IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    А за мен лоша....
    точно тези фондове качиха борсата през 2006/2007 г....
    Е, те нещата не са по калъп, който ти гарантира, че ги разбираш.
    То ако ставаше с бълване на огромни глупости във форума, разбирачи бол..
    М.... . ш..... ..й.о!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 2105 Разгледай мнение
      За мен е добра новина
      А за мен лоша....
      точно тези фондове качиха борсата през 2006/2007 г....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Преобладаващите очаквания бяха за срив на икономиката и растеж в най-добрият случай от 0,8 процента. Бях от малкото който държеше, че ръста ще е минимум 2,5 процента. Сценарият който застъпвах беше за ускоряване на икономиката през втората половина на годината. Сякаш вървим по него и нещата се развиват малко по-добре от очакванията ми. Следователно след като всички са изненадани от ръст 2 процента на БВП, то как са успели предварително да го калкулират в цените? Дори и в момента след актуализация на прогнозите на всички институции те се движат между 1,0 и 1,9 процента. Сякаш продължават да изостават здраво от събитията и са изненадани дори и след ревизията нагоре на очакванията си.
        Ние търгуваме отделни компании и това е само макро рамката в която са те. Как прецени че примерно Монбат или Емка са надценени? Сякаш за теб всичко е М+Ц и ИХЛБЛ, което после автоматично пришиваш на целият пазар.
        Що забрави Биовет или вече мажо е достатъчно сатанизиран и не става за твоята теория.....
        Това важи за всички мажовци от БФБ.....само собствения си интерес....
        Образа на Бедо ,домуза, Божков ,Пеевски , Банев ,ТИМ ,чичо ОГИ ....са образец на нашата борса.....за наглост ,лъжа и прибиране на печалбите за себе си....
        Гледам си пуснал чаршафите от тема политика.....пак...
        как хунтата на Орешарски пусна пари в икономиката и борсата на БФБ се качи с 40 % а дясното правителство на Борисоф не може да тръгне нанякъде...освен по магистрали ,защото и нторокласните пътища рухват.....и барсата пад с 25%...
        почни оттам и завърши какво ще стане с енергетиката и икономисака след година като се свършат парите от 16 милиардния заем.....
        пак да го напиша ,докато реаниматорите и гробарите са на власт освен цената на лукумите и асфалта ,нищо друго няма да се качва освен бедността...

        Коментар


        • За мен е добра новина

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Евала за положения труд, за начина на мислене, за куража да даваш прогнози извън клишето и да отстояваш позицията си!
            Виждам че не искаш все още да разкриваш причината за смачкването на пазара от последните две седмици и ще уважа това ти решение... Мариянки обаче утре ще отвори очите и на останалите
            Наистина съм приятно изненадан, че така леко пазарчето ни преодоля подобно събитие и съм още по-зареден с оптимизъм, че следващия бум на БФБ е съвсем близо и както винаги ще има много изненадани и неподготвени
            Фондовете на RBS върху SOFIX са прекатени и акциите им в България разпродадени

