IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • КФН може да блокира пакетната продажба на борсата и депозитара



    Комисията за финансов надзор смята, че има рискове Централният депозитар да се приватизира заедно с Българската фондова борса. Това става ясно от становище на заместник-председателя на Комисията за финансов надзор (КФН) Владимир Савов, поискано от Агенцията за приватизация по повод продажбата в пакет на двете институции, с което "Капитал Daily" разполага. От двете ведомства не коментираха писмото.

    Становището на регулатора за риска от продажба на депозитара, ако се приеме безрезервно от Агенцията за приватизация, ще попречи на успешна сделка за оператора на борсовия пазар. Причината е, че двете институции са неразривно свързани (виж мненията) и предлагането само на едната ще изгони желаещите. В разговори на управляващите и потенциалните купувачи - европейски борсови оператори, пакетирането е било поставено като задължително условие, казват представители на изпълнителната власт.

    Надзор срещу надзор

    Засега волята на държавата не изглежда прекършена, но не е и напълно ясна. В плана за приватизация е записана само борсата, защото се чакаше становището на КФН. "Очакваме в близките дни надзорният съвет на агенцията да вземе решение относно депозитара. Те трябва да решат дали ще се приватизира", казаха от ведомството, без да коментират получили ли са позиция на КФН.

    Вариантите са два - да се пренебрегне позицията на регулатора и да се задвижи пакетната продажба или приватизацията на депозитара да не се започва. Това обаче обрича и сделката за БФБ.

    Третият опит за продажба на мажоритарния дял в борсата всъщност започна преди няколко седмици, като в края на март агенцията обяви конкурс за оценител на дружеството. От АП тогава казаха, че изчакват становището на КФН за депозитара и тогава ще обявят процедура и за него, но че продажбата ще е в пакет, т.е. един инвеститор да купи и двете, за да ги развие.

    При БФБ държавата е собственик на малко над 50% от капитала, а в Централния депозитар Министерството на финансите държи 43.7% от капитала, а борсата - 6.61%.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Напълно съм съгласен. Забелязал съм, че когато става въпрос за чужбина имаме рядко различия във възгледите. Стане ли въпрос за България и веднага се появява разлика. Аз си го обяснявам с разлика в настройката. Аз търся положителни примери в които да инвестирам а ти отрицателни с които да докажеш, че не трябва да се инвестира тук. При теб избора от възможни обекти за инвестиции се свежда до 3-4 компании и вероятно точно в този момент ти изглеждат скъпо. Определено М+Ц ми е скъп. Харесвам групата и имам ЦЕНХЛ и малко ХЕС. Не разбирам защо в момента може човек да харесва задлъжнял корабособственик като ИХЛБЛ. Ако продължавам така ще се съглася, че акциите, които по принцнип харесваш ми идват много надути. Вероятно ще стане като спора ни с Монти от предната година. Двамата бяхме прави Моите скочиха а неговите паднаха.
      Между другото повечето хора не осъзнават, че при златен стандарт и липса на централна банка бедните хора по цял свят ще умират от глад. Убийствата, войните, глада и мизерията ще станат масово явление. От известно време се чудя защо хората отричат работещите нови модели и се опитват да се върнат към доказано неработещи от близкото минало. Пълно е около мен с всякакви хора, които отричат модерната медицина и се обръщат към билки и знахари. Отричат пшеницата и се връщат към лимеца, макар на хората да са им трябвали 7000 години докато от тази трева постигнат пшеница. Отричат ваксините и подлагат децата си на стотици пъти по-голям риск. Същото е и със златото. Тези които ще загубят най-много от златен стандарт са най-големите му привърженици. Хората са нерационални и се поддават на пропаганда.
      МСХ за мен е реално оценен. А за ИХЛБЛ. Морския транспорт е един от най-цикличните отрасли. За това и ми харесва да имам експозиция към него. Не знам кога ще тръгне нагоре този отрасъл, но знам че като тръгне нещата много бързо ще излезат извън контрол. Все пак нов кораб не се пуска за 2 седмици.

      За това и търсих корабни компании които хем да са евтини, хем да могат да си плащат дълговете хем да не трупат загуби. И колкото и да е странно ИХЛБЛ всъщност се справя изключително добре. Не съм целял от него да взимам, просто спрямо останалите компании в света занимаващи се това се оказа че е повече от ок. Все пак с оглед на цялостната картина, по-голямата ми част от инвестицията ми в ИХЛБЛ е през конвертируемите им облигации. Обичам да си получавам доходност от инвестициите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Напълно ни с Монти от предната година. Двамата бяхме прави Моите скочиха а неговите паднаха.
        М
        КоИ скочиха и коИ паднаха.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          GGN 12 %
          Тези дето изписват опции ядат като пилета ама се насират като слонове

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Понци схемата разчита на нови балъци. Централната банка няма нужда да разчита на нови балъци. Тя си печата парите. Може да спре когато си иска и това няма да и се отрази по никакъв начин. И да, задълженията ей така ще изчезнат. ФЕД вече каза че няма да ги продава обратно на пазар.

