IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За невЕрващите... ето ви го сдъвкано от Г. Ангелов

    „икономиката въври към възстановяване, както европейската

    Прочети още на: http://www.bgonair.bg/economy/2015-0...m_campaign=box

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Те на запад са го измислили. Чичо и леля на борсата печелят от плавен и рационален тренд и дивиденти, профитата печелят от волатилност. Ако чичо и леля почнат да играят за волатилност ще си загубят парите. Ако профитата надуят плавния тренд прекалено си докарват балон и мечи пазар. А там нещата са малко опасни дори и за тях.
      Ти продаде Хима на 1,70 и сега искаш да ни луднеш с твоите фикс идеи.Извинявай ама
      тактиката ти на мен ми изглежда меко казано кокошкарска.

      Коментар


      • Те на запад са го измислили. Чичо и леля на борсата печелят от плавен и рационален тренд и дивиденти, профитата печелят от волатилност. Ако чичо и леля почнат да играят за волатилност ще си загубят парите. Ако профитата надуят плавния тренд прекалено си докарват балон и мечи пазар. А там нещата са малко опасни дори и за тях.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Ти със сигурност, ама що искаш сега да натовариш невинните теленца Ми те така повече няма да се върнат.
          Няма такова нещо. Никого с нищо не товаря.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Ти нас недей да ни учиш! Урокът сме си го научили доста добре
            Ти със сигурност, ама що искаш сега да натовариш невинните теленца Ми те така повече няма да се върнат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              И само още едно нещо и спирам

              При бичи тренд се купуват дъна и се продават върхове. При мечи тренд се продават върхове и се купуват дъна.

              Никъде го няма тва да се купуват върхове и да се продават дъна
              Ти нас недей да ни учиш! Урокът сме си го научили доста добре

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                Говориш пълни глупости! Не ме карай да ти доказвам с графики, че има акции поскъпнали със стотици проценти за 6 години.
                Ъъъ сигурно. И аз съм към 300% нагоре от БФБ от 2009 насам Ама не и като купувам върхове

                Коментар


                • И само още едно нещо и спирам

                  При бичи тренд се купуват дъна и се продават върхове. При мечи тренд се продават върхове и се купуват дъна.

                  Никъде го няма тва да се купуват върхове и да се продават дъна

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Всеки използва като смята за ценно

                    За мен " купувайте че не остана" "сега почна якия тренд" " ъп 4000" не носят никаква ценност И вече 6 години търговия в криза го доказва
                    Важно е на колко и кога купуваш Аз взех да интересувам от БФБ през 2012 и засега не мога да се оплача След 3-5 години може би няма да съм вече в този форум ако навлязат стадата бизони

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Всеки използва като смята за ценно

                      За мен " купувайте че не остана" "сега почна якия тренд" " ъп 4000" не носят никаква ценност И вече 6 години търговия в криза го доказва
                      Говориш пълни глупости! Не ме карай да ти доказвам с графики, че има акции поскъпнали със стотици проценти за 6 години.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                        Тази статистика няма кой знае каква стойност! То като направи 100%-150% и вече виждаш промяна и докато решиш дали да влезеш още 50% и играта е свършила

                        Истината е че има подобрение на макро данните и рано или късно ще го разберете. Цяла Европа насърчава инвестирането и потреблението с тази монетарна политика.

                        При нашите банки определено ще видим силни години поне за няколко години напред. Виж на колко им бяха разходите за привличане на депозити и колко са сега. А при засилване на икономиката ще има за в бъдеще увеличение на инвестиране и потребление та ще трябват и нови кредити.

                        Не е препоръка!
                        Всеки използва като смята за ценно

                        За мен " купувайте че не остана" "сега почна якия тренд" " ъп 4000" не носят никаква ценност И вече 6 години търговия в криза го доказва

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          А минус 20 за година малко ли ти са ?
                          Като добавиш и минус 30% за тая година спрямо долара - трябва да докараш адашката си ( и то възможно най скоро) до над 700 пункта за да си ги избиеш тия загубени профити...ще стане де, като цъфнат налъмите...
                          Айде още един дето си пише каквото на него му отърва

                          Коментар


                          • Влезнал един човек в ресторант и видял, че всички си поръчват храна и се чувстват добре. Той вместо да поръча, започнал да философства, защо онзи си поръчал това ,а не онова,защо осветлението не е по силно, защо музиката е толкова шумна и т.н. И докато се оглеждал, заведението затворило и той останал гладен, но с пълни очи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Равен, 15-20 процента за месец малко ли са?
                              А минус 20 за година малко ли ти са ?
                              Като добавиш и минус 30% за тая година спрямо долара - трябва да докараш адашката си ( и то възможно най скоро) до над 700 пункта за да си ги избиеш тия загубени профити...ще стане де, като цъфнат налъмите...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Стандартното отклонение на ЦКБ например е над 50% на година за последните 5 години. Дори да го сметнем само за последната година пак идва към 40%. Това прави всичко под 100% ръст част от шума.

                                За последните 5 години ЦКБ е завършвала с ръст 23 месеца - следния ръст е бил 13,2%. За същия този период имаме 5 месеца с ръст от над 20%. Само един път този ръст е бил повторен отново с ръст над 20%.

                                След ръст от над 20% средния спад през следващите месеци е 27%.

                                Всички тези цифри са само от цени затваря на даден месец. Но мисля че добре илюстрират идеята ми. След голям ръст има много по-голяма вероятност от аналогичен спад, отколкото този ръст да се повтори.

                                Тази статистика няма кой знае каква стойност! То като направи 100%-150% и вече виждаш промяна и докато решиш дали да влезеш още 50% и играта е свършила

                                Истината е че има подобрение на макро данните и рано или късно ще го разберете. Цяла Европа насърчава инвестирането и потреблението с тази монетарна политика.

                                При нашите банки определено ще видим силни години поне за няколко години напред. Виж на колко им бяха разходите за привличане на депозити и колко са сега. А при засилване на икономиката ще има за в бъдеще увеличение на инвестиране и потребление та ще трябват и нови кредити.

                                Не е препоръка!

                                Коментар

                                Working...
                                X