IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
    Значи щом едно дружество не дава дивидент е кофти?
    Ако няма и шанс да дава дивидент е определено кофти. На запад дружествата не дават дивидент докато растят агресивно. щом минат в нормална фаза и почват да дават дивиденти. Тук компаниите които не дават дивиденти не го правят защото растят, а защото крадят. Кой нормален акционер не иска да си върне инвестицията - пък бил той и мажоритар, а щом не си връща през дивиденти значи си я връща по някакъв друг начин - който обаче не е споделен с останалите акционери.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Да, оправдава го напълно. 3% и по 10% ръст на дивидента означава че за 10 години ще е върнала на акционерите половината от заплатената за нея цена. Биовет ще е върнал нищо.
      Значи щом едно дружество не дава дивидент е кофти?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
        Да бе да, ти я изкара по-скъпа от всички в софикс. Е знаем че и оцк е стигало до 1 млрд, но виж по-добре поста за клоунадата
        Говорим все пак за компанията с най-малко активи в индекса, към 70 млн по спомен
        Няма много активи защото връща кеш на акционерите си. Топливо като има много активи колко точно кеш е върнало на акционерите си, какво са видели те от тези активи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
          Е, ама ти това голямо обяснение откъде го изсмука или извади. Не стигало до акционерите а сити банк купи 30% от хювефарма, а във фармата са влезли няквки ромфарми с малко наподобяващи и на роми физиономии, (нищо лично, но може така да ми се е сторило, по цвета на снимките из медиите) нещо май се разконцентрирваш,
          И пак въпрос
          ако приемаме дивидент на биов=0, на фармата=2 или 3% при това без да е гарантирано, то оправдават ли се според теб двойните разлики в коефициентите от смешните разлики с 2-3% дивидент ??
          Да, оправдава го напълно. 3% и по 10% ръст на дивидента означава че за 10 години ще е върнала на акционерите половината от заплатената за нея цена. Биовет ще е върнал нищо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Биовет е добра компания но от нея нищо не достига до миноритарните акционери. Ако си мажоритар в Биовет е ок, ама ако си миноритар е все едно да си ортак на Бедо.
            Е, ама ти това голямо обяснение откъде го изсмука или извади. Не стигало до акционерите а сити банк купи 30% от хювефарма, а във фармата са влезли няквки ромфарми с малко наподобяващи и на роми физиономии, (нищо лично, но може така да ми се е сторило, по цвета на снимките из медиите) нещо май се разконцентрирваш,
            И пак въпрос
            ако приемаме дивидент на биов=0, на фармата=2 или 3% при това без да е гарантирано, то оправдават ли се според теб двойните разлики в коефициентите от смешните разлики с 2-3% дивидент ??
            Last edited by Балониада; 05.04.2014, 16:22.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              25? тук след три години ще гледаш как се търгува на ПЕ 50 ако запазят сегашните си ръстове толкова дълго и продължават да дават дивиденти. Много ми е интересно тогава какво ще кажеш като вземе да струва 100 лева за сегашна акция.
              Да бе да, ти я изкара по-скъпа от всички в софикс. Е знаем че и оцк е стигало до 1 млрд, но виж по-добре поста за клоунадата
              Говорим все пак за компанията с най-малко активи в индекса, към 70 млн по спомен
              Я всегда буду твоим поводом напиться.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                Нали апелираше да се говори с числа, а взе че мина на общите приказки. Защо така. Да не сме станали пак борса за ябълки и круши или в най-добрия случай на череши, както казваха преди някои министри за значението на бфб в социалния живот ?
                Ами ако борсата е леко в тъча (спрямо другите борси) не смяташ ли, че п/е 20 е някак леко казано прекалено ?
                Ами да - аз ти говоря с числа - за мен компанията в която мажоритаря краде не струва нищо за мен.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                  Тук не съм съгласен.
                  Добре - на 10 крадливи мажоритари един вземе че продаде компанията и миноритарите хем си отдъхнат хем направят някой лев. Ама те не обичат много да продават щото освен че са крадливи са и некадърни и си знаят че нищо няма изкарат ако няма от къде да го изкарат. Но да кажем че е 1/10 значи на всеки десет боклука един ще струва 5 ябълки, но неясно кога и неясно кой.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Ха, ами всяка една която работи за мажоритарите и краде от миноритарите. ако в компанията има пет ябълки и те се делят между всички акционери тази компания ще струва 5 ябълки. Ако обаче има пет ябълки и те всичките се взимат само от един човек, за всички останали тази компания струва 0 ябълки.
                    Нали апелираше да се говори с числа, а взе че мина на общите приказки. Защо така. Да не сме станали пак борса за ябълки и круши или в най-добрия случай на череши, както казваха преди някои министри за значението на бфб в социалния живот ?
