IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Та къде видя че може да се купува акции с по 50% повече тегло в софикс ..
    ИХБГ и БРЕФ и то от първия ден на фонда....
    Защо не се обявяват кой акции няма да се купуват за теглото ...
    Това никъде не видях ,кой определя акциите който се купуват и който не се купуват освен по субективни подбуди...
    Трейс е супер ликвидна....

    Едно си знае Монти -то си и бае!
    Е как само те изнуди и цитат му поднесе

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pumpkin Разгледай мнение
      стр. 9 от правилата


      По-ясно написано не може да бъде.
      Та къде видя че може да се купува акции с по 50% повече тегло в софикс ..
      ИХБГ и БРЕФ и то от първия ден на фонда....
      Защо не се обявяват кой акции няма да се купуват за теглото ...
      Това никъде не видях ,кой определя акциите който се купуват и който не се купуват освен по субективни подбуди...
      Трейс е супер ликвидна....


      Коментар


      • Правила
        ...
        чл.7 (3)
        б. поради различни фактори, включително такси и разходи, лимити за концентрация, други правни или регулаторни ограничения, както и, в някои случаи, неликвидността на определени ценни книжа, може да не бъде възможно или практично да се инвестира във всички компании от Референтния индекс, и/или в същите пропорции, каквито са в Референтния индекс

        ...
        стр. 9 от правилата


        По-ясно написано не може да бъде.

        Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

        Коментар


        • Ако обичате, прекратете заяждането.
          रादोस्त

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            А аз апелирам да се държиш по възпитано ,когато пишеш на човек различен ,от жена ти и домучадието ти ,тях можеш да ги караш да реват през ден....... ...


            Аз съм го прочел, ти не си го прочел...
            Когато съм чел на Амро проспекта за сертификатите ,ти къдЕ си бил...
            Фонда не набира кеш от 2 месеца....
            Това някой разбира ли го...
            Не или че от 5 милиона свободния стана на 4300К
            а позициите не са балансирани на 70 %...
            Приеди ръководтсвото пишеше че ще го балансират до 2 м. ,после до 6 м а сега вече можело и да не го правят ,след време ще сменят целта на фонда.....
            По-възпитано от това накъде?
            Ако беше чел проспекта нямаше да спамиш темата с единствения въпрос кога ще ти купят шитовете. Ако ги бяха купили щеше да се хвалиш по форума какъв спекулант си станало, ама не станА.
            Може и да си ги чело, но явно не разбираш какво си прочело. Смисъла не разбираш. Седни отново, в извънработно време. Изключи телевизора и чети. Може и на глас за да запомниш по-лесно (ако инък ти е трудно).
            Хайде стига спами!
            Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pumpkin Разгледай мнение

              Хайде пак да повторим, че фондът има утвърдени правила. Там е написано (ама трябва да се чете) при какви условия и защо може да не купуват определени акции.
              Апелирам да вземеш да ги прочетеш, а не да ревеш по форума, че не искат да ти купят шитовете.
              А аз апелирам да се държиш по възпитано ,когато пишеш на човек различен ,от жена ти и домучадието ти ,тях можеш да ги караш да реват през ден....... ...


              Аз съм го прочел, ти не си го прочел...
              Когато съм чел на Амро проспекта за сертификатите ,ти къдЕ си бил...
              Фонда не набира кеш от 2 месеца....
              Това някой разбира ли го...
              Не или че от 5 милиона свободния стана на 4300К
              а позициите не са балансирани на 70 %...
              Приеди ръководтсвото пишеше че ще го балансират до 2 м. ,после до 6 м а сега вече можело и да не го правят ,след време ще сменят целта на фонда.....
              Last edited by X_Y; 18.01.2017, 13:14.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Господин Василев ,
                Хайде пак да го повторите в едни инвестирате повече от теглото с десетки и стотици хиляди бройки в други много много малко/ да кажем нищо / и казвате че това е нормално ,Вие не сте спекулант а фонд по софикс и как определяте в кой нищо и в кой малко и в кой много повече...
                Интересно е за публиката ...
                Не трябва ли да го обявите официално кой позиции няма да попълвате и защо.......
                Утре ще осъмнете в пет позиции и ще кажете че пак сте софикс фонд...
                А и за КФН предполагам....
                ами позициите дето няма ликвидност и са с по малко тегло, защо да се мъчат да ги купуват, като репликирането на индекса си върви и без тях
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Господин Василев ,
                  Хайде пак да го повторите в едни инвестирате повече от теглото с десетки и стотици хиляди бройки в други много много малко/ да кажем нищо / и казвате че това е нормално ,Вие не сте спекулант а фонд по софикс и как определяте в кой нищо и в кой малко и в кой много повече...
                  Интересно е за публиката ...
                  Не трябва ли да го обявите официално кой позиции няма да попълвате и защо.......
                  Утре ще осъмнете в пет позиции и ще кажете че пак сте софикс фонд...
                  А и за КФН предполагам....
                  Хайде пак да повторим, че фондът има утвърдени правила. Там е написано (ама трябва да се чете) при какви условия и защо може да не купуват определени акции.
                  Апелирам да вземеш да ги прочетеш, а не да ревеш по форума, че не искат да ти купят шитовете.
                  Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Не е там проблема.....
                    Поредното хубаво нещо на борсата се побългарява и скоро ще се използва за манипулация на маркета...
                    Гарантирам ти го....
                    Както да продаваш едни акци или да купуваш други на дадени дати на върхови стойности....
                    Разбирам огорчението ти, но не съм съгласен с написаното защото :
                    - говорейки за бъдеще време - значи си предубеден и необективен
                    - говорейки за bad experience - означава , че не си си взел поука и сам си виновен ...

