IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    Поел съм риска и съм купил, а за вас не знам Пък вие си купувайте не-мутренски и не олигархични и не балончени като КТБ
    Добрата новина е ,че на тези нива риска не е голям ,пък и винаги може да излезнеш с минимални загуби.
    Лошата е ,че ако се занимаваш активно може да си намериш доста по - доходни ( сигурни и ликвидни ) позиции според мен - даже и в Софикс.
    Поздравления ,че си останал в Енерго -про.
    Още ме е яд на гадовете там ,че ми прибраха акциите принудително.
    Last edited by vale1; 10.01.2017, 13:54.

    Коментар


    • Поел съм риска и съм купил, а за вас не знам Пък вие си купувайте не-мутренски и не олигархични и не балончени като КТБ
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение
        [ATTACH=CONFIG]temp_8088_1484037718153_841[/ATTACH] Имаме новина - за последния месец ЕТФ (+2,61%) бие SOFIX ( +2,49%)- дано това накара да се включат от щаба, че се натрупаха въпроси
        не точно, при мен към 11:22 излиза друго. пробвай филтър за 1 месец
        ЕТФ +1.88%
        СОФИКС +4.30%

        http://www.investor.bg/companies/BGX/view/
        http://www.investor.bg/indexes/index/235/17/
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Имаме новина - за последния месец ЕТФ (+2,61%) бие SOFIX ( +2,49%)- дано това накара да се включат от щаба, че се натрупаха въпроси
          Last edited by maretoff; 10.01.2017, 10:42.

          Коментар


          • тези от блумбърг не могат ли да видят на модерните си платформи, че върха беше на следващия ден 4 април 2014 когато софка стигна 625,4 пункта?

            иначе направо могат да се преименуват на "бисери и вицове":

            Основният индекс на БФБ SOFIX продължава да стои без загуба през 2017 вече трета поредна серия.
            не серия, бе ................ сесия...
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Аз предлагам на Василев, ей така новогодишно, да отиде и да се види на по едно с кафе с Караиванова. Да обсъдят как да се подобри още повече капиталовият пазар в БГ!
              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
              не е препоръка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                Може да са чакали като им изтекат 2 месеца, да влезе нова голяма сума, че да имат още 60 дни за балансиране
                е хайде сега. Ще е супер за БФБ ако видим ново голямо пълнене на ЕТФ-а в началото на годината

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                  Софарма, Неохим .... тук да не би да имаме нови пари/акции от пенсионни фондове?
                  Може да са чакали като им изтекат 2 месеца, да влезе нова голяма сума, че да имат още 60 дни за балансиране

                  Коментар


                  • Софарма, Неохим .... тук да не би да имаме нови пари/акции от пенсионни фондове?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение
                      Господа от Експат,
                      какво стана с балансиране на фонда Ви - вече сме 9 януари?
                      Няма кой да ти купи акциите или да ти продаде евтино ли

                      Коментар


                      • Господа от Експат,
                        какво стана с балансиране на фонда Ви - вече сме 9 януари?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

                          Тъй като колегата каза, че само балони ми се привиждат, и очевидно на някои хора им идвам много негативен, през 2017 повече няма да пиша във форума и ще си пазя мненията лично за себе си.
                          недей така ,ако всички с по различно мнение спрем ,що офци ще се нароят и после никога повече БФБ.....

                          Василев каза че си е научил урока от Амро ,ще видим.....там шест сертификата затвориха.
                          За мен това е патерица на ПФ да качва акциите им в края на тримесечията с малки обороти....
                          В много от тях ПФ вече имат максимум акции и са под наблюдения а фонда е по изящния начин.......
                          ИХБГ е една от тях който са под наблюдения от дневник.......
                          Не е препоръка...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            много ясно че се създава балон. само един пример - индустриален холдинг беше на 75 стотинки септември преди етф-а, сега е на левче. как са резултатите на компанията? ами загубата за деветмесечието се утроява, а приходите падат с над 10%
                            Тъй като колегата каза, че само балони ми се привиждат, и очевидно на някои хора им идвам много негативен, през 2017 повече няма да пиша във форума и ще си пазя мненията лично за себе си.
                            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

                              Оооооо, моля ти се! Както винаги, така и сега, всеки нов балон е скроен по различен начин, нали?!

                              Винаги съм си задавал въпроса защо ПФ купуват дялове във фондове като този ЕТF. Каква е причината да не пазаруват директно акции или други активи, и защо не си управляват директно парите те. Какви ли са причините? Може да е:
                              • липса на подготвен персонал;
                              • договорки със съответния фонд;
                              • пълна липса на загриженост за парите на вложителите си;
                              • законодателство;
                              • друго.
                              При пазаруване на дялове във други фондове, таксите на годишна база се увеличават и доходността за вложителите допълнително намалява. Което за мен е напълно небяснимо като стратегия за доходност, осбено като имам предвид показаното от ПФ през последните години.
                              +1

                              Коментар


                              • много ясно че се създава балон. само един пример - индустриален холдинг беше на 75 стотинки септември преди етф-а, сега е на левче. как са резултатите на компанията? ами загубата за деветмесечието се утроява, а приходите падат с над 10%
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X