IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вие искате с оборот от 100 000 лв на ден да привлечете финансови акули които на сделка инвестират по няколко милиона.
    Ами няма да стане!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Какви 50 милиона, става въпрос най-малко за 5 милиярда.Ония хиени от Лондон като надушат стръвта и те ще се включат и както го
      каза оня шотландец първо го направете пък ние после ще се включим с десетките милиони.
      Тези от Лондон трева пасат да не мислиш ,че са си направили сметката ,банките едва ли ще вкарат и пукнат лев още имат спомен от 2007- 2008
      Тук проблема е голям а правителството бере Череши

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Нямам нищо против банките да инвестират на БФБ .
        50 милиона да инвестират и ще качат Софикс до 800 , говорил съм с менинджъри на Булбанк , те казват следното ще убедим 100 плюс вложители да влезнат във фондове или отделни акции и въпроса е после какво правим като първите решат да си теглят парите и да си приберат печалбите ...връщането е обратно , ами ако ни изпреварят някой друг прибере печалбата и нашите хора останат на сухо.....
        Загубихме ги като клиенти на банката...
        Какви 50 милиона, става въпрос най-малко за 5 милиярда.Ония хиени от Лондон като надушат стръвта и те ще се включат и както го
        каза оня шотландец първо го направете пък ние после ще се включим с десетките милиони.

        Коментар


        • Банките няма как да инвестират на БФБ поради 1 причина - капиталът, който трябва да заделят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Монти,може и да си прав донякъде ,но в момента банките са пълни с мангизи и се чудят в какво да ги умножат.Това са цифром и словом 60
            мириярда лева и ми кажи в какво да инвестират .................
            Нямам нищо против банките да инвестират на БФБ .
            50 милиона да инвестират и ще качат Софикс до 800 , говорил съм с менинджъри на Булбанк , те казват следното ще убедим 100 плюс вложители да влезнат във фондове или отделни акции и въпроса е после какво правим като първите решат да си теглят парите и да си приберат печалбите ...връщането е обратно , ами ако ни изпреварят някой друг прибере печалбата и нашите хора останат на сухо.....
            Загубихме ги като клиенти на банката...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
              Тук някой играл ли си е да смята горе-долу колко пари се очаква да получи фонда от дивиденти? Знам че няма как да се изчисли всичко до стотинка, но все пак нещо ориентировъчно.
              Василев сякаш споменаваше нещо примерно от 460к или 600 к. Яха. Надолу мисля че го има някъде

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Ами щяха да се сблъскат на излизане със фондовете на Алианц и после щяха да казват как са оставили горещия картоф на балъците на БФБ а сега е обратното.....
                Лошото е че ако остане горещия картоф във ПФ и всички духаме супата....както винаги...
                Нещо саксите не искат да бъдат те балъците А ? И аз не искам но по линия на ПФ....
                Монти,може и да си прав донякъде ,но в момента банките са пълни с мангизи и се чудят в какво да ги умножат.Това са цифром и словом 60
                мириярда лева и ми кажи в какво да инвестират .................

                Коментар


                • Тук някой играл ли си е да смята горе-долу колко пари се очаква да получи фонда от дивиденти? Знам че няма как да се изчисли всичко до стотинка, но все пак нещо ориентировъчно.
                  Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                    Да плача или да се смея... току що зачеркна целия финансов свят - банки, застрахователи, осигуретели, взаимни фондове чии пари инвестират? Свои или привлечения спестители/застраховани/осигурявани/инвеститори ресурс?

                    Ако намираш хората, които пускат първия ЕТФ в БГ за "лузъри с тъпа идея", най-добре си изтрий профила тук и ходи да береш череши!
                    нарича се moral hazard. експат като рекламира на българите колко е хубаво на бфб и не инвестира и свои парички в етф-а ми прилича точно на това. банките в сащ не си ли плащат точно сега десетки милиарди затова че таковаха клиентите си последната криза? нещо за дойче само ми се върти около 14 милиарда

                    за лузърите, ами напомня ми на новите леви идеи в малката лига да се дават медали и купи на загубилите също. сори, света не работи така - това че си опитал не се брои за нищо

                    http://www.nationalreview.com/articl...ing-rich-lowry

                    The Lessons of Losing
                    Last edited by Black and white cat-foot; 25.05.2017, 15:43.
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Ами щяха да се сблъскат на излизане със фондовете на Алианц и после щяха да казват как са оставили горещия картоф на балъците на БФБ а сега е обратното.....
                      Лошото е че ако остане горещия картоф във ПФ и всички духаме супата....както винаги...
                      Нещо саксите не искат да бъдат те балъците А ? И аз не искам но по линия на ПФ....
                      Лесно е да си капитан на потънал кораб...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        На тях не и им е виновен пазара а тайминга!Ако бяха регистирали фондовете 2003-2004 година при Софикс 300-400 примерно и разпродали 2007 ,какво щяха да кажат вложителите на Амро!
                        Ами щяха да се сблъскат на излизане със фондовете на Алианц и после щяха да казват как са оставили горещия картоф на балъците на БФБ а сега е обратното.....
                        Лошото е че ако остане горещия картоф във ПФ и всички духаме супата....както винаги...
                        Нещо саксите не искат да бъдат те балъците А ? И аз не искам но по линия на ПФ....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                          Чакай бе пич... това е пазар! Все едно някой инвестирал в SPY (SPDR SP500 ETF) да си реже вените през 2007 ли? В крайна сметка имаме издадени дялове на базата акции на публични дружества, които всеки може да си купи на вторичен пазар (че може и спокойно да си репликира индекса сам, без оператора на ЕТФ-а). Днес се покачват, утре спадат...

