IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • пак ли вие?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

      Супер, Монти и колеги.
      Ще се радвам да комуникираме години наред и се надявам добрите новини да преобладават.
      Ето, вече трети ден поред имаме дребни записвания.
      Поздрави, Н
      Поздравления за което. Често обаче на сайта седи вчерашна информация:
      Поръчки на първичен пазар, получени до 15:00 часа на 01.02.2017
      Добре е да се актуализират ежедневно, дори и да няма промени, няколко клика са, не е много работа.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Благодаря за отговора ,но трябва да се гордеете че се мъчим да ви разгадаем бъдещите действия,
        това показва че сте фактор на маркета и той / ще зависи/ зависи от вас в доста позиции ..........
        Поздрави!
        Супер, Монти и колеги.
        Ще се радвам да комуникираме години наред и се надявам добрите новини да преобладават.
        Ето, вече трети ден поред имаме дребни записвания.
        Поздрави, Н

        Коментар


        • Браво Монти, добре казано !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

            В никакъв случай няма да имаме 11 акции по 5% и 4 акции по 10%. Това ще е много по-далеч от индекса и много неадекватно като поведение.
            Ще имаме (средносрочно, не задължително постоянно) под 40% като сума от позициите с над 5%. А кешът - колкото се получи.
            Съветът ми е да не се опитвате да разгадавате нашите бъдещи действия. Ние нямаме интерес да бягаме след пазара...
            Благодаря за отговора ,но трябва да се гордеете че се мъчим да ви разгадаем бъдещите действия,
            това показва че сте фактор на маркета и той / ще зависи/ зависи от вас в доста позиции ..........
            Поздрави!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

              В никакъв случай няма да имаме 11 акции по 5% и 4 акции по 10%. Това ще е много по-далеч от индекса и много неадекватно като поведение.
              Ще имаме (средносрочно, не задължително постоянно) под 40% като сума от позициите с над 5%. А кешът - колкото се получи.
              .... ако така го правите - ще е още по-далеч от SOFIX

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Извинявам се господин Василв ,че днес съм нещо разсеян и служебно ангажиран и не вдявам с необходимата бързина...
                Кое в никакъв случай..
                Че ще имате 4 акции по 10 %
                10 по 5%
                и 5 % кеш или
                че Хиката ще я попълвате с 150 к или с по малко или няма да я попълвате и ще остане с 2,4 тегло във вашия фонд ....ако остане в софикс
                Поздрави!
                В никакъв случай няма да имаме 11 акции по 5% и 4 акции по 10%. Това ще е много по-далеч от индекса и много неадекватно като поведение.
                Ще имаме (средносрочно, не задължително постоянно) под 40% като сума от позициите с над 5%. А кешът - колкото се получи.
                Съветът ми е да не се опитвате да разгадавате нашите бъдещи действия. Ние нямаме интерес да бягаме след пазара...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                  Не, Монти, в никакъв случай.
                  Извинявам се господин Василв ,че днес съм нещо разсеян и служебно ангажиран и не вдявам с необходимата бързина...
                  Кое в никакъв случай..
                  Че ще имате 4 акции по 10 %
                  10 по 5%
                  и 5 % кеш или
                  че Хиката ще я попълвате с 150 к или с по малко или няма да я попълвате и ще остане с 2,4 тегло във вашия фонд ....ако остане в софикс
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение

                    Което означава, че в крайна сметка избраха Монбат, който е с по-малък дял в Софикс от Старата планина да е четвъртата емисия до 40%, а Старата да стои на ограничението от 5%. Разбрах, че това не се наричало сток пикинг, щото не било свързано с това, което е евтино и кое скъпо, но пак не ми се побира в понятието "пасивно" управление. Поне вече се изяснихме, че фондът ще се съобразява само частично със Софикс и ще има значителна дискреция в управлението му. Аз приемам правото на мениджънта да прави това, фондът си е техен, но ги призовавам да коригират малко документите на фонда, за да е ясно това на потенциалните инвеститори.
                    Колеги, интересна е дискусията. Но не е активно управление. Броим до 40 предимно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Ако гонят 11 акции по 5% и 4 акции по 10%....
                      Хиката и трябват едно 150 к в акции....
                      Не е препоръка...
                      А може и да не съм разбрал...?
                      Не, Монти, в никакъв случай.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        За ИХБГ мисля казаха по-надолу че така ще остане и със времето (примерно растеж на портфейла) ще си дойде на процентите,Брефа е на границата и след днес може вече да е под 5 процента,а за Хиката не знам......
                        Ако гонят 11 акции по 5% и 4 акции по 10%....
                        Хиката и трябват едно 150 к в акции....
                        Не е препоръка...
                        А може и да не съм разбрал...?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Добре ,до тук ..
                          Значи няма да попълват Стара планина....
                          А ИХБГ ,БРЕФ и Хиката ...
                          за Холдинга Варна и треис е в изчакване....
                          За ИХБГ мисля казаха по-надолу че така ще остане и със времето (примерно растеж на портфейла) ще си дойде на процентите,Брефа е на границата и след днес може вече да е под 5 процента,а за Хиката не знам......

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                            Мисля че току що изпълниха 40 процентовото условие с продажба на пакети от Фибанката,Планината и М+Ц!
                            Добре ,до тук ..
                            Значи няма да попълват Стара планина....
                            А ИХБГ ,БРЕФ и Хиката ...
                            за Холдинга Варна и треис е в изчакване....

                            Коментар


                            • Недоволните да направят един алгоритъм с който фонда да търгува чрез сертифицирано от форума РС и всичко ще бъде "прозрачно и честно" ...
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                Така е, но трябва да се управлява малко по-умно за да е ефективно средство за копиране и следене на пазара. Ето днес продадоха ПИБ, Стара планина, МСХ... явно за да ги свалят под 5% тегло и да спазят правилото "40%". Нищо обаче не се купи с освободения кеш.. т.е. теглото на кеша ще се вдигне още повече и после ако Софикс подскочи рязко, след края на текущата корекция, фонда ще изостане чувствително като представяне. Лично мен това ме отказва да държа акции на фонда.
                                Което означава, че в крайна сметка избраха Монбат, който е с по-малък дял в Софикс от Старата планина да е четвъртата емисия до 40%, а Старата да стои на ограничението от 5%. Разбрах, че това не се наричало сток пикинг, щото не било свързано с това, което е евтино и кое скъпо, но пак не ми се побира в понятието "пасивно" управление. Поне вече се изяснихме, че фондът ще се съобразява само частично със Софикс и ще има значителна дискреция в управлението му. Аз приемам правото на мениджънта да прави това, фондът си е техен, но ги призовавам да коригират малко документите на фонда, за да е ясно това на потенциалните инвеститори.

                                Коментар

                                Working...
                                X