IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Коментар


    • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
      На тези пичове наистина са им дали награда за развитие на пазара за 2016, както им пожелах! Еми, дано да им дадат и за 2017 г., мисля, че никой няма да се сърди ако и това стане
      Няма.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Доколкото разбирам не балансират тъй като правилата няма как хем физически да бъдат спазени хем да се приближат колкото е възможно до индекса!
        Сигурно си прав! За това апелирам за разяснение по тема от Експат! Ако така продължават да действат с полуправила - накрая само ПФ ще остнат в ЕТФ

        Коментар


        • На тези пичове наистина са им дали награда за развитие на пазара за 2016, както им пожелах! Еми, дано да им дадат и за 2017 г., мисля, че никой няма да се сърди ако и това стане

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 2105 Разгледай мнение
            Иди агитирай там, където си фалирал. Когато се опариш тук, ще те чуем.Един от многото си, но никой не се е хвалил с провалите си.
            Точно защото повечето не сте осъзнали провалите си затова ще продължавате да се проваляте. За мен не е срамно да си призная и да си го кажа. Не ме е срам дали ще ме мислите за някакъв аматьор или друго .

            Аз искам да попитам шефовете на този "фонд" дадоха ли обяснение за Меком? Ззащо не излезнаха с позиция или те само на лични отговарят и разчитат на късата памет.

            Добре че бяха пенсионите да влеят пари в този фонд, но кои знае под каква далавера и комисиони за мениджмънта

            Коментар


            • Иди агитирай там, където си фалирал. Когато се опариш тук, ще те чуем.Един от многото си, но никой не се е хвалил с провалите си.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Здравей колега . Извинявай ако те засягам с обръщението - вероятно си доста по-знаещ и опитен във финансите от мен ...
                В едно изречение успя да обидиш доста народ...
                Аз не го приемам лично понеже винаги съм казвал, че съм аматьорчик…. Но има хора от които със сигурност има какво да се научи – включително и ти.
                Относно кусурите на БФБ – всички ги знаем и е банално да ги коментирам.
                Замислям се дали завишената ти самооценка, комбинирана с високомерното ти отношение към „измислени борси“ няма да те направи губещ в търговията. Независимо къде търгуваш.
                Замисли се и ти.
                Успех.


                Не не ме заягаш, защото съм реалист, признавам си фалирал съм заради описаните от теб неща, високомерие, царя на борсите и накрая фалираш,но всичко е просто бизнес. Като два пъти съм го изпитал, не на БФБ но аз съм и рисков играч като цяло.
                От 2014 или 2013 не помня вече чувам как щели да възтановяват БФБ от един от началниците, та това решение този ЕТФ ли е? Докато няма реални закони правосъдна система и една идея по-развита икономика тогава БФБ ще стане привлекателна за чуждите играчи. Когато те дойдоха това стана от еуфорята ни от приемането ни в ЕС и възможноста да правят по-рискови инвестиции на нея с добра доходност, но с времето и кризата всеки установи,че тук нещата са на едно бананово ниво

                Моята цел не е да хейтя, плюя и нз си какво, а да предупреждавам. Веднъж участвал ли си в съмнителни схеми и далавери, ти пак ще участваш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                  да, тези 20 000 дяла са без значение. Всъщност се интресувам само от това :

                  ... какво стана с балансиране на ETF-a ?
                  Има доста компании с тегло над 5% ( М+С, Планината, Албена), но все пак правилото 40% е спазено (Sfarm+Atera+ CHIM+Monbat = 39%)

                  Явно вече никой не се вълнува от тази тема, защото еуфорията ни е завладяла
                  Доколкото разбирам не балансират тъй като правилата няма как хем физически да бъдат спазени хем да се приближат колкото е възможно до индекса!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение


                    Какво са 20 000 лв. на фона на дневен оборот от половин до един милион лева за БФБ. Може човекът да е забелязал, че печели по-малко %-ти така и е решил сам да си купи акции от Софикс.
                    да, тези 20 000 дяла са без значение. Всъщност се интресувам само от това :

                    ... какво стана с балансиране на ETF-a ?
                    Има доста компании с тегло над 5% ( М+С, Планината, Албена), но все пак правилото 40% е спазено (Sfarm+Atera+ CHIM+Monbat = 39%)

                    Явно вече никой не се вълнува от тази тема, защото еуфорията ни е завладяла

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                      значи на P/E над 30 да не се притеснявам
                      къде е това?
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Много рядко По-старите форумци помнят как през 2007-ма имаше акции в чиито теми пишех кратко и ясно "Внимание, балон!" Бяха такива търгуващи се на Р/Е над 50 и много пъти над счет. стойност, без особени перспективи за растеж на бизнеса. Ако пак се стигне до такава лудост на БФБ отново ще четеш тази ми реплика, не се съмнявай
                        значи на P/E над 30 да не се притеснявам
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                          никога ли не ставаш мечка?
                          Много рядко По-старите форумци помнят как през 2007-ма имаше акции в чиито теми пишех кратко и ясно "Внимание, балон!" Бяха такива търгуващи се на Р/Е над 50 и много пъти над счет. стойност, без особени перспективи за растеж на бизнеса. Ако пак се стигне до такава лудост на БФБ отново ще четеш тази ми реплика, не се съмнявай

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Ооо не, рано му е! Той ще хейти още година - две и току като се реши вече да купи, ще запишем новия локален връх Виждали сме ги много от неговата порода.. ценен показател са те.. какво да не правим
                            никога ли не ставаш мечка?
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение
                              SOFIX нагоре и .... отново продажби на 20 000 дяла

                              Някой ( от Експат или знаещ) може ли да отговори какво стана с балансиране на ETF-a ?
                              Има доста компании с тегло над 5% ( М+С, Планината, Албена), но все пак правилото 40% е спазено (Sfarm+Atera+ CHIM+Monbat = 39%)

                              Какво са 20 000 лв. на фона на дневен оборот от половин до един милион лева за БФБ. Може човекът да е забелязал, че печели по-малко %-ти така и е решил сам да си купи акции от Софикс.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение

                                Пич, аз ти предлагам да си купиш! Дали ще е ЕТФ-а или отделни акции от Софикс, сам си прецени. Но което и да е от 2те да купиш, по всичко личи че ще си нагоре. Ако го направиш сега! Щото като гледам как летим, утре може вече да е късноо
                                Здравей,
                                не става внъпрос за покупки а за предвидимост , ти купуваш заради отчети ,заради дивидент ,заради перспектива ,заради влизането на голям играч....
                                Тук е също ,купуваш заради балансировката от фонда ,като не я направи в определения от него срок ,изчезва предвидимостта и доверието ,
                                Таке е на нашата БФБ ,правилата са затворена врата в полето........
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Working...
                                X