IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един въпрос за спецове по тема: фонда има с 53450 лв по-малко спрямо предния ден, а последно в отчета на 5 януари има покупка на акции.
    Да не би това да е взет кеш за такса управление на фонд?
    Last edited by maretoff; 18.01.2017, 11:53. Причина: грам. грешка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
      Вие тук почнахте да си разказвате вицове! И кой ще е тоя дето ще вземе инвестиционно решение на база движението в един единствен ден??? Вие бихте ли го направили? Бъдете малко по-сериозни!
      Точно за това говорим бе Софикс! За да се замисли човек по-сериозно, той трябва да види по-стабилно и предвидимо представяне на продукта. Ако вижда всеки ден различни числа, това го обърква. Да не говорим, че съм сигурен, че никой не помни тези числа 1-2 дни назад, да не говорим за по-дълъг период.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Вие тук почнахте да си разказвате вицове! И кой ще е тоя дето ще вземе инвестиционно решение на база движението в един единствен ден??? Вие бихте ли го направили? Бъдете малко по-сериозни!
        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

        Коментар


        • за толкова скоро създаден фонд, единствената значима доходност, е доходноста от създаването му
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
            Когато във фейсбук пишете колко ви е доходноста, сложете и примерно - за последния месец + .... За последните 3 мес + ... едиколко си или за избран по голям период.
            Би направило по голямо впечатление
            Ако желаете разбира се.
            Точно така! И аз мисля, че тези дневни изменения не говорят достатъчно ясно за продукта. Най-много да стреснат някой, който като види в даден ден -1% и си мисли, че все така ще е и започва да се кефи, че не се е набутал и той. А ако пък види нещо от рода на +1%, да си каже, че е някаква пирамида. Въобще мисля, че доверието е от ключово значение. В това доверие включвам и предвидимостта, която е най-ясна, когато има данни за възможно най-дълъг период и без стряскащи движения в която и да било посока.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Когато във фейсбук пишете колко ви е доходноста, сложете и примерно - за последния месец + .... За последните 3 мес + ... едиколко си или за избран по голям период.
              Би направило по голямо впечатление
              Ако желаете разбира се.

              Коментар



              • трябва да признаем че фонда се движи плътно с индекса последния месец!

                Click image for larger version

Name:	Screenshot (06h 06m 05s).jpg
Views:	2
Size:	13.9 КБ
ID:	3159641



                Между другото от справката на УПФ Доверие за края на годината ми прави впечатление че май четирите ПФ не са купили равни дялове... гледали ли сте другите три?
                БТФ Експат България /дялове/ Фондове за инвестиране и подобни финансови субекти BGN 7094

                Коментар


                • Ами, успех!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                    Не съм се и съмнявал че фонда няма да бъде представен във обединеното кралство.. важното в случая е да е успешно....... дано
                    Нека съмнения отпадат едно по едно ...
                    Аз пък не се съмнявам, че ще бъде успешно ...
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Не съм се и съмнявал че фонда няма да бъде представен във обединеното кралство.. важното в случая е да е успешно....... дано

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                        На заседанието си на 13.01.2017 г. Комисията за финансов надзор (КФН) реши:

                        4. Изпраща писмо до УД „Експат Асет Мениджмънт" ЕАД с искане за прецизиране преводите на представените по нотификацията документи във връзка с постъпило уведомление за публично предлагане на дялове на договорен фонд „EXPAT Bulgaria SOFIX UCITS ETF" на територията на Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия.
                        Брей, тя работата наистина взе да става сериозна ..След толкова време на безвремие май ще видим и покритие думи-дела

                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • На заседанието си на 13.01.2017 г. Комисията за финансов надзор (КФН) реши:

                          4. Изпраща писмо до УД „Експат Асет Мениджмънт" ЕАД с искане за прецизиране преводите на представените по нотификацията документи във връзка с постъпило уведомление за публично предлагане на дялове на договорен фонд „EXPAT Bulgaria SOFIX UCITS ETF" на територията на Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия.
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            вече и в официална медия се заговаря за 2ри ЕТФ
                            ЕТФ върху БГТР30 ще се управлява много по-лесно защото там теглата са равни. При 30 компании всяка акция ще има 3% тегло и 10% в кеш. Няма ограничения, няма безсънни нощи със служители с КФН, БФБ и депозитар, няма и писма с въпроси до ЕК.

                            Положението е пей сърце, а и доста инвеститори харесват повече именно такива индекси които хем са равнопретеглени, хем са съставени от повече компании с което риска се намалява. Проблема е, че при повече акции и покачването е по-бавно, но за по-консервативно управлявани портфейли е чудесен този индекс.

                            п.п. В кръга на шегата ще се получи един високорисков фонд (ЕТФ върху Софикс) и един по-консервативен фонд (ЕТФ върху БГТР30) при реализиране на втория ЕТФ

                            дано успеят да го реализират и този фонд, но първо трябва да изчистят проблемите около ЕТФ-а на Софикс
                            Last edited by polki; 13.01.2017, 20:50.
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                              Г-н Василев, това в случай само ако получите много пари накуп нали? Не за 100К дяла да имате 2 месеца. Поне аз така го разбирам от проспекта.
                              Успех
                              ех, пешо, пешо ................ за десети път Никиту ви пише две неща:

                              1. имат 6 месеца да балансират фонда от създаването му ............... фонда е създаден на 27.09.2016 година демек до 27.03.2017 година никой няма да ги пита защо фонда е направил едно или друго действие ............... един вид се обучават през първите 6 месеца...

                              не знам как по ясно да ви се напише - не знам как не го разбрахте това положение

                              2. След 27.03.2017 година при постъпване на голяма сума във фонда имат 2 месеца да я "наместят". Какво означава голяма сума е резонния въпрос? Според мен голяма сума е всяка сума която се равнява на поне 5% от активите на фонда. Голяма е защото именно 5% е задължителния минимум който трябва да се държи в кеш. За всеки един фонд 5% е голяма сума за активите на самия фонд, а може и да греша...

                              Ако г-н Василев иска нека да прецезира какво се разбира под "голяма сума" защото аз лично не съм чел проспекта (където би следва да е записано това) , а и нямам намерение да го чета...
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение

                                Точно това му трябва! Да копира изцяло индекса! Този индекс би бил много по-лесен за копиране, отколкото Софикс! Защото има 30 компании в него и ограниченията за инвестиционни схеми няма да му пречат. Ако направят такъв ЕТФ - бих си купил от него!
                                Изцяло копиране с този състав е невъзможно. Акции НЯМА от Болкан енд Сий Пропъртис, Химснаб, Синтетика, Велграф Асет Мениджмънт, Сила Холдинг. Равните тегла също не ми харесват.

                                При BGBX40 е малко по - добре. BGREIT би бил интересен за инвеститорите, особено ако дава дивидент, но и там има някои компании са чист пълнеж.

                                За да се копират индексите напълно трябва основна промяна на критериите при избор на емисиите, сега е невъзможно.


                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X