IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Голяма част от кеша от дивидента ще отиде в собствениците - от които съм убеден че всъщност трябва да се правят нови инвестиции в нови дружества и ще видим може и те да почнат да мислят като мен.
    Е да, неминуемо всички ще започнат да мислят като теб. Да не би това да е целта на облъчването което им прилагаш във форума .
    Я всегда буду твоим поводом напиться.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Аз не задавам ПЕ на пазара - ти го правиш. Аз се съобразявам с ПЕ то което пазара налага - стига това ПЕ да е обосновано. За мен ПЕ 18 е обсновано - и това е пазарното ПЕ. Ти от друга страна твърдиш че това ПЕ е балон - т.е. смяташ че Цар Пазар греши като в същото време не даваш никакъв довод защо греши освен този че можело и много по-ниско ами може права си в случая - но какво ти помага този широк диапазон който смяташ за вероятен. Точно нищо. Което мен по никакъв начин не ме бърка - но ако някой ти се върже на простотиите, като ги приеме за единствена гледна точка, има шанс да съжалява. За това и аз давам другата гледна точка.
      Ами не, не само че са простотии това което твърдиш, че съм казала или искам да кажа, както и оценките ти, ами просто го правиш, като притежател на хартиите с порасналите нависоко цени 133% за една година, порасналото и по тази причина п/е, което вече се оказва доста над останалите акции, и няма защо да се крият тези факти - Просто и точно написано, разбираемо и всеки от нас го знае. няма какво да се пънете и да вадите от 9 кладенци вода, да го оправдаете за пред хората, И това е ясно.
      А и за да няма мъглявина в съзвездието Андромеда: концепцията както я наричаш "п/е" = 20 за пред обикновен човек, може да му се изкаже и така: "ще ви трябват 20 години, за да може чистата печалба да се натрупа в количество, колкото е цената на всички акции, при положение, че няма промени в числата за това време, а в същото време на пазара има и акции които предлагат да стане и за по-малко от 10 години", Е всеки си има избор.
      Я всегда буду твоим поводом напиться.

      Коментар


      • Голяма част от кеша от дивидента ще отиде в собствениците - от които съм убеден че всъщност трябва да се правят нови инвестиции в нови дружества и ще видим може и те да почнат да мислят като мен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
          Е ама не може да се отрече, че от балониада става и клоунада Kакво си тръгнал да развиваш, 90% раздаване на дивидента всяка година ли А слезте малко на земята, че даже и за цирка високо нивото
          Що да не го правят - те амортизациите им са по 7 милиона на година - съвсем достатъчно за инвестиране. Като сложиш и печалбата и дружеството генерира за 2013 г. 17 милиона кеш. от който са използвали 9 милиона за инвестиции. И това при положение че инвестират във фабриката в Сърбия. При 13 милиона печалба - ако направят толкова и задържане на амортизациите на 7 милиона то за инвестиции ще имат 7+1,3 - 10% от печалбата която да остава 8,3 милиона, което ще е близо до настоящата цифра и ще останат 90% от печалбата за дивидент.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Примерче 20% вероятен ръст на печалбата за 2014. подържат инвестициите колкото амортизациите и разпределят 90% от печалбата като дивидент за 2015. Това прави по 90 ст. дивидент на акция при 5% изискуема дивидентна доходност излиза 18 лева на акция. какъв балон е нещо което може да разпределя 5% дивидент.

