IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
    1 100 000 1.156
    1.169 104 000 2
    Кой ли ще мигне пръв?!
    Точно тези ордери ме вкараха във форума да видя какво си говорите. Днес са със спред 1,1 стотинка - 1,163 купува / 1,174 продава.
    Е сега какво, дребните арестувани ли са? Не е много мило от страна на маркетмейкърите и/или фонда...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      "Фондът е пасивно управлявана колективна инвестиционна схема от отворен тип за следене на индекса SOFIX чрез метода на пълно физическо репликиране."

      булшит
      Откакто взеха да правят т.н. "рециклиране" на прескъпи акции от Софиксо, тип "Планината" "МЦХ" Монбат и т.н. - да си менката пакети с престъпно управляваните Пенсионни Фондове ме загубиха като поддръжник на фонда. Първо Софикс е прескъп идекс - или с други думи сергия като за пред чужденциите с прескъпа стока, дето вече всеки си я накупил и никой я не иска на тези цени, затова ги надуваме с още 100% та да се издокараме за пред чужденците - ама така не става, и като не става почваме със шменти-капелите - "рециклиране на акции" ТОТАЛЕН БУЛШИТ дето само на БФБ може да има - Булшит в целуфан рециклиран и опакован, а вътре блоняци като Планината, сега и Алхумент искат да добавят, после като дадат на работните на Спийди и те като станата на 300 милиона кап, ще загърнат целуфана та да не мирише и уж да не се усети от Лондон, що за бай ганьовско рециклиране и шмента става на въпрос - СРАМ
      Bulls on BSE

      Коментар


      • "Фондът е пасивно управлявана колективна инвестиционна схема от отворен тип за следене на индекса SOFIX чрез метода на пълно физическо репликиране."

        булшит
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Тука гледам фонда се е закачил на влака - почти никакви промени по позициите за последния половин месец. Добре че влака катери засега. Това може да се каже очаквано след като установиха портфейла. Гледам излъскаха сайта.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
            Поне не този, който е сложил тез ордери по 100к
            Мускули нещо надуваме май, а?

            Аз викам BGX-ът да вземе да влезе у Софикса при следващото балансиране. Така де, ФФ, оборот, всичко си му е ток и жица.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
              Малко шрифтовете мисля е добре да оправите, както и графиката за сравнение със Софикса да е най-горе, с повече времеви интервали - от началото на годината, 3 и 6 месеца, освен началото на фонда и 1 месец.
              Също под нея НСА, записвания и тогава вече портфейла и пояснителните бележки.
              Мисля и опцията за минаване на английски е по-добре да е горе вляво, със съответните знамена, по-лесно се намира, не за друго.
              Ползването на главни букви също би било добре, все пак транслитерацията я въведе именно Николай Василев.
              Сайтът естествено не е мой, но страничен поглед.
              Жека, благодаря за коментарите.
              Ще обсъждаме сайта още доста време и ще подобряваме, когато е нужно.
              При другите ни фондове има много периоди: от началото, за 1 година, за 6 месеца, за 1 месец. ЕТФ-ът е с живот 4 месеца и чак такава разбивка не е нужна. След години ще се включат всички разбивки.
              Поздрави, Н

              Коментар


              • Малко шрифтовете мисля е добре да оправите, както и графиката за сравнение със Софикса да е най-горе, с повече времеви интервали - от началото на годината, 3 и 6 месеца, освен началото на фонда и 1 месец.
                Също под нея НСА, записвания и тогава вече портфейла и пояснителните бележки.
                Мисля и опцията за минаване на английски е по-добре да е горе вляво, със съответните знамена, по-лесно се намира, не за друго.
                Ползването на главни букви също би било добре, все пак транслитерацията я въведе именно Николай Василев.
                Сайтът естествено не е мой, но страничен поглед.

                Коментар


                • честит нов сайт - очакваме и други новини от вас!

