IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук има хора, които няма да купят акции дори Софикс и до 100 да падне, защото те не се интересуват от търговия на борсата, а просто си пишат във форума.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Да, седи тука и чакай Софиксо да иде към 400, той светът през туй време ще върти парите няколко пъти
      Изглежда ти просто, но не е толкова лесно. Не е достатъчно да видиш нещо, което другите не виждат, трябва и да се окажеш прав. Някои видяха нещо в Алтерко на 2.20 и имаха топки да купят. Други виждат Софикс 400 и нямат топки да скъсят. Борсовата търговия е просто нещо, но не е за всеки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Когато всички видят нещо, то вече е в цената на акцията. За да направиш пари ти трябват умения да видиш това, което другите не могат да видят. Трябват ти и топки да инвестираш, когато е неясно, търпение да изчакаш другите да те последват и с кеф да продадеш, когато е станало общоприета истина.
        Да, седи тука и чакай Софиксо да иде към 400, той светът през туй време ще върти парите няколко пъти

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Мадабе, то я има, ама е невидима - пардон, в бъдещето някъде Що да не ползвам тая видимата, тук и сега м?
          Когато всички видят нещо, то вече е в цената на акцията. За да направиш пари ти трябват умения да видиш това, което другите не могат да видят. Трябват ти и топки да инвестираш, когато е неясно, търпение да изчакаш другите да те последват и с кеф да продадеш, когато е станало общоприета истина.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя
            "Захапа" викаш!? И как точно я захапа като пакета се излапа в спреда с 1 ст. отстъпка спрямо цената от петък и даже се търсят още 40Т там?
            Странно мнение имаш за захапка на мечка. Ако и по другите позици има подобни Захапки, определено ще има пак изненадани камилчета
            ​​​​​​​Нещо такова и при албена е било май.
            Капан за мечки му се казва още.
            Щом щракне, малко след това се включва и пружината.
            Не е препоръка за мечките, да се дънят в дъното, че боли!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

              Това, че спрямо западни охранени компании не виждаш по-голяма възвращаемост, не значи че я няма и аз също не разбирам защо го приемаш като факт. Пазарът ще покаже, но ти искаш да покаже сега и веднага. Не става ден за ден.
              Мадабе, то я има, ама е невидима - пардон, в бъдещето някъде Що да не ползвам тая видимата, тук и сега м?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                "Захапа" викаш!? И как точно я захапа като пакета се излапа в спреда с 1 ст. отстъпка спрямо цената от петък и даже се търсят още 40Т там?
                Странно мнение имаш за захапка на мечка. Ако и по другите позици има подобни Захапки, определено ще има пак изненадани камилчета
                За Брефа какво ще кажеш,там май го пробиха.Не може всички да ги сложиш под един знаменател и това" ще "кой го знае кога ще е.Може да е края
                на април или края на септември или след Нова година Знам ,че след тази мечка може да има още една последна и след нея я камилчетата я камиларя.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                  Мечката захапа Сирма а някой твърдяха ,че се е цивилизовала.
                  "Захапа" викаш!? И как точно я захапа като пакета се излапа в спреда с 1 ст. отстъпка спрямо цената от петък и даже се търсят още 40Т там?
                  Странно мнение имаш за захапка на мечка. Ако и по другите позици има подобни Захапки, определено ще има пак изненадани камилчета

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                    Уважавам твоите предположения и нямам диея защо се подпали като кибритена клечка.

                    Надявам се обаче и ти да уважиш ФАКТИТЕ, а ако някога изкажа предположение, вече е въпрос на твоя гледна точка дали ще се съгласиш или не.

                    Очакванията на всички участници колективно са fully priced в цените на предлаганите активи на БФБ както сега, така и по всяко време. Затова и коефициентите изглеждат странно и правят нашият пазар да изглежда подценен спрямо пиърите. Твоите лични очаквания може би не са в цената, но пазарът дава ей тези котировки, които виждаш в момента в платформата си.