            Да го развием нататък - прави по 7% ръст на печалбата и на дивидента средно за следващите 10 години. Разпределения дивидент в такъв случай ще е общо 12,43 лева. Ако успее да прави ръст по 10% на печалбата и дивидента ще разпределят 14,34 лева за 10 години.
            Е ама не може да се отрече, че от балониада става и клоунада Kакво си тръгнал да развиваш, 90% раздаване на дивидента в бъдещи години ли А слезте малко на земята, че даже и за цирка високо нивото
            Я всегда буду твоим поводом напиться.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
              Ти сега какво, на недоразбрал ли се правиш, че започна да вадиш думите от контекста?!!
              Казала съм че: "цар-пазар", може и до 10 да го докара. Това вече се е случвало, дори и под 10. Казаното е по принцип, защото не можеш да зададеш п/е на пазара. Но хубавото е, че поне има и свойството да изглажда аномалиите. Например аномалиите в п/е-тата
              Потвърждава се, прогнозата че и следващите ти цифри ще са си просто манипулативно поднесени
              Аз не задавам ПЕ на пазара - ти го правиш. Аз се съобразявам с ПЕ то което пазара налага - стига това ПЕ да е обосновано. За мен ПЕ 18 е обсновано - и това е пазарното ПЕ. Ти от друга страна твърдиш че това ПЕ е балон - т.е. смяташ че Цар Пазар греши като в същото време не даваш никакъв довод защо греши освен този че можело и много по-ниско ами може права си в случая - но какво ти помага този широк диапазон който смяташ за вероятен. Точно нищо. Което мен по никакъв начин не ме бърка - но ако някой ти се върже на простотиите, като ги приеме за единствена гледна точка, има шанс да съжалява. За това и аз давам другата гледна точка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                20% ръст на печалбата, а като слагаш ПЕ 10 това предполага дългосрочен ръст на печалбата от 2% при WACC 12%. това си е чиста математика.
                Ти сега какво, на недоразбрал ли се правиш, че започна да вадиш думите от контекста?!!
                Казала съм че: "цар-пазар", може и до 10 да го докара. Това вече се е случвало, дори и под 10. Казаното е по принцип, защото не можеш да зададеш п/е на пазара. Но хубавото е, че поне има и свойството да изглажда аномалиите. Например аномалиите в п/е-тата
                Потвърждава се, прогнозата че и следващите ти цифри ще са си просто манипулативно поднесени, Ще взема пример от батя с другата му култова реплика -"плувай както си знаеш", дискусията с теб си е брутална загуба на време
                Я всегда буду твоим поводом напиться.

                Коментар


                • Примерче 20% вероятен ръст на печалбата за 2014. подържат инвестициите колкото амортизациите и разпределят 90% от печалбата като дивидент за 2015. Това прави по 90 ст. дивидент на акция при 5% изискуема дивидентна доходност излиза 18 лева на акция. какъв балон е нещо което може да разпределя 5% дивидент.

                  Да го развием нататък - прави по 7% ръст на печалбата и на дивидента средно за следващите 10 години. Разпределения дивидент в такъв случай ще е общо 12,43 лева. Ако успее да прави ръст по 10% на печалбата и дивидента ще разпределят 14,34 лева за 10 години.
                  Last edited by ravnovesie; 05.04.2014, 13:09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                    E, а стига и ти си ги приказва като на бунара сред момите. Какъв бат пешо, значи ли че щом Батя ви избягва деликатно, да дойде и да напише запазеното за него "внимание балон", както беше култово преди време, сега другите да си затварят очите!?
                    Какво точно смяташ че не е вярно и представлява оплюто ? това че имате ръст като цена на акциите 133% ли. Поне това е цитата срещу който се репчиш. Аре по-кротко и с по-достоверни данни ако може, на единия п/е от над 20 му било ниско, на другия 133% му било ниско, Ок, за вас са ниски, не казвам че не са. За вас обаче.
                    Това е форум, всеки си има мнение, не може един да дирижира групичката и всинца вкупом да му се кланяме.
                    Ти говориш само общи приказки - дай някакви цифри, които да подкрепят логиката ти и ще можем да ги обсъдим по същество. Но това че дадени акции са скочили с 133% нищо не означава - те може да скочат и още 133% и пак да не е балон ако печалбите растат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      бат Пешо(Алън) ти ли си бе - хейтър такъв!?!?!
                      Я дай твойте топ 10 за 2014 - стига плю чужди позиции!
                      E, а стига и ти си ги приказва като на бунара сред момите. Какъв бат пешо, значи ли че щом Батя ви избягва деликатно, да дойде и да напише запазеното за него "внимание балон", както беше култово преди време, сега другите да си затварят очите!?
                      Какво точно смяташ че не е вярно и представлява оплюто ? това че имате ръст като цена на акциите 133% ли. Поне това е цитата срещу който се репчиш. Аре по-кротко и с по-достоверни данни ако може, на единия п/е от над 20 му било ниско, на другия 133% му било ниско, Ок, за вас са ниски, не казвам че не са. За вас обаче.
                      Това е форум, всеки си има мнение, не може един да дирижира групичката и всинца вкупом да му се кланяме.
                      Я всегда буду твоим поводом напиться.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                        Нещо ми вменяваш неща, които нито съм казала, нито показала като сметки.
                        Никъде не съм писала 2% растеж, каква печалба прогнозирам и т.н. пък било то и за хипердалечните и неизвестни 7 години напред.
                        Така както си ги пишеш, хората може да си помислят, че си взел и цитирал цифри от лична кореспондецния, която категорично заявявам, че не съществува.
                        Май си се разминал вече с ника си, и дори не е от скоро, както се случваха да го забележат и други съфорумци.
                        Не смятах да си губя още времето. особено по този балонерски въпрос, но исках само да се изясни пред хората че манипулативните числа които си написал (стил гледам тавана и пиша), не са мои, както и числата които в подобен манипулативен стил ще напишеш за в бъдеще, естествено докато държиш акциите разбира се
                        И какъв ръст от само 20%, та за една година вече сте на 100% артиен ръст ?
                        20% ръст на печалбата, а като слагаш ПЕ 10 това предполага дългосрочен ръст на печалбата от 2% при WACC 12%. това си е чиста математика.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                          OPs, малка корекция, за една година артиения ръст е "само" 133% (да са по-точни нещата)
                          http://www.investor.bg/companies/rat...0/0/0/1/0.html
                          бат Пешо(Алън) ти ли си бе - хейтър такъв!?!?!
                          Я дай твойте топ 10 за 2014 - стига плю чужди позиции!

