IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
    +
    Съвсем разумен въпрос
    Няма да се учудя, ако се окаже, че няма друга "така добре оценена" компания, въпреки, че не съм им правила сравнения всеки с всеки
    Не е препоръка
    Оценена е, щото тук има какво да се оценява.
    Иначе като гледам доста кисело станало гроздето тук. Де спахте като беше на 6-7 лева?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
      Без да влизам в полемика искам да ви опресня малко данните и да попитам нещо.
      Дадено в момента:
      P/E=19
      P/B=3,3
      ---------------
      Въпрос - "Коя друга компания е оценена повече " ?
      +
      Съвсем разумен въпрос
      Няма да се учудя, ако се окаже, че няма друга "така добре оценена" компания, въпреки, че не съм им правила сравнения всеки с всеки
      Не е препоръка
      Я всегда буду твоим поводом напиться.

      Коментар


      • Я какъв купон има тук

        Надлъгвате ли се?

        Коментар


        • Без да влизам в полемика искам да ви опресня малко данните и да попитам нещо.
          Дадено в момента:
          P/E=19
          P/B=3,3
          ---------------
          Въпрос - "Коя друга компания е оценена повече " ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
            Ами да, при реално съществуващи варианти, някои не с двойни, но и с тройно по-ниски п/е, дори и в софикс, при това и с обороти от десетки, да не кажем стотици пъти по-големи от тукашния, май горното, заграденото в цитата можем да го "зачислим" при талаша и празните надежди
            Аз те питах за пример - ти ми даде някакъв от 2007 дай пример от сега за достатъчно качествена компания с отлична рентабилност от основна дейност, с нисък дълг и с ръстове на печалбата, която да се е доказала че се отнася добре с миноритарите и редовно раздава дивидент.

            аз единствената за която се сещам да се доближава до това е спиди - но там просто няма история, имам малко но просто още не им вярвам достатъчно. И МСХ и Софарма са се доказали и при ръст и при спад.

            И между другото за сега изглежда че правилно не им вярвам - за последното тримесечие правят ръст на приходите, но печалбата им пада и си помпат външни услуги - нормалните простотии когато някой не иска да дели печалба.
            Last edited by ravnovesie; 05.04.2014, 15:17.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Де да беше вярно - ама не е. Хубавите влакове са малко. Другото е талаш и празни надежди.
              Ами да, при реално съществуващи варианти, някои не с двойни, но и с тройно по-ниски п/е, дори и в софикс, при това и с обороти от десетки, да не кажем стотици пъти по-големи от тукашния, май горното, заграденото в цитата можем да го "зачислим" при талаша и празните надежди
              Я всегда буду твоим поводом напиться.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                Влакове много варианти много,
                Де да беше вярно - ама не е. Хубавите влакове са малко. Другото е талаш и празни надежди.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  http://www.finviz.com/quote.ashx?t=ESV&ty=c&ta=0&p=m

                  Значи ако РЕ 18 е норма както казваш тия струват 115-120$, а не 50.
                  Само че на мене 120$ са ми сел таргет, а не да се залъгвам че са нормални.
                  Междувременно ще събирам дивидент много по сносен от на МЦХ-то, да не говорим за фармата.

                  А това че Софармата се търгува сходно на МЦХ без да му има изчистените баланси и потенциала - само показва че е много по голям балоняк спрямо него.
                  не е така - цената на продукцията на МСХ в най-лошия случай ще стои постоянна. А петрола както може да стане 110 така и може да стане 50 долара. За това никой не плаща големи коефициенти за нефтени компании просто защото покупката на ПЕ 20 вместо на 10 реално означава че купува петрол на 200 долара, когато той се търгува на 100

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Добре, намери ми друга българска компания която да работи с 16% РОЕ и нагоре, с нетен профит маржин от 12% или нагоре, с Ебитда маржин от над 20%, която има шанс да си увеличи печалбата с 20% тази година, която раздава редовно дивидент и няма почти никакъв дълг, цялата и печалба идва от дейност а не от финансови врътки и през последните 20 години се развива постоянно. Това са пиърите с които трябва да се сравнява. Ще ти помогна - Софарма има подобна рентабилност, но има повече дългове и по-нисък растеж. И каква изненада Софарма се търгува на сходни коефициенти.

