IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Най- добрите резултати по баланс - отчет - поръчки имаше ХДПАТ
    Затова и една акция стигна 4,000.После ВБ си каза, че не го интересуват миноритарните акционери..и всичко завърши с Катастрофа.Колкото и да е успешна една компания в БГ, ако не споделя успеха си с миноритарните акционери , за мен е рискова..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Мога да направя следното обобщение на дискусията. Всички положителни новини се отричат като фалшифицирани и неистински. Когато същите източници дават отрицателни новини то те са достоверни. Следователно проблема не е в източниците а в сентимента на четящият ги. Точно това имах предвид, че не съм сбъркал в оценката на събитията начина по който ще се интерпретират. Докато аз си признавам, че съм сбъркал сентимента, то тези, които очакваха срив на държавата и БВП продължават да отричат действителността. Борсовата цена е съчетанието от двете. За мен добрата новина е, че сентимента се променя по-лесно от обективната действителност, макар че и той влияе върху нея. Трудно е да определим къде започва мисленето и къде свършва окръжаващият ни свят.
      Примерно очаквам да излезе консолидиран отчет на Свилоза за деветмесечието с печалба малко над 17 милиона. Предполагам и това ще се изтълкува като ужасна новина. Аз съм активно на борсата от 2003 година и не си спомням по-лош сентимент. Дори и през 2008 когато пазара падаше хората бяха оптимисти. Както се казва и това ще мине.
      Имаше подобен небивал ентусиазъм и при фазера - колко бил иновативен, ефективен перспективен и прочее. Е оказа се, пълно разочарование - дори в отчета доста показателно са написали една от по-съществените причина - имаше и статия в инвестора по въпроса - проблем с дървесината - не можели да се подсигурят с материала, защото след забраната за износа се оказало още по-зле - изнасяла се раздробена. Та не се знае и на каква орбита ще се приземи свилозата с космонавта на борда Ресурсоснабдяването за отрасъла изглежда не е гарантирано

      Коментар


      • Истината е че няма кой да ивестира в нашата борса .95 процента от българите смятат борсата за измама , хазарт и място за губене на пари .В самата борса пък няма много читави компании .Големите компании и те като народа ни не искат и да чуят за борсата . Управата на борсата и тя не прави нищо . Така че и да има добри новини то няма кой да купува .

        Коментар


        • 4Д пазара в цял свят е Цар..Него не го интересуват измислените статистики и популизма на политиците..Ако не признаваме и Пазара, то да погледнем към чуждите инвеститори..Или и те са много прости и не оценяват прекрасното управление на Икономиката и Реформите.Ти одобряваш ли да сме на първо място в ЕС по курупция и бедност..Или мислиш , че чуждите инвеститори не ги касаят тези неща
          Last edited by Kiro; 13.11.2015, 18:19.

          Коментар


          • Мога да направя следното обобщение на дискусията. Всички положителни новини се отричат като фалшифицирани и неистински. Когато същите източници дават отрицателни новини то те са достоверни. Следователно проблема не е в източниците а в сентимента на четящият ги. Точно това имах предвид, че не съм сбъркал в оценката на събитията начина по който ще се интерпретират. Докато аз си признавам, че съм сбъркал сентимента, то тези, които очакваха срив на държавата и БВП продължават да отричат действителността. Борсовата цена е съчетанието от двете. За мен добрата новина е, че сентимента се променя по-лесно от обективната действителност, макар че и той влияе върху нея. Трудно е да определим къде започва мисленето и къде свършва окръжаващият ни свят.
            Примерно очаквам да излезе консолидиран отчет на Свилоза за деветмесечието с печалба малко над 17 милиона. Предполагам и това ще се изтълкува като ужасна новина. Аз съм активно на борсата от 2003 година и не си спомням по-лош сентимент. Дори и през 2008 когато пазара падаше хората бяха оптимисти. Както се казва и това ще мине.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
              Добре де кой/кои ще са новите управляващи?
              Бойко Борисов уверено с устрем върви по пътя на Жан Виденов и най-лошото е ,че
              вече и да иска не може да се спре.