            http://www.investor.bg/novini-i-anal...dadeni-194859/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
              Хм... Кризата от 2008 г. настъпи в реалната икономика на България едва през втората половина на 2009 г. Спомням си много добре. Борсата тогава не падна следварително.
              Тогава срива дойде от разпродажби на чужди инвеститори, щото тогава имаше такива. А чуждите фондове като продават акции Източна Европа, продават наред, сантимент няма.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Борсата тук се движи след събитията. Обикновено 6-9 месеца. В случай, че ги изпреварваше още лятото на 2013 трябваше да се сринем с избора на Орешарски. Видяхте какво безумие сътвори хунтата. КТБ е най-малкото от тях. Въпреки всичко пазара си направи стандартния лаг от време и спадна чак след събитията а не преди това. Тук не се търгува по очаквания а по резултати. Тук всичко става следварително защото пазара не е капиталов а дялов. Затова обсъждането на очакванията има смисъл само за големите и средните портфейли за които не би стигнала ликвидността след събитията. Малките могат да действат веднага след като са се случили нещата и няма да закъснеят. Докато за големите е важно да знаят какво ще се случи, то малките трябва да са бързи и да вземат моментално решения след събитията. Затова борсата ни е толкова лесна за малки инвеститори. Тук наистина е трудно да губиш пари. Изискват се усилия.
                Хм... Кризата от 2008 г. настъпи в реалната икономика на България едва през втората половина на 2009 г. Спомням си много добре. Борсата тогава не падна следварително.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                  Чудя се. Щом икономиката според теб през последната година върви непрестанно нагоре (това означават тези ръстове от по 2% спрямо предходен период на миналата година през последните месеци) и щом предричаш този ръст тепърва да се ускори: Какво на практика предрече БФБ със своя спад от 620 на 480 пункта през последната година? Отново ли излиза, че пазарът не е прав? Или твърдиш, че БФБ е единствената борса, която е индикатор за минали събития, а не за предстоящи? Не се заяждам, просто аргумент...
                  Борсата тук се движи след събитията. Обикновено 6-9 месеца. В случай, че ги изпреварваше още лятото на 2013 трябваше да се сринем с избора на Орешарски. Видяхте какво безумие сътвори хунтата. КТБ е най-малкото от тях. Въпреки всичко пазара си направи стандартния лаг от време и спадна чак след събитията а не преди това. Тук не се търгува по очаквания а по резултати. Тук всичко става следварително защото пазара не е капиталов а дялов. Затова обсъждането на очакванията има смисъл само за големите и средните портфейли за които не би стигнала ликвидността след събитията. Малките могат да действат веднага след като са се случили нещата и няма да закъснеят. Докато за големите е важно да знаят какво ще се случи, то малките трябва да са бързи и да вземат моментално решения след събитията. Затова борсата ни е толкова лесна за малки инвеститори. Тук наистина е трудно да губиш пари. Изискват се усилия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Преобладаващите очаквания бяха за срив на икономиката и растеж в най-добрият случай от 0,8 процента. Бях от малкото който държеше, че ръста ще е минимум 2,5 процента. Сценарият който застъпвах беше за ускоряване на икономиката през втората половина на годината. Сякаш вървим по него и нещата се развиват малко по-добре от очакванията ми. Следователно след като всички са изненадани от ръст 2 процента на БВП, то как са успели предварително да го калкулират в цените? Дори и в момента след актуализация на прогнозите на всички институции те се движат между 1,0 и 1,9 процента. Сякаш продължават да изостават здраво от събитията и са изненадани дори и след ревизията нагоре на очакванията си.
                    Ние търгуваме отделни компании и това е само макро рамката в която са те. Как прецени че примерно Монбат или Емка са надценени? Сякаш за теб всичко е М+Ц и ИХЛБЛ, което после автоматично пришиваш на целият пазар.

                    Чудя се. Щом икономиката според теб през последната година върви непрестанно нагоре (това означават тези ръстове от по 2% спрямо предходен период на миналата година през последните месеци) и щом предричаш този ръст тепърва да се ускори: Какво на практика предрече БФБ със своя спад от 620 на 480 пункта през последната година? Отново ли излиза, че пазарът не е прав? Или твърдиш, че БФБ е единствената борса, която е индикатор за минали събития, а не за предстоящи? Не се заяждам, просто аргумент...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Та и за икономиката ни и за борсата за това ми такова мнението. И аз виждам че икономиката се подобрява - не съм сляп. Но виждам и че това става с доста бавни темпове. А борсата калкулира в настоящите цени доста по-високи темпове. Вероятните сценарии в средносрочен период при подобно развитие са три - борсата расте като се надява икономиката да ускори. Борсата спира да расте до като икономиката не ускори. Борсата пада до като оценките не отразят по-бавния растеж
                      Преобладаващите очаквания бяха за срив на икономиката и растеж в най-добрият случай от 0,8 процента. Бях от малкото който държеше, че ръста ще е минимум 2,5 процента. Сценарият който застъпвах беше за ускоряване на икономиката през втората половина на годината. Сякаш вървим по него и нещата се развиват малко по-добре от очакванията ми. Следователно след като всички са изненадани от ръст 2 процента на БВП, то как са успели предварително да го калкулират в цените? Дори и в момента след актуализация на прогнозите на всички институции те се движат между 1,0 и 1,9 процента. Сякаш продължават да изостават здраво от събитията и са изненадани дори и след ревизията нагоре на очакванията си.
                      Ние търгуваме отделни компании и това е само макро рамката в която са те. Как прецени че примерно Монбат или Емка са надценени? Сякаш за теб всичко е М+Ц и ИХЛБЛ, което после автоматично пришиваш на целият пазар.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        Това колкото по-бързо го разбере човек, толкова по-добре. Ако средата остава непроменена относително дълго време човек се адаптира към нея и започва да се чувства много по-уверен, отколкото всъщност трябва да бъде. Дори при теб се забелязва във връзка с късите на БФБ.
                        Късите имат отрицателна бета. При портфейл от къси и от дълги общата бета реално пада. Ако човек го прави разумно. така че реално късите намаляват риска на портфейла като цяло - отново ако човек е разумен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Това категорично не е вярно за всеки! Вероятно важи за голяма чат от хората, но не за всички! Според мен точно това е белега за професионализъм. Умението да се бие системно бенчмарка, показва дали някой става или не. Естествено, че математически няма как всички да го бият. Вероятно 80 процента от спекулантите са под него и около
                          20 процента го бият системно. В началото всички са били малки, но с времето кадърните стават големи. Просто е. Аз не вярвам в късмета. Според мен той отива при подготвените. Дефиницията ми за късмет е "умението да се възползваме от случайностите". Рационален човек като мен не може да възприеме, че на някой му се случват повече случайности от колкото на друг. Може в рамките на ден два да има натрупване, но в рамките на цял един живот влияние оказват уменията. Просто някои имат очи да видят и ум да се възползват.
                          Тцъ - идеята е да се бие премерено през риска. Много лесно е да биеш бенчмарк когато пазара върви нагоре. Просто играеш доста по-рисково. също както е много лесно да го биеш и надолу - като играш по-слабо рисково. Но това е маркет тайминг. Не е алфа, не е от избора на компании. А успешния маркет тайминг е божа работа - въпрос на случайност и правилна нагласа. А то на хората нагласите се менят. И на всеки може да се случи новата му нагласа да се окаже катастрофална.

