IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
    Има много интересен доклад на финансовото министерство за септември.
    заглавие? на първите две страници в "Документи" не виждам нищо за септември...
    Last edited by Longin; 13.11.2015, 19:41.
    "the trend is your friend until the end..."

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Ние бяхме на първо място по корупция и бедност в периода 2000-2007, което не попречи на пазара да нарасне 20 пъти. Лично аз нямам проблеми с пазара. Адаптирам се. Не съм загубил пари тази година. Направих няколко грешки, но кой ли не го е правил. Виждам много нови и неочаквани възможности в следствие на ситуацията. Ще ги използвам. Нито се оплаквам нито хленча. Но бях силно изненадан, че коментарите определиха ръст на БВП от 2,9 процента като изключително лоша новина. Изненадах се, че хората, които ме плюха за прогнозата ми от ръст не по-малко от 2,5 процента нямаха силата да поздравят. Това ясно говори за сентимента. Имам го предвид. Но и той се променя. Люшка се между екстремален оптимизъм и екстремален негативизъм. Въпроса е къде негативизма ще стигне връхната си точка. По въпроса за чуждите инвестиции може би си спомняш, че теорията ми беше как паричните потоци ще се насочат към новите членки на ЕС през 2016 година. Ние също ще закачим нещо. Ако приемем, че първата част от очакванията ми се сбъдна, то защо да не се сбъдне и втората? Логиката е същата и е продължение на текущата ситуация.

      Има огромен потенциал за БФБ който беше стопиран от КТБ, промени при Пенсионните Фондове, Гърция, избори и т.н. но рано или късно ще се задвижи машината. Икономиката както виждаме започна да расте на по големи обороти но винаги ще има и критици.

      Имаме да догонваме много Европа и ще се налеят много пари според мен в строителството и покрай него и в борсата. Докато лихвите са ниски и се печатат яко пари ще има и повече пари към по рискови активи. При сегашният смешен фрий флоут на БФБ може дори да минем спекулата от 2007 при наливане на сравнително малко пари.

      Има си достатъчно компании за изграждане на портфейл но липсва ликвидност. Така ли не могат да се организират на БФБ да измислят нови инструменти и да привлекат повече нови компании.

      Успех на биковете!

      Коментар


      • 4Д и кои са сега по бедни и по корумпирани от нас в ЕС..Аз нещо съм изпуснал тази новина..Знаеш ли колко е ръста на Румъния през тази година и колко е прогнозата за 2016.., а бяхме на едно ниво..Щом си доволен от този пазар значи имаш други ползи от това управление..Аз от 25 г . не съм бил на държавна хранилка и не ми харесва икономиката, а Борсата съвсем
        Нещо нищо не пишеш за кредитното бреме и 8г. дефицит..или и те са положителни, а реформите добре ли вървят или и те нямат значение..
        Щом всичко е наред да викаме всички УРААА И ТОВА Е...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
          Поздрави за точната прогноза. Аз още тогава си мислех че най-вероятно ще си прав, просто някак си така ги усещах нещата. Не знам как стоят нещата с борсата честно казано, нямам акции, а и много разбойници минаха оттам, та явно хората не вярват на борсата по други причини.
          За догодина прогнозата ти е интересна, как го виждаш това навлизане на капитал, то и преди 2008-ма имаше сериозно навлизане на капитал но основно спекулативен за имоти?
          Навлизане на капитал при никаква тежест от страна на закона иначе казано при липса на действащ закон!? Такъв филм бих искал да видя и то много