                    Ами ако борсата е леко в тъча (спрямо другите борси) не смяташ ли, че п/е 20 е някак леко казано прекалено ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Ха, ами всяка една която работи за мажоритарите и краде от миноритарите. ако в компанията има пет ябълки и те се делят между всички акционери тази компания ще струва 5 ябълки. Ако обаче има пет ябълки и те всичките се взимат само от един човек, за всички останали тази компания струва 0 ябълки.
                      Тук не съм съгласен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                        Както искаш си ги приеми. Ако те успокоява, че гроздето е кисело, нека да е така. Ако сме го проспали - нека е така (въпреки че за нас може да се окаже и по-различно, което само ни си знаем), а че вече е доста добре оценено - и това е така, вече е добре, че и акционерите си го споделяте
                        Не виждам, какво да му е лошото, ако всичко това е така, че равновесния така се е втурнал, да я брани цената че даже и бъдещата при п/е 25
                        25? тук след три години ще гледаш как се търгува на ПЕ 50 ако запазят сегашните си ръстове толкова дълго и продължават да дават дивиденти. Много ми е интересно тогава какво ще кажеш като вземе да струва 100 лева за сегашна акция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                          Без да влизам в полемика искам да ви опресня малко данните и да попитам нещо.
                          Дадено в момента:
                          P/E=19
                          P/B=3,3
                          ---------------
                          Въпрос - "Коя друга компания е оценена повече " ?
                          Ха, ами всяка една която работи за мажоритарите и краде от миноритарите. ако в компанията има пет ябълки и те се делят между всички акционери тази компания ще струва 5 ябълки. Ако обаче има пет ябълки и те всичките се взимат само от един човек, за всички останали тази компания струва 0 ябълки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                            Оценена е, щото тук има какво да се оценява.
                            Иначе като гледам доста кисело станало гроздето тук. Де спахте като беше на 6-7 лева?
                            Както искаш си ги приеми. Ако те успокоява, че гроздето е кисело, нека да е така. Ако сме го проспали - нека е така (въпреки че за нас може да се окаже и по-различно, което само ни си знаем), а че вече е доста добре оценено - и това е така, вече е добре, че и акционерите си го споделяте
                            Не виждам, какво да му е лошото, ако всичко това е така, че равновесния така се е втурнал, да я брани цената че даже и бъдещата при п/е 25
                            Я всегда буду твоим поводом напиться.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                              Зачетох и аз малко назад, това ми направи впечатление.
                              И пак въпрос защото и на мен ми изглежда, че обясненията за фармата сравнена с мцх не са адекватни, освен, че бизнеса й е съвсем различен, - защо според теб е пъти по по-оценена от биовет, да гледаме някакъв тип фармация примерно
                              биов- п/б =0,8 п/е=8.3
                              фарма п/б=1,62 п/е=18
                              пък като говориш и за дялове от бизнеса, на биов е по-голям от фармовия
                              отрасъла на биов е още по-брутално сигурен, те внедряват нови антибиотици, а не аналгините за русия
                              или нещо ти издишат методите или е права мечката, за манипулативна избирателност които прилагаш при оценка на различни дружества. Или трето - какво е то ? може би имаш и фарми и мцх ?!
                              Без препоръки
                              Биовет е добра компания но от нея нищо не достига до миноритарните акционери. Ако си мажоритар в Биовет е ок, ама ако си миноритар е все едно да си ортак на Бедо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                КРЗ има нищожен пазарен дял в силно рисков отрасъл. МСХ има сериозен пазарен дял в доста по-слабо рисков отрасъл. За това и Софарма се търгува на коефициентите на МСХ въпреки че има дългове и по-нисък растеж - просто защото отрасъла и е брутално сигурен.
                                Зачетох и аз малко назад, това ми направи впечатление.
                                И пак въпрос защото и на мен ми изглежда, че обясненията за фармата сравнена с мцх не са адекватни, освен, че бизнеса й е съвсем различен, - защо според теб е пъти по по-оценена от биовет, да гледаме някакъв тип фармация примерно
                                биов- п/б =0,8 п/е=8.3
                                фарма п/б=1,62 п/е=18
                                пък като говориш и за дялове от бизнеса, на биов е по-голям от фармовия
                                отрасъла на биов е още по-брутално сигурен, те внедряват нови антибиотици, а не аналгините за русия
                                или нещо ти издишат методите или е права мечката, за манипулативна избирателност които прилагаш при оценка на различни дружества. Или трето - какво е то ? може би имаш и фарми и мцх ?!
                                Без препоръки

                                Коментар

                                Working...
                                X