                    Системата на търговия винаги е имала "дефекти" и ти го знаеш. Не само в БГ.

                    Няма да пиша повече по тази тема, че ще си помисли някой, че адвокатствам .
                    Last edited by Protokol; 18.01.2017, 12:46.
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Защо не си признаят някои грешките ? Например - мислех, че ще купя нисколиквидни шитове, ама да са в Софикс ....и един там меринджей ще ми ги вдигне...
                      Някои неща не се дигат и със синьото хапче
                      Не е там проблема.....
                      Поредното хубаво нещо на борсата се побългарява и скоро ще се използва за манипулация на маркета...
                      Гарантирам ти го....
                      Както да продаваш едни акци или да купуваш други на дадени дати на върхови стойности....

                      Коментар


                      • Защо не си признаят някои грешките ? Например - мислех, че ще купя нисколиквидни шитове, ама да са в Софикс ....и един там меринджей ще ми ги вдигне...
                        Някои неща не се дигат и със синьото хапче
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                          Уважаеми участници,

                          Някои от вас може би имат леко погрешни очаквания за изискванията към ЕТФ-ите. Ние нямаме задължения да сме инвестирани на 100%, както и да следваме някакво точно тегло по определена позиция в никакъв срок.
                          Трябва да спазваме ограниченията 5-20-40%, за които сме писали многократно. За тях има срокове.
                          По света има ЕТФ-и върху индекси, които са инвестирали само в 2/3 от позициите в индекса. Ние сме инвестирали в 100% от компаниите. Оттам нататък правим, каквото можем, в рамките на трудните ограничения.

                          Поздрави, Николай
                          Господин Василев ,
                          Хайде пак да го повторите в едни инвестирате повече от теглото с десетки и стотици хиляди бройки в други много много малко/ да кажем нищо / и казвате че това е нормално ,Вие не сте спекулант а фонд по софикс и как определяте в кой нищо и в кой малко и в кой много повече...
                          Интересно е за публиката ...
                          Не трябва ли да го обявите официално кой позиции няма да попълвате и защо.......
                          Утре ще осъмнете в пет позиции и ще кажете че пак сте софикс фонд...
                          А и за КФН предполагам....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                            Уважаеми участници,

                            Някои от вас може би имат леко погрешни очаквания за изискванията към ЕТФ-ите. Ние нямаме задължения да сме инвестирани на 100%, както и да следваме някакво точно тегло по определена позиция в никакъв срок.
                            Трябва да спазваме ограниченията 5-20-40%, за които сме писали многократно. За тях има срокове.
                            По света има ЕТФ-и върху индекси, които са инвестирали само в 2/3 от позициите в индекса. Ние сме инвестирали в 100% от компаниите. Оттам нататък правим, каквото можем, в рамките на трудните ограничения.

                            Поздрави, Николай
                            Сега остава да кажете и че нямате никакви задължения да се опитвате да репликирате максимално точно СОФИКС

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              ех, пешо, пешо ................ за десети път Никиту ви пише две неща:

                              1. имат 6 месеца да балансират фонда от създаването му ............... фонда е създаден на 27.09.2016 година демек до 27.03.2017 година никой няма да ги пита защо фонда е направил едно или друго действие ............... един вид се обучават през първите 6 месеца...

                              не знам как по ясно да ви се напише - не знам как не го разбрахте това положение

                              2. След 27.03.2017 година при постъпване на голяма сума във фонда имат 2 месеца да я "наместят". Какво означава голяма сума е резонния въпрос? Според мен голяма сума е всяка сума която се равнява на поне 5% от активите на фонда. Голяма е защото именно 5% е задължителния минимум който трябва да се държи в кеш. За всеки един фонд 5% е голяма сума за активите на самия фонд, а може и да греша...

                              Ако г-н Василев иска нека да прецезира какво се разбира под "голяма сума" защото аз лично не съм чел проспекта (където би следва да е записано това) , а и нямам намерение да го чета...
                              Уважаеми участници,

                              Някои от вас може би имат леко погрешни очаквания за изискванията към ЕТФ-ите. Ние нямаме задължения да сме инвестирани на 100%, както и да следваме някакво точно тегло по определена позиция в никакъв срок.
                              Трябва да спазваме ограниченията 5-20-40%, за които сме писали многократно. За тях има срокове.
                              По света има ЕТФ-и върху индекси, които са инвестирали само в 2/3 от позициите в индекса. Ние сме инвестирали в 100% от компаниите. Оттам нататък правим, каквото можем, в рамките на трудните ограничения.

                              Поздрави, Николай

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                                На заседанието си на 13.01.2017 г. Комисията за финансов надзор (КФН) реши:

                                4. Изпраща писмо до УД „Експат Асет Мениджмънт" ЕАД с искане за прецизиране преводите на представените по нотификацията документи във връзка с постъпило уведомление за публично предлагане на дялове на договорен фонд „EXPAT Bulgaria SOFIX UCITS ETF" на територията на Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия.
                                Прецизираме и допълваме документите и действаме.

                                Коментар

                                Working...
                                X