IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=Монти;1059792566]
    Правим го де , чистия бридж......
    Аз гледах на боб и чакам до отчетите и дивидентите да видим 530 на Софикс и що да преча на биковете да катерят.....аз също имам акции.....за продажба....
    Иначе лятото го виждам към 430-450 .....най малко...
    Иначе няма никаква ,икономическа ,политическа , финансова логика да качваме до 600 ....и цялата година да е нагоре....
    Даже тези решения със задна дата да се връща собственост ,ще уплашат и последния чужд инвеститор да припари до нашата икономиска....
    Ако пък Гърция фалира ,заедно с окупация на Киев , гледай тогава чудо на БФБ.....под 300....
    Да му мислят опитните спекуланти с 190 % в репа....
    Не е препоръка....[/QUO

    Ти тези %-ти за нищо ги нямаш. Софикс от 500 до 300 го сриваш с 40%, та не знам да не е да пророкуваш наш фалит,вместо фалит на Гърция. Обратното за повишаване на Софикс си много скромен. Все пак "всевишния" каза , че тази година ще разплати еди 6 млр. лева.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Споко то на БФБ няма диаманти

      А иначе приватизацията на борсата няма да промени нищо към добро за българските акции. Който и да я купи основен приоритет ще му е да направи лесна търговията на българите на основния пазар от който си изкарва парите. Ако я купят Виена, Виенската борса, ако е OMX борсите в скандинавските страни и насдак. Реално приватизацията на борсата е лоша новина за всеки разчитащ че ще печели само от български акции.
      Нужно е само да създадат практическата рамка за нормална търговия. После който как може.

      Коментар


      • Аз също съм за приватизация. Колкото по-бързо толкова по-добре. Убеден съм, че ще се намерят както качествени бици, така и качествени меци да направят боклуците на борсата пени стокс или да оценят добрите акции. Тогава и мажовците ще се подчинят на правилата и като цяло това ще даде тласък на борсовата култура. Няма да стане веднага. Първо ще отиграем очакванията от приватизацията преди да видим нейния ефект. Времевият хоризонт не мога да го предвидя, но съм склонен да се съглася с теб. След това съм много любопитен кои ще сме тук и как ще комуникираме помежду си.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Гетов, не си ме разбрал правилно. Аз не се страхувам от мечки. Страх ме е от това, че ще се появят конкуренти бикове, които могат да вдигнат преждевременно цената на някои неизлъскани диаманти на борсата. За мен няма нищо по-лошо от това борсата едновременно да стане ефективна по всички позиции. Тогава ще се загуби ефекта от оптимизация на портфейла. Как иначе щях да съм над нивата от СОФИКС 622? Същевременно сегашната ситуация има огромни минуси. Първо ниската ликвидност. За сега за мен е ОК, но в случай, че оборота падне с 20 процента а портфейла ми скочи с 30, то борсата ще ми бъде тясна. Следователно ще е добре да се приватизира и да скочи оборота. Вторият недостатък е, че няма как да вземем парите на мечките. Това е доста зле. За сега те само пропускат ползи като кибици, но не губят пари като шортещи пазара. Както бях писал някъде другаде ние сме свикнали да се справяме в ситуация на свирепи мечки. Няма по-големи от мажоритарите, които при всяко значително покачване над справедливи цени започват да продават акции. Десетина пишман спекуланти от форума няма как да ни изплашат. Повярвай ми видя ли масови ИПО и огромен брой увеличения на капитала ще се превърна от бик в кибик.
          Накратко аз съм за приватизация на борсата и нормализация на търговията. Подкрепям с двете си ръце Bigbear. Същевременно личният ми интерес е това да се случи на есен. За съжаление не вярвам да успеят дори и догодина.
          Успешна търговия.

          Споко то на БФБ няма диаманти

          А иначе приватизацията на борсата няма да промени нищо към добро за българските акции. Който и да я купи основен приоритет ще му е да направи лесна търговията на българите на основния пазар от който си изкарва парите. Ако я купят Виена, Виенската борса, ако е OMX борсите в скандинавските страни и насдак. Реално приватизацията на борсата е лоша новина за всеки разчитащ че ще печели само от български акции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Някаква аргументация ? Абсолютно невярно твърдение за мен.
            Евтини активи има много.
            Пък и на фона на бфб - направо си изглеждат невинни кат синеоко бебе с нова дрънкалка.