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Най- добрите резултати по баланс - отчет - поръчки имаше ХДПАТ
            Затова и една акция стигна 4,000.После ВБ си каза, че не го интересуват миноритарните акционери..и всичко завърши с Катастрофа.Колкото и да е успешна една компания в БГ, ако не споделя успеха си с миноритарните акционери , за мен е рискова..
            Аха - сега разбрах, какво си имал предвид - да за космонавта наистина е под огромен въпрос, дали изобщо ще даде нещо на акционерите. Предполагам, че след като изчисти заемите ще се очисти и от тях.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Ние бяхме на първо място по корупция и бедност в периода 2000-2007, което не попречи на пазара да нарасне 20 пъти. Лично аз нямам проблеми с пазара. Адаптирам се. Не съм загубил пари тази година. Направих няколко грешки, но кой ли не го е правил. Виждам много нови и неочаквани възможности в следствие на ситуацията. Ще ги използвам. Нито се оплаквам нито хленча. Но бях силно изненадан, че коментарите определиха ръст на БВП от 2,9 процента като изключително лоша новина. Изненадах се, че хората, които ме плюха за прогнозата ми от ръст не по-малко от 2,5 процента нямаха силата да поздравят. Това ясно говори за сентимента. Имам го предвид. Но и той се променя. Люшка се между екстремален оптимизъм и екстремален негативизъм. Въпроса е къде негативизма ще стигне връхната си точка. По въпроса за чуждите инвестиции може би си спомняш, че теорията ми беше как паричните потоци ще се насочат към новите членки на ЕС през 2016 година. Ние също ще закачим нещо. Ако приемем, че първата част от очакванията ми се сбъдна, то защо да не се сбъдне и втората? Логиката е същата и е продължение на текущата ситуация.
              Поздрави за точната прогноза. Аз още тогава си мислех че най-вероятно ще си прав, просто някак си така ги усещах нещата. Не знам как стоят нещата с борсата честно казано, нямам акции, а и много разбойници минаха оттам, та явно хората не вярват на борсата по други причини.
              За догодина прогнозата ти е интересна, как го виждаш това навлизане на капитал, то и преди 2008-ма имаше сериозно навлизане на капитал но основно спекулативен за имоти?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Ние бяхме на първо място по корупция и бедност в периода 2000-2007, което не попречи на пазара да нарасне 20 пъти. Лично аз нямам проблеми с пазара. Адаптирам се. Не съм загубил пари тази година. Направих няколко грешки, но кой ли не го е правил. Виждам много нови и неочаквани възможности в следствие на ситуацията. Ще ги използвам. Нито се оплаквам нито хленча. Но бях силно изненадан, че коментарите определиха ръст на БВП от 2,9 процента като изключително лоша новина. Изненадах се, че хората, които ме плюха за прогнозата ми от ръст не по-малко от 2,5 процента нямаха силата да поздравят. Това ясно говори за сентимента. Имам го предвид. Но и той се променя. Люшка се между екстремален оптимизъм и екстремален негативизъм. Въпроса е къде негативизма ще стигне връхната си точка. По въпроса за чуждите инвестиции може би си спомняш, че теорията ми беше как паричните потоци ще се насочат към новите членки на ЕС през 2016 година. Ние също ще закачим нещо. Ако приемем, че първата част от очакванията ми се сбъдна, то защо да не се сбъдне и втората? Логиката е същата и е продължение на текущата ситуация.
                Ха ха ти искаш от тия плямпала да те поздравят .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  4Д пазара в цял свят е Цар..Него не го интересуват измислените статистики и популизма на политиците..Ако не признаваме и Пазара, то да погледнем към чуждите инвеститори..Или и те са много прости и не оценяват прекрасното управление на Икономиката и Реформите.Ти одобряваш ли да сме на първо място в ЕС по курупция и бедност..Или мислиш , че чуждите инвеститори тези не ги касаят неща
                  Ние бяхме на първо място по корупция и бедност в периода 2000-2007, което не попречи на пазара да нарасне 20 пъти. Лично аз нямам проблеми с пазара. Адаптирам се. Не съм загубил пари тази година. Направих няколко грешки, но кой ли не го е правил. Виждам много нови и неочаквани възможности в следствие на ситуацията. Ще ги използвам. Нито се оплаквам нито хленча. Но бях силно изненадан, че коментарите определиха ръст на БВП от 2,9 процента като изключително лоша новина. Изненадах се, че хората, които ме плюха за прогнозата ми от ръст не по-малко от 2,5 процента нямаха силата да поздравят. Това ясно говори за сентимента. Имам го предвид. Но и той се променя. Люшка се между екстремален оптимизъм и екстремален негативизъм. Въпроса е къде негативизма ще стигне връхната си точка. По въпроса за чуждите инвестиции може би си спомняш, че теорията ми беше как паричните потоци ще се насочат към новите членки на ЕС през 2016 година. Ние също ще закачим нещо. Ако приемем, че първата част от очакванията ми се сбъдна, то защо да не се сбъдне и втората? Логиката е същата и е продължение на текущата ситуация.

