IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение
    Днес поговорих с инвеститор на БФБ и се замислих, че се очертават 4 любопитни за мен ИПО-та и увеличения на капитала в доста кратък период. Погледах си портфейлчето и установих, че нямам достъчно кеш за всички и сега се чудя в кои да участвам. Ще ми е интересно да споделите вие какво мислите. Говорим за Болерон, Доверие и евентуално Импулс и Смарт Органик. При последните две не съм сигурен за условията/ цените, но тъй като трябва все пак да реша кое е по-изгодно от другото, нека приемем, че ще се реализират на сегашните си ценови нива. В кое бихте участвали?
    Аз в никое.

    Коментар


    • Би ли ми обяснил какво е голям портфейл? И защо такъв портфейл би искал да инвестира точно на бфб с твърде често 0 опции за изход?
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение
        Днес поговорих с инвеститор на БФБ и се замислих, че се очертават 4 любопитни за мен ИПО-та и увеличения на капитала в доста кратък период. Погледах си портфейлчето и установих, че нямам достъчно кеш за всички и сега се чудя в кои да участвам. Ще ми е интересно да споделите вие какво мислите. Говорим за Болерон, Доверие и евентуално Импулс и Смарт Органик. При последните две не съм сигурен за условията/ цените, но тъй като трябва все пак да реша кое е по-изгодно от другото, нека приемем, че ще се реализират на сегашните си ценови нива. В кое бихте участвали?
        В Смарт Органик, ако цената е изгодна в което се съмнявам. Но за големите портфейли това е шанс, иначе откъде ще купят...
        Болерон нека се докажат, не вярвам да има огромен ентусиазъм за записване, според мен цената ще падне след ИПО
        Доверие - пак е за големите портфейли, но акционът за неизползваните права ще бъде интересен
        Импулс - има потенциал, но бавничко се движи, нямам кеш за него, почти всичко ми е в Шелли
        Last edited by RInvestor; 09.02.2024, 17:56.

        Коментар


        • Днес поговорих с инвеститор на БФБ и се замислих, че се очертават 4 любопитни за мен ИПО-та и увеличения на капитала в доста кратък период. Погледах си портфейлчето и установих, че нямам достъчно кеш за всички и сега се чудя в кои да участвам. Ще ми е интересно да споделите вие какво мислите. Говорим за Болерон, Доверие и евентуално Импулс и Смарт Органик. При последните две не съм сигурен за условията/ цените, но тъй като трябва все пак да реша кое е по-изгодно от другото, нека приемем, че ще се реализират на сегашните си ценови нива. В кое бихте участвали?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

            Само в България, 12 години се гласува и се дава еднолична власт на еднокнижник пожарникар. И с кеф се купуват акции на дружества на БФБ собственист на некви бивши ченгета, ДС-та , ВКР-та и так дали.
            Защо с кеф?!?

            Коментар


            • Има идея да се даде възможност на българските компании да се търгуват в евро дори преди присъединяването на страната ни към...

              Коментар


              • Само в България е престижно да измамиш и ограбиш стотина хиляди акционера в публична компания. В САЩ например помните - един руснак беше изкупил 30% и станал мажо на немалка компания, след което разпродаде 33% от активите и скоро се озова в затвора - нарушил просто интересите на акционерите, като смалил възвращаемостта на активите. Украйна е дори по-зле, там от хиляди дружества останаха стотина незанулени, а отскоро и доста по-малко.
                Last edited by Кисимов; 03.02.2024, 11:24.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                  Само в България, 12 години се гласува и се дава еднолична власт на еднокнижник пожарникар. И с кеф се купуват акции на дружества на БФБ собственист на некви бивши ченгета, ДС-та , ВКР-та и так дали.
                  Друго си е имоти, злато, сребро и швейцарски франкове, нали?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                    Само в България мажовете натискат цената надолу....
                    Само в България, 12 години се гласува и се дава еднолична власт на еднокнижник пожарникар. И с кеф се купуват акции на дружества на БФБ собственист на некви бивши ченгета, ДС-та , ВКР-та и так дали.

                    Коментар


                    • Само в България мажовете натискат цената надолу....
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Cъни Разгледай мнение
                        Хубав Февруари на всички

                        Здравко, погледни мненията по темите на компаниите и сам ще си отговориш защо липсва ентусиазъм за инвестиции в местната борса.
                        Самият форум съвсем е загубил смисъла си да е място, на което се срещат различните мнения.
                        Критичните мнения не се толерират, нещо повече, вместо, ако им се отговаря да е в духа на търсене на истината, се ползват квалификации и обиди към авторите им. Това не е форум, а фенски клубове на тинейджърско ниво.
                        Съни, според мен не мненията са големия проблем, а липсата на достатъчно качествени компании на борсата ни и липсата на доверие. Нима в имотите където основно се съсредоточават инвестициите на българина не е така, малко ли тарикати и измамници има ! Въпреки това парите текат натам, да не говорим, и че една част от хората плащат за нещо, което ще получат след година-две/продажбите на зелено имам предвид/. Основния проблем си остава ниската финансова култура на населението и обичта на българина към имотите/ око да види, ръка да пипне/ !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Cъни Разгледай мнение
                          Хубав Февруари на всички

                          Здравко, погледни мненията по темите на компаниите и сам ще си отговориш защо липсва ентусиазъм за инвестиции в местната борса.
                          Самият форум съвсем е загубил смисъла си да е място, на което се срещат различните мнения.
                          Критичните мнения не се толерират, нещо повече, вместо, ако им се отговаря да е в духа на търсене на истината, се ползват квалификации и обиди към авторите им. Това не е форум, а фенски клубове на тинейджърско ниво.
                          И къде са тинейджърките , а
                          Last edited by Майстора233; 01.02.2024, 15:41.

                          Коментар


                          • Хубав Февруари на всички

                            Здравко, погледни мненията по темите на компаниите и сам ще си отговориш защо липсва ентусиазъм за инвестиции в местната борса.
                            Самият форум съвсем е загубил смисъла си да е място, на което се срещат различните мнения.
                            Критичните мнения не се толерират, нещо повече, вместо, ако им се отговаря да е в духа на търсене на истината, се ползват квалификации и обиди към авторите им. Това не е форум, а фенски клубове на тинейджърско ниво.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
                              Чудех се къде да го сложа това !


                              Печалбата на банките у нас нарасна с близо 65% до 3,4 млрд. лв. през 2023 г.


                              Спестяванията в банковата система в края на четвъртото тримесечие надхвърлиха 147 млрд. лева

                              https://www.investor.bg/a/539-banki-...lv-prez-2023-g

                              Огромни спестявания в банките, а народа не иска и не иска да инвестира, въпреки почти нулевите лихви по депозитите ! Он си знае само банки и бетон !
                              ........ и тули, и тули

                              Коментар


                              • Чудех се къде да го сложа това !


                                Печалбата на банките у нас нарасна с близо 65% до 3,4 млрд. лв. през 2023 г.


                                Спестяванията в банковата система в края на четвъртото тримесечие надхвърлиха 147 млрд. лева

                                https://www.investor.bg/a/539-banki-...lv-prez-2023-g

                                Огромни спестявания в банките, а народа не иска и не иска да инвестира, въпреки почти нулевите лихви по депозитите ! Он си знае само банки и бетон !

                                Коментар

                                Working...
                                X