                    Очевидно твоето виждане е, че читавите компании стават за покупка на сегашните си цени, щом очакваш по-добра възръщаемост от "балоняците". Приемаме, че всички компании от твоето портфолио са читави. Има и други хора, в това число и аз, които мислим, че има читави компании на БФБ с цялата условност на теримина. Защо обаче не купуваме през глава всичко читаво и пазарът крее почти петилетка вече? Не може да няма някаква причина пазарът така да подценява читавите...
                    Има една особеност която ми е позволявала наистина да реализирам добри печалби на БФБ ...Тук за разлика от запад цената реагира на потвърждение за голяма печалба и дивидент или бъдещ такъв ...но когато се случи и всичко зависи от това да откриеш тези акции малко преди това . ..Аз се чудих навремето как е възможно никой да не вижда СВИЛОЗА ,КОРАДО ,ДОВЕРИЕ, на 0.80лв , 3.00лв( преди увеличението) и на 0.75 лв и те започнаха да растат само когато всичко беше потвърдено с отчет и новини, докато на запад очакванията от ''инсайдери'' доста по бързо раместват пластовете . Някакъв процент в наистина подценени акции но и с преспектива за растеж на ЕБИТДА се отрязават доста добре на ПТФ и то без данък . Естествено моите критерии откриват 1-2 акции на година макс..
                    Last edited by p_trade; 15.02.2021, 14:53.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Това е твое предположение, никакъв ФАКТ не е! Аз пък имам обратното предположение, че инвестиции в акции на читави компании листнати на БФБ в момента, ще имат много по-добра възвръщаемост в следващите 1-2 г., спрямо инвестиция в балоняците по западните пазари!
                      Времето ще отсъди!
                      Уважавам твоите предположения и нямам идея защо се подпали като кибритена клечка.

                      Надявам се обаче и ти да уважиш ФАКТИТЕ, а ако някога изкажа предположение, вече е въпрос на твоя гледна точка дали ще се съгласиш или не.

                      Очакванията на всички участници колективно са fully priced в цените на предлаганите активи на БФБ както сега, така и по всяко време. Затова и коефициентите изглеждат странно и правят нашият пазар да изглежда подценен спрямо пиърите. Твоите лични очаквания може би не са в цената, но пазарът дава ей тези котировки, които виждаш в момента в платформата си.

                      Очевидно твоето виждане е, че читавите компании стават за покупка на сегашните си цени, щом очакваш по-добра възръщаемост от "балоняците". Приемаме, че всички компании от твоето портфолио са читави. Има и други хора, в това число и аз, които мислим, че има читави компании на БФБ с цялата условност на теримина. Защо обаче не купуваме през глава всичко читаво и пазарът крее почти петилетка вече? Не може да няма някаква причина пазарът така да подценява читавите...
                      Last edited by unsworth; 15.02.2021, 14:51. Причина: диея -> идея

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        То времето отсъжда вече 15 години май станаха, затуй борсите имат индекси - да се види коя е нагоре и коя - надолу
                        Това, че спрямо западни охранени компании не виждаш по-голяма възвращаемост, не значи че я няма и аз също не разбирам защо го приемаш като факт. Пазарът ще покаже, но ти искаш да покаже сега и веднага. Не става ден за ден.

                        Коментар


                        • Мечката захапа Сирма а някой твърдяха ,че се е цивилизовала.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Това е твое предположение, никакъв ФАКТ не е! Аз пък имам обратното предположение, че инвестиции в акции на читави компании листнати на БФБ в момента, ще имат много по-добра възвръщаемост в следващите 1-2 г., спрямо инвестиция в балоняците по западните пазари!
                            Времето ще отсъди!
                            То времето отсъжда вече 15 години май станаха, затуй борсите имат индекси - да се види коя е нагоре и коя - надолу

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              От поста ти става ясно, че си мизерствал преди да емигрираш. Но защо си мислиш, че в момента другите мизерстват? Защо си мислиш, че да кажем Батя мизерства? Според мен нямаш точна представа за са ситуацията. България не е това, което беше преди да емигрираш. Освен това видимо не познаваш бизнеса на компаниите, които коментираш. Виждам, че несъответствието между представите ти и действителността те изнервя? Не е ли по-лесно да си промениш представите пред това да се опитваш да напъхаш целият свят в собственият си калъп? Възможно ли е това да е причината поради която изпитваш гняв при всеки ръст на пазара и всяко добро нещо, което се случи в България?
                              Да, на Запад всички мизерстваме, еша си няма
                              Кой тоз бизнес, на новата ракета-носител Биодит ли примерно, то печалби, то полезен модел, то чудеса - и накрая останаха 300 хил лева от парите на "инвесторите" та ви наловиха за нова сметка с още 1 мелеон шараните тука Ми ето - вчера се случи поредното типично за Б-стан нещо, ток уби 16 годишен, докато пресича улицата. Туй като добро ли да го разбирам?

                              ПП: Батя ти е един най-обикновен тарикат, дето се пробва да изкара някой лев с надлъгване тука.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                Това е твое предположение, никакъв ФАКТ не е! Аз пък имам обратното предположение, че инвестиции в акции на читави компании листнати на БФБ в момента, ще имат много по-добра възвръщаемост в следващите 1-2 г., спрямо инвестиция в балоняците по западните пазари!
                                Времето ще отсъди!
                                Един голям + от мен .
                                ЧИТАВИ - За мен именно тук се крие разковничето, а не само във фундамента, защото едни от най - креативните лидери започват без какъвто и да е фундамент. Просто е - или го могат или не.
                                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X