            Най балонирания (според някои) американски сектор - биотехите представени от IBB се търгуват 20% по евтино от любимия ти папир, за който си готов да теглиш кредит и вече дори си "уредил" жена си, горката...
            За сравняване на растежния им потенциал да не приказваме, че ще ни се смеят...

            Слаба икономика и слаба Европа и качващи се балони....в началота на 2007 г сме за външните маркети....
            Не си губил от ДАХ за да не мислиш така.... Да видиш МАН за три дни падна до 60 евра от 120 а фолсваген до 65 от хиляди.....
            колите пак почват да се изтеглят от периферните пазари...това е..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
              Абе какво става тука? Ташунко и Тони уж мечки се дефинираха, а сега нещо като метаморфоза претърпяха. Мега мечката swot си мени козината по-бързо от хамелеон в опасност. Накрая ще си останем с Пипбелов, Форекс и Равновесие за едно каре белот. Абе Монти къде е?

              Правим го де , чистия бридж......
              Аз гледах на боб и чакам до отчетите и дивидентите да видим 530 на Софикс и що да преча на биковете да катерят.....аз също имам акции.....за продажба....
              Иначе лятото го виждам към 430-450 .....най малко...
              Иначе няма никаква ,икономическа ,политическа , финансова логика да качваме до 600 ....и цялата година да е нагоре....
              Даже тези решения със задна дата да се връща собственост ,ще уплашат и последния чужд инвеститор да припари до нашата икономиска....
              Ако пък Гърция фалира ,заедно с окупация на Киев , гледай тогава чудо на БФБ.....под 300....
              Да му мислят опитните спекуланти с 190 % в репа....
              Не е препоръка....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                Баща ми имаше един дежурен лаф за такива случаи"Рано или късно на всяко нещо му
                идва времето,въпросът е да чакаш".
                Бозайниците са чакали 100 милиона години да бият динозаврите и накрая астероид е свършил работата

                Коментар


                • Гетов, не си ме разбрал правилно. Аз не се страхувам от мечки. Страх ме е от това, че ще се появят конкуренти бикове, които могат да вдигнат преждевременно цената на някои неизлъскани диаманти на борсата. За мен няма нищо по-лошо от това борсата едновременно да стане ефективна по всички позиции. Тогава ще се загуби ефекта от оптимизация на портфейла. Как иначе щях да съм над нивата от СОФИКС 622? Същевременно сегашната ситуация има огромни минуси. Първо ниската ликвидност. За сега за мен е ОК, но в случай, че оборота падне с 20 процента а портфейла ми скочи с 30, то борсата ще ми бъде тясна. Следователно ще е добре да се приватизира и да скочи оборота. Вторият недостатък е, че няма как да вземем парите на мечките. Това е доста зле. За сега те само пропускат ползи като кибици, но не губят пари като шортещи пазара. Както бях писал някъде другаде ние сме свикнали да се справяме в ситуация на свирепи мечки. Няма по-големи от мажоритарите, които при всяко значително покачване над справедливи цени започват да продават акции. Десетина пишман спекуланти от форума няма как да ни изплашат. Повярвай ми видя ли масови ИПО и огромен брой увеличения на капитала ще се превърна от бик в кибик.
                  Накратко аз съм за приватизация на борсата и нормализация на търговията. Подкрепям с двете си ръце Bigbear. Същевременно личният ми интерес е това да се случи на есен. За съжаление не вярвам да успеят дори и догодина.
                  Успешна търговия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                    Е на тва оранжевото със сълзи се смях
                    Нека да има мечки, за да има и бикове..... Напред с рогата....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Навън пазарите са надути до спукване! !
                      Някаква аргументация ? Абсолютно невярно твърдение за мен.
                      Евтини активи има много.
                      Пък и на фона на бфб - направо си изглеждат невинни кат синеоко бебе с нова дрънкалка.

