IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • SOFIX нагоре и .... отново продажби на 20 000 дяла

    Някой ( от Експат или знаещ) може ли да отговори какво стана с балансиране на ETF-a ?
    Има доста компании с тегло над 5% ( М+С, Планината, Албена), но все пак правилото 40% е спазено (Sfarm+Atera+ CHIM+Monbat = 39%)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

      Ше има да чакаш някога да влезна на тази измислена борса. А ти си стой, явно въртиш милиони не суми за едно кафе нали . A вашата порода я знаем. Този ЕТФ и грам не ме интересува нито КТБ ме интерсуваше. Но финансовата култура и късата памет на българите е всеизвестна, то и затова цял живот разни калинки и връзкари ви цоцат
      Здравей колега . Извинявай ако те засягам с обръщението - вероятно си доста по-знаещ и опитен във финансите от мен ...
      В едно изречение успя да обидиш доста народ...
      Аз не го приемам лично понеже винаги съм казвал, че съм аматьорчик…. Но има хора от които със сигурност има какво да се научи – включително и ти.
      Относно кусурите на БФБ – всички ги знаем и е банално да ги коментирам.
      Замислям се дали завишената ти самооценка, комбинирана с високомерното ти отношение към „измислени борси“ няма да те направи губещ в търговията. Независимо къде търгуваш.
      Замисли се и ти.
      Успех.



      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Като няма да влизаш на БФБ стой настрана от форума и не досаждай на хората, и без това се правиш на интересен

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Ооо не, рано му е! Той ще хейти още година - две и току като се реши вече да купи, ще запишем новия локален връх Виждали сме ги много от неговата порода.. ценен показател са те.. какво да не правим
          Ше има да чакаш някога да влезна на тази измислена борса. А ти си стой, явно въртиш милиони не суми за едно кафе нали . A вашата порода я знаем. Този ЕТФ и грам не ме интересува нито КТБ ме интерсуваше. Но финансовата култура и късата памет на българите е всеизвестна, то и затова цял живот разни калинки и връзкари ви цоцат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение

            Пич, аз ти предлагам да си купиш! Дали ще е ЕТФ-а или отделни акции от Софикс, сам си прецени. Но което и да е от 2те да купиш, по всичко личи че ще си нагоре. Ако го направиш сега! Щото като гледам как летим, утре може вече да е късноо
            Ооо не, рано му е! Той ще хейти още година - две и току като се реши вече да купи, ще запишем новия локален връх Виждали сме ги много от неговата порода.. ценен показател са те.. какво да не правим

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение

              Нарича се Sqeeze out. Когато тъговия купувач успее да купи над 95% от цялото предпиятие, има право да изкупи останалите акции на цената от търговот. Ако иска. С Биовет не се случи, защото не успяха да изкупят 95%, сега ще го свалят от борсата без да е sqeeze out. Да вярно, че на едното дружество на ЕВН изкупиха, на другото ги оставиха...
              Благодаря за отговора,сега ми се изясни картината!Имам още доста да уча!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                Въобще не гледам българският боклук, защото за мен това не е борса а един цирк. Борсата ни е по-смешна и от тази в таджикистан, една сграда се едно съм в апартхотел в банско 2 комютъра две лелки обеми за смях и компании за смях. Вие гледайте да не хапнете по някое друго мекомче от тези професионалисти. Тогава на всички ще ви пратя по едно саламче
                Пич, аз ти предлагам да си купиш! Дали ще е ЕТФ-а или отделни акции от Софикс, сам си прецени. Но което и да е от 2те да купиш, по всичко личи че ще си нагоре. Ако го направиш сега! Щото като гледам как летим, утре може вече да е късноо
                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                  И аз не мога да схвана как е възможно да ти вземат акциите принудително?!?Какво щеше да стане ако не беше продал?
                  Нарича се Sqeeze out. Когато тъговия купувач успее да купи над 95% от цялото предпиятие, има право да изкупи останалите акции на цената от търговот. Ако иска. С Биовет не се случи, защото не успяха да изкупят 95%, сега ще го свалят от борсата без да е sqeeze out. Да вярно, че на едното дружество на ЕВН изкупиха, на другото ги оставиха...
                  Last edited by LuckyYou; 10.01.2017, 15:29.
                  The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                  не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Поел съм риска и съм купил, а за вас не знам Пък вие си купувайте не-мутренски и не олигархични и не балончени като КТБ
                    Въобще не гледам българският боклук, защото за мен това не е борса а един цирк. Борсата ни е по-смешна и от тази в таджикистан, една сграда се едно съм в апартхотел в банско 2 комютъра две лелки обеми за смях и компании за смях. Вие гледайте да не хапнете по някое друго мекомче от тези професионалисти. Тогава на всички ще ви пратя по едно саламче

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      По коректно може да се каже "принудително изкупуване" ... или греша ?
                      Нали си получил кеш срещу тях ?
                      Да .
                      може би стига в тази тема .
                      При темата на Енерго - про мрежи го има всичкото подробно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                        И аз не мога да схвана как е възможно да ти вземат акциите принудително?!?Какво щеше да стане ако не беше продал?
                        Не съм продавал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                          Какво не разбираш - при Енерго -про мрежи ги прибраха принудително на тези ,които не се съгласиха с търговото, а в енерго про сел - ги оставиха .
                          По коректно може да се каже "принудително изкупуване" ... или греша ?
                          Нали си получил кеш срещу тях ?
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                            Какво не разбираш - при Енерго -про мрежи ги прибраха принудително на тези ,които не се съгласиха с търговото, а в енерго про сел - ги оставиха .
                            И аз не мога да схвана как е възможно да ти вземат акциите принудително?!?Какво щеше да стане ако не беше продал?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение

                              Добре де, аз не разбирам! Как на някои ги прибират принудително, а на други не? Приел си търговото навремето или какво е станало ?
                              Какво не разбираш - при Енерго -про мрежи ги прибраха принудително на тези ,които не се съгласиха с търговото, а в енерго про сел - ги оставиха .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                                Добрата новина е ,че на тези нива риска не е голям ,пък и винаги може да излезнеш с минимални загуби.
                                Лошата е ,че ако се занимаваш активно може да си намериш доста по - доходни ( сигурни и ликвидни ) позиции според мен - даже и в Софикс.
                                Поздравления ,че си останал в Енерго -про.
                                Още ме е яд на гадовете там ,че ми прибраха акциите принудително.
                                Добре де, аз не разбирам! Как на някои ги прибират принудително, а на други не? Приел си търговото навремето или какво е станало ?
                                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                                не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X