IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
    Я сега гетоф и равновесие да обяснят защо тази новина е лоша
    Е колко пъти да го обяснявам. Държавата провежда рестрективна политика, която намалява икономическата активност. Води до дефлация, увеличение на безработицата и така нат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от No money, no credit Разгледай мнение
      Мен лично малко ме притеснява при тези излишъци, защо се теглят тези огромни кредити и защо Борисов казва че без тях сме фалирали
      Щото сме върли евроатлантици,обичаме да харчим по-вече отколкото изкарваме.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        Я сега гетоф и равновесие да обяснят защо тази новина е лоша
        Мен лично малко ме притеснява при тези излишъци, защо се теглят тези огромни кредити и защо Борисов казва че без тях сме фалирали
        Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

        Коментар


        • Батя, дай коментар..... за днешната ситуация

          Коментар


          • Я сега гетоф и равновесие да обяснят защо тази новина е лоша

            Излишъкът в бюджета към март достига 250 млн. лв.

            Събраните приходи до края на месеца спрямо същия период на миналата година са с 1.204 млрд. лв. повече


            Държавният бюджет към края на март е с излишък от 250 млн. лв., показват предварителните данни на Министерството на финансите. За първи път след 2009 г. има излишък по консолидираната фискална програма (КФП) за първото тримесечие. Още от първия месец на 2015 г. изпълнението на бюджета се движи по-добре не само спрямо предходната година, но и спрямо предходните пет. За сравнение, през 2014 г. първото тримесечие завърши с дефицит от 865 млн. лв.

            Коментар


            • Да ли да не си припомним прогнозите за СОФИКС, които давахме преди около 2-3 месеца Може някои оптимистични тогва прогнози да се окажат песимистини .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от brokerandtrader111 Разгледай мнение
                КОЙ, КОЙ, КОЙ смъква "Петрол"а на Монти
                Иран и неговите аятоласи.

                Коментар


                • Начев, никой не може да избяга от емоцията. По много интересен начин се развиваше спора за очакванията през късната есен. Оптимистите, включително и аз, твърдяха, че има серия от нови събития които биха променили значително ситуацията и ще вкарат държават ав ускорен ръст. Тогава имаше основно два аргумента с които се оборваше тезата.
                  - в България нищо хубаво не би могло да се случи. Това е кочина.
                  - това са теоретични аргументи, които важат за всяка друга икономика, но не и за българската. Тук и само тук е различно. Следователно всеки аргумент е неадекватен.
                  После започнаха да излизат все по-добри и по-добри данни. Да се отбележе за протокола, че цифрите, които излизат през последните два месеца са над очакванията ми. Тогава започна нова версия на отричането. Основният аргумент беше, че данните са фалшифицирани и това е ПР на Бойко. Абсурдността на тезата беше толкова очевидна, че не може и да бъде. Вчера равновесие постигна нов връх доказвайки как ръста на приходите в бюджета с 18 процента е трагична новина.
                  Всички цифри, които излизат през последните два месеца сочат, че съм умерен песимист. Всичко се случва малко по-добре от очакванията ми. Ще ми бъде интересно след 3-4 месеца хората да погледнат какво са писали есента на миналата година и да го сравнят с действителността. Имаше интересни дискусии.
                  Може би ми хареса идеята за рефлексивността на Сорос. Тя е доста интересна в в точките на обръщане.
                  Според мен има много верни пътища към успеха. Мисля си, че всеки ще стигне по неговият.

                  Коментар


                  • КОЙ, КОЙ, КОЙ смъква "Петрол"а на Монти

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Защото действаше следварително. В момента изостава значително от подобряващият се фундамент. Ако действаше изпреварващо още през лятото на 2013 трябваше да започне да пада и през лятото на 2014 да расте, но тя отразява събитията с известно закъснение. Това я прави бавна, мудна но и изключително лесна. Тук е много трудно да загубиш пари. Трябва човек да е доста некадърен. До момента само един път борсата действаше изпреварващо. Това се случи през 2007 под влияние на външни фактори. Тогава се видя как повечето спекуланти сбъркаха.
                      Познавам мнението ти и разбирам, че няма промяна. Това не е лошо. Аз изпитвам комфорт при среща с константност, яснота и предвидимост.

                      Обаче Гетов, а вероятно и Кубрат, хич не са случайни хора, пък гледат на нещата по различен начин.

                      По-долу влизаш в някакъв спор и с Равновесие, като конкретната фраза, която ми направи впечатление:
                      Считаш, че никой не може да има очаквания какво приблизително може да се случи в една българска компания или в икономиката.
                      Очакванията, нагласите, предвижданията са доста комплексни изживявания. Освен рационалната компонента, която включва и опит и специализирана подготовка, тя съдържа и някаква емоционална компонента. Със сигурност Равновесие е демонстрирал човешки емоции, но иначе се заявява като изключително разсъдлив, подготвен и дисциплиниран състезател, които не позволява някакви замъглявания на картината (в икономически и финансов аспект), породени от гола емоция.

                      Въпросът е до каква степен оптимистите са формирали очакванията си на база емоция?
                      Last edited by nacheff; 01.04.2015, 12:50.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                        Чета с интерес и се заслушвам в мненията ти, та по тази причина моля за безкомпромисна яснота.
                        Ти твърдиш, или по-точно се съгласяваш, че вече сме в мечи пазар?
                        Вярно ли е това твърдение?
                        Със сигурност бяхме в мечи пазар последната 1 г. Това, което обърна картината е промяната в Европа- КУ, валутни курсове. На Европейските борси те имат директно влияние, на БФБ- индиректно през печалбите на компаниите и евентуално през спадащите лихви. Това за мен е достатъчно за нова вълна нагоре, но не мисля, че е дългосрочна тенденция, на която може да се разчита. В момента основният ми сценарий е ръст до нива на Софикс 700-800 и след това спад до текущите нива. Разбира се всяка промяна в средата ще ми промени и очакванията, така че не трябва да се вземат твърде сериозно.

                        Коментар


                        • Монти, върви ли инатчийството?

                          Коментар


                          • Един музикален поздрав от мен за мечетата :


                            https://www.youtube.com/watch?v=slzUmc4_CkQ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Защото е толкова неликвидна, че лесно надува цените. След пиянството следва махмурлук, който е на приключване и ново пиянство. Това е основната причина човек да инвестира на БФБ сега, а не фундамента, той само дава начален тласък на движението.
                              Чета с интерес и се заслушвам в мненията ти, та по тази причина моля за безкомпромисна яснота.
                              Ти твърдиш, или по-точно се съгласяваш, че вече сме в мечи пазар?
                              Вярно ли е това твърдение?

                              Коментар


                              • Наздраве на Софикс и всички оптимисти и реално мислещи играчи...... А и по една лимонада за мечките!!!!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X