                  Коментар


                  • [quote=fortiss]щом е така, около 60% от Софикс не трябва да се купува НИКОГА !!!!!!!!!!!!!!!![quote] Не е така, избушеняците там са малко. по-малко от 60% капитализация. Пропускаш това,. че софикс е от капитализацията на фрифлоута/ Атерата нали не е избушеняк, нито фармата нито фиб, нито планината, нито ццб, нито монбат, нито албената, нито мцхц, нито фонд имоти, .... и т.н. ами виж им теглата, повече са от 40%... Ти ако управляваш този фонд всичкия кеш ли ще набиеш, а защо, като след 2 месеца има ребеланс на индекс!?!? Да не говорим за смяната на полит-конюнктурите като правителства и т.н.!?!? Ако се набиеш с кеша какво правеш после, ако ти потрябва !?!? Ами ако софиск вземе та спадне въпреки дитирамбите в трейдинга, а фонда не спада (защото има кеш) това няма ли да е по-добро!?!? Ама че си и ти говориш като човек който си е набил всички кинти в една яка позиция и оттук насетне не ти дреме къде е софикса и какво става с остналите - не може така, софикс има 'ного компании, и ако трябва да ги вземеш всички и да останеш без кеш я си помисли как ще ти треперят панаталоните !?!? ))) Аз например никога не оставам без кеш (и никога не тегля репо), дори и в най яката позиция да съм се набило, никога не слагам 100% кеш... винаги стоят едни 10-тина % дори и в най-бичите времена )) Но всеки си има неговата лудост, верно че е приятно да се подритват буци, пробвах това лято - добре е, но други неща ми достават и по-големи положителни емоции)))
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Поне не този, който е сложил тез ордери по 100к

                      Коментар


                      • 1 100 000 1.156
                        1.169 104 000 2
                        Кой ли ще мигне пръв?!

                        Коментар


                        • Готини ордери по позицията!
                          Хайде, време е да се размърда отново тоя фонд, а от там и пазарчето ни

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            монти стига си плакал, като имаш пари купваш, като нямаш дуднеш на форума, какво ти е виновен фонда, за това че си се увъртял в избушеняци. Приветствам решенеито на нкиту да държи и кеш и да не купува съмнителни картони от всеми игралец)))) в тоя смисъл не всичкото което хвърчи се яде, човек тр. да мисли къде е инвестирал, в алианц или във фундамент може ли да има разлика!?!?))))
                            Не ми пукаа вече какво прави Василев , нещата са такива каквито са .....
                            Алианц и Доверие и Стара планина и Василев са едно и също.....какви ги пишеш
                            Хубава работа ама циганска.......
                            Исках да вкарам няколка десетки К в български акции, но защо.....
                            Да ми обясняват че защо софикс фонда да ми купува софикс акции а да си пази кеша че може да се продава ...ами щом дойде такъв момент кеша ще свърши много бързо.......
                            Може да реши да купува чушки и домати....през лятото много вървят....

                            Утре обратното на Софармата ще почне да купува дъщерно ....примерно.
                            Или на стара планина сега може да купува МиС.....че са се договорили да ги купува...
                            И това съм виждал пак при друга схема.....
                            Не е препоръка....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              монти стига си плакал, като имаш пари купваш, като нямаш дуднеш на форума, какво ти е виновен фонда, за това че си се увъртял в избушеняци. Приветствам решенеито на нкиту да държи и кеш и да не купува съмнителни картони от всеми игралец)))) в тоя смисъл не всичкото което хвърчи се яде, човек тр. да мисли къде е инвестирал, в алианц или във фундамент може ли да има разлика!?!?))))
                              щом е така, около 60% от Софикс не трябва да се купува НИКОГА !!!!!!!!!!!!!!!!

                              Коментар


                              • монти стига си плакал, като имаш пари купваш, като нямаш дуднеш на форума, какво ти е виновен фонда, за това че си се увъртял в избушеняци. Приветствам решенеито на нкиту да държи и кеш и да не купува съмнителни картони от всеми игралец)))) в тоя смисъл не всичкото което хвърчи се яде, човек тр. да мисли къде е инвестирал, в алианц или във фундамент може ли да има разлика!?!?))))
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X