IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ташето и той се загуби . може би затваря дълги хамерикански хакции

    Коментар


    • аз така да си се накефя къде сте ХАМЕРИКАНЦИИИИИИИИ ТУКА СТЕ ВИЖДАМ ВИ

      CAC 40 4 983,61
      -0.74%
      DAX 11 711,58
      -1.30%

      SOFIX 507,98
      0.32
      0.06%

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Признат грях, половин грях
        Много ми олекна на душата

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
          ...Вие ако спечелите аз няма да загубя, така че с рогата напред
          А пропуснати ползи ще имаш ли?

          Коментар


          • Bigbear е прав, но от друга страна съм се адаптирал толкова добре към този пазар, че чак не ми се иска да се променя. Най-големите си печалби правех през периода 2003-2005 година. Условията бяха сходни. В момента е много трудно да загубиш пари на нашият пазар. Наистина се искат целенасочени усилия. Проблема за повечето играчи е, че пари могат да се правят само от качествен фундаментален анализ и активно управление на портфейла. За съжаление това не е по силите на всеки. Повечето се впускат по модни акции. Спекулантите търсят ликвидност и волатилност а не качество на актива. Накрая като ги нямат си заминават на външните пазари. Една част от тях губят парите си а друга ще го направят когато свърши бичият тренд. Сега имат илюзорното чувство, че са добри инвеститори и спекуланти, но ставаш такъв чак когато оцелееш след един мечи пазар. Не си ли минал през всичкото не знаеш какво е.
            В момента са направо златни години. Гледам портфейла си и не разбирам всеобщият ви песимизъм.

            Коментар


            • След тези големи четки и благодарности пак ли ще се връткате?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                Голям Мечо е отново много прав в писанията си. Сергията е проблема, макар, че и стоката не си я бива особено. Та ние дори не можем да се сборичкаме истински по правилата на играта и да видим кой е крив и кой прав. Мога да си представя какъв щеше да е индекса, ако можеше да се играе срещу оправдания страх на хората. Защото алчноста явно не е достатъчно силна. Но това е друга тема.

                Разделението на меци и бици пък за мен е забавно. Нямам проблем да съм в малцинство и да го отнасям от колегите, нито пък имам проблем да объркам в прогнозите си и да изпусна ползи. Важното е да имам мнение и да го отстоявам.
                А то за жалост е, че няма друг път за БФБ освен да се гмурне преди да изплува по-силна. В тази връзка ето и моят съвет как да спечелите пари от нашата борса: изчакайте, нищо няма да изгубите. Разцъквайте за удоволствие, но моля ви оставете апартамените и лозята на мира. Утрото е по-мъдро от вечерта!
                Харесвам прямотата, без преструвки и страх от признаване на грешки!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                  Пожелавам успех на мечетата с другите пазари на които търгуват, а пропуснатите ползи на нашия пазар ако ги има за тях не са загуба, нали.
                  Хубаво е някой да напомня за рисковете най-вече на начинаещите, но все пак тук е форум за това как да се СПЕЧЕЛЯТ пари от инвестиции и се надявам и от мечетата да има идеи за това...
                  Когато няма потенциал за растеж. А такъв трудно може да се намери при скъпи акции, намаляващи печалби и стагнираща икономика, то се печели от волатилност.

                  За липсата на волатилност на БФБ не са виновни мечките виновни са прекалено многото бикове. Които чакат Годо бих казал.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Krasimir Nikolov Разгледай мнение
                    Поздрави и много успехи!
                    Благодаря Краси! На кадем

                    Коментар


                    • Голям Мечо е отново много прав в писанията си. Сергията е проблема, макар, че и стоката не си я бива особено. Та ние дори не можем да се сборичкаме истински по правилата на играта и да видим кой е крив и кой прав. Мога да си представя какъв щеше да е индекса, ако можеше да се играе срещу оправдания страх на хората. Защото алчноста явно не е достатъчно силна. Но това е друга тема.

