IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • James ...
    Собственото жилище е инвестиция?!
    То сигурно и храната гледаш така.
    Чети по-внимателно: препоръчвам да си купиш собствено жилище, ако нямаш такова и имаш средствата за това, а не да ги държиш в акции и да се кефиш колко спечилил... на екрана.

    П.П. Не сравнявай влак от Варна с автобус от Пловдив.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Моето мнение е - цикличност! След две години сериозна корекция, просто на пазара му дойде време за покачване. Лятото се видя че просто отказва да пада повече. ЕТФ-а (1), съживяването на икономиката (2) и ниските лихви по депозитите (3) само ускориха зараждащия се вече купон
      За 1 и 3 съм съгласен, за 2 не толкова.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troll feeder Разгледай мнение
        Ти можеш да правиш каквото си искаш, покрил си поне първите три нива от пирамидата на потребностите
        поста ми беше насочен към друг, той със сигурност се е разпознал.

        Професоре, респект!
        Поста ти може да е образец за как да правим равносметка в края на годината.
        А, и размерът винаги има значение.
        Ей зеленилко, ходи троли някъде другаде!
        Препоръчваш покупка на НИ в държава която се стапя и застарява ежедневно? Дават до 2год. да сме под 7милки!!! Жилището ще е гарантирано лоша инвестиция в дългосрочен план. За колата в БГ дори няма да ти обяснявам - питай тия на Хемус в момента.
        Да ти напомня и че ако кешираш слизаш от влака преди 2017, а тя ще е добра.
        И накрая не съм ходил, но чувам че един от най-заможните форумци тази година е ходил на ОСА с влак от Варна, така че едва ли и тук аргумента ти е точен. По скоро прочети за Парадоксът на богатството и помисли!

        Коментар


        • Alee,
          Опитвам се предпазя някои колеги да държат всичко в акции, радвайки се на доходност, като същевременно се лишават от елементарни потребности.
          Ако правилно си спомням, имаш около 70% в НИ, не виждам причина да кешираш, освен за Харлей, ама това аз не бих го направил.

          Весело посрещане на Новата година!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от troll feeder Разгледай мнение
            Ти можеш да правиш каквото си искаш, покрил си поне първите три нива от пирамидата на потребностите
            поста ми беше насочен към друг, той със сигурност се е разпознал.

            Професоре, респект!
            Поста ти може да е образец за как да правим равносметка в края на годината.
            А, и размерът винаги има значение.
            Вчера с един колега това се питахме: добре де, ако кеширам какво? От там нататък какво? Ми то никъде вече не се намира нищо. За съжаление оставам пас от тук нататък. Поне в БГ-то.
            Е това си нямам, ама е въпрос на месеци.

            Last edited by Alee; 31.12.2016, 08:18.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
              Ако си имам всичко, кво да правя?
              Ти можеш да правиш каквото си искаш, покрил си поне първите три нива от пирамидата на потребностите
              поста ми беше насочен към друг, той със сигурност се е разпознал.

              Професоре, респект!
              Поста ти може да е образец за как да правим равносметка в края на годината.
              А, и размерът винаги има значение.

              Коментар


              • Da, годината приключи, въпреки че можеше и със СОФИКС на 620, но пък какво толкова нека през януари да го подминем ...
                А през 2017, след като продължи да се възстановява доверието към БФБ-то, пожелавам да стигнем поне 850 пункта, а защо не и повече

                Весело посрещани и късмет !!!
                не е препоръка за покупка или продажба ,всяко съвпадение с реални лица,факти и събитя е случайна !!!

                Коментар


                • http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...n-evro-231244/

                  Много добра новина според мен! Ще засили допълнително банковата система пък и очаквам кредитирането занапред да подпомогне ръста на икономиката.

                  Коментар


                  • Четаааа , - добре сте се представили !
                    Да Ви са честити печалбите, да умножите и хилядите ! До година до амина !
                    И на мен ми се получиха таймингите и нивата които очаквах ; - Нооооо само за сега !

                    ВРЕМЕ е за ПРАЗНУВАНЕ , а умуването е за догодина чак ! - НАЗДРАВЕ - ВЕСЕЛО и ЖАСТЛИВО !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                      Приключих 2016 г. с РЕАЛНА ДОХОДНОСТ от продажби и дивиденти в размер на 2,28 % спрямо шест цифрен портфейл, след очистване на някои акции - мои грешни "дървета" като: Химимпорт след Общото събрание за трансформираните в обикновени акции, част от Булгартабак Холдинг, всички от Емка, Нефт и газ, Спиди и други след прибиране на дивидента.

                      Очаквам да кеширам малка част от портейла през 2017 г. с ДОКУМЕНТНА ДОХОДНОСТ от 15,21 % към 31. Декември т.г.

                      Поздравявам всички участници във Форума. Нека си пожелаем да търгуваме с повече знания за пазара и оттам при късмет - с още ПО-ДОБРИ ДОХОДИ през Новата 2017 г.

                      Професорът
                      Респект г-н Професоре! Радвам се за вас, понеже знам, че портфейлите и стратегиите ни (поне доскоро) се припокриваха, с изключение на ЕМКА, в доста голяма степен. Не стойностно, а в относителни тегла.
                      С пожелания за една още по-доходна и успешна 2017-та година!
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от troll feeder Разгледай мнение
                        Да ви напомня, че докато не кеширате, доходността е само на екрана.
                        Купете си жилище, ако нямате.
                        Купете си кола, ако нямате, че да не ходите на ОСА с автобуса.
                        Ако си имам всичко, кво да правя?
                        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                        Коментар


                        • Приключих 2016 г. с РЕАЛНА ДОХОДНОСТ от продажби и дивиденти в размер на 2,28 % спрямо шест цифрен портфейл, след очистване на някои акции - мои грешни "дървета" като: Химимпорт след Общото събрание за трансформираните в обикновени акции, част от Булгартабак Холдинг, всички от Емка, Нефт и газ, Спиди и други след прибиране на дивидента.

                          Очаквам да кеширам малка част от портейла през 2017 г. с ДОКУМЕНТНА ДОХОДНОСТ от 15,21 % към 31. Декември т.г.

                          Поздравявам всички участници във Форума. Нека си пожелаем да търгуваме с повече знания за пазара и оттам при късмет - с още ПО-ДОБРИ ДОХОДИ през Новата 2017 г.

                          Професорът

                          Коментар


                          • Да ви напомня, че докато не кеширате, доходността е само на екрана.
                            Купете си жилище, ако нямате.
                            Купете си кола, ако нямате, че да не ходите на ОСА с автобуса.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kc_3011 Разгледай мнение
                              Търговията на БФБ за 2016 приключи. Можем да се поздравим с една успешна година и дано 2017 бъде още по-добра! Поне аз съм удовлетворен.
                              Няма как да не сме удовлетворени след тези измъчени години и въпреки всички спънки за развитието на борсата.

                              Коментар


                              • Търговията на БФБ за 2016 приключи. Можем да се поздравим с една успешна година и дано 2017 бъде още по-добра! Поне аз съм удовлетворен.

                                Коментар

                                Working...
                                X