                          Отклоняваме се от темата... колко ПФ са правили далеч по-неизгодни инвестиции през годините. Въпросът тук беше, че колко мн други институции оперират с привлечени средства, където прозрачността е в пъти по-малка. Ти знаеш ли например всички кредитни експозиции на банкта, в която си държиш парите?

                          В крайна сметка хората се опитват нещо да направят... дали ще успеят да досигнат крайните си цели, времето ще покаже. Естествено си имат неща за изглаждане. Но поне опитват... до онзи ден и това нямаше и пак щяхме 100 човека да си разменяме акции. И както казаха BSETrader и Protokol, май само хейта ни е в повече и гроздето ни кисело.
                          А някой казват да имам втория акъл на Българина....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            Какво да кажат?Ще кажат ,че са реализирали сериозна загуба...А аз ще ти кажа,че инвестирането във финансови инструменти,никаде по света не е с гарантирана и вечна печалба и носи рискове от загуби...Всеки инвеститор има на раменете си една топка,наречена глава,в която би трябвало да има и мозък и с тоя мозък инвеститорът да преценява дали да инвестира или не, в каквото и да е..Даже и една шибана будка да отвориш.,трябва да се съобразиш с държавата,в която я отваряш,града,улицата и от там да съобразиш и какво да предлагаш в нея...И винаги има риск от провал...Ние инвестираме на БФБ и сме длъжни да се съобразяваме с всичките особености на нашия капиталов пазар,да си изграждаме стратегията и тактиката на база тези особености,и ако ни стиска,да действаме.... Ние не сме последователи на Яхова,дето сляпо да вярваме в нещо си,а мислещи и анализиращи хора, решили да рискуват определено количество пари на определен пазар,и готови да носят последствията от СОБСТВЕНИТЕ си решения...
                            Всичко това,дето го изписах,би трябвало да е предназначено за някой 17-18 годишен ашлак,който тепърва мисли да се захваща с борси и прочие,и ми е меко казано странно ,че го изписах тук...
                            Ами написах го за това ,че винаги може да има две,три противоположни мнения по печелившо е само едно на борсата ..
                            И главата е за това да отсява плявата от житото и феновете са вредни на борсата ,научих се да не се влюбвам и в акциите си....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Не знам дали знаеш но през 2007 г бяха пуснати 6 индексни фонда през банка Амро и всичките прекратиха своето действие с огромна трудност при излизането преди 2 г.
                              Така че информацията не би трябвало да ти е чужда....
                              Та ако питаме вложителите на амро при индекс 1900 и закрити при индекс 290 -когато гръмна третия или четвъртия сертификат ,какво ли ще кажат...? А ти ?
                              На тях не и им е виновен пазара а тайминга!Ако бяха регистирали фондовете 2003-2004 година при Софикс 300-400 примерно и разпродали 2007 ,какво щяха да кажат вложителите на Амро!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Не знам дали знаеш но през 2007 г бяха пуснати 6 индексни фонда през банка Амро и всичките прекратиха своето действие с огромна трудност при излизането преди 2 г.
                                Така че информацията не би трябвало да ти е чужда....
                                Та ако питаме вложителите на амро при индекс 1900 и закрити при индекс 290 -когато гръмна третия или четвъртия сертификат ,какво ли ще кажат...? А ти ?
                                Чакай бе пич... това е пазар! Все едно някой инвестирал в SPY (SPDR SP500 ETF) да си реже вените през 2007 ли? В крайна сметка имаме издадени дялове на базата акции на публични дружества, които всеки може да си купи на вторичен пазар (че може и спокойно да си репликира индекса сам, без оператора на ЕТФ-а). Днес се покачват, утре спадат...

                                Отклоняваме се от темата... колко ПФ са правили далеч по-неизгодни инвестиции през годините. Въпросът тук беше, че колко мн други институции оперират с привлечени средства, където прозрачността е в пъти по-малка. Ти знаеш ли например всички кредитни експозиции на банкта, в която си държиш парите?

                                В крайна сметка хората се опитват нещо да направят... дали ще успеят да досигнат крайните си цели, времето ще покаже. Естествено си имат неща за изглаждане. Но поне опитват... до онзи ден и това нямаше и пак щяхме 100 човека да си разменяме акции. И както казаха BSETrader и Protokol, май само хейта ни е в повече и гроздето ни кисело.

                                Коментар

                                Working...
                                X