                      Разделението на меци и бици пък за мен е забавно. Нямам проблем да съм в малцинство и да го отнасям от колегите, нито пък имам проблем да объркам в прогнозите си и да изпусна ползи. Важното е да имам мнение и да го отстоявам.
                      А то за жалост е, че няма друг път за БФБ освен да се гмурне преди да изплува по-силна. В тази връзка ето и моят съвет как да спечелите пари от нашата борса: изчакайте, нищо няма да изгубите. Разцъквайте за удоволствие, но моля ви оставете апартамените и лозята на мира. Утрото е по-мъдро от вечерта!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                        Това делене на мечета и бичета за мен е доста абстрактно, защото аз например съм 100% в акции но не виждам настоящето и близкото бъдеще в розово и очакванията ми не са големи. Едва ли бих могъл много да помогна на начинаещите но забелязвам, че налитат на слабо ликвидни позиции, което за БФБ си е доста опасно. А иначе, приветствам всеки нов на борсата и искрено му желая успех.
                        покрай чакането на нещо си остаряхме
                        вече съм доволен на дивидента - за джобни
                        цените - когато....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          Аз правя най-големите грешки на борсата. Всяка моя прогноза и действие се оказва голяма грешка. Винаги удрям греда. Вече 13-14 години само греди удрям, но все още не съм се фалирал. Надявам се и за напред само греди да удрям.

                          Гетоф и Равновесие признах си всичко. Надявам се да сте доволни
                          Признат грях, половин грях

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                            Хубаво е някой да напомня за рисковете най-вече на начинаещите, но все пак тук е форум за това как да се СПЕЧЕЛЯТ пари от инвестиции и се надявам и от мечетата да има идеи за това...
                            Като каза за рискове - прекалено рисков е пазара ни за начинаещи, няколкото познати които напоследък са ме питали или съм ги посъветвал да не се занимават с глупости или ако решат с малки суми да е, колкото да усетят нещата на бфб.
                            Естествено ако бяхме 2012 бих им казал друго, но сега....
                            Дялов малов, както и да го наречеш - за мене си е плондер нашата сергия, от един балон можеш да спечелиш само ако стане по голям, не невъзможно, ала всичко си има граници...риск/риорда никак не ми изглежда на прилични нива.
                            Вече и дивидентна доходност не може свястна да си осигури човек тук.

                            Понеже те знам че си дивидентен фен и ти - да ти дам един прост пример отвън.
                            Една от най рисковите ми пф порции е на левърджнати дивидентни хартии- BDCL, MLPL, MORL, CEFL. 13% среден дивидент, 1/8 от портфейла, ала ми дава над 1/3 от дивидентния доход, при това в повечето случаи ежемесечно.
                            Може да си търгуваш суингово, преди/след ексдиви дейт , волатилността може само от файда да е, можеш да хеджираш ако искаш...и т.н.
                            Последната година перформанса им е по-добър от на спай бенчмарка, последното тримесечие - още повече !
                            Къде са тия екстри при мажовско-олигархичните бфб шитове...при това прескъпи ?
                            А света е пълен с евтини алтернативи, някои дори безумно..
                            Тъй че не виждам защо трябва да се възмущаваш от ипитата или по читавите ПФ дето насочват все по голям ресурс навън - напълно разумно и в реда на нещата си е. И в полза на клиентите им.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                              ...........
                              Хубаво е някой да напомня за рисковете най-вече на начинаещите, но все пак тук е форум за това как да се СПЕЧЕЛЯТ пари от инвестиции и се надявам и от мечетата да има идеи за това...
                              Това делене на мечета и бичета за мен е доста абстрактно, защото аз например съм 100% в акции но не виждам настоящето и близкото бъдеще в розово и очакванията ми не са големи. Едва ли бих могъл много да помогна на начинаещите но забелязвам, че налитат на слабо ликвидни позиции, което за БФБ си е доста опасно. А иначе, приветствам всеки нов на борсата и искрено му желая успех.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                                Благодаря за информацията, ама от мен да знаеш, че Краси се появява във форума винаги на време
                                Поздрави и много успехи!

                                Коментар

                                Working...
                                X