IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
    Ти кажи за петрола - защо още е под номинал...
    Защото имам още да купувам..там....
    Ама при тим позициите .......те купуващите скоро ще свършат....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
      Само лека поправка по втора точка-не знам дали са зависими от субсидии ,но субсидия взема лицето което работи земята а не собственика ,при положение че др. му я работи.А иначе субсидиите им от тази година доста ще им ги ограничат !
      Имах предвид, че ако падне субсидията ще падне и рентата за да компенсира, въпреки че това червеното аз не го вярвам Според мен ще намерят начин да се оправят а дори и да не намерят, няма да намерят и другите и съответно ще компенсират със спад в рентите.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Трудно може да бъде по-добре. +2,06 процента за деня. При това портфейла ми е доста широко диверсифициран. Лично аз съм много доволен от борсата и продължавам да не разбирам песимистите. Успешна и доходна на всички.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          Някой нахрани купувача и сега Ке гледаме театро.....
          Питам се дали има да купува по другите Тим позиции ,но за сега май няма....
          Ти кажи за петрола - защо още е под номинал...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
            Ама като не го харесват нашият пазар да не купуват и да не пишат да ни дразнят
            Ми то нъл туй целта на задачката ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение
              Никои не продава ХИМ ,тез врътки ги знаем

              Някой нахрани купувача и сега Ке гледаме театро.....
              Питам се дали има да купува по другите Тим позиции ,но за сега май няма....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Едно от малкото неща за което не съм съгласен с теб . Понеже Агрия все още ми е основната позиция на БФБ ще си позволя да се обадя.
                1. Нищо сложно няма. 250к декара работят и 50к собствена поливна земя съчетано със зърнобазите, преработката и търговията. Може да е холдинг, но всъщност се занимава само с един бизнес. Не е като останалите холдинги - на всяко гърне мерудия...
                2. Не са зависими от субсидии. От субсидии за зависими собствениците на земята която работят. Преди да има субсидии земеделците да не би да не печелеха?
                3. Това за мен е единствената компания на БФБ която не е добре да дава дивиденти. Достатъчно е да погледнеш как се увеличва СК през годините.
                4. Реалната им печалба всъшност е доста по-висока от счетоводната но това е дълго за обяснение...
                5. Сравнението с Арчър за мен е неуместно. Едните произвеждат а другите преработват. Прасе и космос с две думи
                Само лека поправка по втора точка-не знам дали са зависими от субсидии ,но субсидия взема лицето което работи земята а не собственика ,при положение че др. му я работи.А иначе субсидиите им от тази година доста ще им ги ограничат !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                  Пак разлаяхте кучетата и цените тръгнаха на югоизток към Истамбул.
                  това се очакваше .....поне аз го очаквах....
                  Мисля че в края на сесията ще се стабилизират с дребни бройки от Тим феновете....

                  Коментар


                  • Пак разлаяхте кучетата и цените тръгнаха на югоизток към Истамбул.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 8ball Разгледай мнение
                      колко са 10% от печалбата ти, как да знам аз?
                      За мен са много.... като имаш предвид че имам от 30 - 50 К оборот на година с тях
                      Но ти смяташ че нямам печалба никава.....
                      така ще проверим......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        От когато искаш ако искаш от 2006 г....
                        10% на печалбата ми от Петрол.....съгласен ли си....
                        Плюс долния бас....
                        колко са 10% от печалбата ти, как да знам аз?

                        Ето, тук не ми отговаряш, как да сключа споразумение с теб????
                        Last edited by 8ball; 07.04.2015, 16:34.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 8ball Разгледай мнение
                          Въх...

                          а преди да купи на 2 лева ще ти изкара ли документ... като се беше наръбал с над 5 лева и осредняваше на 3, пък тя цената взе, че стана 2... където ти се двоумеше дали да купиш...

                          понякога не е много здравословно да споделяш, че току виж някой паметлив ти е прочел мъките...
                          От когато искаш ако искаш от 2006 г....
                          10% на печалбата ми от Петрол.....съгласен ли си....
                          Плюс долния бас....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            теб те интересува имаш над 20 поста какви загуби имам в Петрол...
                            Говорих с ИП в момента ще ми изкара документ от както Василев купи Петрол на 2 лева.....преди година и 7 месеца....
                            Ела сега на пангара .... така и не върви борсата ,търся хора който седят зад постовете си....
                            Въх...

                            а преди да купи на 2 лева ще ти изкара ли документ... като се беше наръбал с над 5 лева и осредняваше на 3, пък тя цената взе, че стана 2... където ти се двоумеше дали да купиш...

                            понякога не е много здравословно да споделяш, че току виж някой паметлив ти е прочел мъките...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 8ball Разгледай мнение
                              ТОВА НИКОГО НЕ ГО ИНТЕРЕСУВА!
                              ПЕТ ГОДИНИ ЧЕТА ЗА ТВОЯ ПЕТРОЛ....
                              теб те интересува имаш над 20 поста какви загуби имам в Петрол...
                              Говорих с ИП в момента ще ми изкара документ от както Василев купи Петрол на 2 лева.....преди година и 7 месеца....
                              Ела сега на пангара .... така и не върви борсата ,търся хора който седят зад постовете си....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Този спор е безсмислен. Воден е десетки пъти и няма какво ново да се каже. От едната страна са тези, които твърдят че в България всичко е ужасно. Тук нищо хубаво няма, не е имало и никога няма да има. Поради това не трябва да се прави бизнес и да се държат български активи. Всеки който го прави е хазартен тип. От другата страна е група, която счита, че положението не е най-доброто, но се подобрява. Те считат, че ако си кадърен можеш да правиш пари и в тази среда. На фона на тези предварителни нагласи двата лагера действат силно емоционално.
                                Разликата в мисленето може най-добре да се опише със следният анекдот. Изпратили двама продавачи на обувки в Африка. Единият се върнал с доклад. Там нямаме никакъв шанс. Никой не носи обувки. Другият се върнал с доклад. Супер! Там все още никой не носи обувки.
                                От време на време има и спор на друга основа между дългосрочни и спекуланти. Той е причинен от проблеми в инфраструктурата. Поради липса на къси спекулантите участват в пазара само при възходящо движение. Те се включват доста след старта му поради желание за потвърждение. Така изпускат значителна част от движението. После по-кадърните успяват да излязат на време, но аматьорите се оказват заклещени в акции без фундамент а сентимента се е променил. Тогава в продължение на година оревават форума колко е кофти тук. После при първият лек скок се разпродават и обясняват как пазара ще пада изтървайки цялото следващо рали. Повтарят схемата два пъти и си заминават от форума завинаги силно огорчени.
                                Тоест имаме спор на база разбиране за фундамент и сентимент. Големите дългосрочни инвеститори купуват и при низходящ пазар фундаментално подценени компании. Спекулантите, които се движат от сентимента считат, че трябва да се продаде, защото по-късно ще могат да си ги купят обратно още по-евтино.
                                В общи линии спора е безсмислен защото изходните позиции на лагерите са фундаментално различни и трудно биха могли да се срещнат.
                                Като добавим и разликата в политическите пристрастия и се губи всякаква обективност. Пример за липса на обективност поради силни политически пристрастия е Монти.
                                Много добре казано! Ама като не го харесват нашият пазар да не купуват и да не пишат да ни дразнят Хем не купуват, хем плюят по цял ден

                                Коментар

                                Working...
                                X