IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Равновесие уж е стара пушка, ама нещо все на криво стреля. Явно и трябва прострелване

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Ravnovesie, всеки вижда това което иска да види. Песимиста търси скъпи компании с намаляващи печалби и ги намира. Оптимиста търси компании с бързо растящи печалби на абсурдно ниски коефициенти и пак ги намира. Накрая всеки е доказал теорията си и се чувства щастлив.
      Интересно ми е какъв коментар би дал за Агрия. Сякаш не се вписва в схемата ти.
      Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Институционалните се опитват да търгуват рационално, но на практика вървят с месеци след събитията- гледат резултатите след като са се случили, а не след като се появят сигнали, че може да се случат. Това не е рационално, а страхливо поведение от типа "аз си знам, че съм хилав, затова не се отварям много за да не ме бият". Ако наистина са хилави може и да мине за рационално.
      Спекулантите- има едни 10-20 души, които търгуват за 10% и те отговарят на описанието ти. Повечето са женени за акциите си и чакат да стане чудото, което няма да стане така, както им се иска. И евентуално има още едни 20-30 души, които правят някакви пари от глупостите на всички останали.
      Два много точни поста. В такива се изразява полезността на форума за обучението на новите играчи на БФБ.
      А раЗновесния показва как правят тези дето винаги бягат след събитията

      Коментар


      • http://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=124551
        Само 1% да се прехвърли насам и не ми се мисли къде ще идем!!!!
        "Начинът да гледаш право в Слънцето,без да ослепееш е ти самият да светиш..."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
          Ти от къде знаеш какво съм направил? Такъв шанс за покупки няма да видите следващите 3-5 години.А вие бързате.При тая и при оная работа не се бърза.
          Всичко е въпрос на гледна точка. Според мен съм действал на време а другите изостават. Когато си мисля нещо, то вероятно и другите на пазара обмислят същото. Всички гледаме едно и също. Следователно трябва да действам преди тях. Така погледнато считам, че не съм прибързал а другите закъсняват.

          Коментар


          • За информация: Публично предлагане на акции на ЕЛАНА Агрокредит

            Публичното предлагане на акции на ЕЛАНА Агрокредит започна на 23 март.

            Подробен график, информация и документи: http://www.elana.net/bg/trading/spo_...grocredit.html

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              .... а сегашните мечоци ще се запишат в бичите редици със стара дата
              Особено във форума това винаги е било така.
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                Цяла година какво прави,защо не зареди?
                Ти от къде знаеш какво съм направил? Такъв шанс за покупки няма да видите следващите 3-5 години.А вие бързате.При тая и при оная работа не се бърза.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Разбихме ги! Направо им разказахме играта!

                  Коментар


                  • Би трябвало да разследват НУРТС например дали не е предприело действия които да застрашават националната сигурност последните години.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
                      Хахаха , а в момента кой държи тая компания !?
                      Това не пречи да я спрат тази сделка.

                      И в последствие да му ги вземат тези компании на този дето ги държи сега

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Правителството би трябвало да спре тези сделка като заплаха за националната сигурност. Не може в страна от НАТО човек на Путин да държи телекомуникации и радиовълни.
                        Хахаха , а в момента кой държи тая компания !?

                        Коментар


                        • Правителството би трябвало да спре тези сделка като заплаха за националната сигурност. Не може в страна от НАТО човек на Путин да държи телекомуникации и радиовълни.

                          Коментар


                          • Купувачът на Виваком купил още 5 фирми в България

                            24 Март 2015 11:13

                            Инвестиционната група LIC33, която обяви, че е купила "Виваком", е придобила още 5 фирми в България.

                            Това са НУРТС, военната фирма Авионамс, пипълметричната агенция ГАРБ, мултиплекса "Фърст Диджитал" и "Дунарит", се казва в материалите, раздадени за пресконференцията на групата инвеститори днес.

                            Групата е закупила 43% от Виваком, 100% от НУРТС, 91% от Дунарит, 91% от Авионамс и 100% от Фърст диджитъл. За Гард дял не е посочен./24 часа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Институционалните се опитват да търгуват рационално, но на практика вървят с месеци след събитията- гледат резултатите след като са се случили, а не след като се появят сигнали, че може да се случат. Това не е рационално, а страхливо поведение от типа "аз си знам, че съм хилав, затова не се отварям много за да не ме бият". Ако наистина са хилави може и да мине за рационално.
                              Спекулантите- има едни 10-20 души, които търгуват за 10% и те отговарят на описанието ти. Повечето са женени за акциите си и чакат да стане чудото, което няма да стане така, както им се иска. И евентуално има още едни 20-30 души, които правят някакви пари от глупостите на всички останали.
                              То нямат друг избор освен да вървят след събитието. Както писах преди няколко дена липсата на адекватни и що годе точни консенсусни прогнози прави търгуването на база очаквания доста рисковано.

                              А да наистина голяма част от ритейл инвеститорите на БФБ са женени за акциите си. Да се чуди човек защо разводите по принцип са скъпи, ама продажбите са лесни, бързи и евтини

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                А най-странното ми е че очевидно институционалните инвеститори в България търгуват рационално, т.е. гледат резултати, растежи печалби. Поне така изглежда като се вижда как пазара ни в общи линии се движи спрямо тези резултати.

                                Обаче спекулантите го удрят на хазарт. Не се усещат кога пазара ще пада, често не се усещат и кога ще расте. Стоят с изрисувани мишени на гърба и чакат институционалните да ги отстрелват. И по пътя надолу като им продават скъпи акции и по пътя нагоре като им прибират евтино акциите.
                                Институционалните се опитват да търгуват рационално, но на практика вървят с месеци след събитията- гледат резултатите след като са се случили, а не след като се появят сигнали, че може да се случат. Това не е рационално, а страхливо поведение от типа "аз си знам, че съм хилав, затова не се отварям много за да не ме бият". Ако наистина са хилави може и да мине за рационално.
                                Спекулантите- има едни 10-20 души, които търгуват за 10% и те отговарят на описанието ти. Повечето са женени за акциите си и чакат да стане чудото, което няма да стане така, както им се иска. И евентуално има още едни 20-30 души, които правят някакви пари от глупостите на всички останали.

                                Коментар

                                Working...
                                X