              Коментар


              • Уважаеми 4Д, ама наистина са интересни резултатите на Стъкмистиката-
                ЗА 8ма година Бюджата ще е на дефицит..Вместо средна събираемост от 40% се събират с големи усилия 35 %.Сами сметнете изражението на тази разлика..През изминалата година се похарчиха 3-4 милиарда, ако знаеш за какво моля да ни кажеш..Ние сме държавата в ЕС с най- бързорастящия дълг..Оказва се , че дълга ни сега е много по голям от този при Живков и Луканов.. ЗА капак се видя , че няма и няма да има никакви Реформи..За сметка на това вместо да се намаля, администрацията и издръжката и растатВ следващите години ще намалят парите от Еврофондовете..и ще растат по неволя Данъците и таксите..ПАРИ НЯМА..ТОЗИ РЪСТ НА БВП СРАВНЕН С РУМЪНИЯ КОЛКО ПЪТИ Е ПО МАЛЪК

                Продължавам да съм 98% в акции - добре че 90% от тях са дивидентни, но се засилва песимизма ми..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                  Струва ми се, че някой/ някои се надяват стачката на ченгета и т.н. да прерасне в нещо по-голямо, за което може би и има основание покрай нефелния Горанов и с добавка на гръцки проблеми да има несигурност. Това обаче отдавна е изконсумирано, а и да има избори, няма кой друг да ги спечели. Миков с 15 % няма как да стане. Та тези хаотични продажби по всякакви позиции, с по няколко процента надолу едва ли ще продължи още дълго време. Поне така ми се иска.
                  Всички искаме ( като няма свестни къси ), ама......има още накъде да се пада доста.
                  БФБ е всичко друго, но не и евтина, дори и след спадовете от година и половина.
                  Има валю на 5-6 места , ма те не дават общата картина на борсата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Не само започват ,но и почват да си делят новата баница.....
                    Пред протести са миньори и лекари и БДЖ...
                    Това което става в енергетиката и БДЖ тепърва ще се усети...
                    Иначе гладните и босите ще се появят през февруари за капак на всичкото...
                    Добре де кой/кои ще са новите управляващи?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sdar Разгледай мнение
                      Не съм съгласен с мнението за протетите, те сега започват и не са само на полицаите. Има няколко потенциални протеста, вкл. и на еколозите, нали помните как започна прехода, с екогласност? И всичко е заради отлаганите реформи и обещания които не се случват с години.
                      А кой ще спечели нови избори, има кой. Лукавия е в подем и може да избуте реформите напред.

                      Не само започват ,но и почват да си делят новата баница.....
                      Пред протести са миньори и лекари и БДЖ...
                      Това което става в енергетиката и БДЖ тепърва ще се усети...
                      Иначе гладните и босите ще се появят през февруари за капак на всичкото...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                        Струва ми се, че някой/ някои се надяват стачката на ченгета и т.н. да прерасне в нещо по-голямо, за което може би и има основание покрай нефелния Горанов и с добавка на гръцки проблеми да има несигурност. Това обаче отдавна е изконсумирано, а и да има избори, няма кой друг да ги спечели. Миков с 15 % няма как да стане. Та тези хаотични продажби по всякакви позиции, с по няколко процента надолу едва ли ще продължи още дълго време. Поне така ми се иска.
                        Не съм съгласен с мнението за протетите, те сега започват и не са само на полицаите. Има няколко потенциални протеста, вкл. и на еколозите, нали помните как започна прехода, с екогласност? И всичко е заради отлаганите реформи и обещания които не се случват с години.
                        А кой ще спечели нови избори, има кой. Лукавия е в подем и може да избуте реформите напред.

                        Коментар


                        • Струва ми се, че някой/ някои се надяват стачката на ченгета и т.н. да прерасне в нещо по-голямо, за което може би и има основание покрай нефелния Горанов и с добавка на гръцки проблеми да има несигурност. Това обаче отдавна е изконсумирано, а и да има избори, няма кой друг да ги спечели. Миков с 15 % няма как да стане. Та тези хаотични продажби по всякакви позиции, с по няколко процента надолу едва ли ще продължи още дълго време. Поне така ми се иска.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Възможно ли е в момента последните треперушки да разпродават портфейлчетата си и да нарисуват двойното дъно от което да се изстреляме!?
                            Естествено, че да. Това не пречи, на разни люде да дават негативни прогнози при почти нулеви обеми, с което отново ще си позиционират авторитета в орбитата на кварталните кибици.

                            Коментар


                            • Възможно ли е в момента последните треперушки да разпродават портфейлчетата си и да нарисуват двойното дъно от което да се изстреляме!?

                              Коментар


                              • ..
                                Ръстът на българската икономика се ускорява до 4,5-годишен връх

                                Коментар

                                Working...
                                X