            Всъщност нямаме нито едно историческо свидетелство че подобна икономическа политика води до лоши резултати. За сметка на това имаме огромно историческо свидетелство че златния стандарт води до лоши резултати - Голямата депресия.
            Напълно съм съгласен. Забелязал съм, че когато става въпрос за чужбина имаме рядко различия във възгледите. Стане ли въпрос за България и веднага се появява разлика. Аз си го обяснявам с разлика в настройката. Аз търся положителни примери в които да инвестирам а ти отрицателни с които да докажеш, че не трябва да се инвестира тук. При теб избора от възможни обекти за инвестиции се свежда до 3-4 компании и вероятно точно в този момент ти изглеждат скъпо. Определено М+Ц ми е скъп. Харесвам групата и имам ЦЕНХЛ и малко ХЕС. Не разбирам защо в момента може човек да харесва задлъжнял корабособственик като ИХЛБЛ. Ако продължавам така ще се съглася, че акциите, които по принцнип харесваш ми идват много надути. Вероятно ще стане като спора ни с Монти от предната година. Двамата бяхме прави Моите скочиха а неговите паднаха.
            Между другото повечето хора не осъзнават, че при златен стандарт и липса на централна банка бедните хора по цял свят ще умират от глад. Убийствата, войните, глада и мизерията ще станат масово явление. От известно време се чудя защо хората отричат работещите нови модели и се опитват да се върнат към доказано неработещи от близкото минало. Пълно е около мен с всякакви хора, които отричат модерната медицина и се обръщат към билки и знахари. Отричат пшеницата и се връщат към лимеца, макар на хората да са им трябвали 7000 години докато от тази трева постигнат пшеница. Отричат ваксините и подлагат децата си на стотици пъти по-голям риск. Същото е и със златото. Тези които ще загубят най-много от златен стандарт са най-големите му привърженици. Хората са нерационални и се поддават на пропаганда.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              То златото съвсем пък няма никаква стойност. От пари поне се взима лихва от злато се взима един голям к.р.
              GGN 12 %

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 8ball Разгледай мнение
                Домързя ги да синхронизират немската платформа с българския работен календар.
                Нещата с работните дни бяха решени тоталитарно в наш стил.
                Сега тази изкуствена двудневна пауза ще притъпи ли подема на акциите на БФБ?
                Хахаха, просто им отлага спада

                Коментар


                • Домързя ги да синхронизират немската платформа с българския работен календар.
                  Нещата с работните дни бяха решени тоталитарно в наш стил.
                  Сега тази изкуствена двудневна пауза ще притъпи ли подема на акциите на БФБ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                    Пич карай си камиона на спокойствие да не ти пука

                    Малко е извън темата, но не съвсем - там при вас дават ли ви да лепите плакати на предното стъкло ....ей така за оптимизъм
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                      Има едни люде които са непоправими донори на борсата.Те тия най ги обичам.Всеки път ме обогатяват .Не знам тия екземпляри каръци ли са или идиоти?
                      Пич карай си камиона на спокойствие да не ти пука

                      Коментар


                      • То златото съвсем пък няма никаква стойност. От пари поне се взима лихва от злато се взима един голям к.р.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Понци схемата разчита на нови балъци. Централната банка няма нужда да разчита на нови балъци. Тя си печата парите. Може да спре когато си иска и това няма да и се отрази по никакъв начин. И да, задълженията ей така ще изчезнат. ФЕД вече каза че няма да ги продава обратно на пазар.

                          Всъщност нямаме нито едно историческо свидетелство че подобна икономическа политика води до лоши резултати. За сметка на това имаме огромно историческо свидетелство че златния стандарт води до лоши резултати - Голямата депресия.
                          Абе ти май сериозно си вярваш Истината е че тези нови балъци са всички които им купуват новите хартийки За съжаление Американците отдавна играят много грозна игра която рано или късно ще им се върне А за златото това което казваш е меко казано ГОЛЯМА глупост За да има някаква справедливост трябва да има подобно златна система защото се вижда че не може да се вярва на централните банки.

                          Ти в крайна сметка вярваш ли в моралните ценности или си привърженик на политика на прецакване на по слаби държави и водене на военни конфликти?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
                            Горното което съм подчертал наистина ли го мислиш !?
                            Е точно така е. До като не и се срива валутата няма проблем с печатенето на пари. А когато е целта е и падане на валутата си става супер синхрон

                            Все пак какъв е избора. От 5 основни валути само Швейцария не е правила КИ. Но в Швейцария ти взимат кинти за да си държиш парите там.

                            Коментар


                            • Има едни люде които са непоправими донори на борсата.Те тия най ги обичам.Всеки път ме обогатяват .Не знам тия екземпляри каръци ли са или идиоти?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Понци схемата разчита на нови балъци. Централната банка няма нужда да разчита на нови балъци. Тя си печата парите. Може да спре когато си иска и това няма да и се отрази по никакъв начин. И да, задълженията ей така ще изчезнат. ФЕД вече каза че няма да ги продава обратно на пазар.

                                Всъщност нямаме нито едно историческо свидетелство че подобна икономическа политика води до лоши резултати. За сметка на това имаме огромно историческо свидетелство че златния стандарт води до лоши резултати - Голямата депресия.
                                Горното което съм подчертал наистина ли го мислиш !?

                                Коментар

                                Working...
                                X