IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

    А според теб каква ще бъде справедливата цена на Софарма към края на годината ?
    Според мен поне 4.5

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

      Не мога да разбера накъде биете? Може ли да си кажете направо и да улесним комуникацията?

      Опитвате се да ми кажете, че е по-добре да инвестирам в Софарма отколкото в Доверие ли?

      За разлика от теб не казваме цифри от сорта на 160% резерв в настояща цена и то по няколко пъти на ден!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        абе ако софарма купува. защо фрий флоута не намалява?

        http://www.csd-bg.bg/STATISTIC/FREE_FLOAT_20170531.pdf
        http://www.csd-bg.bg/STATISTIC/FREE_FLOAT_20170510.pdf

        От днес ще следиш !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
          абе ако софарма купува. защо фрий флоута не намалява?

          http://www.csd-bg.bg/STATISTIC/FREE_FLOAT_20170531.pdf
          http://www.csd-bg.bg/STATISTIC/FREE_FLOAT_20170510.pdf
          Опитай пак, ама утре поне.
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

            А според теб каква ще бъде справедливата цена на Софарма към края на годината ?
            Не мога да разбера накъде биете? Може ли да си кажете направо и да улесним комуникацията?

            Опитвате се да ми кажете, че е по-добре да инвестирам в Софарма отколкото в Доверие ли?
            Keep going ...

            Коментар


            • Е не може да гледаш и мериш едната извадена от общата картина, давай със същия аршин и по друите !

              Коментар


              • абе ако софарма купува. защо фрий флоута не намалява?

                http://www.csd-bg.bg/STATISTIC/FREE_FLOAT_20170531.pdf
                http://www.csd-bg.bg/STATISTIC/FREE_FLOAT_20170510.pdf
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                  Отделно не виждам какво общо има цената на Фармата с цената на Доверие. Евентуалното вливане ще се случи по справедливите цени на двете.
                  А според теб каква ще бъде справедливата цена на Софарма към края на годината ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                    Не че съм от знаещите, но по твоя анализ ми липсва оценката ти на съпоставимата страна- Софарма!
                    По твоя метод тази оценка за Фармата, не излиза ли малко над 6,05/акц. ?
                    не съм правил анализ "по моя метод" на Фармата и не мога да коментирам. Правил съм за Доверие и той е публично достояние. Отделно не виждам какво общо има цената на Фармата с цената на Доверие. Евентуалното вливане ще се случи по справедливите цени на двете.
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                      с теб май водихме разговора, че максималната цена на покупка на Софарма дава минималната на търговото предложение т.е. АКО Софарма са купили то цената 2.020 става дъното и тук е много интересен момента с покупка на настоящи нива и излизане или вливане в Софарма на цената на търговото.

                      Давам и конкретен пример: Покупка от настоящи цени със стоп на 2.02 ни дава риск 0.10 лв, а счетоводната стойност е 3.90 и ако предположим, че около нея е справедливата цена, то потенциалната награда е 1,78 лв. Това асиметрично разположение според мен ще доведе до повишаване на цените (ако купува Софарма или свързано лице), но както винаги времето знае най-добре...

                      Не че съм от знаещите, но по твоя анализ ми липсва оценката ти на съпоставимата страна- Софарма!
                      По твоя метод тази оценка за Фармата, не излиза ли малко над 6,05/акц. ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                        с теб май водихме разговора, че максималната цена на покупка на Софарма дава минималната на търговото предложение т.е. АКО Софарма са купили то цената 2.020 става дъното и тук е много интересен момента с покупка на настоящи нива и излизане или вливане в Софарма на цената на търговото.

                        Давам и конкретен пример: Покупка от настоящи цени със стоп на 2.02 ни дава риск 0.10 лв, а счетоводната стойност е 3.90 и ако предположим, че около нея е справедливата цена, то потенциалната награда е 1,78 лв. Това асиметрично разположение според мен ще доведе до повишаване на цените (ако купува Софарма или свързано лице), но както винаги времето знае най-добре...
                        много точно казано! а който не вярва че Донев ще е коректен с акционерите на ДОХ то по добре да не инвестира НО и да не хейти ако има ръст!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                          Ако Софарма са купили, то дела им става 33%. Тоест още няма 1/3, за да е задължително търговото предложение. Възможно е предварителните планове да са били да се купи целия пакет, но тъй като цената се повиши сега се купува само толкова, че да не се мине прага от 1/3 и да няма търгово предложение на тези цени. Има цял месец да разберем, но ако не се прехвърлят още пакети най-вероятно означава, че не ги устройват настоящите ценови нива.
                          с теб май водихме разговора, че максималната цена на покупка на Софарма дава минималната на търговото предложение т.е. АКО Софарма са купили то цената 2.020 става дъното и тук е много интересен момента с покупка на настоящи нива и излизане или вливане в Софарма на цената на търговото.

                          Давам и конкретен пример: Покупка от настоящи цени със стоп на 2.02 ни дава риск 0.10 лв, а счетоводната стойност е 3.90 и ако предположим, че около нея е справедливата цена, то потенциалната награда е 1,78 лв. Това асиметрично разположение според мен ще доведе до повишаване на цените (ако купува Софарма или свързано лице), но както винаги времето знае най-добре...
                          Last edited by Mr.Profit; 01.06.2017, 14:34.
                          Keep going ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                            Ако Софарма са купили, то дела им става 33%. Тоест още няма 1/3, за да е задължително търговото предложение. Възможно е предварителните планове да са били да се купи целия пакет, но тъй като цената се повиши сега се купува само толкова, че да не се мине прага от 1/3 и да няма търгово предложение на тези цени. Има цял месец да разберем, но ако не се прехвърлят още пакети най-вероятно означава, че не ги устройват настоящите ценови нива.
                            И? Какви ценови нива биха ги устроили? Променени в каква посока?
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • 111+ за BB50

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                                Купиха Софарма ли ?
                                Ако Софарма са купили, то дела им става 33%. Тоест още няма 1/3, за да е задължително търговото предложение. Възможно е предварителните планове да са били да се купи целия пакет, но тъй като цената се повиши сега се купува само толкова, че да не се мине прага от 1/3 и да няма търгово предложение на тези цени. Има цял месец да разберем, но ако не се прехвърлят още пакети най-вероятно означава, че не ги устройват настоящите ценови нива.

                                Коментар

                                Working...
                                X