                    Давай намери подобна отлична от гледна точка на фундамента компания която да се търгува на нормална според теб цена
                    http://www.finviz.com/quote.ashx?t=ESV&ty=c&ta=0&p=m

                    Значи ако РЕ 18 е норма както казваш тия струват 115-120$, а не 50.
                    Само че на мене 120$ са ми сел таргет, а не да се залъгвам че са нормални.
                    Междувременно ще събирам дивидент много по сносен от на МЦХ-то, да не говорим за фармата.

                    А това че Софармата се търгува сходно на МЦХ без да му има изчистените баланси и потенциала - само показва че е много по голям балоняк спрямо него.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Ми кризите все някога свършват - тази вече свърши и нещата почват да се търгуват като бизнес ас южуъл. Сори че не си хванал момента, ама като гледаш отдолу и разправяш как по време на кризата нещо си се било търгувало не знам си как и сега се търгува ненормално високо не си правиш добра услуга. Просто вече няма криза. МСХ изкарва печалба 60% над печалбата от 2008 и го прави вече 3 години - имаше време да се усетите че кризисните коефициенти няма да се задържат, но не го направихте. Софарма реално така и не бе засегната от кризата - но отново и на 2 лева ви бе скъпо - ами сори влакът върви и не чака никого.
                      Бе нито ми знаеш момента, нито какво имам и дали имам. Фарма имах от под 2 лв, е после съм добавяла и малко над 2 лв, без значение,
                      но за 2015, седем или 20 години напред (п/е 20) ... е няма разумен човек който да се впрегне вече на подобни фантастики. Влакове много варианти много, всеки си избира, кой да хване, седи си кротко в хартията щом искаш, това си е твоя заигравка, но разбира се да се говорят небивалиците за 90% дивидент, 20% растеж всяка година и т.н. ... приказки от 1001 нощ. Ококори се сега като се оказа с хартии, преди ги недолюбваше при ниските п/е-та, помним как те засичаха съфорумците, че беше изпаднал в ротата на песимистите Гледай си влака и да не го изтървеш на последна спирка, преди да обърне към оттам отдето е тръгнал
                      Я всегда буду твоим поводом напиться.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                        е те трейдинга и фармата са в момента другите изхвърчали, не че не се е случвало п/е да им станат и 30 през небезизвестната година на борсовия бум, когато имаше 1500 лв за цена на трейс а кандидатите да купят от трейските трябваше да имат заявка от над 160 000 хил лв. 1500 пъти презаписна капитализация, колкото половината бвп... ако това тр. да се сравняваме, рано е още при п/е 20, но да говорим такива неща - виж поста за клоунадата, да не се повтаряме
                        Ми кризите все някога свършват - тази вече свърши и нещата почват да се търгуват като бизнес ас южуъл. Сори че не си хванал момента, ама като гледаш отдолу и разправяш как по време на кризата нещо си се било търгувало не знам си как и сега се търгува ненормално високо не си правиш добра услуга. Просто вече няма криза. МСХ изкарва печалба 60% над печалбата от 2008 и го прави вече 3 години - имаше време да се усетите че кризисните коефициенти няма да се задържат, но не го направихте. Софарма реално така и не бе засегната от кризата - но отново и на 2 лева ви бе скъпо - ами сори влакът върви и не чака никого.

