IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Не ми е чак толкова скучно
    как е рублата....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Възможно ли е технически БФБ да избере друг депозитар и клиринг? Не разбирам защо сме се фокусирали толкова към тези некадърници. Да бяхме избрали депозитара да Дойче бйорсе и отдавна щяхме да имаме нормален пазар.

      нали ползваме платформата.....
      Само за протокола ,през 2008 г борсата се качи с 10% ,защото имахме надежда ,че немците и сие ще търгуват и нашата борса....Нищо подобно не се случи.... аже продаваха по лесно...
      Та с колко са паднали да кажем Енерго Про мрежи ,Продажби , Трасе , хика ....за да мойте да са паднали а твойте качващи...
      Почваш да пишеш по Упорни точки..... Както и по тема политика ..добрите гербери и реформатори .....и лошите кУмУнисти.....
      Даже и такива шамшали като порки ,ти казват че до година ,две ще почне нова световна криза...и ние с нея..... само няколко месеца по късно.....като предишната...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        форекс не джиткаш ли?
        Не ми е чак толкова скучно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Няма пазар, няма никакви пазари, голяма скука
          форекс не джиткаш ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Леле, леле, каква гюрултия има тук
            Няма пазар, няма никакви пазари, голяма скука

            Коментар


            • Леле, леле, каква гюрултия има тук

              Коментар


              • А за подценени и надценени акции.

                Има два вида подценени акции. тези чиито активи са подценени, и тези чиито растеж е подценен. Аз не вярвам в оценките на активи - поне не в България. Какво като на топливо са му евтини активите? Какво точно аз като акционер ще изкарам ако държа на топливо? Купуването на акции на такива компании е разчитане на по-големия глупак. А не вярвам чак толкова в себе си и не подценявам чак толкова другите че да вярвам че винаги ще има по-голям глупак.

                А за подценените очаквания. Това все пак е въпрос на бъдеще. Никой не знае дали едни очаквания ще са подценени или надценени.

                При МСХ имаме цена отговаряща на настоящите резултати. Ако резултатите се повишават и цената ще расте, ако се влошават и цената ще пада. Дивидентът ми дава лукса да чакам без да съм капо за периода на чакане.

                Честно казано не виждам очевидно подценени компании на пазара ни. Масовите нагласи, че например банките са подценени за мен не са реални. Предпочитам да си купя акции на добре работеща реално оценена компания, отколкото да залагам че има по-големи глупаци или пък да рискувам над половината от инвестицията си в банки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Борсата в България действа следварително. Тръгне и напред корабният бизнес ще имаш достатъчно време да си купиш. Лично аз не очаквам нищо хубаво в тази компания през следващите две години. Затова ми идва скъпа. Усещането за скъпота е силно субективно. Всеки може да го подкрепи с някакви коефициенти и модели, но и те са силно маниулируеми. Според мен суровините са в мечи цикъл след края на инвестиционният бум в Китай. От тук нататък само отпадане на кораби поради старост , подмяна на инфраструктурата на САЩ и разработване на Африка биха оправили бизнеса. Аз съм си ги харесал много и считам, че следващият възходящ бизнес цикъл при суровините ще го играя през ИХЛБЛ. Спомням си лафа на Костолани. По време на златна треска продавай лопати. Въпреки всичко не виждам смисъл да стоя 5-10 години по нулите докато другите компании растат. За всяко нещо си има време. Според мен тук не е сега. Вероятно след 6-7 години ще си купя. Мислиш ли да конвертираш облигации?
                  Относно М+Ц не разбирам защо трябва да имам от тях когато мога да има ХЕС или ЦЕНХЛ? Аз не съм женен за акциите. Много харесвам групата, но не обичам да държа акции, които според мен са реално оценени или надценени. Според субективните ми очаквания за развитието на ХЕС и М+Ц, трябва да имам само от ХЕС. Явно наистина сме на едно мнение за акциите, които следиш. Идват ми леко скъпи. Това не означава, е целият пазар е такъв. Пълно е с възможности. Въпрос на избор върху кое ще се фокусира човек.
                  По-голямата част от инвестирането ми в ИХЛБЛ е през конвертируеми облигации. Тях нямаш възможност да си ги купуваш когато искаш. Или ги взимаш при емитиране или не взимаш изобщо. Не бих се оплакал, старите ми даваха по 8% на година сега от новите ще взимам по 5%. От друга страна това е доста неликвидна акция и не съм убеден че ще може да се вземе колкото си иска човек когато си иска. Реално въпреки че борсата му дава че фрийфлоута му е голям, реално има доста нисък фрий флоут който намалява постоянно и заради обратното изкупуване. По мои сметки към 5% от акциите са извън мажоритаря и пенсионните фондове.

