IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Когато си прав ,прав си....
    Аз бих направел увеличение 1 стара за две нови по 2,50 и правят троен хем кеш ,хем ще вземат над 50 % участие и хем търгово на ниска цена....
    Мислиш, че Снуп Дог е толкоз лесен на увеличенията ли !? Препрочети "севтополис". Виж и имотното, а сега и трейдинга евентуално, т.е. едва ли ще нахрани спекулантите за без пари,. На дов. е по-лесно да се вдигне цената, (при по-ниска капитализация, а и много "бабешки" много нещо там, съответно в обръщение са доста по-малко ) та... като се вземе предвид и че едно увеличение си е разтеглено във времето и т.н. едва ли снупи ще се мотае на по-ниски цени от сегашните, т.е. ако тр. да гласувам, ще е за интервала на Graham
    без препоръка)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Мда то може и 15лв да ни се вижда, но каква е логиката да е там увеличението?
      Идеята ще му е -1) да набере ресурс между 50-70млн с който да помогне за връщането на дълга(дивиденти от банката също са опция за в бъдеще)
      -2) да намали влиянието на спящите акции(особенно ако бъдат прехвърлени към фонд управляван от държавата)

      т.е. на мен ми звучи че идеята е да се набере достатъчно капитал, а не да е на баснослвна цена...за 18млн. акции 3-3,5лв са чудесна цена за набиране на небходимата сума и ненатоварване на записващите дори и чужди права май?
      15 лева е несериозно число ..... От 3,5 до 5,5 е реалното.Колкото каже чичото.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Мда то може и 15лв да ни се вижда, но каква е логиката да е там увеличението?
        Идеята ще му е -1) да набере ресурс между 50-70млн с който да помогне за връщането на дълга(дивиденти от банката също са опция за в бъдеще)
        -2) да намали влиянието на спящите акции(особенно ако бъдат прехвърлени към фонд управляван от държавата)

        т.е. на мен ми звучи че идеята е да се набере достатъчно капитал, а не да е на баснослвна цена...за 18млн. акции 3-3,5лв са чудесна цена за набиране на небходимата сума и ненатоварване на записващите дори и чужди права май?
        Когато си прав ,прав си....
        Аз бих направел увеличение 1 стара за две нови по 2,50 и правят троен хем кеш ,хем ще вземат над 50 % участие и хем търгово на ниска цена....

        Коментар


        • Мда то може и 15лв да ни се вижда, но каква е логиката да е там увеличението?
          Идеята ще му е -1) да набере ресурс между 50-70млн с който да помогне за връщането на дълга(дивиденти от банката също са опция за в бъдеще)
          -2) да намали влиянието на спящите акции(особенно ако бъдат прехвърлени към фонд управляван от държавата)

          т.е. на мен ми звучи че идеята е да се набере достатъчно капитал, а не да е на баснослвна цена...за 18млн. акции 3-3,5лв са чудесна цена за набиране на небходимата сума и ненатоварване на записващите дори и чужди права май?
          Last edited by tony1975; 12.08.2019, 14:20.

          Коментар


          • Едно е контрол, а съвсем друго е отчет за приходи и разходи ?!? Само някакви числа в захлас бънувате ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

              като се видят милионите, ще бъде ообявена и цената на увеличението...да видим цената - прогнози?
              Аз цената я прогнозирам, като 15 лв. Ама дали и кога............... Много неясноти има тук

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Принципно струва поне 7 -8 лв но очаквам при записването да са по стиснати.
                Ако го направят сега няма да е повече от това, което съм написал. Вкарали са банката като актив и заема като пасив а като печалба я няма защото нямали контрол..... Като я "вкарат" и като печалба, може и повече да искат.....
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  5,20-5,30 ....? Към момента.....
                  Принципно струва поне 7 -8 лв но очаквам при записването да са по стиснати.

                  Коментар


                  • 5,20-5,30 ....? Към момента.....
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      като се видят милионите, ще бъде ообявена и цената на увеличението...да видим цената - прогнози?
                      Трудна прогноза но като вземат в предвид печалба 50-60 млн лева на година за Доверие та поне 5 лв прогноза от мен.

                      Не е препоръка!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                        Тяхната бюрокрация със сигурност е по зле от нашата, важно е до края на годината да видим милионите в отчета. Като покажат много по голяма печалба от Софарма ще изчезне и хейта по позицията.
                        като се видят милионите, ще бъде ообявена и цената на увеличението...да видим цената - прогнози?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                          Явно дебрите на молдовската банкова система са сложни повече и от нашата
                          Тяхната бюрокрация със сигурност е по зле от нашата, важно е до края на годината да видим милионите в отчета. Като покажат много по голяма печалба от Софарма ще изчезне и хейта по позицията.

                          Коментар


                          • Явно дебрите на молдовската банкова система са сложни повече и от нашата
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • "Към момента „Доверие – обединен холдинг“ АД не е получило възвращаемост на инвестицията си. Холдингът няма правомощия да ръководи дейностите в банката, които да въздействат върху възвращаемостта. По този критерий Доверие също все още не упражнява ефективен контрол върху Молдиндконбанк.
                              Ръководството на холдинга е в напреднала фаза на осъществяване на ефективен контрол върху Молдиндконбанк, но сложността на законодателните процедури и специфичната обстановка на конкретния пазар изискват внимателен и последователен подход при осъществяване на активностите на холдинга.
                              Предивид на тези обстоятелства и съгласно приложимите в РБългария Международни стандарти за финансови отчети контролът ще бъде факт на по-късен етап, спрямо момента на представяне на годишната прогноза в годишен консолидиран финансов доклад за дейността 2018г. Същата ще бъде актуализирана след като се състоят описаните процедури и решения."

                              Това трябва да значи, че ефекта от печалбата трябва да се появи в другите две тримесечия, освен ако не бъркам. Иначе от -2 на +5 ....
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Харесва ли ви консолидирания?
                                Тук не се ли очакваха печалби от десетки милиони

                                Коментар

                                Working...
                                X