                  Коментар


                  • След 4, има точка- вече забравих 46 или 48 беше тавана аз продадох по рано

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Най- добрите резултати по баланс - отчет - поръчки имаше ХДПАТ
                      Затова и една акция стигна 4,000.После ВБ си каза, че не го интересуват миноритарните акционери..и всичко завърши с Катастрофа.Колкото и да е успешна една компания в БГ, ако не споделя успеха си с миноритарните акционери , за мен е рискова..
                      Може би си имал предвид не само 4,000 но дори и 40 000 лв. (преди увеличенията на капитала)
                      Най-голямото отрезвяване там дойде след като в.б. си самогласува дивидент само за себе си.

                      Коментар


                      • Най- добрите резултати по баланс - отчет - поръчки имаше ХДПАТ
                        Затова и една акция стигна 4,000.После ВБ си каза, че не го интересуват миноритарните акционери..и всичко завърши с Катастрофа.Колкото и да е успешна една компания в БГ, ако не споделя успеха си с миноритарните акционери , за мен е рискова..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Мога да направя следното обобщение на дискусията. Всички положителни новини се отричат като фалшифицирани и неистински. Когато същите източници дават отрицателни новини то те са достоверни. Следователно проблема не е в източниците а в сентимента на четящият ги. Точно това имах предвид, че не съм сбъркал в оценката на събитията начина по който ще се интерпретират. Докато аз си признавам, че съм сбъркал сентимента, то тези, които очакваха срив на държавата и БВП продължават да отричат действителността. Борсовата цена е съчетанието от двете. За мен добрата новина е, че сентимента се променя по-лесно от обективната действителност, макар че и той влияе върху нея. Трудно е да определим къде започва мисленето и къде свършва окръжаващият ни свят.
                          Примерно очаквам да излезе консолидиран отчет на Свилоза за деветмесечието с печалба малко над 17 милиона. Предполагам и това ще се изтълкува като ужасна новина. Аз съм активно на борсата от 2003 година и не си спомням по-лош сентимент. Дори и през 2008 когато пазара падаше хората бяха оптимисти. Както се казва и това ще мине.
                          Имаше подобен небивал ентусиазъм и при фазера - колко бил иновативен, ефективен перспективен и прочее. Е оказа се, пълно разочарование - дори в отчета доста показателно са написали една от по-съществените причина - имаше и статия в инвестора по въпроса - проблем с дървесината - не можели да се подсигурят с материала, защото след забраната за износа се оказало още по-зле - изнасяла се раздробена. Та не се знае и на каква орбита ще се приземи свилозата с космонавта на борда Ресурсоснабдяването за отрасъла изглежда не е гарантирано

                          Коментар


                          • Истината е че няма кой да ивестира в нашата борса .95 процента от българите смятат борсата за измама , хазарт и място за губене на пари .В самата борса пък няма много читави компании .Големите компании и те като народа ни не искат и да чуят за борсата . Управата на борсата и тя не прави нищо . Така че и да има добри новини то няма кой да купува .

                            Коментар


                            • 4Д пазара в цял свят е Цар..Него не го интересуват измислените статистики и популизма на политиците..Ако не признаваме и Пазара, то да погледнем към чуждите инвеститори..Или и те са много прости и не оценяват прекрасното управление на Икономиката и Реформите.Ти одобряваш ли да сме на първо място в ЕС по курупция и бедност..Или мислиш , че чуждите инвеститори не ги касаят тези неща
                              Last edited by Kiro; 13.11.2015, 18:19.

                              Коментар


                              • Мога да направя следното обобщение на дискусията. Всички положителни новини се отричат като фалшифицирани и неистински. Когато същите източници дават отрицателни новини то те са достоверни. Следователно проблема не е в източниците а в сентимента на четящият ги. Точно това имах предвид, че не съм сбъркал в оценката на събитията начина по който ще се интерпретират. Докато аз си признавам, че съм сбъркал сентимента, то тези, които очакваха срив на държавата и БВП продължават да отричат действителността. Борсовата цена е съчетанието от двете. За мен добрата новина е, че сентимента се променя по-лесно от обективната действителност, макар че и той влияе върху нея. Трудно е да определим къде започва мисленето и къде свършва окръжаващият ни свят.
                                Примерно очаквам да излезе консолидиран отчет на Свилоза за деветмесечието с печалба малко над 17 милиона. Предполагам и това ще се изтълкува като ужасна новина. Аз съм активно на борсата от 2003 година и не си спомням по-лош сентимент. Дори и през 2008 когато пазара падаше хората бяха оптимисти. Както се казва и това ще мине.

                                Коментар

                                Working...
                                X