IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добро утро, спекуланти!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
      Eто от 03,2014г. цитат, - Колкото по близа -по яснооо!
      "резултат за месец февруари 2014 година – брутна печалба в размер на 496 хил. лева. Ръстът на печалбата е 16.09% на годишна база. Предприятието отчита продажби за месец февруари в размер на 3854 хил. лева, което представлява ръст от 8.77% в сравнение с първите два месеца на 2013 година.
      Виждам намаляващ темп на ръста на приходите с около 4 % процентно повишение на рентабилноста, която между другото е впечатляваща, но не и неочаквана. Какво предричате за следващите три месеца? Тази компания никога не ме е интересувала и никога не съм я анализирал. Прогнозирам обаче, че първата тенденция ще се запази, а втората ще се влоши. Ако това се случи ще се почувствам потвърден в налудничавата си логика. Повтарям, че ХЕС е доставчик с изключителни компетенции. Има износители, които работят в далеч по-лоши условия на конкурентна среда..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
        dddd, аз по принцип бих искал да спра да коментирам каквото и да било. Защото продъжаваш да анализираш от гледната точка на дипломиран икономист владеещ науката в многото и тънкости. Това за мен е прекалено стандартно за нестандартното време, в което живеем. Аз имам дипломи по четири икономически специалности и съм завършил всяка една от тях с отличие. Въпреки това смея да пиша неща, които на пръв поглед ти изглеждат едва ли не глупави и нелогични. Просто защото бях обучен науката да ми служи, а не да ме води.

        Ако искаш да вземем примера за ХЕС, макар, че идеята за този пример първоначално беше съвсем друга. При все това, че за мен ХЕС е по-скоро в графата износител с изключителни копетенции. Помисли си за цифрата 3.90% ръст на продажбите. Това по-скоро потвърждава мнението ми, а не го опровергава. Това е изключително малко за тази цена на петрола и тази цена на долара, не мислиш ли?

        Eто от 03,2014г. цитат, - Колкото по близа -по яснооо!
        "резултат за месец февруари 2014 година – брутна печалба в размер на 496 хил. лева. Ръстът на печалбата е 16.09% на годишна база. Предприятието отчита продажби за месец февруари в размер на 3854 хил. лева, което представлява ръст от 8.77% в сравнение с първите два месеца на 2013 година.

        Коментар


        • dddd, аз по принцип бих искал да спра да коментирам каквото и да било. Защото продъжаваш да анализираш от гледната точка на дипломиран икономист владеещ науката в многото и тънкости. Това за мен е прекалено стандартно за нестандартното време, в което живеем. Аз имам дипломи по четири икономически специалности и съм завършил всяка една от тях с отличие. Въпреки това смея да пиша неща, които на пръв поглед ти изглеждат едва ли не глупави и нелогични. Просто защото бях обучен науката да ми служи, а не да ме води.

          Ако искаш да вземем примера за ХЕС, макар, че идеята за този пример първоначално беше съвсем друга. При все това, че за мен ХЕС е по-скоро в графата износител с изключителни копетенции. Помисли си за цифрата 3.90% ръст на продажбите. Това по-скоро потвърждава мнението ми, а не го опровергава. Това е изключително малко за тази цена на петрола и тази цена на долара, не мислиш ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
            Ще използвам твоя пример, че току виж си ме разбрал правилно. Ако Палфингер продадат на доларовите пазари повече кранове, то Палфингер ще са добре. Те обаче няма да платят повече на ХЕС за тяхната единица продукция.
            Хидравлични елементи и системи АД обявява неокончателен финансов резултат за месец февруари 2015 година – брутна печалба в размер на 669 хил. лева, а от началото на годината 1253 хил. лева. Предприятието отчита продажби за месеца в размер на 4160 хил. лева и общо 8144 хил. лева от началото на годината, което представлява ръст от 3.90% в сравнение с първите два месеца на 2014 година. Хидравлични елементи и системи АД обявява прогнози за продажбите през месец март 2015 година в размер на 4150 хил. лева.
            без коментар

            Коментар


            • Mito, размера на лошите и преструктурираните кредити не носи никаква информация, когато не е обвързан с обезценките и капиталовата база на банките. Спомням си как доцент, заместник кмет по финанси на една голяма община, през далечната 2009 година ми твърдеше, че валутният борд ще падне. Потресаващото е, че правеше анализ само въз основа на текущата сметка от платежният баланс без да го обвърже с капиталова, финансова, и транфери. Сам виждаш колко погрешен му е бил извода. Гледай нещата в цялостност за да не се объркаш в очакванията си.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                Ето и тук виж - защо ли наште клатеняци не са изнесли данни са 2014 още
                Кипър води ама май ние сме още по-зле и от тях (беше споменато 35% от БНБ в доклада за КТБто)

                http://data.worldbank.org/indicator/...alue&sort=desc
                Като гледам сме на нивото на Италия, по-добре от Румъния и Сърбия, за Гърция да не говорим

