IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

    Уважаеми участници във форума,

    В проспекта ни пише, че през първите 6 месеца може да не спазваме стриктно правилото за 40%. После ще имаме до 2 месеца, за да "влизаме в релси".

    Поздрави, Николай
    Г-н Василев, това в случай само ако получите много пари накуп нали? Не за 100К дяла да имате 2 месеца. Поне аз така го разбирам от проспекта.
    Успех

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

      То пък в BGTR30 какви компании има...без никакво предлагане, нито една акция в ask-a. Нека има подобен фонд, но да не е длъжен да репликира изцяло индекса, а да има възможност за отклонения в разумни граници. Примерно да не включва всички компании и да не купува на завишени цени от недоразуменията на пазара.


      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
      Точно това му трябва! Да копира изцяло индекса! Този индекс би бил много по-лесен за копиране, отколкото Софикс! Защото има 30 компании в него и ограниченията за инвестиционни схеми няма да му пречат. Ако направят такъв ЕТФ - бих си купил от него!
      The best things in life are free. The second best things are very expensive!
      не е препоръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        вече и в официална медия се заговаря за 2ри ЕТФ
        То пък в BGTR30 какви компании има...без никакво предлагане, нито една акция в ask-a. Нека има подобен фонд, но да не е длъжен да репликира изцяло индекса, а да има възможност за отклонения в разумни граници. Примерно да не включва всички компании и да не купува на завишени цени от недоразуменията на пазара.


        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

          Доколкото разбирам не балансират тъй като правилата няма как хем физически да бъдат спазени хем да се приближат колкото е възможно до индекса!
          Уважаеми участници във форума,

          В проспекта ни пише, че през първите 6 месеца може да не спазваме стриктно правилото за 40%. После ще имаме до 2 месеца, за да "влизаме в релси".

          Поздрави, Николай

          Коментар


          • вече и в официална медия се заговаря за 2ри ЕТФ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Изслушах внимателно интервюто за еврото и то май основно заради първата минута. ми г-н Василев каза, че ЕТФ се развива съгласно плана...... да нямаме нов план? Нали трябваше до НГ да има 50млн във фонда и да е листнат на чужда борса или аз бъркам сроковете?
              "Трябваше" изразява задължителен характер... по-скоро беше надежда да се случи до края на 2016... най-вероятно ще се случи, но сега дали декември 2016 или някой-друг месец след това едва ли някой ще има против
              А листването определено не е казвал, че ще е 2016

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Изслушах внимателно интервюто за еврото и то май основно заради първата минута. ми г-н Василев каза, че ЕТФ се развива съгласно плана...... да нямаме нов план? Нали трябваше до НГ да има 50млн във фонда и да е листнат на чужда борса или аз сроковете?
                Релакс, да не преувеличаваме нещата ...
                Аз пък познавам много хора които се набиха в скъпи парцели и нови строителства ...
                Не смея да отворя приказка за тези , които се ушиха в набалончени активи под доверително управление познати като АДСИЦ
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Изслушах внимателно интервюто за еврото и то май основно заради първата минута. ми г-н Василев каза, че ЕТФ се развива съгласно плана...... да нямаме нов план? Нали трябваше до НГ да има 50млн във фонда и да е листнат на чужда борса или аз сроковете?
                  и ти като с набухаш с хубави акции от Софикс - какво мислиш, че ще правиш след това - блокаж, т.е. вечно твои, не точно твои, но на вложителите при теб

                  Коментар


                  • Изслушах внимателно интервюто за еврото и то май основно заради първата минута. ми г-н Василев каза, че ЕТФ се развива съгласно плана...... да нямаме нов план? Нали трябваше до НГ да има 50млн във фонда и да е листнат на чужда борса или аз бъркам сроковете?
                    Last edited by tony1975; 13.01.2017, 09:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      много утихнаха нещата тук!
                      г-н Василев няма ли новини?
                      е какво да има?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        много утихнаха нещата тук!
                        г-н Василев няма ли новини?
                        Василевът ръси мозък за 10те години политика за влизане в ЕС Не му е до вашите пари хахахаха!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          много утихнаха нещата тук!
                          г-н Василев няма ли новини?
                          Има...
                          Бахура много вървял като мезе за червеното вино......

                          Коментар


                          • много утихнаха нещата тук!
                            г-н Василев няма ли новини?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                              Сигурно си прав! За това апелирам за разяснение по тема от Експат! Ако така продължават да действат с полуправила - накрая само ПФ ще остнат в ЕТФ
                              Аз апелирам пишещите в темата да вземат да прочетат документите, намиращи се на страницата на фонда.
                              http://www.expat.bg/bg/expat_sofix.html
                              Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                                Сигурно си прав! За това апелирам за разяснение по тема от Експат! Ако така продължават да действат с полуправила - накрая само ПФ ще остнат в ЕТФ
                                Колеги г-н Василев не един път е заявявал как я виждат схемата. 4 компании най-големите с около 10% без да преминават 40% общо и останалите малко под 5%. Така ще може да се подобри още повече препокриването на софикс отколкото е в момента. А реално погледнато правилото за 40те% не е изпълнено в момента, защото сега има 8 компании, чиито акции са повече от 5% и реално са 61.91%, което е малко в повече Да не забравяме, още че фонда реално не е длъжен да инвестира във всички акции, погледнете ETF-и върху DAX примерно да видите как се купуват 10тина акции и си ги търгуват никой няма 30те акции, или и да има не са много на брой фондовете. Лека и успех на всички.

                                Коментар

                                Working...
                                X