IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    чичо Оги е умен мъж и сега след шумотевиците около вестниците сигурно си е направил изводите и знае какво да прави!
    Не съм си и мечатл че компанията ще слезе пак под 3лв - не може да не се възползвам!
    Tонка, нещо че е спихнало повече от очакванията ти - не значи че няма да слезе доста повече....
    Особено ако се търгува все още на прераздути мултипъли.

    Я сравни тук - това наричам аз фармавалю. Способно да даде в обозримо време х 4-5$ профит на всеки вложен $
    Следя от известно време и вдругиден ще му уляза с първата порция.
    Ако слушкаш - ще ти дам тика му...

    PE 3.1 ev/ebitda 1.7 PEG 0.21 P/FCF 4.7 fRR 28%
    Alt 3.55 D/Eq 0.11 CR 2 QR 1.6
    GM 38% ROA 26 ROE 50 ROC/WACC =8 !!!

    Коментар


    • То затова заради такива ракети и мажоритари измамници се стигна до тази патова ситуация на борсата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        напълно съм съгласен, в днешно време не бих си купил от компаниите, които имах тогава
        И не всяко неликвидно става. Имаше хитови неликвидни шитчета. Помня как бяха нашумели КММ-Шумен или Випом, или Тича, имаше и някакво павликенско по едно време както и ихтиманското чугунолеене, то едно ли бяха или две. Дори и радомирското беше обявявано за ракета, а пък хидро-пневмото беше обявено за най-голямата ракета - топ 1 на форумните разбирачори и то при доволната цена към 200 лв/бройката. Какви времена бяха само ...
        Last edited by padre Bonaventura; 21.08.2015, 21:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
          Намирам го за положително явление - и мен ме омачка мечката тогава, но вече по-добре преценям, кое от хвърчащото може, да се яде Всяко зло - за добро
          напълно съм съгласен, в днешно време не бих си купил от компаниите, които имах тогава
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
            Случвало се е, някъде края на 2007-а или началото на 2008-а с над 10% само за ден
            Намирам го за положително явление - и мен ме омачка мечката тогава, но вече по-добре преценям, кое от хвърчащото може, да се яде Всяко зло - за добро

            Коментар


            • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
              Веднъж като те омачка хубаво мечката и ще придобиеш по-различна представа за възможност
              Случвало се е, някъде края на 2007-а или началото на 2008-а с над 10% само за ден
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Ще си зареждат Жиповете със скъпия бензин от родните картели и ще им дреме на дедовия - нали не въртят собствени пари
                Не въртят, ама като имат отрицателна доходност им става тясно на врата. Парите за пенсиите са чувствителна тема, с която политиците обичат да се заиграват, както видяхме..само повод им дай

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  пак е възможност

                  Slim started out as a stockbroker, with the founding of Grupo Financiero Inbursa in 1965. One of his biggest opportunities – even beyond the privatization of Telmex – was the peso crisis in the early 1980s, coupled with a steep decline in oil prices. Capital was fleeing the country, and Slim bought a number of companies at depressed valuations.

                  Read more: How Carlos Slim Built His Fortune (amx,amov,tkagy,gpfoy) http://www.investopedia.com/articles...#ixzz3jSkUCvFa
                  Веднъж като те омачка хубаво мечката и ще придобиеш по-различна представа за възможност

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    Нашите ПФ-та такъв ще го ядат на запад и това тримесечие, че не знам какво ще правят
                    Ще си зареждат Жиповете със скъпия бензин от родните картели и ще им дреме на дедовия - нали не въртят собствени пари
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                      Нашите ПФ-та такъв ще го ядат на запад и това тримесечие, че не знам какво ще правят
                      Ще се сетят те, дядо им само на западните борси ли е цакал..

                      Коментар


                      • Нашите ПФ-та такъв ще го ядат на запад и това тримесечие, че не знам какво ще правят

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                          А не съм съгласен. Зависи колко е падащ. Ти си мислиш така, защото не си видял истински падащ, както когато индекса изтри 20% за един януарски ден, мисля 22-ри.
                          Ето тогава ми кажи, че ще го надбориш - абсурд. Просто сега падаме много леко и незабележимо и затова все още върви играта тук-там при някои обезценени.
                          Сурне ли се над 5-7% стой и гледай само как се издрусват неликвидните круши, които (само за пример) може да имаш яко в портфейла. Колкото по-неликвидно - толкова повече на играчорите им слизат сърцата в петите и хвърлят на поразия, само и само да се доберат до някакъв кеш. Всякакви коефициенти, перспективи., активи и тем подобни хоругви са забравени и дори анатесмосани. Става страшно. Магарето също летяло в торнадото. А няма кой да подпре неликвидното, там няма и фондове, става още по-лошо... но да не говорим, а да се молим да не идва това време повече на бфб.
                          пак е възможност

                          Slim started out as a stockbroker, with the founding of Grupo Financiero Inbursa in 1965. One of his biggest opportunities – even beyond the privatization of Telmex – was the peso crisis in the early 1980s, coupled with a steep decline in oil prices. Capital was fleeing the country, and Slim bought a number of companies at depressed valuations.

                          Read more: How Carlos Slim Built His Fortune (amx,amov,tkagy,gpfoy) http://www.investopedia.com/articles...#ixzz3jSkUCvFa
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            Индекса изобщо не го гледам, важното е мойте компании да вървят добре и да показват силни резултати. И при падащ пазар могат да се правят пари, просто е по-трудно
                            А не съм съгласен. Зависи колко е падащ. Ти си мислиш така, защото не си видял истински падащ, както когато индекса изтри 20% за един януарски ден, мисля 22-ри.
                            Ето тогава ми кажи, че ще го надбориш - абсурд. Просто сега падаме много леко и незабележимо и затова все още върви играта тук-там при някои обезценени.
                            Сурне ли се над 5-7% стой и гледай само как се издрусват неликвидните круши, които (само за пример) може да имаш яко в портфейла. Колкото по-неликвидно - толкова повече на играчорите им слизат сърцата в петите и хвърлят на поразия, само и само да се доберат до някакъв кеш. Всякакви коефициенти, перспективи., активи и тем подобни хоругви са забравени и дори анатесмосани. Става страшно. Магарето също летяло в торнадото. А няма кой да подпре неликвидното, там няма и фондове, става още по-лошо... но да не говорим, а да се молим да не идва това време повече на бфб.

                            Коментар


                            • Нашето БФБ и с месеци да не го поглеждаш нищо няма да те изненада защото на него нищо хубаво не се случва.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                                Това е добре. Браво, Дано и другите са така, но ме съмнява, защото май става тая идея на Ташунеца - индекс към 450 ((
                                Индекса изобщо не го гледам, важното е мойте компании да вървят добре и да показват силни резултати. И при падащ пазар могат да се правят пари, просто е по-трудно
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X