IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
    Ташак , ти си един обикновен манипулатор .
    Ташака си е един ташак и нищо друго

    Модераторите да не ми цензурират мнението!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
      Точно така.Генерирам кеш извън БГ достатъчно да приемам леко спадовете на портфейла ми при такива корекции.Имам възможност да вкарвам непрекъснато кеш към борсата и да купувам сега и след това когато падне борсата.Така че аз се кефя на всеки спад защото е възможност да вляза на цена която искам и съм много доволен когато пазара тръгне нагоре защото ми нараства портфейлчето.Поради това нито съм бик нито мечка а само реалист.
      Ташак , ти си един обикновен манипулатор .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
        Повярвай ми че ще се промени и за теб.Първо портфейла ти ще спадне доста и ще имаш големи загуби.Второ никак няма да се чувстваш добре понеже не си минавал през големи корекции и трето ако нямаш здрава психика ще минеш на хапчета.
        Влезнал съм на БФБ при Софикс 460, живял съм без хапчета на 280 и едва ли ще се трогна много ако стане и 100 . Защо няма да се трогна ли - парите, които внасям ежемесечно /като теб/ не ги броя за живи. Според мен пазарът показва, че доста хора са като мен и почти никой не разчита на БФБ-то. Аз със сигурност не съм богат, но явно и не съм алчен и не очаквам чудеса. Ако портфейла ми се качи да кажем 1000 пъти, не бих променил нищо генерално в живота си, а той не е сред лъскавите. Просто на мен си ми харесва така
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
          Точно.Ако генерираш свободен кеш от страни.Иначе за врътки не става с тая ликвидност.Но тия със страничния кеш са малко.Успех ако си от тях
          Точно така.Генерирам кеш извън БГ достатъчно да приемам леко спадовете на портфейла ми при такива корекции.Имам възможност да вкарвам непрекъснато кеш към борсата и да купувам сега и след това когато падне борсата.Така че аз се кефя на всеки спад защото е възможност да вляза на цена която искам и съм много доволен когато пазара тръгне нагоре защото ми нараства портфейлчето.Поради това нито съм бик нито мечка а само реалист.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            И какво ще се случи тогава? Аз се чудя дали при Софикс 300 нещо ще се промени за мен, ти говориш за 450?
            Повярвай ми че ще се промени и за теб.Първо портфейла ти ще спадне доста и ще имаш големи загуби.Второ никак няма да се чувстваш добре понеже не си минавал през големи корекции и трето ако нямаш здрава психика ще минеш на хапчета.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
              Има значение дадена акция с колко ще падне.Ако генирираш достатъчно количество свободен кеш на месец и пазара пада може да си допълваш там където смяташ че си струва.Тогава всеки спад ти е добре дошъл нали?Уточнявам че за да го правиш трябва да си убеден че след време тази акции ще има разтеж и това ще ти даде печалба.Понеже никой не знае до къде ще падне пазара обикновено се изчаква и купува бад дъното когато пазара обърне .
              Точно.Ако генерираш свободен кеш от страни.Иначе за врътки не става с тая ликвидност.Но тия със страничния кеш са малко.Успех ако си от тях
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                Eми значи няма кой знае какво значение дали Софикс ще падне до 450 например Освен ако не си изцяло в акции от индекса.
                Има значение дадена акция с колко ще падне.Ако генирираш достатъчно количество свободен кеш на месец и пазара пада може да си допълваш там където смяташ че си струва.Тогава всеки спад ти е добре дошъл нали?Уточнявам че за да го правиш трябва да си убеден че след време тази акции ще има разтеж и това ще ти даде печалба.Понеже никой не знае до къде ще падне пазара обикновено се изчаква и купува бад дъното когато пазара обърне .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                  Определено вече всичко е възможно.Нищо чудно нивото 450 което казах че ще отиде Софикс да е по скоро .
                  И какво ще се случи тогава? Аз се чудя дали при Софикс 300 нещо ще се промени за мен, ти говориш за 450?
                  Last edited by 15%; 08.07.2015, 22:55.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Според мен спада на външните пазари не е задължително директно да се прехвърли на нашата борса. Ние се движим изцяло под влияние на вътрешни фактори. Почти няма чужденци на пазара. Според мен имат нищожен дял от общата търговия близък до статистическата грешка. Вероятността некадърни български спекуланти да продават местни активи за да покриват маржин колове навън е много малка. Също така при определени стечения на обстоятелствата не е е изключено продължаващ спад навън да предизвика растеж при нас. Мисля, че Монти схваща какво имам предвид.
                    Спомняте си как спада навън през 2008 ма срина пазара ни и автоматично прилагате аналогията без да съществуват същите условия. Тогава имаше чужденци, които продаваха на пожар, имаше много ливъридж в системата и разпродажбите активираха нови принудителни продажби. Оценките на активите бяха значително над текущите, при по-висок дисконтен фактор. В момента всичките тези неща ги няма, но имаме местни фондове инвестирали навън, чиято доходност ще пострада тежко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                      Не
                      Eми значи няма кой знае какво значение дали Софикс ще падне до 450 например Освен ако не си изцяло в акции от индекса.
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        За мен борсата влиза в опасен сезон а и в китай не ми харесва положението...щатите когато почнат да падат винаги инсценират по чужда вина.....за мен нива от 430 стават все по възможни.....Не е препоръка....
                        Определено вече всичко е възможно.Нищо чудно нивото 450 което казах че ще отиде Софикс да е по скоро .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                          Един 3-4% - ов спад за срок от 6 месеца би ли те отказал от акциите на компания, която смяташ за стабилна?
                          Не

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            За мен борсата влиза в опасен сезон а и в китай не ми харесва положението...щатите когато почнат да падат винаги инсценират по чужда вина.....за мен нива от 430 стават все по възможни.....Не е препоръка....
                            Но и на 430 няма да продадеш табака си, който ще ти донесе добър дивидент,нали? Индексите вероятно ще спаднат още малко, но при тая псевдоликвидност "врътки" трудно могат да обосноват съществуването си, както 15% намекна по-долу. Така че може да се престуктурират портфейли и то на малки играчи.Виж ако някой голям реши да излиза ще има проблем.Който проблем ще е отново временен и най-много да доведе до опции на внимателните да осреднят на по-ниско.Ако имат кеш или уцелят момента при осредняването.Но до съществени катаклизми не виждам начин да се стигне. Мойте се държат засега.
                            Е може и да бъркам
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Американците да не би да са ги хакнали ? Гледам че са спрели търговията

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                За мен борсата влиза в опасен сезон а и в китай не ми харесва положението...щатите когато почнат да падат винаги инсценират по чужда вина.....за мен нива от 430 стават все по възможни.....Не е препоръка....
                                Монти, преди всичко искам да те поздравя за липсата на политически елемент в поста ти. На мен лично ми се повръща от такива, без значение в коя посока са. Иначе по темата: За мен най-големият страх /по-голям дори от загубите/ на БФБ е това, да си остана с кеша и да тичам по баира. За да продам дадени акции с идеята да си ги върна на по-ниски цени трябва да съм сигурен за 2 неща:
                                1. Да паднат с поне 10-20 % разлика, за да си струва упражнението.
                                2. Да успея да си ги върна, защото положението с ликвидността е плачевно. Дори за мен /доста дребен/ това се явява проблем, чувствам се в капан и за това просто си трая.
                                Last edited by 15%; 08.07.2015, 20:38.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X