IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
    Бележките горе в цитата с цвят.
    Безкрайно дълъг глупав пост ,в който се бяга от конкретика и се набляга на прилагателните и манупулациите с които читателя се въвежда в заблуди.Пост в който няма никаква логика,камо ли икономически разбирания ! Интелекта в този пост отговаря на такъв на малко дете

    Дупката в бюджета е ФАКТ ! Както искаш я наречи и колко % да я въртят да е,все е огромна хралупа в бюджета.Хралупа отворена от неуспешните политики на твоите любимци,клоуните от Пълен Провал ! ФАКТ
    И закономерно избирателя ви наказа.На следващите избори <10%
    русия не ни е никакъв основен икономически партнъор ! ФАКТ Човек които твърди това няма никакви познания по икономика!
    Дал съм ти официални статистики ,той ми отговаря ,питай Неохим и Химимпорт.Ти редовен пътник ли си ?

    русия спря газа за много други държави не само на нас ! ФАКТ
    Колко човека ти харесват поста НЯМА никакво значение.Първо защото качеството на този форум е изключително ниско,второ говорим за политически въпрос .
    На най-важния въпрос откъде идва разликата в инфлацията между ЕУ и БГ бягаш от конкретика и ме обвиняваш че съм нямал ниво.Точно ти да го кажеш пък това
    Last edited by petrg5s; 27.04.2023, 12:59.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Пълни глупости на търкалета ! Ни икономическа,нито каквато е да е логика
      Съдейки по социологията на реакциите колегите от форума виждат поне известен резон в думите. Предполагам, че всички ти изглеждаме малоумници в този форум.

      Цифрите са си цифри ! 12млрд е дефицита ! Дефицит на един съден за това измамник и един палячо нарушил конституцията.
      Това е дефицитът на проектобюджет, изготвен от служебно министерство, назначено от президент с разклатена репутация. И ако цифрите са си цифри, цитирай числото на Мин Фин (било то и компрометирано) - 11.4 млрд.

      12 млрд
      НЕ Е (!) дефицитът. 12 млрд е дефицитът, който Гълъбарникът залага.

      Свръхдефицит какъвто не сме имали от 25г Ето това са фактите,а не болните ти писания
      Нямам проблем писанията ми да изглеждат болни на мунчовците, когато фактите са на моя страна.

      Какъв основен партньор ни е русия ? това да не ви е 80-те
      Понеже сме в "Оптимизъм на БФБ", питай експортно ориентираните индустриални предприятия какви партньори ни бяха и Украйна, и Русия. Софарма, Монбат,... Химимпорт има свързани бизнеси и операции в Черноморския басейн. Това са само три компании от SOFIX... A колко са извън индекса, а колко не са листнати въобще на БФБ?

      Кога ни е обявила русия икономическа война,това съм го пропуснал.
      Ти много пропуски имаш, не е само този. На 27 април 2022 г. Русия в лицето на държавната компания Газпром прекрати газоподаването в едностранно нарушение на действащите договори. Ако и това си пропуснал, природният газ е ключова производствена суровина с политическо значение. Твърде дълго продължава зимния ти сън...

      Колко е инфлацията в ЕУ ? Колко е в БГ ? Откъде идва разликата?
      Нямаш ниво за този разговор, няма да ти обяснявам държава по държава разликите и причините. Най-малкото защото много фактори влияят на различните държави - фактори, които ще отричаш като партизан на разпит до смърт. Ей ти Унгария в крайно дясно, ей ти еврозоната по-вляво, нас ни има, Гърция, Румъния, Хърватска. Разглеждай си и си политиканствай.


      Прости въпроси за прости хора

      Бележките горе в цитата с цвят.

      Инфлацията: https://twitter.com/EU_Eurostat/stat...019968/photo/1
      Click image for larger version

Name:	FuEC_KUXgAEeJEG.png
Views:	1
Size:	1.7 КБ
ID:	4056331


      Last edited by unsworth; 27.04.2023, 12:30.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
        Във военновременна година, в която основен търговски партньор те обявява за вражеска държава и започва икономическа война теб, с бушуваща по света инфлация и с взети много важни и полезни социални мерки за най-уязвимите групи бюджетът беше изкаран на -2.8% в рамките на критериите на еврозоната. Сега Гълъбарникът го изкара на -6%. Да, добре...
        За читави хора в управлението като "Кокорчо и Клоуна" можем само да мечтаем, но колективният български Ганьо си предпочита Баце и Копейкин-Късопишков и това си е..
        .
        Пълни глупости на търкалета ! Ни икономическа,нито каквато е да е логика

        Цифрите са си цифри ! 12млрд е дефицита ! Дефицит на един съден за това измамник и един палячо нарушил конституцията.
        Свръхдефицит какъвто не сме имали от 25г Ето това са фактите,а не болните ти писания

        Какъв основен партньор ни е русия ? това да не ви е 80-те

        https://www.nsi.bg/bg/content/7503/%...BE%D1%80%D0%B8

        Кога ни е обявила русия икономическа война,това съм го пропуснал.
        Колко е инфлацията в ЕУ ? Колко е в БГ ? Откъде идва разликата?