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                  Продължава плавното възстановяване на жилищния пазар в България

                  Страната ни се изкачва до 24-то място в глобална класация за ръст на цените на жилищата, следвайки световната тенденция за възстановяване на цените

                  http://www.investor.bg/analizi/113/a...gariia-191415/
                  Ето и тук виж - защо ли наште клатеняци не са изнесли данни са 2014 още
                  Кипър води ама май ние сме още по-зле и от тях (беше споменато 35% от БНБ в доклада за КТБто)

                  http://data.worldbank.org/indicator/...alue&sort=desc

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                    Добре де ти вярваш ли на това???
                    Ама честно
                    Виж само последните 10 и ги сравни с най-бедната страна в ЕС но с най-стабилната баММкова система в света

                    Топ 10 на най-слабо представящите се жилищни пазари в света се допълва от Гърция, Сингапур, Пуерто Рико, Испания, Финландия, Румъния и Португалия.
                    Не знам доколко си запознат с пазара в София, но определено се наблюдава глад за ново строителство, а предлагането каквото го има, да не ти казвам че е на цени от 2007

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                      Продължава плавното възстановяване на жилищния пазар в България

                      Страната ни се изкачва до 24-то място в глобална класация за ръст на цените на жилищата, следвайки световната тенденция за възстановяване на цените

                      http://www.investor.bg/analizi/113/a...gariia-191415/
                      Добре де ти вярваш ли на това???
                      Ама честно
                      Виж само последните 10 и ги сравни с най-бедната страна в ЕС но с най-стабилната баММкова система в света

                      Топ 10 на най-слабо представящите се жилищни пазари в света се допълва от Гърция, Сингапур, Пуерто Рико, Испания, Финландия, Румъния и Португалия.

                      Коментар


                      • Продължава плавното възстановяване на жилищния пазар в България

                        Страната ни се изкачва до 24-то място в глобална класация за ръст на цените на жилищата, следвайки световната тенденция за възстановяване на цените

                        http://www.investor.bg/analizi/113/a...gariia-191415/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от brokerandtrader111 Разгледай мнение
                          Може би не ми разбра коментара..... В контекста на последните постове, може да се окажеш най-печелившия инвеститор, ако е вярно това което пишат В ПИК днес..... Но аз съм и си оставам оптимист!!!! като цяло!!
                          Търсих го ,само нещо за чичо ОГИ има....пусни го в темата за петрол ако го засяга....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Аз съм го измислив преди една година...
                            Знам ,че мойте акции са купени без кредити....
                            По лошо от това не може да стане ,ако влезе държавата...... става въпрос като цена на акции....
                            Маркета играе фалит и масови продажби....по всички фирми на обезпечение от Корп...
                            Не е препоръка....

                            Може би не ми разбра коментара..... В контекста на последните постове, може да се окажеш най-печелившия инвеститор, ако е вярно това което пишат В ПИК днес..... Но аз съм и си оставам оптимист!!!! като цяло!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от brokerandtrader111 Разгледай мнение
                              Последните ми коментгари не са мечешки.... Аз си оставам оптимист.... просто разсъждавах.... За щастие компаниите на БФБ, които ще ядат дървото, ако това се случи, са тези от портфейла на Монти..... Е те са с кредити та знае ли се.... кво ще правят синдиците....Мислете и кажете....
                              Аз съм го измислив преди една година...
                              Знам ,че мойте акции са купени без кредити....
                              По лошо от това не може да стане ,ако влезе държавата...... става въпрос като цена на акции....
                              Маркета играе фалит и масови продажби....по всички фирми на обезпечение от Корп...
                              Не е препоръка....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Разбира се че покрай сухото ще изгори и нещо мокро, но е въпрос на справедливост.

                                Отделно, ако са толкова читави, надали ще са силно зависими от цедираните си депозити в КТБ
                                Ако си следил отчетите, поне на публичните...... се сещам за една интересна компания, която беше дискутирана доста по рано.....Паднаха и акциите, после се възстановиха, а сега чакаме да я приватизират.....

                                Коментар

                                Working...
                                X