IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

    Не се притеснявай за това, преди години имаше 2 дузини частни борси...
    Аз не се притеснявам, но ти недей да се надяваш на нещо в газа
    Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) обсъди издаването на лиценз за работа на две газови борси - държавният „Газов Хъб Балкан“ ЕАД и частната „Българска енергийна търговска платформа” АД. И двата оператора ще осъществяват дейност „организиране на борсов пазар на природен газ“, като лицензиите им са за срок от 35 години.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

      Мисля, че лицензираха няколко частни газови борси, така, че едва ли ще има такава към БФБ
      Не се притеснявай за това, преди години имаше 2 дузини частни борси...

      Коментар


      • Написано от мен на 22.09

        Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
        Аз мисля, че до една седмица Софикс ще изкърти съпротивата, а вие? ​​​​
        Малиии ще взема да позная

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
          Г-н Груев, защо с такъв песимизъм и отчаяние бе джанъм. Ми като гледам оборотите вече са съвсем прилични, явно под нежното крило на една голяма европейска борса нашата се развива и скоро няма да има смисъл да се играе на чужди.
          Да вземем напр. BSE, ми това си е уникална акция, дружествата се качват и падат, идват и си отиват, но тази перла ще си остане до последен дъх. Като се прибави и газовата борса ще стане динамит. Държавата е заинтересована да си дава максимален дивидент за да го разпределя на социално слаби адвокати за дърва за огрев. Когато завърши конфигурацията без съмнение ще стане удобна за поглъщане, но не и на тази смешна капитализация. Очаквам поне по 3-4х, но пък и тогава няма да си доволен.
          Мисля, че лицензираха няколко частни газови борси, така, че едва ли ще има такава към БФБ

          Коментар


          • Г-н Груев, защо с такъв песимизъм и отчаяние бе джанъм. Ми като гледам оборотите вече са съвсем прилични, явно под нежното крило на една голяма европейска борса нашата се развива и скоро няма да има смисъл да се играе на чужди.
            Да вземем напр. BSE, ми това си е уникална акция, дружествата се качват и падат, идват и си отиват, но тази перла ще си остане до последен дъх. Като се прибави и газовата борса ще стане динамит. Държавата е заинтересована да си дава максимален дивидент за да го разпределя на социално слаби адвокати за дърва за огрев. Когато завърши конфигурацията без съмнение ще стане удобна за поглъщане, но не и на тази смешна капитализация. Очаквам поне по 3-4х, но пък и тогава няма да си доволен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Хубав лаф, също ми хареса Само че тук говорим за печалба, която ще дойде в бъдеще, а не някой да ти оправи бакиите, което пак си е печалба де. Примерно аз в шатите си имам Дисни - знам, че каквото и да става, хората ще търсят ентъртейнмънт, ерго ще си расте. Спекулативно, почти на дъно (късмет) взех крафт хайнц - ок, джънк, ма и джънкът все ще се яде. Отделно дивидентни и т.н. Та затова търсим такива тук - спекуланта рече монбат и аз средносрочно съм съгласен с него, ама дългосрочно? Тогава примерно атера или бреф, но пак с условности.
              Интересно ми е дали ще се получи дискусия - НАЙ-чо и прокситата му са ми ясни, другите са ми интересни.
              Честно казано, дори средносрочно ми e дългосрочно, защото дългосрочно ще съм мъртав....с тия вируси дето ни пускат може и по-краткосрочно да стане. Мисля, за година напред.18 мес. макс. И непрекъсната преоценка. Няма как да имаме Дисни, Кока-Кола, АмЕкс, ФедЕкс и т.н. Нямаме нито история, нито толкова голям пазар. Атера И Бреф....ама след като изконсумирам това, с което съм се захванал
              Last edited by B.Graham; 30.09.2021, 11:56.
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                Еми Груец, това е като да търсиш добър и евтин адвокат....ми нема
                Хубав лаф, също ми хареса Само че тук говорим за печалба, която ще дойде в бъдеще, а не някой да ти оправи бакиите, което пак си е печалба де. Примерно аз в шатите си имам Дисни - знам, че каквото и да става, хората ще търсят ентъртейнмънт, ерго ще си расте. Спекулативно, почти на дъно (късмет) взех крафт хайнц - ок, джънк, ма и джънкът все ще се яде. Отделно дивидентни и т.н. Та затова търсим такива тук - спекуланта рече монбат и аз средносрочно съм съгласен с него, ама дългосрочно? Тогава примерно атера или бреф, но пак с условности.