                  Коментар


                  • Възможно ли е технически БФБ да избере друг депозитар и клиринг? Не разбирам защо сме се фокусирали толкова към тези некадърници. Да бяхме избрали депозитара да Дойче бйорсе и отдавна щяхме да имаме нормален пазар.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      МСХ за мен е реално оценен. А за ИХЛБЛ. Морския транспорт е един от най-цикличните отрасли. За това и ми харесва да имам експозиция към него. Не знам кога ще тръгне нагоре този отрасъл, но знам че като тръгне нещата много бързо ще излезат извън контрол. Все пак нов кораб не се пуска за 2 седмици.

                      За това и търсих корабни компании които хем да са евтини, хем да могат да си плащат дълговете хем да не трупат загуби. И колкото и да е странно ИХЛБЛ всъщност се справя изключително добре. Не съм целял от него да взимам, просто спрямо останалите компании в света занимаващи се това се оказа че е повече от ок. Все пак с оглед на цялостната картина, по-голямата ми част от инвестицията ми в ИХЛБЛ е през конвертируемите им облигации. Обичам да си получавам доходност от инвестициите.
                      Борсата в България действа следварително. Тръгне и напред корабният бизнес ще имаш достатъчно време да си купиш. Лично аз не очаквам нищо хубаво в тази компания през следващите две години. Затова ми идва скъпа. Усещането за скъпота е силно субективно. Всеки може да го подкрепи с някакви коефициенти и модели, но и те са силно маниулируеми. Според мен суровините са в мечи цикъл след края на инвестиционният бум в Китай. От тук нататък само отпадане на кораби поради старост , подмяна на инфраструктурата на САЩ и разработване на Африка биха оправили бизнеса. Аз съм си ги харесал много и считам, че следващият възходящ бизнес цикъл при суровините ще го играя през ИХЛБЛ. Спомням си лафа на Костолани. По време на златна треска продавай лопати. Въпреки всичко не виждам смисъл да стоя 5-10 години по нулите докато другите компании растат. За всяко нещо си има време. Според мен тук не е сега. Вероятно след 6-7 години ще си купя. Мислиш ли да конвертираш облигации?
                      Относно М+Ц не разбирам защо трябва да имам от тях когато мога да има ХЕС или ЦЕНХЛ? Аз не съм женен за акциите. Много харесвам групата, но не обичам да държа акции, които според мен са реално оценени или надценени. Според субективните ми очаквания за развитието на ХЕС и М+Ц, трябва да имам само от ХЕС. Явно наистина сме на едно мнение за акциите, които следиш. Идват ми леко скъпи. Това не означава, е целият пазар е такъв. Пълно е с възможности. Въпрос на избор върху кое ще се фокусира човек.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                        Това което казваш е открита манипулация на пазара!
                        Съвсем не, депозитара не е публична компания и не правя никакво предположение за цени

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Вървят някакви слухове че Пеевски си е харесал депозитара
                          Това което казваш е открита манипулация на пазара!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Между другото повечето хора не осъзнават, че при златен стандарт и липса на централна банка бедните хора по цял свят ще умират от глад. Убийствата, войните, глада и мизерията ще станат масово явление. От известно време се чудя защо хората отричат работещите нови модели и се опитват да се върнат към доказано неработещи от близкото минало. Пълно е около мен с всякакви хора, които отричат модерната медицина и се обръщат към билки и знахари. Отричат пшеницата и се връщат към лимеца, макар на хората да са им трябвали 7000 години докато от тази трева постигнат пшеница. Отричат ваксините и подлагат децата си на стотици пъти по-голям риск. Същото е и със златото. Тези които ще загубят най-много от златен стандарт са най-големите му привърженици. Хората са нерационални и се поддават на пропаганда.
                            Това първото можем да го постигнем и без златен стандарт ако не се променят част от съвременните базисни нагласи. Иначе проблемът е ясен- болшинството хора започнаха да гледат на себе си като на ценни личности заслужаващи висок социален статус и щом не го получават значи системата е сбъркана.

                            Коментар


                            • Вървят някакви слухове че Пеевски си е харесал депозитара

                              Коментар


                              • Идиотите нямат умора

                                Коментар

                                Working...
                                X