IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Я някой разпродаде БРЕФА....
    казах ли ти ,че при Петрол средната ми 1,35 след като разпродадох Петрол от 2,5 на 4,17...средна.....
    Същото количество което имам.....сега...
    сметни каква загуба имам в момента.... и всички останали балъчета.....
    Искам да го напишеш....с големи букви...
    Ако пък не си съгласен приемам бас с всички на поне 10 % от моментните ми акции в Петрол и от средната ми в момента.........
    ТОВА НИКОГО НЕ ГО ИНТЕРЕСУВА!
    ПЕТ ГОДИНИ ЧЕТА ЗА ТВОЯ ПЕТРОЛ....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 8ball Разгледай мнение
      ти сериозно ли го отчиташ тоя обем... с стотинка надолу.... това не са 4 лефа... една стотинка е ...
      Я някой разпродаде БРЕФА....
      казах ли ти ,че при Петрол средната ми 1,35 след като разпродадох Петрол от 2,5 на 4,17...средна.....
      Същото количество което имам.....сега...
      сметни каква загуба имам в момента.... и всички останали балъчета.....
      Искам да го напишеш....с големи букви...
      Ако пък не си съгласен приемам бас с всички на поне 10 % от моментните ми акции в Петрол и от средната ми в момента.........

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        Я някой продава ХИМ и защо .....да не си ти......а ти купуваш с ония 20 бр....
        Никои не продава ХИМ ,тез врътки ги знаем

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Я някой продава ХИМ и защо .....да не си ти......а ти купуваш с ония 20 бр....
          ти сериозно ли го отчиташ тоя обем... с 1 стотинка надолу.... това не са 4 лефа... една стотинка е ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 8ball Разгледай мнение
            е ... 4 лева надолу (от цена 5) няма да ги правим на въпрос....
            да не сме за 4 лева я...
            Я някой продава ХИМ и защо .....да не си ти......а ти купуваш с ония 20 бр....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
              Монти, ти умора нямаш? Спри се за глътка въздух, а и ние малко да си починем от теб

              Знаеш ли защо никой не те смята насериозно ,защото и като дадеш едно мнение ,след това го триеш ,страдаш от параноя.....някой да не ти каже какъв глупак си.....
              А може и да си прав да го криеш ,да не излезе наяве тази истина....
              П.П. постарах се да прочета последните 20 твой мнения...
              пълен профанизъм и идиотия и нищо съществено......... сори но ти си ги писал.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Не съм съгласен. Колкото повече ги гледам толкова повече не ми харесват.
                Знаеш, че ценя мнението ти С кое не си съгласен?
                Само да допълня за дълга - той отговаря на стоките не склад. Тоест ползват дълг само за оборотен капитал..
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Едно от малкото неща за което не съм съгласен с теб . Понеже Агрия все още ми е основната позиция на БФБ ще си позволя да се обадя.
                  1. Нищо сложно няма. 250к декара работят и 50к собствена поливна земя съчетано със зърнобазите, преработката и търговията. Може да е холдинг, но всъщност се занимава само с един бизнес. Не е като останалите холдинги - на всяко гърне мерудия...
                  2. Не са зависими от субсидии. От субсидии за зависими собствениците на земята която работят. Преди да има субсидии земеделците да не би да не печелеха?
                  3. Това за мен е единствената компания на БФБ която не е добре да дава дивиденти. Достатъчно е да погледнеш как се увеличва СК през годините.
                  4. Реалната им печалба всъшност е доста по-висока от счетоводната но това е дълго за обяснение...
                  5. Сравнението с Арчър за мен е неуместно. Едните произвеждат а другите преработват. Прасе и космос с две думи
                  Не съм съгласен. Колкото повече ги гледам толкова повече не ми харесват.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                    Към Киев или към Москва?
                    Зависи от коя страна си застанал на картата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                      Всички знаем да.Много от неуспелите българи дето са се сърошили от работа в чужбина се завръщат в България рано.Тия дето са направили нещо и са живяли нормално се завръщат към края на живота си.Какви ли пък пари може да направи емигрант в Европа.
                      Вожде, едва ли ще ми повярвш, но за някои хора парите не са най-важното...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        За Агрия съм си казвал мнението. Супер сложна структура, зависимост от политика за субсидии, зависимост от външни за нея фактори - като цени на селскостопанска продукция. И в същото време не дават дивиденти. Дори и да ги нямам скрупулите да инвестирам в такива сложни структури пак не бих давал високи коефициенти за нещо чиято печалба е тотално непредсказуема, а дългът доста висок. Ако я смяташ през ПЕ изглежда евтина но ако сложиш EV/EBITDA и излиза че се търгува с над 30% премия спрямо Archer Daniels например
                        Едно от малкото неща за което не съм съгласен с теб . Понеже Агрия все още ми е основната позиция на БФБ ще си позволя да се обадя.
                        1. Нищо сложно няма. 250к декара работят и 50к собствена поливна земя съчетано със зърнобазите, преработката и търговията. Може да е холдинг, но всъщност се занимава само с един бизнес. Не е като останалите холдинги - на всяко гърне мерудия...
                        2. Не са зависими от субсидии. От субсидии за зависими собствениците на земята която работят. Преди да има субсидии земеделците да не би да не печелеха?
                        3. Това за мен е единствената компания на БФБ която не е добре да дава дивиденти. Достатъчно е да погледнеш как се увеличва СК през годините.
                        4. Реалната им печалба всъшност е доста по-висока от счетоводната но това е дълго за обяснение...
                        5. Сравнението с Арчър за мен е неуместно. Едните произвеждат а другите преработват. Прасе и космос с две думи
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
                          Посоката е североизток !

                          Да си знаете
                          Към Киев или към Москва?

                          Коментар


                          • Посоката е североизток !

                            Да си знаете

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Няма го нивото на оптимизъм от форума. Според мен обаче в цените има вкаран много оптимизъм. Прекалено много, който няма как да бъде оправдан.

                              Миналата зима имаше ръстове на печалби. Сега има спадове. И аз бях оптимист миналата зима
                              Ако гледаме цялата борса си прав. В същото време и 4Д е прав, защото неговите компании или са евтини, или са много евтини/там е за сметка на определени рискове за бъдещото развитие на печалбата/. А спадащи печалби няма/по точно не гледам към такива компании /, има тъпчещи на място и растящи, има и обръщане на сантимента, колкото и да са неустойчиви подобни трендове.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 8ball Разгледай мнение
                                е ... 4 лева надолу (от цена 5) няма да ги правим на въпрос....
                                да не сме за 4 лева я...
                                Няма я котката и мишките правят номера,скоро четох един такъв виц.
                                Last edited by Andi11; 07.04.2015, 12:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X