надценено към ПЕГ 2 или ПЕ над 40.

                            Всичко това разбира се ако и през следващите тримесечия си запазят ръста на печалбата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                              Сметката е по проста от колкото изглежда -обявяват се предварителни резултати всеки месец и очаквани такива за следващ период ! От там нататък всеки си гони таргети или год. доходност спрямо вложени средства -моята е много лесна от изходна позиция 5,40 за сега / предстои и -0,52 , че и да делим на 3 /а и винаги участвам щом някой реши да друса крушата - така че треси се Златна треске !!!
                              Или пък са още по прости, просто трейлинг ПЕ. Приема човек че ПЕ 18 е нормално. За последните четири тримесечия ще имат към 11200 хил лева печалба това прави пазарна капитализация от 201 милиона или по 15,4 лева на акция.

                              Сега трябва да ви чарджвам за консултацията

                              Коментар


                              • таман ако падне ще има къде да изплющя дивидента!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X