                      Най балонирания (според някои) американски сектор - биотехите представени от IBB се търгуват 20% по евтино от любимия ти папир, за който си готов да теглиш кредит и вече дори си "уредил" жена си, горката...
                      За сравняване на растежния им потенциал да не приказваме, че ще ни се смеят...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                        Абе какво става тука? Ташунко и Тони уж мечки се дефинираха, а сега нещо като метаморфоза претърпяха. Мега мечката swot си мени козината по-бързо от хамелеон в опасност. Накрая ще си останем с Пипбелов, Форекс и Равновесие за едно каре белот. Абе Монти къде е?
                        Е на тва оранжевото със сълзи се смях

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                          Предвид подчертаната думичка в минало време ще взема да те пиша в другия отбор. И без това се караш на съотборник и това не е хубаво за морала на отбора
                          Значи си бик с меча застраховка. Като мен - мечка с бича застраховка в акции на Трейс. Само не разбирам защо се обиди, че да пишеш с по три-четири удивителни на изречение. Не виждаш ли, че се шегувам?
                          ами да звуча по-гръмко!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 8ball Разгледай мнение
                            Именно заради повечето инструменти и къси при една евентуална продажба, ще се образуват повече възможности за игра. Зная, че това е дъвкано хиляда пъти тук, но със сигурност вариантите ще се увеличат и тази монотонност и периодичност ще остане в миналото.
                            Абсолютно подкрепям. Просто мислех, че си от тези, които се осланят на статуквото. Аз също бих искал да се пробвам в някоя по-люта битка. Виж за това съм оптимист - че този момент на БФБ ще дойде. Ще ми е интересно какви ще са тогава отборите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              ей я не обиждай!!!
                              Аз винаги съм бил ОПТИМИСТ!!! Просто тази година, заради правителството на тъпунгерите очаквах СОФИКС около 450, но вярвам в нашия пазар и смятам че ние сме хората които трябва да си оправим градинката!!!! Няма какво да чакаме нито Джим, нито други!!! НИЕ трябва да оправим нашия пазар и аз всеки месец потвърждавам вярата си купувайки дялове на БГ бизнес!!!
                              Предвид подчертаната думичка в минало време ще взема да те пиша в другия отбор. И без това се караш на съотборник и това не е хубаво за морала на отбора
                              Значи си бик с меча застраховка. Като мен - мечка с бича застраховка в акции на Трейс. Само не разбирам защо се обиди, че да пишеш с по три-четири удивителни на изречение. Не виждаш ли, че се шегувам?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                                Предполагам Батя и dddd няма да се съгласят с теб в подчертаната част. Моментът не е специален, просто на БФБ в условията на глобален възходящ тренд може да се печели само от дълги позиции и на борсата се редуват фази на събаряне, за да може определени играчи да заредят и престуктурират и фази на покачване, за да може същите да разтоварят. Също така за да може ИП да изкарат за заплатите. Наблюдаваш ли по-точно няма как да не забележиш тези фази. Борсата ни е изключително мудна. Именно затова съм абсолютно съгласен, че ако не направиш на нея 30% на година все едно си проспал годината. Хора с възможности като Батя ако не бяха прекрачили границата на здравословен размер на портфейла дори можеха да движат пазара така, че да спечелят поне 50% на година. При него обаче не си струва да се възползва от всяка фаза, защото тръгне ли да кешира сам ще си събори цената. Затова му трябва и тълпа при възходящи движения да му иска акциите.

                                В същото време на БФБ като цяло нищо съществено не се случва. Ако можеше другояче Софикс щеше да е може би около 350-400, а същите тези които крещят ЪП нямаше да са оптимисти по неволя, защото щяха да са доволни и на мечи движения. Разбира се, никой от тях няма да си признае това.
                                Именно заради повечето инструменти и къси при една евентуална продажба, ще се образуват повече възможности за игра. Зная, че това е дъвкано хиляда пъти тук, но със сигурност вариантите ще се увеличат и тази монотонност и периодичност ще остане в миналото. Аз примерно в момента съм с относително малка сума и не мога да си позволя врътки, поради ниската ликвидност. За Батя не ми се и мисли, как я мисли.. Обичам, да си виждам печалбите по честичко, за да съм сигурен, че правя нещо.. Далеч сме от оная еуфория от 2007-2008ма, когато можеше да играеш и да реализираш печалби с всякакви суми. Най-малкото ще се вдигне оборотеца и ще даде възможности, каквито сега няма. Ще се молим на Горанов да твори, сега сме осакатени, да отиграваме негативите (изключвам случките с ПИБ, КТБ, и Петрол миналанта година).. добре ми дойдоха и трите.. Нека не се надяваме на подобни събития, за да правим пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X