                          Коментар


                          • OPs, малка корекция, за една година артиения ръст е "само" 133% (да са по-точни нещата)
                            http://www.investor.bg/companies/rat...0/0/0/1/0.html
                            Я всегда буду твоим поводом напиться.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Аз ще ти кажа - за да достигнеш до ПЕ 10 трябва да слагаш дългосрочен растеж от 2% - което е супер нелепо предположение при положение че печалбите на МСХ са се качили с 66% спрямо 2008 и с 230% спрямо 2004

                              И за това тримесечие вече правят над 20% ръст - така че само за тази година има вероятно да достигнат печалбата която ти залагаш за след 7 години.

                              не се ли усещаш че приказваш глупости или до толкова не си наясно какво правиш че дори и това не можеш да осъзнаеш
                              Нещо ми вменяваш неща, които нито съм казала, нито показала като сметки.
                              Никъде не съм писала 2% растеж, каква печалба прогнозирам и т.н. пък било то и за хипердалечните и неизвестни 7 години напред.
                              Така както си ги пишеш, хората може да си помислят, че си взел и цитирал цифри от лична кореспондецния, която категорично заявявам, че не съществува.
                              Май си се разминал вече с ника си, и дори не е от скоро, както се случваха да го забележат и други съфорумци.
                              Не смятах да си губя още времето. особено по този балонерски въпрос, но исках само да се изясни пред хората че манипулативните числа които си написал (стил гледам тавана и пиша), не са мои, както и числата които в подобен манипулативен стил ще напишеш за в бъдеще, естествено докато държиш акциите разбира се
                              И какъв ръст от само 20%, та за една година вече сте на 100% артиен ръст ?
                              Я всегда буду твоим поводом напиться.

                              Коментар


                              • Аз ще ти кажа - за да достигнеш до ПЕ 10 трябва да слагаш дългосрочен растеж от 2% - което е супер нелепо предположение при положение че печалбите на МСХ са се качили с 66% спрямо 2008 и с 230% спрямо 2004

                                И за това тримесечие вече правят над 20% ръст - така че само за тази година има вероятно да достигнат печалбата която ти залагаш за след 7 години.

                                не се ли усещаш че приказваш глупости или до толкова не си наясно какво правиш че дори и това не можеш да осъзнаеш
                                Last edited by ravnovesie; 05.04.2014, 11:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X