        Прости въпроси за прости хора

        Коментар


        • Въпросът с масрафа не е точно поставен. От една страна имаме подценени приходи. От друга страна разходите няма как да останат на старите нива, не и при тази инфлация. От трета страна, отдавна се говори за данъчна реформа у нас, защото данъчната ни система не се вписва в ЕС, например 10% ДП е дъмпингов и ЕС иска да е поне 15% мин., иначе сме някаква скапана офшорна зона един вид. От четвърта страна, БВП расте, т.е. процента на държавния дълг спада. От пета страна лихвите у нас са все още многократно под инафлацията, т.е. добре е държавата да взема дълг и да печели от това, а не да седи и да гледа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            Кокорчо и Клоуна да кажат !
            Това е тяхната сметка.
            КОЙ ще им плаща масрафа сега ?
            Какво да ти кажат? Какво да казват на такива като теб?

            Във военновременна година, в която основен търговски партньор те обявява за вражеска държава и започва икономическа война теб, с бушуваща по света инфлация и с взети много важни и полезни социални мерки за най-уязвимите групи бюджетът беше изкаран на -2.8% в рамките на критериите на еврозоната. Сега Гълъбарникът го изкара на -6%. Да, добре...

            За читави хора в управлението като "Кокорчо и Клоуна" можем само да мечтаем, но колективният български Ганьо си предпочита Баце и Копейкин-Късопишков и това си е...

            Коментар


            • Относно "данък свръхпечалба" за фирмите - дали е правилно всички да бъдат обложени допълнително с 30% от печалбата - Нека да е 100%, но при условие - САМО ДО сумата на получените компенсации за енергия, помощи, ниски данъци или каквото там е имало(неприсъщо за пазарна икономика). Един вид който е взел - да си върне парите. Какво по-справедливо може и по-лено за изчисление?
              Last edited by petyob; 27.04.2023, 12:18.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                за бюджета и тегленето на нов дълг от близо 14 милиарда - значи след една година разходите няма да са по-малко, никой не говори за съкращаването им, намаляване на пенсии и др., но приходите може да не са повече, очаква се рецесия. Значи и догодина ще има такъв дефицит, може и повече, лихвите ще нарастват ... по-голям дълг с по-високи лихви.. и къде отиваме?
                Кокорчо и Клоуна да кажат !
                Това е тяхната сметка.
                КОЙ ще им плаща масрафа сега ?
                Last edited by petrg5s; 26.04.2023, 10:25.

                Коментар


                • за бюджета и тегленето на нов дълг от близо 14 милиарда - значи след една година разходите няма да са по-малко, никой не говори за съкращаването им, намаляване на пенсии и др., но приходите може да не са повече, очаква се рецесия. Значи и догодина ще има такъв дефицит, може и повече, лихвите ще нарастват ... по-голям дълг с по-високи лихви.. и къде отиваме?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                    То пък тия дето смятате коефициенти сте цъфнали и вързали! По-добре да търгувам по графиката отколкото да си фантазирам какви печалби ще изкара компания Х след 5 или 10 години
                    Гледам им сейра на всички сметачи в AGH от много време
                    Тончето от там има некви нервни тикове
                    Last edited by petrg5s; 25.04.2023, 12:21.

                    Коментар


                    • То пък тия дето смятате коефициенти сте цъфнали и вързали! По-добре да търгувам по графиката отколкото да си фантазирам какви печалби ще изкара компания Х след 5 или 10 години
                      Last edited by Спекулант79; 25.04.2023, 11:01.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                        БФБ е една от най-ликвидните борси в целия свят !
                        За това само и най вече тук ви се получава ТА

                        Коментар


                        • БФБ е една от най-ликвидните борси в целия свят !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                            Инта, аз имам желание да се уча и постоянно го правя. С технически анализ се занимавам от над 20 години и никога не съм твърдял, че знам всичко. От теб обаче не виждам какво мога да науча. Ти нямаш нито една прогноза която да се е сбъднала. Нямаш нито една нормално начертана графика, за да се разбере идеята ти. Ти пускаш някакви графики които приличат на паяжина и това е. Аз съм прегледал хиляди графики, разгледал съм стотици сайтове за ТА, прочел съм десетки книги по ТА, но никъде не съм видял графики като твоите. За мен това са драсканици и нищо повече.

                            Не се гневи "майсторе", докато не си извикал мечките...

                            Коментар


                            • Инта, аз имам желание да се уча и постоянно го правя. С технически анализ се занимавам от над 20 години и никога не съм твърдял, че знам всичко. От теб обаче не виждам какво мога да науча. Ти нямаш нито една прогноза която да се е сбъднала. Нямаш нито една нормално начертана графика, за да се разбере идеята ти. Ти пускаш някакви графики които приличат на паяжина и това е. Аз съм прегледал хиляди графики, разгледал съм стотици сайтове за ТА, прочел съм десетки книги по ТА, но никъде не съм видял графики като твоите. За мен това са драсканици и нищо повече.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Този рейндж за който говориш,идва от големите графики,на които ти казах основно да обърнеш внимание !
                                Почваш с най-голямата и гледаш надолу.

                                Ако беше гледал месечна,щеше да видиш,че Софикс е в най-дългия рейндж в който някога е бил.~Година и 4 м вече
                                Рейндж около психо нивото 600 с граници 580 и 640.
                                Дали ще пробие предстои да разберем.Аз мисля ,че следващите 16 месеца ще минем и през двете нива

                                п.п толкова дълъг реиндж предполага,че движението което ще почне след него, ще е доста сериозно !

                                https://www.tradingview.com/x/ACzsbxGA





                                Nedei, - Той на тия дългите им вика "драсканици" и не иска да ги разбира веднага, а да стигне сам до същия извод,- но няма лоши уроци- стига да ги научиш!

                                Коментар

                                Working...
                                X