                          Коментар


                          • Времето увеличава ентропията прогресивно. Колкото повече време няколко пъти повече хаос, защото вероятните сценарии се мултиплицират.

                            И аз си правя вероятни сценарии, или по-скоро теми, гледам да подържам поне пет шест такива активни. Правя си нещо като бази, които ми показват на къде вървят и дали вероянтостта им за реализация върви нагоре или надолу. но повечето от тези сценарии си стоят латентни - до като не достигнат поне до първа база, не играя по тях. Да тръгвам по пътеки които не са започнали ми се струва излишно и вредно. Като започнат и аз ще тръгна.

                            Та и за икономиката ни и за борсата за това ми такова мнението. И аз виждам че икономиката се подобрява - не съм сляп. Но виждам и че това става с доста бавни темпове. А борсата калкулира в настоящите цени доста по-високи темпове. Вероятните сценарии в средносрочен период при подобно развитие са три - борсата расте като се надява икономиката да ускори. Борсата спира да расте до като икономиката не ускори. Борсата пада до като оценките не отразят по-бавния растеж.

                            в 1 от 3 си заслужава човек да е в акции и аз си държа акциите в България на 30% от желаното. На мен ми се вижда очевидно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ако човек избере на случаен принцип 20 позиции в големи компании ще се представя горе долу толкова добре колкото всеки който полага усилия.
                              Това категорично не е вярно за всеки! Вероятно важи за голяма чат от хората, но не за всички! Според мен точно това е белега за професионализъм. Умението да се бие системно бенчмарка, показва дали някой става или не. Естествено, че математически няма как всички да го бият. Вероятно 80 процента от спекулантите са под него и около
                              20 процента го бият системно. В началото всички са били малки, но с времето кадърните стават големи. Просто е. Аз не вярвам в късмета. Според мен той отива при подготвените. Дефиницията ми за късмет е "умението да се възползваме от случайностите". Рационален човек като мен не може да възприеме, че на някой му се случват повече случайности от колкото на друг. Може в рамките на ден два да има натрупване, но в рамките на цял един живот влияние оказват уменията. Просто някои имат очи да видят и ум да се възползват.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Ама изобщо не съм убеден че полаганите усилия на борсата имат каквото и да е значение за успеха. Имат значение някакви елементарни правила, за диверсификация, правила за влизане и излизане от позиции.

                                Иначе усилията, прекаленото вторачване в подробности имат същото значение като във всяка друга дейност. някой хора се успокояват че вършат нещата правилно, че ще постигнат исканото като полагат усилия. И колкото повече усилия полагат толкова по уверени се чувстват. Ама това си е чисто психологическо плацебо. Светът е несправедлив. Няма пряка връзка между усилия и резултати когато е намесена несигурността на бъдещето. То няма и косвена връзка всъщност.
                                Това колкото по-бързо го разбере човек, толкова по-добре. Ако средата остава непроменена относително дълго време човек се адаптира към нея и започва да се чувства много по-уверен, отколкото всъщност трябва да бъде. Дори при теб се забелязва във връзка с късите на БФБ.

                                Коментар

                                Working...
                                X