                Интересно ми е дали ще се получи дискусия - НАЙ-чо и прокситата му са ми ясни, другите са ми интересни.
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Монбат как е?
                  Monbat принципно е ок, колкото и аз да не го харесвам от дей уан. Да, има политически зависимости, но БХ падна и едва ли повече ще се докопа до власт. Обаче остава проблем с цялостната им ниша - нали уж вече всички минаваме на електрически коли? Иначе да, става, има си и история, и дивиденти и мажото не е чак толкова кофти - най-много един ресторант да купи
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Еми Груец, това е като да търсиш добър и евтин адвокат....ми нема
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Всичко това звучи много хубаво - едва ли има нормален човек, който да гласува за БХ, но ето, все си печели човекът. Към новите момченца аз съм много скештичен, но всеки е под-бър от БХ, така че съм ЗА. Обаче, да говорим по съшество - идат чужденците или там депозантите - в какво да инвестират? Давайте предложения:
                      - Алтерко - ултра дирижабъл, крепен само от яхтата с перфектния тайминг и обешания за светло бъдеще на майната си, някога (уж беше до края на септември, но не уточниха годината)
                      - Доверие - с основен актив в Молдова (нали уж у нас искаме да инвестираме) и собственост на мутрокомунист, пардон, честен частник
                      - Атера - супер, но яхатата прибира половината печалба всяка година - за пръв път виждам такова УД, дето да прибира половината печалба
                      - Бреф - много добро, даже отлично, ма България не е УСА и точно в момента офис площите не с аособено на почит
                      - БФБ като акция - супер, но печалбата се формира изцяло (даже над 100%) от БНЕБ, а теб чакаме политическите катаклизми
                      - Старопланинските - на тези нива, сериозно?
                      - Заложни къщи - би май гест, честно
                      - Телелинк - супер, много добър сектор, но все ще се появи некое пернато - я паун, я фазан, дето да я затапи
                      - Другите чичови - с белязани карти ли да играем
                      - Химчето - мълча си
                      - ПИБ - мда, добре


                      Та давайте, колеги, да видим кои са тези дружства, дето ще растат яко, ще са с честни мажовци, ще плащат дивиденти, ще имат добър оборот и т.н, та да привлечем чужденците. Или пък да са ултра евтини, че да влязат в радара, сравнени със западните им аналози. нека се получи една смислена дискусия.

                      П.С. Батя, на борсата има бикове, мечки и прасета - биковете правят печалби, ако хванат тренда, че не винаги е възходящ, мечките (на БФБ) могат само да си спестят загуби (смешното фондче на никиту не е критерий), а прасетата обикновено ги колят. Е, на средностатистическият БФБ инвеститор му писна да го колят, затова и обороцията е на това ниво
                      Монбат как е?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                        Биковете правят пари, мечките правят пари, а Груйката троши клавиатури
                        Ще ми кажеш ли как мечките правят пари на БФБ? Без смешното фондче на Никиту. примерно искам да скъся Софарма от 4,20 - кво да направя?

                        П.С. лафчето е готино, но може да се допълни и като Биковете ала-бала, мечките ала-бала, а Софикс сменя никове
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Биковете правят пари, мечките правят пари, а Груйката троши клавиатури

                          Коментар


                          • Всичко това звучи много хубаво - едва ли има нормален човек, който да гласува за БХ, но ето, все си печели човекът. Към новите момченца аз съм много скештичен, но всеки е под-бър от БХ, така че съм ЗА. Обаче, да говорим по съшество - идат чужденците или там депозантите - в какво да инвестират? Давайте предложения:
                            - Алтерко - ултра дирижабъл, крепен само от яхтата с перфектния тайминг и обешания за светло бъдеще на майната си, някога (уж беше до края на септември, но не уточниха годината)
                            - Доверие - с основен актив в Молдова (нали уж у нас искаме да инвестираме) и собственост на мутрокомунист, пардон, честен частник
                            - Атера - супер, но яхатата прибира половината печалба всяка година - за пръв път виждам такова УД, дето да прибира половината печалба
                            - Бреф - много добро, даже отлично, ма България не е УСА и точно в момента офис площите не с аособено на почит
                            - БФБ като акция - супер, но печалбата се формира изцяло (даже над 100%) от БНЕБ, а теб чакаме политическите катаклизми
                            - Старопланинските - на тези нива, сериозно?
                            - Заложни къщи - би май гест, честно
                            - Телелинк - супер, много добър сектор, но все ще се появи некое пернато - я паун, я фазан, дето да я затапи
                            - Другите чичови - с белязани карти ли да играем
                            - Химчето - мълча си
                            - ПИБ - мда, добре


                            Та давайте, колеги, да видим кои са тези дружства, дето ще растат яко, ще са с честни мажовци, ще плащат дивиденти, ще имат добър оборот и т.н, та да привлечем чужденците. Или пък да са ултра евтини, че да влязат в радара, сравнени със западните им аналози. нека се получи една смислена дискусия.

                            П.С. Батя, на борсата има бикове, мечки и прасета - биковете правят печалби, ако хванат тренда, че не винаги е възходящ, мечките (на БФБ) могат само да си спестят загуби (смешното фондче на никиту не е критерий), а прасетата обикновено ги колят. Е, на средностатистическият БФБ инвеститор му писна да го колят, затова и обороцията е на това ниво
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Време е за избиване на зъбки

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Кабинет начело с Петков/Василев ще е силна подкрепа за всички бикове на БФБ !
                                Да, със сигурност! Учили са където трябва и са наясно с ролята на капиталовия пазар за една икономика!
                                Не са тъпи и ограничени Черешари

                                Коментар

                                Working...
                                X