                        Коментар


                        • е те трейдинга и фармата са в момента другите изхвърчали, не че не се е случвало п/е да им станат и 30 през небезизвестната година на борсовия бум, когато имаше 1500 лв за цена на трейс а кандидатите да купят от трейските трябваше да имат заявка от над 160 000 хил лв. 1500 пъти презаписна капитализация, колкото половината бвп... ако това тр. да се сравняваме, рано е още при п/е 20, но да говорим такива неща - виж поста за клоунадата, да не се повтаряме Освен това знаем за крепенето и търговията със собствените акции, както и огромното изкупуване от страна на ромфармите, това няма кой знае какво общо с някакви маржини, които уж да са причина да се вдига цената. там дори са малки маржинитеи (по памет, защото и там не си правя труда вече да ги гледам)
                          Last edited by mechka uteshitelka; 05.04.2014, 14:19.
                          Я всегда буду твоим поводом напиться.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                            Ами даже няма да търся веднага давам пример - преди 4-5 г такава и с по-добри маржини беше КРЗ-одесос. Сега къде е? ама ще кажеш това-онова проблем с поръчките, ами нали точно това се опитвам да ти обясня, да не витаеш из облаците със сегашните данни, защото няма никаква гаранция че всичко ще върви по ноти, камо ли да ти дават 90% от печалбата (нещо което не само, че не се е случвало, ами дори и обратно - в момента ви намаляват дивидента спрямо миналогодишния). Ако крз знаеха какво ще се случи нямаше да влизат в дълг и да дават милиони долари за онези активи, които купуваха, днес е така утре може да е друго, а ти си разправяй колкото искаш за п/е 20. Че те банките не могат да гарантират устойчивост на лихвения процент, колкото и да се старят, ти си тръгнал да задаваш устойчиво п/е на пазара, остай таз песен любовна.
                            КРЗ има нищожен пазарен дял в силно рисков отрасъл. МСХ има сериозен пазарен дял в доста по-слабо рисков отрасъл. За това и Софарма се търгува на коефициентите на МСХ въпреки че има дългове и по-нисък растеж - просто защото отрасъла и е брутално сигурен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Добре, намери ми друга българска компания която да работи с 16% РОЕ и нагоре, с нетен профит маржин от 12% или нагоре, с Ебитда маржин от над 20%, която има шанс да си увеличи печалбата с 20% тази година, която раздава редовно дивидент и няма почти никакъв дълг, цялата и печалба идва от дейност а не от финансови врътки и през последните 20 години се развива постоянно. Това са пиърите с които трябва да се сравнява. Ще ти помогна - Софарма има подобна рентабилност, но има повече дългове и по-нисък растеж. И каква изненада Софарма се търгува на сходни коефициенти.

                              Давай намери подобна отлична от гледна точка на фундамента компания която да се търгува на нормална според теб цена
                              Ами даже няма да търся веднага давам пример - преди 4-5 г такава и с по-добри маржини беше КРЗ-одесос. Сега къде е? ама ще кажеш това-онова проблем с поръчките, ами нали точно това се опитвам да ти обясня, да не витаеш из облаците със сегашните данни, защото няма никаква гаранция че всичко ще върви по ноти, камо ли да ти дават 90% от печалбата (нещо което не само, че не се е случвало, ами дори и обратно - в момента ви намаляват дивидента спрямо миналогодишния). Ако крз знаеха какво ще се случи нямаше да влизат в дълг и да дават милиони долари за онези активи, които купуваха, днес е така утре може да е друго, а ти си разправяй колкото искаш за п/е 20. Че те банките не могат да гарантират устойчивост на лихвения процент, колкото и да се старят, ти си тръгнал да задаваш устойчиво п/е на пазара, остай таз песен любовна.
                              Я всегда буду твоим поводом напиться.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                                Ами не, не само че са простотии това което твърдиш, че съм казала или искам да кажа, както и оценките ти, ами просто го правиш, като притежател на хартиите с порасналите нависоко цени 133% за една година, порасналото и по тази причина п/е, което вече се оказва доста над останалите акции, и няма защо да се крият тези факти - Просто и точно написано, разбираемо и всеки от нас го знае. няма какво да се пънете и да вадите от 9 кладенци вода, да го оправдаете за пред хората, И това е ясно.
                                А и за да няма мъглявина в съзвездието Андромеда: концепцията както я наричаш "п/е" = 20 за пред обикновен човек, може да му се изкаже и така: "ще ви трябват 20 години, за да може чистата печалба да се натрупа в количество, колкото е цената на всички акции, при положение, че няма промени в числата за това време, а в същото време на пазара има и акции които предлагат да стане и за по-малко от 10 години", Е всеки си има избор.
                                Добре, намери ми друга българска компания която да работи с 16% РОЕ и нагоре, с нетен профит маржин от 12% или нагоре, с Ебитда маржин от над 20%, която има шанс да си увеличи печалбата с 20% тази година, която раздава редовно дивидент и няма почти никакъв дълг, цялата и печалба идва от дейност а не от финансови врътки и през последните 20 години се развива постоянно. Това са пиърите с които трябва да се сравнява. Ще ти помогна - Софарма има подобна рентабилност, но има повече дългове и по-нисък растеж. И каква изненада Софарма се търгува на сходни коефициенти.

                                Давай намери подобна отлична от гледна точка на фундамента компания която да се търгува на нормална според теб цена

                                Коментар

                                Working...
                                X